Pajūrio naujienos
Help
2019 Balandis
Pi18152229
An29162330
Tr3101724
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Orų prognozė
Dieną19°C debesuotumas 0 %
Naktį6°C debesuotumas 91 %
Apklausa

Ar aukotumėte Paryžiaus katedros atstatymui?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

(1280) 2018-08-21

Dalimis per kelerius metus pamėtant lėšų, o šiandien nesutariant patiems kretingsodiškiams, Rožių gatvė liko pusiau skusta, pusiau lupta.

Kretingsodžio gyventojai piktinasi, kad chaotiškai tvarkomos jų kaimo gatvės, – dėl to skundžiasi Savivaldybei, redakcijai, tačiau tai daro pavieniui. Kretingsodžio bendruomenės „Savas sodžius“ vadovas Romas Grevys įsitikinęs, jog taip yra todėl, kad jų kaimo žmonės nenori gyventi bendruomeniškai, ir kiekvienas, kaip toje pasakėčioje gulbė, lydeka ir vėžys, tempia vežimą į savo pusę.

Šokiravo, kad asfaltavo Liepų gatvę

Laišką redakcijai atsiuntusi Rožių g. gyventoja Inga Jonauskienė rašė: „Šią vasarą per neįtikėtinai trumpą laiką buvo išasfaltuota Liepų gatvė. Džiugu, kad kaimyninės gatvės gyventojai nebekvėpuos dulkėmis, tik kyla klausimas – kodėl imamasi naujų darbų, neužbaigus pradėtų? Prieš keletą metų pradėjo remontuoti Rožių gatvę: visoje gatvėje pastatyti apšvietimo stulpai, pradėta kloti asfalto danga, o šaligatvis – trinkelėmis. Deja, apie 50 metrų gatvės liko neužbaigta tvarkyti. Nežinia, ko pritrūko – gal lėšų, gal noro, o gal tame nebaigtame ruože negyvena įtakingų žmonių.“

Rožių gatvė susikerta su Saulėtekio gatve, šalia kurios Kretingsodžio bendruomenė įsirengė poilsio zoną su krepšinio ir tinklinio aikštelėmis, į kurias vasarą sportuoti renkasi vaikai ir jaunimas. „Deja, jiems tenka kvėpuoti žvyrkelio dulkėmis. Norėčiau paklausti, kokiais prioritetais vadovaujantis remontuojamos Kretingsodžio gatvės? Nejaugi vaikų sveikata nėra prioritetas?“ – stebėjosi I. Jonauskienė.

Bendruomenės narys Rimantas Skiparius taip pat sakė nesuprantąs, kas nusprendžia, kokias gatves tvarkyti jų kaime. „Žmonės savo pastangomis gražina aplinką, įdeda savo lėšų. Rajono valdžia kažkada pažadėjo pakloti šaligatvius ir įrengti dviračių taką pagrindinėje Sodžiaus gatvėje. Bet nieko ligi šiol nedaro, nors ta gatve vaikai eina į mokyklą, suaugusieji – į darbus. Ignoruoja mus kaip tarybiniais laikais – nusprendė, kad asfalto reikia Liepų gatvei, taip ir padarė, neatsiklausę žmonių“, – piktinosi R. Skiparius


Rugsėjo 1-oji šiemet – šeštadienį, tad Kretingos rajono ugdymo įstaigos, atsižvelgusios į Švietimo ir mokslo ministerijos rekomendaciją, pedagogų bendruomenių bei daugelio tėvų pageidavimus, mokslo metus vieningai nutarė pradėti nuo rugsėjo 3-iosios, pirmadienio.


  • Iš po­li­ci­jos su­ves­ti­nių

Kretingos r. Rubulių k. teritorijoje, kelio Šiauliai-Palanga 127-ajame km, rugpjūčio 18 dieną apie 17 val. pareigūnams vykstant tarnybiniu policijos automobiliu su įjungtais mėlynos ir raudonos spalvos švyturėliais pagal pranešimą dėl nesaugaus vairavimo, priešpriešiais sustojo atvažiuojantis automobilis „Nissan Primastar“, kurį vairavo Lietuvoje gyvenantis Ukrainos pilietis, gimęs 1972 m. Alkoholio matuokliu nustatytas 2.57 prom. girtumas. Šis vairuotojas taip pat atvežtas į areštinę.

Palangoje. J. Basanavičiaus g. rugpjūčio 19 dieną apie 6. 10 val. iš vidinio kiemo pavogtas kelioms minutėms be priežiūros paliktas elektrinis paspirtukas. Nuostolis – 1 tūkst. eurų.

Vanagupės g. Rugpjūčio 17 dieną Rusijos Federacijos pilietis pranešė, kad apie 16.20 val. pastebėjo, jog iš jo išsinuomoto buto, įsibrovus per užrakintas stiklines terasos duris, buvo pavogta įvairių daiktų už 2 tūkst. 235 eurus.

Kęstučio g. Rugpjūčio 17 dieną Rusijos Federacijos pilietis pranešė, kad aptiko pravirą namo kambario langą. Visi daiktai buvo išmėtyti. Įėjęs į kambarį pamatė, kad nebėra dviejų planšečių, automobilio „BMW“ raktelio, planšetinio kompiuterio, liemenės bei kuprinės. Padarytas 4 tūkst. 850 eurų nuostolis.

„P. n.“ informacija


Kretingoje jau 23 metus tarnaujanti Švč. Širdies pranciškonė misionierė sesuo Benjamina Borsato praėjusį savaitgalį Kretingos bažnyčioje iškilmingai atšventė 50 vienuoliško gyvenimo metų jubiliejų.


Vydmantai šviesėja

  • Vitalija VITKAUSKIENĖ
  • Kaimo bendruomenėse

Iš 9-ių jauniausiai Kretingos rajono savivaldybės Vydmantų seniūnijai greit bus vieneri metai. Seniūnija buvo įsteigta praėjusių metų liepos 1 d., o realiai dirbti pradėjo nuo spalio 9-osios. Vydmantiškiai, išsireikalavę atskiros seniūnijos, pakovoti turėjo ir dėl seniūnijos seniūno Rimvydo Šakinio: 721 gyventojas pasirašė prašymą Savivaldybės valdžiai, kad R. Šakinį paliktų seniūnu, kai dėl skundo buvo panaikinti pirmojo konkurso šioms pareigoms užimti rezultatai. Gyventojų skatinamas R. Šakinis laimėjo ir antrąjį konkursą. „Džiaugiamės, kad ką suplanavo, pasakė, tą padarė,“ – apie R. Šakinį sakė Vydmantų bendruomenės pirmininkas Marius Žalimas.


Klojimo teatrų šventė sutelkė bendruomenę

  • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
  • Kaimo bendruomenėse

Praėjusį savaitgalį didelis subruzdimas buvo juntamas kelyje Kūlupėnai–Salantai, ties Nasrėnais: čia į tradicinę klojimo teatrų šventę vyskupo Motiejaus Valančiaus gimtinės muziejuje rinkosi žmonės ne vien iš šio kaimo, bet ir iš apylinkių – Kūlupėnų, Salantų, Kartenos, Imbarės, atvyko svečių iš Klaipėdos bei Plungės rajonų.


Festivalį prilygino muzikos šedevrų okeanui

  • Vitalija VITKAUSKIENĖ
  • Šventės

Sekmadienį pasibaigus keturias dienas Kretingos pranciškonų bažnyčioje trukusiam II tarptautiniam Kretingos senosios muzikos festivaliui, iš įvairių Lietuvos vietų suvažiavę klausytojai plojimų jūra atsidėkojo jo rengėjams – meno vadovui Rodrigo Calveyra bei ansambliui „Canto Fiorito“.


Penktadienį iš Kretingos Rotušės a. iškilmingai buvo išlydėtos 5 motociklininkų komandos, priėmusios iššūkį dalyvauti ralyje „Ryterna modul Mototourism rally“. Dalyviai buvo nusiteikę ne tik aplankyti kuo daugiau kultūros paveldo ir istorinių objektų, kuriuos į ralio žemėlapį įtraukė organizatoriai, bet ir patys skleisti žinią apie Kretingą – vėliavomis su jos herbu, buvo papuoštas kiekvienas motociklas.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas