Pajūrio naujienos
Help
2019 Balandis
Pi18152229
An29162330
Tr3101724
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Orų prognozė
Dieną19°C debesuotumas 0 %
Naktį6°C debesuotumas 91 %
Apklausa

Ar aukotumėte Paryžiaus katedros atstatymui?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

(1278) 2018-08-14

Nors į vietą atskubėjo greitosios medicinos pagalbos medikai, tačiau jie jau niekuo padėti negalėjo iš vandens ištrauktam vyrui – teliko konstatuoti jo mirtį.

Nerimsta svarstymai ir kalbos, kokiomis aplinkybėmis praėjusią savaitę Kretingoje, žmonių vadinamame trečiajame tvenkinyje,nuskendo 1962 m. gimęs kretingiškis. Nors kartu buvę du vyrai neslėpė, kad jie vartojo alkoholio, tačiau jiems apmaudžiausia buvo tai, kad draugo puolė gelbėti išsyk, vos pastebėję, kad šis nebeišnyra, tačiau nesėkmingai.Tad dar kartą: kaip elgtis, kad panašios nelaimės būtų išvengta, ir ką daryti jai ištikus?

Bendrasis pagalbos centras pranešimą apie tai, kad skęsta žmogus, gavo rugpjūčio 9 dieną 16.54 val. – į vietą buvo išsiųstos Klaipėdos apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos Klaipėdos ir Kretingos priešgaisrinės gelbėjimo pajėgos, skubios medicinos pagalbos medikai, policijos pareigūnai.

Narai iš karto rado skenduolį, kuris buvo paniręs 3 metrų gylyje 5 metrų atstumu nuo kranto, tačiau greitosios medicinos pagalbos medikai jau niekuo negalėjo padėti – nuo pranešimo apie įvykį iki kūno iškėlimo iš vandens buvo praėję apie pusę valandos.

Nelaimės sukrėsti du velionio bičiuliai atvirai sakė, kad apimti streso, jie netiksliai specialiosioms tarnyboms nurodė vietą, o vėliau, susivokę, nubėgo dar kartą pasitikrinti artimiausios gatvės pavadinimo ir vėl paskambino Bendrajam pagalbos centrui.

Išsyk puolė gelbėti

Vieta iš tikrųjų buvo sunkiai apibūdinama ir slepiama krūmokšnių, ji – netoli Grafų Tiškevičių ir M. Daujoto gatvių sankryžos, tolėliau nuo populiariųjų maudyklų.

Pasak žuvusiojo bičiulių, būtent čia velionis mėgdavo ateiti pažvejoti – meškerę jis buvo užmetęs ir šįkart. Vyrai neslėpė ir to, kad, laukdami laimikio, jie kurį laiką vartojo alkoholinius gėrimus.

„Dėl visko kaltas alkoholis“, – tiesiai šviesiai prisipažino nelaimės liudininkai, nenutylėję ir to, kad jie visi, nors ir buvo neblaivūs, maudėsi tvenkinyje – tik, atsargumo dėlei, stengėsi nebristi giliau kaip iki juosmens.

Pašnekovai sakė matę, kaip jų bičiulis, nuėjęs maudytis, panėrė po vandeniu buvo matyti, kaip jis plaukia tvenkinio vidurio link, kaip apsisuka grįžti atgal, o tada ėmė nerti gilyn. Susijaudinę, kodėl neišneria, draugai šoko į vandenį jo ieškoti, tačiau nesėkmingai – nors taikytasi ten, kur kilo vandens burbulai, tačiau vis negalėjo užčiuopti, kur vyras yra.

Tik sykį vienas jų koja lyg ir palietė kūną – geriau plaukti mokantis bičiulis tuoj pripuolė į tą vietą, bet nieko nebeužgriebė.


Praėjusį penktadienį 12 val. Kretingos rajono savivaldybėje vykusiame Kretingos miesto Pastauninko parko kraštovaizdžio sutvarkymo projekto viešame aptarime dalyvavo vos vienas Kretingos miesto bendruomenės atstovas, ilgametis Kretingos rajono savivaldybės tarybos narys Konstantinas Skierus.


Kretingos Raudonojo Kryžiaus organizacijos, kuriai Kretingos mieste patikėta dalinti labdarą maisto produktais, vadovė Roma Varnelienė informavo, kad šį rugpjūtį gauta nauja siunta.

Labdara bus dalijama šiomis dienomis: rugpjūčio 16-ąją nuo 13 iki 16 val., 17 dieną – nuo 13 iki 15 val., 21 dieną – nuo 10 iki 12 val. Rotušės aikštėje, už prekybos centro „Maxima“ esančiuose garažuose (Rotušės a. 15A).

Vienam labiausiai nepasiturinčiam kretingiškiui skirtas maisto produktų kiekis: aliejaus, plikytų ryžių, konservuotos daržovių sriubos, trijų grūdų kruopų, sausų pusryčių, konservuotų žirnelių – po 1 pakuotę; mėsos konservų – 3 pakuotės, saldinto sutirštinto pieno – 2 vienetai.

Atsiimant paketą, su savimi būtina turėti asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą.

Labdara maisto produktais skiriama iš Europos pagalbos labiausiai skurstantiems asmenims fondo.

„P. n.“ informacija


  • Iš po­li­ci­jos su­ves­ti­nių

Palangoje.

Kęstučio – Vytauto – L. Vaineikio g. sankryžoje. Rugpjūčio 9 dieną 16.15 val. automobilio „Scion TC“ vairuotojas, gimęs 1984 m., iš šalutinės Kęstučio gatvės įvažiuodamas į sankryžą, norėdamas važiuoti į L. Vaineikio gatvę, nepastebėjo pagrindine Vytauto gatve atvažiuojančio dviratininko, gimusio 1984 m., ir jį partrenkė. Eismo įvykio metu sužeistam dviratininkui ligoninėje diagnozuota: kaklo slankstelio lūžis, kairės čiurnos vidinis kulkšnies lūžis, veido, abiejų blauzdų nubrozdinimai, galvos sumušimas. Asmuo gydomas Neurochirurgijos skyriuje.

„P. n.“ informacija


Prieš keletą dienų rajono teniso vairą perdaviau į jaunas rankas – mano įpėdine tenisininkai pasirinko Jolantą Gedvilaitę. Ta proga norėčiau bent trumpai apžvelgti šios sporto šakos vystymosi mūsų mieste istoriją.


Atnaujins infrastruktūrą Kretingos kapinėse

  • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
  • Naujienos

Didžiosiose Kretingos miesto kapinėse palei Darbėnų kelią tęsiami atnaujinimo darbai: išrauta senoji gyvatvorė, keičiama tvora, o rudenį bus pradėta asfaltuoti pagrindinį bei kelis šoninius kapinių takus.


  • Gaisrai

Rugpjūčio 11 dieną 12. 16val. gautas pranešimas apie gaisrą Kretingos rajone, Žibininkųk., Miško g. Ugniagesiams atvykus į vietą, ūkinio pastato stogas degė atvira ugnimi.

Iš pastato buvo išnešti trys dujų balionai. Mūriniame pastate buvo įrengtas garažas ir keli tvartai. Gaisro metu nudegė pastato stogas (liko apie 50 kv.m), vietomis išdegė medinis perdengimas. Sudegė garaže stovėjęs lengvasis automobilis „VW Golf“. Apdegė pastate laikyti namų apyvokos daiktai, taip pat prie pastato pristatyta medinė malkinė ir joje laikomos malkos.

Ugniagesiams pavyko išsaugoti 9 m atstumu nuo gaisro vietos stovintį mūrinį gyvenamąjį namą, tačiau nuo karščio išdužo 4 langų stiklai, išsilydė plastmasinis lietvamzdis.

Gesindamas gaisrą, vyras apdegė koją – jį artimieji išvežė į ligoninę.

„P. n.“ informacija


Laukžemė Žolinės žiede

  • Audronė GRIEŽIENĖ
  • Šventės

„Lietuva Žolinių žiede“ – taip pavadinta šiemet jau 17-oji vasaros šventė šeštadienį nuvilnijo Laukžemėje.


Rugpjūčiui savo branda ir derliaus gausa atsidėkojant žemdirbiams už jų triūsą, Padvarių kaimo bendruomenės centras „Trys tvenkiniai“ tradiciškai rengia vasaros šventę, – praėjusį savaitgalį ji įvyko jau keturioliktąjį kartą. Riaumojančių traktorių kolona su šventės kviesliais išvažinėjo kone kiekvieną Padvarių gatvę, kad žmonės ruoštųsi, puoštųsi ir, nešini pačių keptais pyragais, skubėtų į šventę.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas