Pajūrio naujienos
Help
2019 Vasaris
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe181522
Še291623
Se3101724
Orų prognozė
Dieną5°C debesuotumas 2 %
Naktį4°C debesuotumas 100 %
Apklausa

Ar Lietuvos žmonės, kurių nepažįsti, tau yra geri?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

(1275) 2018-08-03

Vos kelerių metų Alvaidą Lukauską tėvai buvo atsivežę į vieną pirmųjų Platelių plaukimo maratonų – šįmet A. Lukauskas šiose tarptautinėse varžybose startavo jau kaip dalyvis, o kartu atvykęs jo tėvas Antanas su gausiu būriu artimųjų jį labai palaikė ant kranto.

„Esu optimistas: tikiu, kad viskas bus gerai, o blogus įvykius priimu kaip pamoką“, – atvirai prisipažino 40 metų Alvaidas Lukauskas, kuris po 18 metų gyvenimo Londone pasiryžo su šeima sugrįžti į gimtąją Kretingą ir čia jau gyvena dvejus metus. Taip jau sutapo, kad visai neseniai šeima persikraustė į naujus namus visai šalia vadinamojo trečiojo tvenkinio, tad plaukimą mėgstantis A. Lukauskas galėjo intensyviai treniruotis, kad įgyvendintų dar vieną savo svajonę – prieš savaitę jis vienintelis iš Kretingos sėkmingai pasirodė tarptautiniame Platelių plaukimo maratone.

A. Lukauskas teigė savo pasirodymu XXXVII tradiciniame Platelių plaukimo maratone esąs patenkintas – 1,8 km distanciją įveikė per 41 min. 29,7 sek. ir šis rezultatas pelnė VI vietą jo amžiaus grupėje. Juolab kad tai buvo pirmasis A. Lukausko dalyvavimas tarptautinėse varžybose ir šįkart jam pavyko aplenkti net ir patyrusius Platelių maratono dalyvius. A. Lukauskas prisipažino, kad jam teko ne tik įveikti varžybinį jaudulį: vyras nesitikėjęs tokio didelio bangavimo Platelių ežere, kuris iš pirmo žvilgsnio sukuria ramaus vandens telkinio įspūdį. Tad dabar vyras nusiteikęs dar labiau tobulinti plaukimo atviruose vandenyse techniką, ypač – mokantis valdyti kvėpavimą, kylant bangoms.

Įsiklausė į profesionalo patarimą

A. Lukauskas pasakojo, kad jo svajonė sudalyvauti Platelių plaukimo maratone gimė daugiau kaip prieš metus.

„Londone baseiną nuolat lankiau 11 metų ir prieš pusantrų metų teko pasikalbėti su žmogumi, kuris priklauso plaukimo asociacijai. Jis man patarė: kadangi ilgai lankau baseiną, kitas mano žingsnis galėtų būti išbandyti save atviruose vandenyse“, – pasakojo A. Lukauskas.

Plaukimo profesionalo pamėtėta mintis A. Lukausko nebepaleido. O ją dar sustiprino prisiminimai – A. Lukauskas ir šiandien atsimena, kaip jį, vos kelerių metų vaiką, tėvai buvo pirmą kartą atsivežę į Platelių plaukimo maratoną, ir kokį didelį įspūdį jam tąkart šis renginys paliko. Tad A. Lukauskas išsikėlė sau tikslą: sugrįžti į Platelius, tik šįkart – jau kaip dalyviui, o ne žiūrovui.


Arūnas KNIETA:

– Jeigu žmonės nori, tegul turi tas dvi pilietybes, ar gaila, juo labiau galbūt planuoja ateityje sugrįžti... Kita vertus, kai pagalvoji, emigrantai užsienio šalyse įsidarbina, gauna neblogas algas, o Lietuvoje paliktiems jų tėvams pensijas turime uždirbti mes. Manau, tik šiuo atveju nelabai teisinga.

Algis BARTAŠIUS:

– Žinoma, balsuočiau „taip“. Kam pavydėti? Turiu pažįstamų, kurie yra emigravę, įsitvirtinę užsienio valstybėse. Su jais nesame kalbėję apie tai, ar kada nors grįš ar negrįš. Pasaulis yra laisvas, ir žmogus turi būti laisvas.

Aida MIKUTIENĖ:

– Gerai, kad referendumas ne šiandien, nežinau, kaip reikėtų balsuoti. Norisi, kad emigrantai būtų laimingi, bet jie naudotųsi ir savo tėvynės, ir kitos šalies geru. Vis dėlto manau, kad teisingiausia, kai suteikiama dviguba pilietybė tiems, kurie Lietuvai nusipelnę, garsina ją, o ne tiems, kurie užsieniuose tik „tarzanauja“.

Rimantas MACIUS:

– Aš – už. Širdis džiaugiasi, kad lietuviai, kur begyventų, nori būti ir lietuviais. Ir taip mūsų čia jau koks pusantro milijono belikę.

Kalbino Audrone GRIEŽIENĖ, fotografavo Darius ŠYPALIS


Penkiuose Kretingos miesto daugiabučiuose namuose – Lazdynų g. 6 ir 8, Pasieniečių g. 6, Savanorių g. 5A, Klaipėdos g. 70 šiuo metu vyksta trečiojo etapo renovacijos darbai. Netrukus jie bus pradėti ir likusiuose dviejuose šiame etape renovuoti numatytuose, tai yra Rotušės a. 18 ir Kęstučio g. 5.


Žinios išsklaido mitus apie skiepus

  • Dovilė URNIKIENĖ
  • Sveikata

Vos gimus vaikui tėvams jau reikia apsispręsti dėl to, ar sutinka jį skiepyti, nes pirmoji vakcina – hepatito B – turi būti suleidžiama per pirmąsias 24 valandas. Dalį tėvų neramina tai, kad dar pusės metų nesulaukęs mažylis, vadovaujantis skiepų kalendoriumi, turi būti vakcinuojamas kas mėnesį ar du, o viešojoje erdvėje netyla pasakojimai apie tai, kad skiepai gali būti iki galo neištirti ir nesaugūs. Kretingos šeimos medicinos centro medikai įsitikinę – apsispręsti bus lengviau, jei, apsilankius pas šeimos gydytoją, bus nenutylėtos net ir menkiausios kylančios abejonės.


Ar tikrai blogai sportuoti tuščiu skrandžiu, o valandą po treniruotės galima šlamšti bet ką? Kodėl skirtingas valgiaraštis turėtų būti bėgikui ir kultūristui? Kas kaltas, jei, pradėjus aktyviai sportuoti, nekrenta svoris? Įžvalgomis apie tai, kaip mitybos planą derinti su sportu, pasidalijo medicinos gydytojas-rezidentas Edvard Grišin.


Iš šiuo metu Kretingos ligoninėje besigydančių maždaug 100 pacientų nėra nė vieno, kuris būtų paguldytas dėl perkaitimo ar saulės smūgio.


Virginija ŠKIRBUTIENĖ:

– Per karščius stengtis valgyti sūriau – išsigalvojimas. Mitybos specialistai, medikai sako, kad druskos dienos norma turėtų būti apie 5 gramai. O kad karštymečiu dažniau ir daugiau vandens reikia gerti – sutinku. Bet ir vandens per daug nesveika, išplaus visas vertingas medžiagas. Žmogus pats jaučia, kada vandens organizmui gana.

Danutė DOMARKIENĖ:

– Ne todėl, kad dabartinis sveikatos ministras Aurelijus Veryga pasakė, o nuo seno druskos aš nevartoju visai ir jos nepasigendu. Užtenka tiek, kiek yra kiekviename produkte. Ne troškulys nuo sūraus maisto turi priminti, kad laikas atsigerti vandens, – žmogus pats turi susiprasti, ypač karštomis dienomis.

Algirdas GEDVILAS:

– Na jau ne, ar žiema, ar vasara – aš druskos į maistą per daug nededu. Kaip tik stengiuosi sūdyti mažiau, gyventi sveikiau. Per šiuos karščius skysčių išgeriu daugiau – ir kad pačiam norisi, ir kad rekomenduoja medicinos specialistai.

Kretingos ligoninės vyriausiosios gydytojos pavaduotojo Aleksandro Šalavėjaus komentaras:

– Teiginiai, jog pagal senolių patirtį per karščius druskos reikėtų suvartoti daugiau neva dėl to, kad greičiau pajustume troškulį ir norėtųsi atsigerti vandens – iš tautosakos srities. Bet ir aš esu girdėjęs pasakojimų, kad seniau, dar tarybiniais metais, karštuose gamyklų cechuose stovėdavo talpyklos su vandeniu, o prie jų būdavo padėta druskos įsiberti į stiklinę vandens – dėl mineralų. Šiandien tai visai nebeaktualu. Mes kaip tik laikomės politikos kuo mažiau papildomai vartoti druskos, kurios maksimalų kiekį ir taip gauname su įprastais maisto produktais. Druskos perteklius padidina aukšto kraujospūdžio pavojų, skatina kalcio šalinimą iš organizmo, kenkia virškinamojo trakto gleivinei, inkstams, kraujagyslėms ir t. t. Nenoriu užsiimti vaistų reklama, tačiau kalio ir magnio preparatai, kuriuos pacientams išrašo profesionalūs šeimos gydytojai, – daug geriau negu druska, arba, kitaip tariant, natrio chloridas. O dėl vandens – ypač tokiomis karštomis dienomis jo išgurkšnoti būtina daugiau, bet taip pat protingai, ne per kančias.

Kalbino Audrone GRIEŽIENĖ, fotografavo Darius ŠYPALIS


Nesant patvirtintų vidaus tvarkos taisyklių, negalima spręsti, ar koeficientų skyrimo sistema pedagogams ir nepedagoginį darbą dirbantiems darbuotojams buvo skaidri ir nėra diskriminacinė. Tokią išvadą padarė Klaipėdos apygardos teismas, į kurį su apeliaciniu skundu kreipėsi penkios Kretingos Marijono Daujoto pagrindinės mokyklos darbuotojos, dirbančios ne pedagoginį darbą.


Antrąjį ratą pradėjo pergale

  • Audronė PUIŠIENĖ
  • Sportas

Lietuvos futbolo federacijos (LFF) II lygos Vakarų zonos pirmenybių II ratą „Kretingos Minija“ pradėjo ryškia persvara – 4:0 namų aikštėje nugalėjusi Gargždų „Bangos B“ komandą.


Siekdami pagerbti Lietuvos šimtmetį, trys patyrę Lietuvos sklandytojai išsiruošė į istorinį skrydį. Trečiadienio vidurdienį pakilę iš Kartenos aerodromo, bemotoriais sklandytuvais planuoja perskristi Lietuvą, Lenkiją ir Ukrainą.


Pagal parengtą projektą, Kretingos rajono savivaldybė Klaipėdos gatvėje numatė įrengti dvipusį eismą bei susiaurinti gatvės plotį nuo maždaug aštuonių iki septynių metrų. Toks sprendimas rimtai supykdė rekonstruojamos gatvės gyventojus, esą gatvės siaurinimas užkimš gatves ir trukdys eismą.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas