Pajūrio naujienos
Help
2019 Sausis
Pi 7142128
An18152229
Tr29162330
Ke310172431
Pe4111825
Še5121926
Se6132027
Orų prognozė
Dieną1°C debesuotumas 90 %
Naktį-3°C debesuotumas 3 %
Apklausa

Ar reikėtų mokyklose mokiniams uždrausti mobiliuosius telefonus?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

(1241) 2018-04-03

Šunų šeimininkus drausmina fotografuodama

 • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
 • Pirmas puslapis
Dar šį pavasarį tvirtinant naujas Kretingos rajono gyvūnų laikymo ir priežiūros taisykles, tvirtino Savivaldybės atstovai, bus paisoma pareikštų gyventojų nuomonių.

Į redakciją kreipėsi ne vienas kretingiškis, skųsdamasis, jog juos, vedžiojančius šunis Topolių mikrorajone, fotografuoja Marijos Tiškevičiūtės mokyklos logopedė Angelė Kleinauskaitė. Pastaroji tvirtino fotografuojanti tam, kad viešąja tvarka Kretingos mieste besirūpinančioms institucijoms įrodytų, jog šunų augintojai netinkamai elgiasi, vedžiodami augintinius neleistinose vietose. Nuotraukų platinti negalima „Ne pirmą kartą, man vedant šunį Savanorių gatve į šunų bėgiojimo aikštelę, sustoja ir mane fotografuoja A. Kleinauskaitė: eidama į darbą ir grįždama, sustoja ir demonstratyviai išsitraukia aparatą. Jau ir šiandien esu nufotografuota, – praėjusią savaitę guodėsi I. D. (jos pavardė redakcijai žinoma). – Grasina, kad išsiųs nuotraukas. Įdomu, kam? Skambinau Marijos Tiškevičiūtės mokyklos direktorei, pasikalbėjau, sužinojau, kad aš ne pirma dėl to piktinuosi. Norėčiau sužinoti, kur turiu kreiptis, jei nepažįstamas asmuo fotografuoja prieš mano valią?“ Kretingos rajono Civilinės saugos ir viešosios tvarkos skyriaus vyriausioji specialistė Zita Abelkienė su teisininkais išsiaiškino, jog fotografuoti viešoje vietoje niekam nėra draudžiama. „Tačiau paviešinti ir platinti nuotraukų, pagal Civilinio kodekso nuostatas, be nufotografuoto asmens sutikimo negalima, juolab jei toks veiksmas pažeidžia žmogaus garbę, orumą, reputaciją. Ir jei tas asmuo mano, kad yra pažeistos jo teisės, jis turi teisę kreiptis į teismą, kuris išaiškintų, kokį tikslą turėjo žmogus jį fotografuodamas“, – tvirtino Z. Abelkienė.


Užkliuvo statybinis laužas ar – verslas

 • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
 • Aktualijos

Į rajono tarybos narį Vilių Adomaitį kreipėsi vydmantiškis, pranešdamas, kad už „Augmos“ esančiose senosiose ūkio mechaninėse dirbtuvėse įsikūrusi bendrovė „Oridanas“ neva užsiimanti nelegalia veikla – verčia bei sandėliuoja statybines atliekas ir galbūt už atitinkamą mokestį jas dar parduoda. Tačiau šios įmonės vadovas Tadas Daunys tai paneigė, o aplinkosaugininkai tvirtino jokių pažeidimų įmonės veikloje neįžvelgiantys.


Pavojus, kad pasikeitus Lietuvos automobilių kelių direkcijos prie Susisiekimo ministerijos vadovybei Kretingos Vilniaus gatvės renovacijos projektas nuguls neapibrėžtam laikui į stalčius, praėjo – gatvės renovacija turėtų būti pradėta 2019 metais ir tais pačiais metais užbaigta.


Vydmantiškė Laima Grikšienė teigė, kad Vydmantų seniūnijos gyventojų nereikėjo raginti pasirašyti ant kreipimosi, kuriuo prašoma Rimvydą Šakinį sugrąžinti į seniūno postą – per 2 dienas surinkta daugiau negu 600 parašų.

Kretingos rajono savivaldybės administracijai jau įteiktas Vydmantų seniūnijos gyventojų kreipimasis – ant jo per dvi dienas buvo surinkta daugiau kaip 600 parašų. Taip gyventojai išreiškė solidarumą seniūnui Rimvydui Šakiniui, kuris pareigų neteko, teismui panaikinus konkurso rezultatus.

Viešai išsakyti Vydmantų seniūnijos gyventojų nuomonę pasiryžo vydmantiškė Laima Grikšienė, kurios teigimu, žmonių nereikėjo nė raginti rašytis ant kreipimosi – jis gulėjo maisto prekių parduotuvėje, tad užėjusieji patys siūlėsi savo parašu išreikšti palaikymą.

Kreipimesi, kuriuo prašoma sugrąžinti R. Šakinį į seniūno pareigas, nurodoma, kad „Vydmantų seniūnijos bendruomenė vertina seniūno Rimvydo Šakinio veiklą – nuveiktus darbus, nuoširdų bendravimą, norą padėti kiekvienam besikreipiančiam, gebėjimą spręsti iškylančias problemas. Seniūnas R. Šakinis yra tas žmogus, kurio skiriamieji bruožai – iniciatyvumas, atsakomybė, diplomatija. Jo širdies jautrumą, žmogiškumą, atvirumą vydmantiškiai greitai įvertino, matydami entuziastingą norą gerinti gyvenvietės aplinką.“


Dėl nuostolingo turgaus ateities spręs komisija

 • Vitalija VITKAUSKIENĖ
 • Savivaldybėje

Kretingos turgui atėjo sunkūs laikai. Bendrovė, kurios 100 proc. akcijų priklauso Savivaldybei, pernai patyrė 8 tūkst. eurų nuostolį, dalis jos darbuotojų atlyginimo yra negavę net 5 mėnesius.

Kretingos turgui kirto prekybos tinklų plėtra mieste, paskutinį, anot turgaus direktoriaus Nerijaus Tertelio, „lūžį perpildytoje rinkoje“, padarė „Lidl“-o atėjimas. Kretingos turgus buvo parengęs ir Savivaldybės tarybai svarstyti pateikęs kainų už prekybą turguje padidinimo projektą. Tačiau taryba praėjusį ketvirtadienį projekto nesvarstė, o pritarė tarybos Ekonominės plėtros ir ūkio komiteto, kuriam vadovauja Dangiras Samalius, pasiūlymui, kad bendrovės „Kretingos turgus“ situaciją išnagrinėtų specialiai tam sudaryta komisija ir balandžio mėnesį Savivaldybės tarybai pateiktų galimus sprendimus dėl bendrovės perspektyvos.

Tarybos narys Antanas Kalnius siūlė svarstyti Kretingos turgaus prijungimo prie kažkurios kitos Savivaldybės įmonės galimybę. Praeityje turgus priklausė Savivaldybės įmonei „Kretingos komunalininkas“.


Savivaldybė skolinasi kone milijoną

 • Vitalija VITKAUSKIENĖ
 • Savivaldybėje

Kretingos rajono savivaldybės taryba leido Savivaldybės administracijai paimti 925 tūkst. eurų banko paskolą. Paskolai tarybos nariai pritarė vienbalsiai.

Paskolos pinigai šiemet bus išleisti didžiosioms rajono statyboms: Kretingos miesto sporto, sveikatingumo ir laisvalaikio komplekso – 425 tūkst. eurų ir Kretingos rajono viešosios bibliotekos – 500 tūkst. eurų. Daugiau kaip dešimtmetį užsitęsusią bibliotekos statybą Savivaldybės valdžia užsibrėžė pabaigti iki ateinančių šv. Kalėdų. Ilgalaikė 925 tūkst. eurų paskola imama ne ilgesniam kaip 3 metų laikotarpiui.

Lietuvos Respublikos Seimas įstatymu savivaldybėms, priklausomai nuo jų biudžetų pajamų dydžio, yra nustatęs skolinimosi limitus. Kretingos rajono savivaldybės bendras 2018 metų biudžetas yra 40 mln. 159 tūkst. eurų, skolinimosi limitas – 11 mln. 493,6 tūkst. eurų. Pernai savivaldybė bankams grąžino 1 mln. 126,9 tūkst. eurų paskolų.


Jungiami Kretingos rajono savivaldybės administracijos Kultūros bei Kūno kultūros ir sporto skyriai. Savivaldybės tarybos sprendimu, nuo šių metų liepos 1 d. vietoj minėtų dviejų skyrių bus vienas – Kultūros ir sporto skyrius.


„Erasmus+“ – unikali galimybė pažinti

 • Audronė GRIEŽIENĖ
 • Švietimas

„Dabar degu dar didesniu noru įkvėpti Kretingos rajono mokyklas aktyviau dalyvauti „Erasmus+ “ programoje“, – sakė iš Prancūzijoje, Bordo mieste, dvi dienas vykusio seminaro sugrįžusi rajono Švietimo centro Neformaliojo švietimo skyriaus vedėja Aurelija Jedenkienė.


Nuo aštuonerių metų pradėjęs augti svoris Viltei buvo apkartinęs gyvenimą. Atsikratyti antsvorio ir patirti gyvenimo džiaugsmą Viltei padeda „Atostogų parko“ sporto klubo trenerė Indrė Padkovskaja.

Dar visai neseniai draugai ir giminaičiai Viltę matė tylią ir prislėgtą. Nuo aštuonerių metų pradėjęs augti svoris mergaitei smarkiai apkartino gyvenimą. Stigo pasitikėjimo savimi, noro mokytis, siekti svajonių. Dėl netobulo kūno paauglė kentė ir bendraamžių pašaipas. Tą gyvenimo tarpsnį Viltės mama Laura prisimena kaip itin sunkų.

Šeima ieškojo būdų, kaip padėti dukrai, tačiau pastangos nedavė rezultatų. Sprendimas apsilankyti „Atostogų parko“ sporto klube buvo lemtingas. Žvelgdama į savo vyresnėlę dukrą Viltę jos mama ir dabar negali patikėti, kad tai tas pats žmogus, savo pasiekimais ir ryžtu įkvepiantis visus aplink.

Kartu su antsvoriu ištirpo ir pyktis

Norą keistis, teigė Viltės mama Laura, mergaitei pažadino pažintis su „Atostogų parko“ trenere Indre Padkovskaja. Iki tol sporto nemėgusi paauglė pamėgo treniruotes ir į jas vaikšto su dideliu džiaugsmu. Iš pradžių Viltė turėjo vieną tikslą – treniruotėmis pagerinti savijautą. Tačiau tinkamai parinkta treniruočių programa ir mitybos planas labai greitai davė teigiamų rezultatų – vos per mėnesį mergaitė atsikratė 10 kilogramų.

Praėjus trims mėnesiams Viltės sąskaitoje – jau 17 numestų kilogramų, puiki savijauta ir gera nuotaika kasdien. Po pamokų ji skuba į muzikos mokyklą, o po jos iškart į sporto salę. „Per visą šį laiką ji nėra pasakiusi, kad sportuoti nenori“, – džiaugiasi mama Laura. Jos teigimu, kvalifikuotai ir jautriai trenerei I. Padkovskajai pavyko pasiekti tai, ko nesugebėjo artimieji ir pedagogai. Kartu su normaliu jos amžiui svoriu, Viltė susigrąžino ir pasitikėjimą savimi, gyvenimo džiaugsmą, norą siekti ir tobulėti. „Nemeilė sau, pyktis ir nusivylimas buvo jos kasdieniai palydovai. Bet tai praeitis“, – sakė Viltės mama.


 • Iš po­li­ci­jos su­ves­ti­nių

Kretingos r.

Padvarių k. Kovo 29 dieną apie 21.25 val. Salantų g. patikrinimui buvo sustabdytas automobilis „Opel Vectra“, kurį vairavo 1965 m. gimęs klaipėdietis. Alkoholio matuokliu jam nustatytas vidutinis girtumo laipsnis – 2,02 promilės. Ligoninėje paimtas vairuotojo kraujo mėginys.

„P. n.“ informacija


Metimo į krepšį varžybų dalyviai ir organizatoriai

Kretingos sporto mokyklos salėje įvyko rajono ikimokyklinių įstaigų priešmokyklinio ugdymo grupių sporto žaidynių renginys – metimo į krepšį varžybos, kurias suorganizavo lopšelio-darželio „Ąžuoliukas“ pedagogų komanda ir kuriose varžėsi vaikai iš 10 rajono ikimokyklinio ugdymo įstaigų.

Susirinkusiuosius pasveikino futbolo ir krepšinio kamuoliais persirengusios auklėtojos Vaida Adomavičienė ir Agnė Stuopelienė, lopšelio-darželio „Ąžuoliukas“ direktorė Zita Domarkienė, sėkmės varžantis dėl taikliausio metiko titulo linkėjo ir rajono Švietimo skyriaus vyriausioji specialistė Asta Pocienė.

Kiekvieną ugdymo įstaigai atstovavusią komandą sudarė po 5 berniukus ir mergaites, kiekvienas komandos narys iš pasirinktos pažymėtos vietos kamuolį į krepšį mėtė 2 min.

Teisėjai „Ąžuoliuko“ auklėtoja Ieva Tamašauskienė, logopedė Gitana Domarkienė ir Kretingos sporto mokyklos krepšinio treneris Vytautas Šližius, atidžiai stebėję vaikų metimus, fiksavę ir susumavę rezultatus, paskelbė nugalėtojus. Taikliausia metimo į krepšį komanda paskelbta lopšelio-darželio „Ąžuoliukas“ komanda, kamuolį į krepšį įmetusi 101 kartą. Lopšelio-darželio „Pasaka“ komanda surinko 83 taškus, Rūdaičių mokykla – 80. Nominacija „Taikliausias dalyvis“ atiteko „Pasakos“ auklėtiniui Dovydui Latviui.


Į Plungės apylinkės teismo Kretingos rūmų kaltinamųjų suolą sėdo tėvas ir sūnus – jie šitaip audringai iš savo namų išvijo neprašytus svečius, prisiminusius seną ir, nežinia, ar tikrai būtą skolą, jog patys dabar yra teisiami už viešosios tvarkos pažeidimą. Nukentėję vaikinai pasakojo, kad kaltinamieji per muštynes buvo apsiginklavę net geležiniais strypais, įtūžį išliejo ir ant automobilio, kuris liko apdaužytas akmeniu ir išmuštais stiklais.


Šiomis dienomis ugniagesiai daugiausiai iškvietimų sulaukia dėl degančių pievų – šie gaisrai yra ypač pavojingi, nes ugnis pernykšte perdžiūvusia žole keliauja labai greitai.


Budrių bendruomenė siekia sutvarkyti aikšteles

 • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
 • Kaimo bendruomenėse

Budrių bei Nausodžio bendruomenė siekia, kad jų kaimuose būtų sutvarkytos dvi aikštelės – asfaltu paklota krepšinio aikštelė Nausodyje ir įrengta automobilių stovėjimo aikštelė prie Budrių kapinių. Šiuos prašymus jie pateikė Kretingos rajono savivaldybei.


Ugniagesiams atvykus į vietą, pastatas jau liepsnojo atvira ugnimi.

Kovo 29 dieną 13. 29 val. kaimynai pranešė, jog Darbėnų miestelyje, Kašučių g. dega ūkinis pastatas – ugniagesiams atvykus į vietą jis jau liepsnojo atvira liepsna.

Ugniagesiai iš pastato išvilko automobilį „Ford Galaxy“ – jis nuo ugnies nenukentėjo.

Per gaisrą 112 kv. m. pastate nudegė apie 70 kv. m stogo konstrukcijų, ugnis visiškai sunaikino 6 kv. m. dydžio priestatą. Gesinant gaisrą buvo sulietos I aukšto patalpos bei jame buvę daiktai.

Taip pat apdegė šalia pastato augusi žolė bei pušų šakos, supleškėjo apie 1,5 kub. m. malkų, kurios buvo sukrautos prie pastato.

Ugniagesiai kol kas negali įvardinti gaisro priežasties – ji paaiškės pabaigus tyrimą.

Kiti gaisrai

Kovo 29 dieną 18.43 val. gautas pranešimas apie gaisrą Kūlupėnuose – ten išdegė apie 40 kv. m. miško paklotės. Tą pačią dieną apie 12 val. dar vienas gaisras įvyko Žalgirio sen., Nausodžio k. – laukuose užsidegė traktorius „Renault Ares“. Gaisro metu išdegė variklio skyriaus degios dalys, nuo karščio įskilo priekinis stiklas, apdegė priekinis kapotas, kabina, atjungtas akumuliatorius.

„P. n.“ informacija


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas