Pajūrio naujienos
Help
2019 Sausis
Pi 7142128
An18152229
Tr29162330
Ke310172431
Pe4111825
Še5121926
Se6132027
Orų prognozė
Dieną0°C debesuotumas 100 %
Naktį4°C debesuotumas 17 %
Apklausa

Ar reikėtų mokyklose mokiniams uždrausti mobiliuosius telefonus?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

(1239) 2018-03-27

Naująjį seniūną išvertė iš posto

  • Dovilė URNIKIENĖ
  • Pirmas puslapis
Vos pusmetį spėjęs padirbėti naujasis Vydmantų seniūnas Rimvydas Šakinis (nuotr. kairėje) neteko šių pareigų, kai konkursą Lietuvos vyriausiajam administraciniam teismui apskundė kretingiškis Bernardas Skersys.

Lyg žaibas iš giedro dangaus trenkė žinia, jog prieš pusmetį Vydmantų seniūnijos seniūnu tapęs 33 metų Rimvydas Šakinis netenka pareigų ir bus skelbiamas naujas konkursas seniūno pareigoms užimti. Toks yra Lietuvos vyriausiojo administracinio teismo sprendimas, į kurį su skundu kreipėsi kretingiškis Bernardas Skersys, dalyvavęs, bet nelaimėjęs konkurso į Vydmantų seniūnijos seniūno pareigas, ir prašęs šio konkurso rezultatus panaikinti.

„Šita situacija – įstatymų vingrybių pasekmė“, – vakar sakė Kretingos rajono savivaldybės administracijos direktorius Virginijus Domarkas. Pasak jo, ir šiandien, gavus Lietuvos vyriausiojo administracinio teismo sprendimą, kuriuo buvo panaikinti konkurso į Vydmantų seniūno pareigas rezultatai, nėra aišku, kaip konkursas turėjo būti organizuojamas, kad pažeidimų būtų išvengta.

Atsidūrė aklavietėje

Vadovaujantis teisės aktais, konkurso į seniūno pareigas komisijoje turi būti ne mažiau kaip trys aptarnaujamos teritorijos seniūnaičiai, tačiau tuomet, kai buvo renkamas naujas seniūnas, naujai įsteigtoje Vydmantų seniūnijoje iš viso egzistavo tik du seniūnaičiai. Išrinkti dar trečią seniūnaitį buvo neįmanoma, nes seniūnaičių rinkimus gali skelbti tik seniūnas – Vydmantų seniūnijos atveju jo kaip tik ir betrūko.

Pasak V. Domarko, ką daryti tokioje situacijoje, buvo tartasi su Vidaus reikalų ministerija ir Valstybės tarnybos departamentu. Taip ir rastas sprendimas į konkurso komisiją įtraukti greta esančios seniūnaitijos seniūnaitį, kad būtų išlaikyta nustatyta proporcija komisijoje, kurią iš viso sudarė 7 asmenys. Taigi renkant naująjį Vydmantų seniūną į komisiją, be Vydmantų ir Pryšmančių seniūnaitijų seniūnaičių, dar buvo paskirta ir Rūdaičių seniūnaitijos seniūnaitė.


Rotušės aikštės prekybos centre „Maxima“ penktadienio vakarą savanoriavo Kretingos rajono savivaldybės vicemerė Danutė Skruibienė (dešinėje).

Praėjusį savaitgalį visoje Lietuvoje buvo surengta labdaros ir paramos fondo „Maisto bankas“ tradicinė velykinė maisto produktų rinkimo akcija, kurios metu kretingiškiai paaukojo per 3 tūkst. vienetų negendančių maisto produktų už daugiau kaip 4 tūkst. eurų. Su akcijos skrajute prekybos centrų „Maxima“ kasose žmonės taip pat galėjo paaukoti „Maisto bankui“ po 2 eurus. Kiek kretingiškiai paaukojo lėšų, vakar dar nebuvo žinoma. Nacionalinis „Maisto banko“ akcijos koordinatorius Tadas Beržonskas „Pajūrio naujienoms“ tvirtino, jog prekybos centrai jiems dar nepateikė ataskaitos. Tradiciškai „Maisto banko“ akcijoje jau daugel metų dalyvauja savanoriai iš 4 Kretingos socialinių įstaigų: Šv. Antano dienos centro – jie rinko aukas prekybos centre „Iki“, Savanorių gatvėje; Kėkštų labdaros ir paramos fondo „Jaunimo sodyba“ – LIDL; Kretingos psichikos sveikatos centras – „Maximoje“, Rotušės a.; Dienos veiklos centras – Salantų „Iki“ bei Palangos „Rimi“. Akcijoje dalyvavo ir Lazdininkų bendruomenės centro „Lazdininkai“ savanoriai: jie rinko aukas Palangos ir Šventosios prekybos centruose, vėliau maistą išdalija vargingai gyvenantiems savo bendruomenės žmonėms.


Kas vertas Garbės piliečio vardo

  • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
  • Aktualijos
Kretingos rajono Garbės piliečio ženklas.

Kretingos rajono savivaldybė ligi balandžio 1 dienos laukia pasiūlant kandidatų, kurie būtų verti Kretingos rajono Garbės piliečio vardo. Ligi šiol šis garbingas titulas yra suteiktas 42 Kretingos miesto bei rajono piliečiams, tarp jų – ir istorinėms asmenybėms.

Siūlys po pertraukos

Kretingos rajono Garbės piliečio vardas suteikiamas Lietuvos Respublikos ir užsienio valstybių piliečiams už nuopelnus, ginant Lietuvos laisvę ir Nepriklausomybę, pasižymėjusiems iškiliais darbais ir pasiekimais Kretingos rajono bendruomenei ūkio, verslo plėtros, sveikatos apsaugos, kultūros, meno, švietimo, sporto, labdaros ir rėmimo, publicistikos, nusikalstamumo prevencijos, aplinkosaugos, ilgalaikės visuomeninės veiklos ir kitose srityse, tai pat už kilnius poelgius bei Kretingos rajono vardo garsinimą šalyje ir pasaulyje.

Pasak Gintarės Benaitytės, Savivaldybės atstovės ryšiams su visuomene, paskutinįkart Garbės piliečio vardas buvo suteiktas 2014 m. Valerijonui Kubiliui už nuopelnus rajono bendruomeninio gyvenimo gerovei. „Ketverius metus po jo niekas nesiūlė jokių kandidatūrų, todėl dabar, valstybės 100-mečio proga, raginame bendruomenes apmąstyti, galbūt šalia jūsų yra šio vardo vertas žmogus“, – tvirtino ji.

Siūlymą dėl Garbės piliečio vardo suteikimo gali teikti trečdalis Kretingos rajono savivaldybės tarybos narių, rajono Savivaldybės administracijos padaliniai, bendruomenės, visuomeninės organizacijos ir kiti juridiniai asmenys. Kartu su siūlymu turi būti pateikta išsami informacija apie kandidatą: jo gyvenimo, darbų ir nuopelnų aprašymas, veiklą patvirtinantys dokumentai bei asmens dokumento kopija.


Praėjusiame posėdyje Kretingos rajono savivaldybės Eismo saugumo komisija pritarė, kad kelio ženklais, žyminčiais gyvenvietės pradžią, būtų pažymėtas Aušrakaimio kaimas, esantis Darbėnų seniūnijoje. Dabar esą gyvenvietės, kuri yra įsikūrusi tarp miškų, neranda nei atvykėliai, nei specialiosios tarnybos.

Gyventojų norą įrengti gyvenvietės pradžią žyminčius kelio ženklus Eismo saugumo komisijai perteikė Darbėnų seniūnas Alvydas Poškys. Jis pridūrė, kad kaimą, kuriame įsikūrę 10 sodybų, kerta keli žvyrkeliai – jais vasarą pasileidžia transporto srautas, judantis Šventosios–Laukžemės kryptimis.

„Važiuoja gana greitai. Žmonės šiais keliais vyksta į kaimo turizmo sodybas, netoliese rengiamos vaikų vasaros stovyklos“, – teigė A. Poškys.

Eismo saugumo komisijos nariai patenkino seniūno prašymą, tad netrukus kelyje į Aušrakaimio kaimą atsiras kelio ženklai su gyvenvietės pavadinimu. Nors šis kaimas yra gana mažas, tačiau jis turi net 4 įvažiavimus, tad iš viso prireiks 4 kelio ženklų.

„P. n.“ informacija


Kretingos rajono savivaldybės eismo saugumo komisija pritarė Kretingos seniūnijos seniūnės Sigitos Riepšaitės prašymui įrengti greitį ribojančius kelio ženklus kelyje Kretinga–Kūlupėnai, ties Klibių gyvenviete. Tačiau šį prašymą – leisti važiuoti ne didesniu kaip 70 km per val. greičiu – dar turės išnagrinėti valstybės įmonė „Kelių priežiūra“, nes kelias yra priskirtos jos atsakomybėn.

Kretingos seniūnijos seniūnė S. Riepšaitė paaiškino, kad Klibių k. gyventojai riboti greitį pageidauja atkarpoje nuo kelio susikirtimo su Mokyklos g. iki susikirtimo su Ežero g. Šioje atkarpoje kelias leidžiasi į daubą ir vėl pakyla, tad vairuotojams sudėtinga pamatyti, kas laukia užvažiavus įkalne.

Kad šioje kelio Kretinga–Kūlupėnai atkarpoje matomumas yra ribotas ir joje būtina riboti transporto greitį, Eismo saugumo komisijos nariai pritarė vienbalsiai.

„P. n.“ informacija


Atėjo, sužinojo, varžėsi

  • Audronė GRIEŽIENĖ
  • Švietimas
Pirmoji prisistatė Baublių mokyklos-daugiafunkcio centro komanda.

Prevenciniame konkurse „Ateik. Sužinok. Varžykis“ išsakytas Kretingos švietimo skyriaus vedėjo pavaduotojos Daivos Tranizienės linkėjimas kuo daugiau azarto ir kad renginio organizavimo rūpesčius prisiėmusi mokykla tęstų tradiciją toliau, išsipildė: Simono Daukanto progimnazijos komanda antrus metus iš eilės tapo nugalėtoja, tad, pagal konkurso taisykles, bendraamžius iš kitų rajono ugdymo įstaigų pas save sukvies ir kitąmet.

Komandose – ir mokinių tėvai, ir mokytojai

Šiame konkurse iš viso dalyvavo devynios VII–VIII klasių komandos iš Simono Daukanto progimnazijos, Marijono Daujoto bei Kūlupėnų Motiejaus Valančiaus pagrindinių mokyklų, Jokūbavo Aleksandro Stulginskio, Kartenos, Grūšlaukės, Baublių mokyklų-daugiafunkcių centrų, Vydmantų ir Darbėnų gimnazijų. Kiekviena komanda, kurią sudarė po 5 mokinius, vieną mokytoją ir mokinio tėvą, vilkėjo išskirtinę sportuoti tinkamą aprangą. Tačiau vikrumą bei sumanumą tikrinančios linksmosios estafetės sporto salėje komandų laukė antrojoje renginio dalyje. Konkursas prasidėjo originaliais prisistatymais. Vienos komandos žiūrovus bei komisiją, kurioje – Kretingos policijos komisariato Veiklos skyriaus viršininkas Ričardas Kačinas (pirmininkas), šio skyriaus vyriausioji tyrėja Jūratė Kazlauskienė, rajono Savivaldybės Juridinio skyriaus vedėjo pavaduotojas Algis Gedvilas, Švietimo skyriaus vyriausioji specialistė Jolanta Jurgutienė bei Kretingos sporto mokyklos direktorius Remigijus Malakauskas, – džiugino daina, kitos šokiu arba skanduote. Siautulingą nuotaiką padėjo sukurti renginio vedėja mokytoja Sigita Dirmeitienė ir, žinoma, sirgaliai – kiekviena komanda iš savo mokyklų jų atsivežė po tris.


Kretingos rajono savivaldybė paskelbė jau priimanti paraiškas šių metų Kultūros ir meno premijoms gauti. Ši premija skiriama kasmet 5 labiausiai šalies bei rajono menui ir kultūrai nusipelniusiems asmenims ir iškilmingai įteikiama per Kretingos miesto šventę. Savivaldybė nustato premijos dydį – šiemet ji siekia 1 tūkst. Eur.


Konkurso-festivalio rengėjų padėka mokyklos-darželio „Žibutė“ ansamblio vadovui Alozyui Žiliui, kurio vadovaujamas kolektyvas pelnė 49 balų įvertinimą iš 50 galimų. Tarp 63-jų renginyje dalyvavusių solistų ir ansamblių tokį įvertinimą gavo 4.

Kaune, Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) „Rasos“ gimnazijoje, įvyko XIX respublikinis vaikų ir jaunimo sakralinės muzikos „Giesmių giesmelė“ konkursas-festivalis, iš kurio Kretingos mokyklos-darželio „Žibutė“ dainininkai, vadovaujami chorvedžio pedagogo kompozitoriaus Aloyzo Žilio, sugrįžo iškovoję laureatų vardus.

Konkurso, kuris šiemet buvo pavadintas „Naują giesmę giedokite Viešpačiui, nuostabius darbus Jis daro“, tikslas – puoselėti ir plėtoti krikščioniškojo giedojimo kultūrą bei tradicijas. Jį, be VDU „Rasos“ gimnazijos, rengia Kauno miesto Švietimo skyrius ir Palaimintojo Jurgio Matulaičio parapija.

Šiemet konkurse-festivalyje dalyvavo 63 šalies kolektyvai, „Žibutės“ mokyklos-darželio kolektyvas šiame renginyje koncertavo nebe pirmąkart.

„Konkurso dalyviams yra iškelta labai aukšta kartelė. Tai įrodo ir vertinimo komisijos sudėtis“, – pastebėjo A. Žilys.

Konkurso-festivalio dalyvius vertino: Birutė Sodaitytė, komisijos pirmininkė, VDU Muzikos akademijos dainavimo katedros docentė; nariai – Vilius Sikorskas, kunigas, teologijos daktaras, muzikos magistras, Kauno sakralinės muzikos mokyklos direktorius; Gitana Pečkytė – Kauno valstybinio muzikinio teatro solistė, Kauno Juozo Gruodžio konservatorijos dainavimo metodinės komisijos pirmininkė; Mindaugas Radzevičius – VDU Muzikos akademijos choro studijos vadovas, Kauno sakralinės muzikos mokyklos meno vadovas; Stanislava Garbatavičiūtė, VDU Muzikos akademijos dainavimo katedros docentė; Violeta Bilevičiūtė – Kauno „Vyturio“ gimnazijos direktoriaus pavaduotoja, Kauno miesto muzikos mokytojų metodinio būrelio pirmininkė.


„Margas mūsų savaitgalis“, – pastarosiomis dienomis užfiksuotus įvykius apibendrino Kretingos rajono policijos komisariato Reagavimo skyriaus vyriausiasis specialistas Tomas Mikelkevičius. Jo teigimu, pastebima nauja tendencija – atšilus orams, asmenys nevengia viešai vartoti alkoholio. Vien per savaitgalį išaiškinta beveik 10 tokių asmenų.


„Lietuvos mažųjų žaidynių“ I etapo, surengto „Ąžuoliuko“ lopšelyje-darželyje, dalyviai

Lopšelio-darželio „Ąžuoliukas“ pedagogai, siekdami, kad vaikai kuo daugiau judėtų, sportuotų, paskatino juos dalyvauti respublikiniame projekte „Lietuvos mažųjų žaidynės“. Šio projekto I etapas jau įvyko, ir įvairiose sportinėse estafetėse varžėsi per 100 „Ąžuoliuko“ ugdytinių nuo 3 iki 7 metų.

Žaidynėse dalyvavusiems vaikams buvo stengiamasi sukurti olimpinių žaidynių aplinką, nuotaiką. Sportinis renginys prasidėjo sudainavus lopšelio-darželio „Ąžuoliukas“ himną, po kurio visus vaikus pasveikino direktorė Zita Domarkienė.

„Aktyviai judėti, sportuoti nuo pat mažens, pajusti judėjimo džiaugsmą, o taip pat mokėti draugiškai varžytis, būti komandos nariu yra be galo svarbu. Nuo mažens įpratę sportuoti būsite aktyvūs ir sveiki“, – linkėdama visiems vaikams smagiai sportuoti kalbėjo direktorė.

Linksmai ir žaismingai renginyje nuskambėjo ir visų dalyvavusių grupių vaikų varžybų skanduotės. Vėliau, pasiskirstę po dvi komandas, vaikai varžėsi įvairiose estafetėse: turėjo pralįsti „tuneliu“, ridenti kamuolį, pernešti kamuoliukus, šokinėti ant kamuolio...Varžydamiesi vaikai parodė savo vikrumą, sumanumą, draugiškumą. Renginio pabaigoje visoms komandoms buvo įteikti „Lietuvos mažųjų žaidynių“ diplomai, vaikai galėjo atsigaivinti sultimis.


Palangos sporto centro merginų krepšinio komanda, kurios gretose aktyviai sportuoja ir mūsų rajono merginos, su trenere Daiva Mažioniene.

Baigiasi šio sezono Lietuvos moksleivių krepšinio lygos (MKL) sezonas – jaunieji krepšininkai žaidžia atkrintamąsias varžybas, kovoja dėl medalių.

Palangos sporto centro arenoje dėl apdovanojimų susikovė keturios stipriausios U-18 merginų B diviziono komandos.

Į finalinį turnyrą pateko „Plungės SRC“, „Alytaus SRC-II“ , „Marijampolės ŽSM“ ir „Palangos SC“ komandos. Pusfinalio rungtynėse marijampolietės įveikė alytiškes, plungiškės buvo pranašesnės prieš kurorto atstoves. Kitądien Palangos sporto centro krepšininkės, treniruojamos Daivos Mažionienės, 72:54 įveikė „Alytaus SRC-II: komandą, o finalo nugalėtojos paaiškėjo tik paskutinėmis turnyro minutėmis. Baigiantis rungtynių laikui, atkakliai rungtyniavusios marijampolietės persvėrė rezultatą 56:54 ir priešininkėms atsitiesti nebepavyko.

Trečią vietą turnyre iškovojusios „Palangos SC“ komandos gretose negailėdamos jėgų žaidė ir Kretingos atstovės – Jurgio Pabrėžos universitetinės gimnazijos mokinė Kornelija Laukytė, kuri buvo išrinkta į simbolinį varžybų penketą, komandos kapitonė Vydmantų gimnazijos mokinė Karolina Narvilaitė, daug komandai padėjo po sunkios traumos atsigavusi Jokūbavo Aleksandro Stulginskio pagrindinės mokyklos dešimtokė Indrė Domarkaitė, drauges aktyviai palaikė ir jaunoji Marijono Daujoto pagrindinės mokyklos mokinė Dominyka Martinkutė.

Šventę papuošė Kretingos sporto mokyklos šokėjų, vadovaujamų Irinos Šlimienės, pasirodymai, visų rungtynių metu žaidėjas labai aktyviai palaikė tėvai, sportininkių reabilitacija pasirūpino Kornelijos mama Neringa Laukienė.

„P. n.“ informacija


Dėl kelio – užkoduotas konfliktas

  • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
  • Problema

Budrių bei Nausodžio kaimų žmonės išsigando, sužinoję, kad per jų kaimus neužilgo naujai išasfaltuotais keliais ketina važinėti sunkiasvoriai savivarčiai, nes bendrovės „Kelveda“ verslininkai 9-erius metus numatę eksploatuoti naujus žvyro karjerus Prūdupio apylinkėse, vos už 100 m nuo Minijos.


Kepyklos „Amazis“ direktorius Giedrius Petreikis pademonstravo 150 g svorio suvenirinį šakotį, o šakočių meistrė Irena Dagilytė pagal užsakymą galėtų iškepti ir iki 5 kg sveriantį kepinį.

Sparčiai besiplečianti Kretingoje įsikūrusi kepykla „Amazis“ šiandien jau drąsiai pristato „Homade“ prekiniu ženklu pažymėtą natūralius naminius kepinius primenančių gaminių asortimentą.

Šis asortimentas – tai 140 pavadinimų pačių įvairiausių duonos ir pyrago gaminių, pradedant saldžiomis bandelėmis, keksiukais, sausainiais, sveriamais plokštainiais, nesaldžiais kepinukais, duona ir baigiant šventiniais tortais bei trijų rūšių šakočiais.

„Ypač didžiuojamės „Sviestiniu“ šakočiu, kuriam iškepti naudojame tikrą lietuvišką 82,5 proc. riebumo sviestą. Jis kepiniui suteikia malonų skonį, gražią spalvą, puikų aromatą, minkštumo. Atrodytų, lyg valgytum namų krosnyje iškeptą šakotį“, – gaminį gyrė kepyklos „Amazis“ direktorius Giedrius Petreikis.

Šio šakočio receptas, kaip ir daugumos kitų kepinių, į kepyklą „Amazis“ atkeliavo kartu su gamybos vadove pradėjusia dirbti Daiva Petreikiene – „Sviestinio“ šakočio kepimo paslaptis ji paveldėjo iš savo šeimos.

„Pirkėjų neapgaudinėjame – jeigu sviestas, tai sviestas. Ir nemeluojame, kaip kiti, šakočiams naudojantys margariną, kurio sudėtyje yra sviesto“, – tvirtai teigė gamybos vadovė.

Be „Sviestinio“, kurio galiojimo laikas yra 60 dienų, kepykloje kepami ir „Populiarusis“ bei „Tradicinis“, kurie nuo prabangiojo šiek tiek skiriasi savo sudėtimi ir mažesne kaina. O ir „Sviestinio“ kaina, palyginti su kitų firmų tokio tipo kepiniais, yra viena optimaliausių.

„Sviestinis“ šakotis, kurį kepinių meistrė Irena Dagilytė pagal užsakymą galėtų iškepti ir iki 5 kg, turi „pagranduką“ – 150 g svorio suvenyrinį šakotį, kuris, beje, labai populiarus tarp emigrantų, vestuvininkų, perkamas ir kitokiomis progomis.


Po susidūrimo automobilis „Peugeot“ liko gerokai apgadintas.

Šeštadienį apie 11 val. eismo nelaimė įvyko Kretingoje, Klaipėdos g. – į kairę sukęs automobilis „Opel Vectra“ susidūrė su priešpriešiais važiavusiu „Peugeot Partner“. Nors automobiliai buvo gerokai apgadinti, bet, laimei, jais važiavę žmonės liko sveiki.

Pirminiais duomenimis, „Opel Vectra“ vairavusi moteris, atlikdama sukimo manevrą, buvo apakinta saulės – dėl to ji ir nepastebėjo priešpriešiais artėjančio kito automobilio, kurį taip pat vairavo moteris. Abi vairuotojos buvo blaivios.

Automobiliu „Opel Vectra“ vyko dar 2 keleiviai.

„P. n.“ Informacija


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas