Pajūrio naujienos
Help
2019 Vasaris
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe181522
Še291623
Se3101724
Orų prognozė
Dieną5°C debesuotumas 2 %
Naktį4°C debesuotumas 100 %
Apklausa

Ar Lietuvos žmonės, kurių nepažįsti, tau yra geri?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

(1277) 2018-08-10

Į klausimą, ko Palangos oro uostui trūksta labiausiai, naujasis direktorius Andrius Daujotas atsakė: „Vietos“.

Palangos oro uostas šiemet pasieks, o gal netgi viršys, keleivių aptarnavimo pajėgumo ribą – 300 tūkst. keleivių per metus. Per 7-is šių metų mėnesius uosto paslaugomis jau pasinaudojo beveik 184 tūkst. keleivių.

Plėtrai trukdo miškai, ankštas keleivių terminalas

Nuo šių metų liepos 27 dienos tarptautiniam Palangos oro uostui vadovaujantis Andrius Daujotas teigė, jog oro uostas priimti gali gerokai didesnį negu šiandieną lėktuvų skaičių bei didesniu jų kilimo-nusileidimo dažniu.

Oro uosto infrastruktūra pritaikyta aptarnauti vidutinės ir mažos klasės lėktuvus, tačiau, direktoriaus pastebėjimu, čia nusileisti ir pakilti galėtų netgi Boeing 777 – didžiausias dviejų variklių lėktuvas pasaulyje, galintis talpinti nuo 314 iki 451 keleivių.

„Stringa keleivių terminalas,“ – įvardijo vieną plėtros kliūčių A. Daujotas.

1994–1997 metais rekonstruoto keleivių terminalo techninės galimybės dabartiniu metu leidžia per 1 val. aptarnauti 350 keleivių. „Strateguojame, kaip judėsime toliau, jei pasieksime tą ribą (300 tūkst. keleivių per metus, – aut. past.) – sakė A. Daujotas.

Oro uosto plėtrai reikia ir žemės. Uostas su gretimybėmis užima apie 165 ha žemės sklypą, kuris nėra visiškai išnaudotas uosto reikmėms. Tą padaryti trukdo uosto teritorijoje esantis miškas. „Plėtrai esame parengę ir deriname žemės tvarkymo detaliuosius planus. Kliuviniu tapusiems medžiams iškirsti reikia miškininkų, aplinkosaugininkų pritarimo. Viliamės, kad jie supras oro uosto planus, bus geranoriški jo plėtrai,“ – lūkesčius išsakė naujasis oro uosto vadovas. Jis aiškino, jog suvešėję medžiai trukdo ne vien plėtrai, bet ir oro uosto perimetro apsaugai, kylantiems ir besileidžiantiems lėktuvams. „Turime žemės, bet ja naudotis negalime,“ – tarė A. Daujotas.


Eglė KOLBERKYTĖ:

– Kadangi pas mus yra tokia situacija, tai pritarčiau. Turime tokius kaimynus, kurių šunys dėl kiekvieno traškesio labai garsiai ir įkyriai loja. Jų niekaip neįmanoma kontroliuoti – nei uždarysi, nei pririši, jie net ant savo šeimininkų loja. Pas mus bendras kiemas, tai už sienos viskas puikiai girdisi.

Remigija ŽIUBRIENĖ:

– Neseniai susidūriau su šia problema, nes kaimynų šuo ištisai nuo 12 val. nakties iki 5 val. ryto lojo. Dėl to dvi naktis nemiegojau. Gal ir galima prie to priprasti, bet kodėl aš turiu kankintis? Šeimininkas atsakingas už savo augintinį ir jis turi pasirūpinti. Kažkokių priemonių reikėtų imtis, gal įspėti šeimininkus.

Petras JANAVIČIUS:

– Nelabai. Čia yra žmogaus prievarta. Galima gražiai susitarti, nebūtina kažką daryti priespauda. Taip, šeimininko atsakomybė, bet viskas yra sutariama. Matome, kas darosi su baudomis, kas iš to? Nieko tai nekeičia. Aš pats dirbu Švedijoje, matau ten kitokią sistemą, norėčiau ir čia kitokį požiūrį matyti, kad susitartume žmogiškai, o ne baudomis.

Jurgita LENGVINIENĖ:

– Tikrai ne. Jei priimtų tokią pataisą, visi šunys būtų uždaryti. Juk prieglaudose ir taip daug šunų. Patys turime šunį, jis paloja, ir tiek. Jei geranoriški kaimynai, galima susitarti draugiškai. Pas mus kaimynystėje ir mažų vaikų yra, ir ne vienas šunį turi, sutariame visi. Ne, aš tikrai nesutinku, kad reikia bausti.

Kalbino Erika Alonderytė, fotografavo Darius ŠYPALIS


Rangovui UAB „Žemaitijos keliai“ paprašius, Kretingos rajono savivaldybės administracija iki rugsėjo 15 d. nukėlė Žemaitės alėjos – valstybinės reikšmės magistralinio kelio A11 nuo 134,53 iki 135,93 km per Kretingą – atkarpos rekonstrukcijos darbų atlikimo termino pabaigą.


Kūlupėnuose rengia žiedinę sankryžą

  • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
  • Aktualijos

Pavojingoje ir vairuotojų nuolat keiksnojamoje sankryžoje Kūlupėnuose, kur susikerta du keliai Kretinga–Kūlupėnai bei Kartena–Kūlupėnai, šį rugpjūtį pradėti žiedinės sankryžos įrengimo darbai.


Elitinis kinas – po atviru dangumi

  • Dovilė URNIKIENĖ
  • Kultūra

Į Kretingos kultūrinį gyvenimą vis tvirčiau įleidžia šaknis naujas reiškinys – lauko kinas, kurį organizuoja Kretingos rajono savivaldybės M.Valančiaus viešoji biblioteka. Iš viso šiemet suplanuota parodyti 6 filmus, kurie teiktų ne tik pramogą, bet supažindintų su krašto istorija, kultūra.


Teologija, filosofija, politologija besidomintis palangiškis publicistas ir vertėjas, asmeninio tinklaraščio „Pasaulis pagal Tomą“ leidėjas 48-erių Tomas Viluckas šią vasarą išleido knygą „Popiežiaus Pranciškaus tiltai“. Mintimis apie naująją knygą autorius maloniai pasidalino su „Smilčių“ skaitytojais.


Rugpjūčio 16–19 dienomis į mūsų miestą sugrįžta pernai startavęs ir tradiciniu tampantis Kretingos senosios muzikos festivalis, kurio išskirtinumas tas, kad per koncertus grojama seniausiais Lietuvoje, Kretingos bažnyčioje saugomais, vargonais. Apie festivalio, kurio tikslas – atgaivinti užmirštą baroko ir renesanso laikų muziką, svarbą su „Pajūrio naujienomis“ kalbėjosi šio festivalio meno vadovas Rodrigo Calveyra.


Akordeono garsais įskėlę ugnį

  • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
  • Smiltys

Kretingos rajono Rūdaičių kaimas ir jo bendruomenė apdovanoti tuo, kad vasaromis iš ten sklinda profesionali akordeono muzika – čia atvyksta koncertuoti akordeonistų orkestrai iš Lietuvos ir užsienio. Šį rugpjūtį Rūdaičiuose viešėjo orkestras „Academie d‘Accordeon de Haguenau“ iš Prancūzijos.


Vandens laše – visas pasaulis

  • Dovilė URNIKIENĖ
  • Smiltys

Kretingiškės Emilijos Varkojutės sėkmė nacionaliniame fotografijos konkurse „Vandens ženklai“, kur ji pelnė specialųjį prizą, nebuvo atsitiktinė. „Man labiausiai patinka fotografuoti lašelius, nes juose matosi visas mažas pasaulis“, – prisipažino 17 metų E. Varkojutė, kurios kūrybinis braižas – natūralus gamtos grožis, subtiliai atsiskleidžiantis per detales.  • Iš po­li­ci­jos su­ves­ti­nių

Palangoje. J. Basanavičiaus g. Rugpjūčio 8 dieną į Palangos m. PK kreiptasi dėl rugpjūčio 6 dieną iš esančių atrakcionų patalpų pavogto planšetinio kompiuterio ASUS, kuris vertas 250 eurų.

Užkanavės g. Rugpjūčio 7 dieną į Palangos policiją kreiptasi dėl iš kiemo pavogtos kepsninės, vertos 599 eurų.

Palangoje Liepojos plente. Rugpjūčio 7 dieną pranešta, jog ties Elijos g., sankryžoje, susidūrė du automobiliai. Pareigūnai, nuvykę į įvykio vietą, išsiaiškino, kad dvi Vokietijos pilietės, važiuodamos automobiliu „Toyota Auris“ nuo Palangos m. Latvijos link, pastebėjo, kaip automobilis „Toyota“, vairuojamas 1963 m. gimusios Vilniaus rajono gyventojos, staiga išvažiavo į Liepojos plentą iš šalutinio kelio, tai yra Elijos g. Nespėjusios išvengti kliūties, vokietės trenkėsi į minėtą automobilį. Abi Vokietijos pilietės skundėsi kaklo skausmais, todėl GMP brigada jas išsivežė į Klaipėdos universitetinę ligoninę apžiūrėti. 1963 m. gimusi lietuvė „Toyota“ vairuotoja paaiškino, kad, važiuodama iš Elijos g., nepastebėjo „STOP“ ženklo, todėl nesustojusi įvažiavo į Liepojos pl., o automobilis „Toyota Yaris“, važiavęs nuo Palangos Latvijos link, trenkėsi į jos automobilio dešinį šoną ir atsidūrė už kelio ribų. Įvykio vietoje alkoholio matuokliu patikrinus abiejų automobilių vairuotojas, nustatyta, kad šios yra blaivios. 1984 m. gimusiai Vokietijos pilietei diagnozuota: galvos sumušimas, kaklo raiščių patempimas, krūtinės sumušimas. 1983 m. gimusiai Vokietijos pilietei diagnozuota: galvos sumušimai, kaklo raiščių patempimai. 1962 m. gimusiam automobilio „Toyota“ keleiviui, Vilniaus rajono gyventojui, diagnozuota: dubens kaulų lūžiai, gydomas Traumatologijos sk.

„P. n.“ informacija


Pirmadienį išaiškėjo Kretingos rajono 7x7 futbolo pirmenybių I lygos čempionai – po įnirtingos paskutinio turo kovos tarp „Veltūno“ ir „Topolių“, aukso medaliais pasipuošė „Topolių“ komandos žaidėjai.


Savaitgalį Joniškio rajone, Žagarėje, praūžė 42-oji bitininkų šventė. Apie 2 tūkst. dalyvių iš visos Lietuvos bei užsienio dalijosi patirtimi, degustavo bičių produktus, dalyvavo konkursuose.


Dvi dienas Kretingos priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos ugniagesiai gelbėtojai bandė išgelbėti penkis ančiukus, kurie, patekę į Padvarių užtvankos šachtą, patys buvo nepajėgūs iš jos išskristi. Nors užduotis atrodė labai sudėtinga, nes žmogui beveik neįmanoma pagauti laukinio ir nesužeisto paukščio, tačiau ugniagesių atkaklumas pasiteisino – keturias antis pavyko išgelbėti, penktoji per giliai įplaukė į šachtos tunelį, tad tapo nepasiekiama.


Kretingos senosiose kapinėse restauruojama grafų Tiškevičių kripta-mauzoliejus užvakar buvo atiduota vertinti Kultūros paveldo departamento (KPD) sudarytai darbų priėmimo komisijai, o lankytojams, kaip tikimasi, duris atvers apie rugsėjo vidurį.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas