Pajūrio naujienos
Help
2019 Sausis
Pi 7142128
An18152229
Tr29162330
Ke310172431
Pe4111825
Še5121926
Se6132027
Orų prognozė
Dieną1°C debesuotumas 4 %
Naktį-3°C debesuotumas 8 %
Apklausa

Ar reikėtų mokyklose mokiniams uždrausti mobiliuosius telefonus?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

(1245) 2018-04-17

Piktina daugiabučio pašonėje atsiradęs kioskas

  • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
  • Pirmas puslapis
Kaimynus papiktino dar neveikiantis kioskas, įrengtas saugomoje miesto teritorijoje – Birutės gatvėje.

Birutės g. Nr. 6 daugiabučio gyventojai piktinasi, kad jų kaimynystėje, Birutės g. Nr. 8 sklype, už didžiųjų konteinerių, vienądien atsiradęs kioskas, kurio užrašas skelbė, kad čia bus pardavinėjami kebabai. „Visą miestą išvalė nuo kioskų, o čia, paveldo teritorijoje, kažkam leis pasistatyti naują būdą ir šiukšlinti aplinką“, – stebėjosi grupė daugiabučio gyventojų.

Neleido stiklinti balkonų

Praėjo nemažai laiko, kol Savivaldybei pavyko išguiti kioskus iš Rotušės aikštės, besibylinėjant teismuose taip pat buvo iškeldinti verslininkų kioskai iš turgelio prieigų, Žemaičių gatvėje.

„Kaip čia taip išeina: vienus iškeldina prievarta, o kitiems leidžia kurtis. Juk visas miesto centras ir Birutės gatvė yra kultūros paveldo teritorija, kurioje negalima bet ko statyti. Kai mes norėjome įsistiklinti balkonus savo daugiabutyje, mums savavališkai neleido to daryti – privalėjome gauti Kultūros paveldo departamento (KPD) leidimus. O čia pat, vos už kelių žingsnių, priešais mūsų namą išdygo būda, ir, kaip suprantame, ten ketina prekiauti kebabais. Iš pradžių kabėjo užrašas, dabar jo nebeliko. O juk dažniausiai ten, kur vyksta gatvės prekyba, ten ir šiukšlinama“, – tvirtino Birutės g. Nr. 6 namo gyventojai.

Jie norėtų žinoti, ar neužkliūva tokie neestetiški statiniai Kretingos miesto valdžiai, statybų specialistams, architektei: „Vadinasi, Kretingoje gyvename pagal senovės romiečių principą – kas galima Jupiteriui, tas negalima jaučiui“, – įsitikinę jie.


Vydmantų gimnazijos pradinukas pirmokas Eimantas Kairys pirmą spaudą savo Piliečio pase gavo už žygį į Nagarbos piliakalnį. Gimnazijos direktorės Rasos Stonkuvienės pastebėjimu, Eimantas buvo vienintelis pirmokas, įveikęs visus kilometrus iki piliakalnio.

Vydmantų gimnazijos mokiniai dar tebesitęsiant šiems mokslo metams pradėjo pildyti Piliečio pasus „Atiduok Tėvynei, ką privalai“. Kiekvieną gerą iniciatyvą, susijusią su pilietine veikla, šiame pase primins specialus spaudas „Aš – lietuvis“.

Mokinio Piliečio pase bus matyti, kokiuose pilietinio ugdymo ir saviraiškos renginiuose jis dalyvavo, kokioms pritarė iniciatyvoms.

Sukurti Piliečio pasą inicijavo Vydmantų gimnazijos direktoriaus pavaduotoja Bronė Kietelytė, idėją realizavo dailės mokytoja Ramunė Grikštaitė, sumaketavusi ir apipavidalinusi Piliečio pasą, sukūrusi spaudą.

„Tam tikra prasme yra sukurta vertinimo sistema, kuri mokslo metų pabaigoje leis mokyklos bendruomenei išrinkti pilietiškiausius mokinius“, – teigė Vydmantų gimnazijos direktorė Rasa Stonkuvienė.

Jos pavaduotojos Ingos Kutelienės pastebėjimu, Piliečio pasas tikrai prisidės prie patriotiškumo, pilietinės savimonės ugdymo. „Tarp mokinių netgi pastebime sveikos konkurencijos – jie patys galvoja, ieško, kaip padaryti kad ir mažą darbelį, susijusį su pilietine iniciatyva, stengiasi nelikti nuošaly. Taigi Pilietinis pasas dar ir telkia gimnazijos bendruomenę, vaikams darosi nebe tas pats, ar jie bus įvertinti, ar ne“, – kalbėjo direktoriaus pavaduotoja.

Vydmantų gimnazijoje mokiniai pilietiškai ugdomi, kuriant patriotinių žygių, renginių tradicijas: Vasario 16-ajai gimnazijos bendruomenė skiria žygį į Nagarbos piliakalnį, patriotiškai nusiteikę mokytojai ir mokiniai dalyvauja žygyje, skirtame Klaipėdos krašto prie Lietuvos prijungimo sukakčiai paminėti, bendradarbiaujant su Darbėnų gimnazija vydmantiškiai dalyvauja žygyje „Partizanų takais“, puiki patriotiškumo pamoka – akcija „Išgelbėkime vaikus“.

„Mokiniams didelį įspūdį palieka ir susitikimai su asmenybėmis – mūsų gimnazijoje viešėjo diplomatas politikas Vygaudas Ušackas, rajono Savivaldybės administracijos direktorius Virginijus Domarkas, rengsime ir naujų susitikimų, kurie motyvuoja, įkvepia gyvenimo tikslui pasiekti“, – sakė R. Stonkuvienė.


Seimo narys Antanas Vinkus „Diaverum klinikų“ šalies medicinos direktorei Astai Kantoravičienei, įteikdamas įrėmintus Tautiškos giesmės žodžius, sakė: „Jūs dirbate taip, kaip čia parašyta“. Šalia – „Diaverum klinikų“ plėtros vadovas Tomas Sudavičius.

Lietuvos Respublikos Seimo narys ir Kretingos rajono garbės pilietis Antanas Vinkus penktadienį apsilankė ką tik Kretingoje įsikūrusioje „Diaverum“ klinikoje, kuri teikia paslaugas inkstų ligomis sergantiems pacientams. Atvežęs sveikinimų ir linkėjimų „Diaverum“ klinikos kolektyvui bei pacientams, mainais A. Vinkus prašė atiduoti jam savo rūpesčius – taip jis išgirdo, kad kai kuriems ligoniams susimokėti už kelionę į įstaigą, kurioje teikiamos hemodializės procedūros, yra sunki finansinė našta.

A. Vinkų pasitiko „Diaverum klinikų“ plėtros vadovas Tomas Sudavičius bei „Diaverum klinikų“ šalies medicinos direktorė Asta Kantoravičienė – susitikimas su ja Seimo nariui buvo ypač malonus, nes jiedu abu vienu metu dirbo Santariškių klinikose (dabar – Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikos).

A. Vinkus teigė savo akimis norėjęs pamatyti, kaip atrodo naujoji „Diaverum“ klinika Kretingoje, kurios įsikūrimą jis sveikina. „Kretingos rajono ligoniai buvo kreipęsi į mane, prašydami padėti – žmonės su ašaromis akyse prašė priartinti hemodializės procedūras, nes jiems būdavo sudėtinga važinėti į Klaipėdą ar Palangą, ypač – žiemos metu. Ieškojome įvairių galimybių, svarstėme, gal tokį kabinetą atidaryti Kretingos ligoninėje. O dabar džiaugiuosi, kad čia įsikūrė „Diaverum“, kurios klinikoje – aukščiausio lygio įranga, – kalbėjo A. Vinkus. – Tačiau turiu ir klausimą – kodėl „Diaverum“ išsikėlė iš Palangos? Ar nebus nuskriausti palangiškiai? Jie taip pat yra mano rinkimų apygardos gyventojai, taigi man jie taip pat rūpi.“

T. Sudavičius paaiškino, kad Kretingos rajone gyvena du kartus daugiau pacientų, tad nutrūkus patalpų nuomos sutarčiai Palangoje, pasinaudota palankia galimybe persikraustyti į Kretingą. Tačiau T. Sudavičius užtikrino, kad paslaugos toliau bus teikiamos ir palangiškiams, kurie į įstaigą yra atvežami.


Į „Aukso vainiką“ patekusios Adolfo Viluckio kompozicijos fragmentas.

Praėjusį savaitgalį Kretingos muziejuje įvyko Klaipėdos krašto respublikinės liaudies meno parodos-konkurso „Kelionė iš praeities į dabartį“ atidarymas, kurios metu Lietuvos nacionalinis kultūros centras konkursui „Aukso vainikas“ atrinko dviejų kretingiškių tautodailininkų darbus – drožėjo Adolfo Viluckio kompoziciją ir kryždirbio Alekso Kulviečio masyvius pakelės kryžius.

Respublikinis konkursas „Aukso vainikas“, kuriame paaiškės jo nugalėtojai, įvyks kitąmet Širvintose, tradiciškai per Tris Karalius. Iš viso į parodą 90 Žemaitijos skyriaus, vienijančio Klaipėdos rajono, Palangos, Kretingos, Šilutės, Tauragės ir Skuodo liaudies meistrus, atstovų suvežė per 400 įvairių darbų.

Tuo pat metu buvo atrinkti kūrėjų darbai ir į šią vasarą įvyksiančią respublikinės Dainų šventės liaudies meno parodą, kuri bus surengta vienoje sostinės bažnyčių. Į šią parodą iš kretingiškių pateko: A. Viluckio drožti darbai, Danutės Pučkorienės ir Genovaitės Žukauskienės medžio raižiniai, Palmyros Pučkoriūtės riešinės, Antano Sungailos drožtas Rūpintojėlis, gintaro juvelyrės Sandros Bričkuvienės papuošalai ir jauniausios konkurso dalyvės – Salantų meno mokyklos mokinės Nedos Varpukauskaitės – medžio raižinys.


Praėjusį savaitgalį pradėti du ikiteisminiai tyrimai – vienas dėl smurto artimoje aplinkoje ir kitas dėl nežymaus sveikatos sutrikdymo. Būta ir nemažai iškvietimų dėl kilusių konfliktų tarp alkoholio prisivaišinusių žmonių.


  • Iš po­li­ci­jos su­ves­ti­nių

PALANGOJE.

KRETINGOS g. Balandžio 15 dieną gautas pranešimas, kad galiniame namo kieme, automobilyje „Mazda“, sėdi du vyrai, kurie vartoja alkoholį ir garsiai leidžia muziką. Policininkams atvykus, prie neužvestos mašinos vairo sėdėjo 1983 m. gimęs vyras, jis buvo įspėtas, kad išgėręs alkoholinių gėrimų nevairuotų transporto priemonės. Patruliuodami Kretingos gatvėje, vėliau pareigūnai pastebėjo minėtą automobilį. Sustabdžius jį paaiškėjo, kad vairavo tas pats vyriškis. Paprašius pateikti vairuotojo pažymėjimą, šis atsakė, kad piniginę yra palikęs namie. Paklausus, ar yra vartojęs alkoholio, atsakė, kad ne. Patikrinus vairuotojo blaivumą matuokliu, buvo nustatytas vidutinis (2,08 prom.) girtumas.

„P. n.“ informacija


Kretingos sporto mokyklos boksininkai, garbingai mūsų rajone atstovavę šalies čempionate: (iš kairės) Valdas Jašinskas, Arvydas Galginas, Edvinas Griguola, Edvinas Taurinskas, Kazimieras Strakšys, Agnė Paulauskaitė, Karolina Paulauskaitė.

Pasvalyje įvyko Lietuvos jaunių bokso čempionatas, kuriame varžėsi rajonų boksininkai.

Kretingos sporto mokyklai skirtingose svorio kategorijose atstovavo 7 boksininkai, iškovoję 7 medalius.

Geriausiai pasirodė Arvydas Galginas (46 kg svorio kategorija), Edvinas Griguola (66 kg) ir Valdas Jašinskas (75 kg) – jie visi iškovojo pirmąsias vietas.

Agnė Paulauskaitė (50 kg) ir Karolina Paulauskaitė (80 kg) užėmė II v., o Kazimieras Strakšys (60 kg) ir Edvinas Taurinskas (+80 kg) tapo III v. laimėtojais.

Į pergales bokso ringe mūsų sportininkus veda treneriai Aivaras Balsys ir Tomas Balsys.

„P. n.“ informacija


Kretingos sporto mokyklos šokėjos, treniruojamos Irinos Šlimienės, – festivalio „Lietuvos gimnastiada“ laureatės.

Kretingos sporto mokyklos šokėjos, treniruojamos Irinos Šlimienės, dalyvavo X festivalyje „Lietuvos gimnastiada“ Druskininkuose. Renginys buvo skirtas Lietuvos valstybingumo 100-mečiui paminėti.

Trenerės teigimu, merginų pasirodymas sužavėjo ne tik žiūrovus ir festivalio svečius, bet ir Lietuvos bendrosios gimnastikos asociacijos prezidentę Ireną Plioplienę.

„P. n.“ informacija


Kūlupėnų rankų lenkimo komanda: priekyje Kęstutis Jokubauskas, stovi (iš kairės) Deividas Petrauskas, treneris, šįsyk turėjęs garbę teisėjauti šalies čempionate, Kęstutis Bertašius ir Saulius Kubilius.

Tauragėje įvyko Lietuvos nacionalinis rankų lenkimo čempionatas, kuriame varžėsi stipriausi sportininkai iš visos Lietuvos, tarp jų – ir Kretingos rajono garbę gynę kūlupėniškiai Kęstutis Jokubauskas, Saulius Kubilius ir Deividas Petrauskas, treniruojami Kęstučio Bertašiaus. Mūsų rajono sportininkai iškovojo 5-ias prizines vietas.

Svorio kategorijoje iki 65 kg Saulius Kubilius kaire ranka tapo III v. laimėtoju. Tarp neįgaliųjų svorio kategorijoje per 80 kg Kęstutis Jokubauskas iškovojo dvi pirmąsias vietas. Deividas Petrauskas svorio kategorijoje iki 75 kg užėmė dvi III v. – kaire ir dešine ranka. Kūlupėniškių treneriui K. Bertašiui šįsyk teko ne kovotojo, o teisėjo vaidmuo.

„P. n.“ informacija


Ugniagesiai išgelbėjo katiną

  • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
  • Gamta
Jauną katiną ugniagesiams iš medžio viršūnės teko išprašyti vandens srove.

Praėjusį penktadienį Kretingos priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos ugniagesiai gavo netikėtą iškvietimą – gelbėti į medžio viršūnę Kretingos muziejaus parke įsiropštusį katiną. Kone po valandos pastangų ugniagesiams pavyko gyvūną nukeldinti.

Apie aukšto medžio viršūnėje ketvirtą dieną tupintį katiną ugniagesiams pranešė Kretingos valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos darbuotojai.

„Netoliese gyvenantys žmonės pastebėjo kniaukiantį katiną, kuris tupėjo maždaug 20 m aukštyje ir pats nesugebėjo išlipti. Mes irgi negalėjome įlipti taip aukštai, todėl ir iškvietėme ugniagesius. Šiems gelbėjimo operacija nebuvo iš lengvųjų, nes negalėjo įvažiuoti į parką savo automobiliu – aplink tankiai suaugę medžiai. Tad nusprendė purkšti katiną vandens srove, ir šis pamažėl nusileido žemyn“, – pasakojo ugniagesius iškvietęs ir gelbėjimo operaciją stebėjęs veterinarijos gydytojas-inspektorius Vilius Stančikas.

Jis tvirtino apžiūrėjęs gyvūną, – šis nebuvęs čipuotas, todėl nustatyti jo šeimininką nebuvę įmanoma. Tai buvo jaunas neveislinis katinas. „Tačiau gretimame daugiabutyje atsirado žmonių, kurie išsyk priglaudė ir pamaitino gyvūną“, – sakė V. Stančikas.


Virginija ir Adomas Poškiai be sodų savo gyvenimo neįsivaizduoja.

Darbėnų miestelyje gyvenantys Virginija ir Adomas Poškiai pirmuosius 200 aukštaūgių obelų veislių sodinukų pasisodino 1991-aisiais. Tiek obuolių, kiek pusės hektaro dydžio sklype priskynė, šeima nesuvalgė, o parduoti kiekis buvęs per mažas. Tada ir kilo mintis pasididinti plotus.

Augina 27 obelų veisles

Adomo žodžiais, apsisprendus iš Klaipėdos miesto, kur anksčiau gyveno ir dirbo, sugrįžti į kaimą, ar šiaip ar taip būtų reikėję prasimanyti verslą, iš kurio toliau duoną valgys. Žmonos senelių žemės, esančios už 3 km, Medamiškių kaime, javams auginti buvo per mažai, o sodui plėsti – kaip tik. Taip beveik po dešimtmečio šalia jau augančių „Auksių“, „Telisarių“, „Mėlių“, „Štarių“, „Kulono Renetų“, „Norių“ , pamažu atsirado naujų malonaus skonio pusiau žemaūgių obelų veislių: „Connel Red“, „Delikates“, „Redkroft“, „Šampion“, „Ligol“.

Tarp obelų veislių Poškių soduose dabar galima ir pasiklysti – iš viso augina 27-ias, mat iki 4 ha išaugęs sodas buvo ne pabaiga – prieš porą metų šeimininkai obelyną vėl padidino, šalia esančiame Medšarkių kaime 1,7 hektaro lauke užveisę ligoms itin atsparių 2 tūkst. 500 medelių, tarp kurių nemažai ir vasarinių. Čia obelaitės pasodintos jau pagal naująją technologiją – paliekant 1,5 m tarpus. Kaip paaiškino Adomas, taip siekiama didesnio derliaus ne iš medelio, o iš hektaro. Tačiau šie ir praėjusieji metai dėl gamtos sąlygų sodininkams apskritai buvo nuostolingi – daug obelų nugeibo žiemą prieš vegetaciją užklupus šalčiams arba po žydėjimo pakandus šalnoms. V. ir A. Poškiai tikisi, kad bent šiemet gamta piktų išdaigų neiškrės.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas