Pajūrio naujienos
Help
2019 Kovas
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se310172431
Orų prognozė
Dieną8°C debesuotumas 22 %
Naktį0°C debesuotumas 12 %
Apklausa

Ar esate patenkinti Savivaldybės valdžios rinkimų rezultatais?ū

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

(1238) 2018-03-23

Pirmadienį apie 18.30 val. gaisras kilo Kretingoje, Rotušės a., prekybos centro „Senukai“ kieme – užsiliepsnojo automobilis „Opel Vectra“. Juo buvo atvykusios dvi moterys, norėdamos apsiprekinti prekybos centre „Maxima“. Moterys pastebėjo, kad iš po automobilio, kuris buvo paliktas stovėti, variklio dangčio rūksta dūmai. Susijaudinusios moterys prašė aplinkinių žmonių pagalbos malšinant beįsiplieskiantį gaisrą, tačiau niekas jos nesuteikė. Vietoj gaisro gesinimo priemonių ne vienas išsitraukė išmanųjį telefoną, kad užfiksuotų, kas vyksta. Kai į vietą atvyko ugniagesiai, automobilis jau skendėjo liepsnose – „Opel Vectra“ sudegė nepataisomai.

„P. n.“ informacija


Darbo daugėja, tačiau naujų etatų nesteigs

  • Dovilė URNIKIENĖ
  • Pirmas puslapis
Nors šauliai ir negali išrašyti protokolų, tačiau jie Savivaldybės specialistams yra stipri pagalba išaiškinat ir užfiksuojant pažeidimus.

Šiuo metu už viešąją tvarką Kretingos rajone yra atsakingos dvi Savivaldybės specialistės ir joms tenka greitai suktis – darbo tiek, kad savo eilės, kuomet bus surašyti, laukia dar apie 1 tūkst. protokolų. Ir nors Savivaldybės koridoriuose diskutuojama, jog Viešosios tvarkos skyrių būtina plėsti, tačiau kol kas to daryti neskubama – laisvų rankų žadama surasti, perskirstant darbus tarp esamų specialistų.

Kretingos rajono savivaldybės Civilinės saugos ir viešosios tvarkos skyriaus vedėja Rasmina Beniušienė teigė nenorinti skųstis, tačiau pripažino, kad dar vienas specialistas skyriuje tikrai praverstų.

„Šiuo metu skyriaus vedėjo pavaduotoja yra vaiko priežiūros atostogose – laukiame jos sugrįžtant. Džiaugtumėmės, jei būtų skirtas dar vienas specialistas papildomai, nes ir jam darbo turėtume“, – sakė R. Beniušienė, kurios teigimu, nesurašytų protokolų eilė susidarė dar ir dėl to, kad pernai buvo laikotarpių, kai skyriuje dirbo tik viena specialistė.

Funkcijų vis daugėja

Savivaldybėms darbo viešosios tvarkos srityje padaugėjo, nuo 2017 metų sausio 1 dienos įsigaliojus naujajam Administracinių nusižengimų kodeksui. Juo vadovaujantis kai kurios funkcijos, kurias iki tol vykdė policija, buvo perduotos Savivaldybių atsakomybėn.

„Iš darbuotojų, stebinčių videokameras, kurios filmuoja viešąsias erdves, kas mėnesį sulaukiame apie 200 pranešimų, kuriais remiantis, mūsų skyriaus specialistės surašo protokolus už Kelių eismo taisyklių pažeidimus. Taip pat turime reaguoti ir į gaunamus skundus, vykti į vietą ir aiškintis situaciją. Sulaukiame įvairių pranešimų, daugiausiai – dėl benamių kačių, netinkamai prižiūrimų šunų, ne vietoje išpiltų atliekų, rūkymo prie mokyklų, vasaros sezonu tikriname tvarką maudyklose, reaguojame į skundus dėl triukšmo, o dar žadama priskirti ir keleivių vežimo kontrolę. Taigi funkcijos vis plečiasi“, – vardijo R. Beniušienė.

Pasak jos, ir surašyti protokolą užtrunka laiko – registruose surenkami reikalingi duomenys, išsiunčiamas pranešimas, o jei paaiškėja, kad transporto priemonę vairavo ne savininkas, administracinė teisena pradedama jau kito asmens atžvilgiu.

Perskirstė darbus

Kretingos rajono savivaldybės administracijos direktorius Virginijus Domarkas, paklaustas, ar Civilinės saugos ir viešosios tvarkos skyriaus nežadama plėsti, atsakė neigiamai.

„Darysime vidines pertvarkas, persiskirstysime darbus, – sakė V. Domarkas. – Jau paskelbėme konkursą į specialisto vietą, kuri atsilaisvins Algimantui Bendikui išėjus į pensiją. Pakoregavome šios pareigybės aprašymą – be civilinės saugos klausimų, priskyrėme ir dalį viešosios tvarkos funkcijų. Taigi panaudosime vidinius resursus.“

V. Domarkas įsitikinęs, kad viešosios tvarkos kontrolei skirti dar daugiau specialistų nebūtina, nes pagal bendradarbiavimo sutartį nustatyti pažeidimus padeda ir šaulių organizacija. „Šauliai rašyti protokolų negali, bet jie padeda fiksuojant pažeidimus ir tai daro gerai. Esame labai patenkinti tokia pagalba“, – teigė V. Domarkas.

Kai baudą už administracinius nusižengimus skiria Savivaldybė, dalis sumos per Valstybinę mokesčių inspekciją sugrįžta į Savivaldybės biudžetą. Tačiau V. Domarkas nemano, kad dėl to būtų naudinga steigti naujų viešąją tvarką prižiūrinčių specialistų etatų.

„Mūsų tikslas nėra vien tik skirti baudas. Vyksta ir prevencinis darbas, dalinami įspėjamieji lapeliai, žmonės supažindinami su taisyklėmis. Tikslas yra ne surinkti pinigus iš baudų, o kad būtų tvarka mieste ir rajone“, – paaiškino V. Domarkas.


Lina MAŠALAITIENĖ:

– Jau vien dėl to, kad gatvėse susitvenkusios mašinos kelia dulkes, į atmosferą išmeta kamuolius dujų, turėtume stengtis išlaikyti kuo daugiau medžių, kurie apsaugo nuo teršalų. Pastaruoju metu be atvangos medžius kerta tai Palangos, tai Jablonskio gatvėse, tai Žemaitės alėjoje. Gal ir nėra kitos išeities, jei norima ten, kaip tikinama, žmonių patogumui pakloti naujus šaligatvius ir įrengti modernų apšvietimą, bet man vis tiek tų medžių gaila.

Emilija PAKALNIŠKIENĖ:

– Prie didžiojo Kretingos turgaus neseniai tokį gražų kaštoną nukirto. Nuo jaunystės laikų prisimenu jį – vešlų, gražiai žydintį. Tas kaštonas, mano supratimu, nebuvo koks nors paliegęs, išgedęs, tikrai galėjo dar ilgai akį džiuginti. Kam ir kodėl jis kliudė – neįsivaizduoju. Praeinu pro šalį – toje vietoje tuščia, ir širdį suspaudžia.

Algirdas JOKUBAUSKAS:

– Medžių mieste niekada nebūna per daug. Yra tik viena sąlyga, kuriai esant, ramia sąžine galima jų pamažinti – kai išpuvę ir gali griūti. Kai pagalvoji, sveiką medį kirsti nekiltų ranka – pavyzdžiui, liepos gali gyventi iki 500 ar 600 metų, klevai – iki 150 metų... Kita vertus, jeigu Palangos gatvėje nusprendė pakloti naują šaligatvį, ir kitos išeities nėra, tai ką padarysi, juk žmonėms ir to šaligatvio reikia.

Andrius BRIKAS:

– Kuo daugiau sveikų, gyvybingų medžių, tuo geriau: švarina orą, per karščius teikia pavėsį, be to, – puošia aplinką. Apie Kretingą daugelis miesto svečių, juolab iš užsienio, kaip apie jaukų išskirtinį pajūrio miestą, kiek žinau, ir kalba dažniausiai dėl žalio rūbo. Daugelyje kitų miestų betoninės dangos ir taip yra apsčiai.

Kalbino Audronė GRIEŽIENĖ, fotografavo Darius ŠYPALIS


Versliukai prie kelio

  • Audronė GRIEŽIENĖ
  • Žemė ir ūkis
Pedagogė Eglė Geležinienė teigė, kad laisvu nuo darbo mokykloje metu prekiauti gėlėmis jai – miela papildoma veikla.

Įvažiavus į Kartenos miestelį, pagrindinio kelio Šiauliai–Palanga prieigose, anapus kavinės „Pakalnė“, pasitinka keletas prekybos kioskų su užrašais „Šviežiai rūkyta žuvis“, „Kartenos duona“, „Gėlės“. Tiesa, šiuo metu atidarytas tik tas vienintelis – gėlių.

Atgyja pavasariais

Tarp gyvų ir dirbtinių augalų, vazonų, kapų žvakių, merktuvų, velykinių zuikių, drugelių, arbatos puodelių ir daugybės kitų smulkmenų besisukinėjanti pardavėja Janina teigė nežinanti, kada kol kas devyniais užraktais užrakinti kaimyniniai kioskai iš naujo atgis.

„Kad žmonių miestelyje nelabai yra. Mes žiemą juk taip pat neprekiaujame“, – pridūrė ji.

„Atostogos“ prasideda tuoj po „Visų šventųjų“, kai žemę ima stingdyti pirmosios šalnos.

„Po to pirmąkart atsidarome vasario 14-ąją, per šventą Valentiną, paskui – pavasariop, kai artėja Motinos diena, o įsisiūbavus šiltesniems orams, durys būna atviros ir šeštadieniais: daugelis vietinių sukrunta ieškoti augalų savo sodybų aplinkai apsodinti“, – pritarė pati kiosko savininkė Eglė Geležinienė.

Pasišnekučiuoti su „Pajūrio naujienomis“ ji atskubėjo pertraukos Kartenos mokykloje-daugiafunkciame centre, kuriame dirba, metu.


Šiomis dienomis gyventojai sulaukė naujų pranešimų dėl vietinės rinkliavos – jos dydis suskaičiuotas pagal pakoreguotą metodiką, kuri, rajono tarybos sprendimu, įsigaliojo nuo kovo 1 dienos. Gyventojai už mišriųjų atliekų surinkimą ir sutvarkymą mokės praktiškai tiek pat, kiek ir iki šiol, daugiau pakeitimų – negyvenamosios paskirties nekilnojamojo turto objektų savininkams (išskyrus sodų paskirties objektų) arba paprastai sakant – juridiniams asmenims. Pripažįstama, kad tokia vietinės rinkliavos metodika yra socialiai teisingiausia iš žinomų variantų, tačiau diskutuojama ir apie tai, ar mokesčio dydį būtų galima dar labiau sumažinti.

Vietinės rinkliavos dydis sudarytas iš dviejų dalių – kintamosios ir pastoviosios.

Kalbant apie gyvenamosios paskirties objektus, abi dalys – ir kintamoji, ir pastovioji dalis – Kretingos rajone suskaičiuojamos pagal nekilnojamojo turto objekte gyvenančių žmonių skaičių. Vietinės rinkliavos mokėjimo pranešimas formuojamas nekilnojamojo turto objekto savininko vardu, kuris ir atsakingas už vietinės rinkliavos sumokėjimą.


Lukas Einikis ir Morta Gimbutaitė – standartinių šokių pirmenybių prizininkai.

Pranciškonų gimnazijos sportinių šokių studijos „Ritmas“ šokėjai, treniruojami Alfonso Mačėno, Eglės Mačėnaitės ir Sigitos Mačėnaitės, sėkmingai startavo Lietuvos sportinių šokių federacijos čempionatų ir pirmenybių trijų etapų varžybose: I etape šokėjai varžėsi visų šokių programoje pagal klases, II etape atliko standartinių šokių programą, trečiajame šoko Lotynų Amerikos šokius.

Aštuonių šokių programoje jaunimo+suaugusiųjų amžiaus grupėje D klasėje finalininkais tapo Modestas Jonutis ir Evelina Petrauskaitė – jie tarp 12 porų užėmė V v.

Standartinių šokių pirmenybėse jaunių-I grupėje E6 klasėje Lukas Einikis ir Morta Gimbutaitė tarp 21 poros laimėjo III v.

Prizinę III v. Lotynų Amerikos šokių programoje jaunimo+suaugusiųjų grupėje B klasėje tarp 16 porų iškovojo ir Vingaudas Navickas bei Ugnė Ramanauskaitė. Toje pačioje programoje Lukas Valinskis ir Gabija Jurkutė jaunių-II grupėje E6 klasėje tapo finalininkais ir tarp 14 porų užėmė IV v.

„Šokėjai išgyveno įtemptą laikotarpį – tikrą šokių maratoną nuo vieno čempionato iki kito. Bet jį sėkmingai atlaikė, ir tai įrodo laimėtos prizinės vietos“, – teigė A. Mačėnas.

Šiuo metu „Ritmo“ šokėjai rengiasi „Gintarinei porai“ – vienam prestižiškiausių tarptautinių konkursų, kuris įvyks Kaune.

„P. n.“ informacija


Komandos ir renginio organizatoriai nusifotografavo su vaikų bičiuliu Policijos komisariato simboliu Amsiu.

Kretingos sporto mokykloje 8-ą kartą įvyko prevencinis renginys „Draugaukime“, kuriame tradiciniame krepšinio turnyre „3x3“ jėgas išmėgino įvairių institucijų komandos.

Kretingos policijos komisariato Veiklos skyriaus vadovas Ričardas Kačinas pajuokavo, kad per tiek metų sunku ir susigaudyti, kas šį renginį, skirtą Lietuvoje skelbiamai akcijai „Savaitė be patyčių“, organizuoja – komisariatas, Sporto mokykla ar rajono Švietimo skyrius. „Ateina laikas, ir visi žinom, kad tokios varžybos bus“, – „Pajūrio naujienoms“ sakė jis.

Anot Sporto mokyklos direktoriaus Remigijaus Malakausko, palyginus su ankstesniais metais, komandų skaičius išaugo. Džiugu, kad kamuolį į krepšį jau mėto nebe vien moksleiviai, kaip anksčiau, bet ir jų tėvai, taip pat vietos bendruomenių atstovai. Pernai varžybose dalyvavo 9 komandos, o šiemet – 12-a. Tai: Kretingos priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos ugniagesių, dvi Jurgio Pabrėžos universitetinės gimnazijos, Vydmantų gimnazijos, Darbėnų, Baublių mokyklos-daugiafunkcio centro, Kretingos policijos komisariato, Kretingos Marijono Daujoto ir Kūlupėnų Motiejaus Valančiaus pagrindinių mokyklų, Palangos pasienio užkardos pareigūnų ir Kretingos rajono savivaldybės administracijos komandos. Pastaroji tokiose varžybose į krepšinio aikštelę išbėgo pirmąkart.

Prieš prasidedant renginiui, visi dalyviai buvo apdovanoti padėkomis ir skatinamaisiais prizais, o nugalėtojai ir komandos prizininkės – Policijos komisariato taurėmis bei Sporto mokyklos įsteigtais medaliais, Švietimo skyriaus prizais.

Pirmoji vieta pripažinta „Jurgio Pabrėžos universitetinės gimnazijos-I“ komandai (Kornelijui Stonkui, jo tėvui Salvijui Stonkui ir Edgarui Daniui); II v. – Policijos komisariato komandai (Kęstučiui Monkui, Nerijui Stonkui ir Daliui Daukantui); III v. – „Marijono Daujoto pagrindinės mokyklos“ komandai (Andriui Rimai, Pijui Daukontui ir mokytojui Pauliui Mikaločiui).

---

Krepšinio turnyro „Draugaukime“ rezultatai: pusfinaliai – „Marijono Daujoto pagr. m-kla“ – „Jurigo Pabrėžos univ. gimn.-I“ – 9:13; „Darbėnų gimn.“ – „Kretingos r. policijos komisariatas“ – 2:11; finalai – dėl III v. – „Marijono Daujoto pagr. m-kla“ – „Darbėnų gimn.“ – 10:9; dėl I v. – „Jurgio Pabrėžos univ. gimn.-I“ – „Kretingos r. policijos komisariatas“ – 9:3.

„P. n.“ informacija


Kretingos sporto mokyklos jaunieji krepšininkai, treniruojami Arimanto Mikaločiaus, nusprendė pasinaudoti galimybe sužaisti NBA Junior Lietuva varžybose. Kretingiškiai vilki Minesotos „Timberwolves“ marškinėlius.

Lietuvos moksleivių krepšinio lyga (MKL) kartu su Lietuvos krepšinio federacija (LKF), bendradarbiaudamos su NBA Europe, jaunuosius krepšininkus pakvietė dalyvauti NBA Junior Lietuva varžybose. Šios progos nepraleido ir Kretingos sporto mokyklos krepšininkai, treniruojami Arimanto Mikaločiaus.

Čempionatas vyksta tarp vaikinų U-11 (gimusių 2007 m. ir jaunesnių). Kiekviena komanda savo sudėtyje gali turėti mergaičių, kurių amžius – iki 13 m. Iš viso šiame projekte dalyvauja 30 komandų, suskirstytų į 6 pogrupius. Vakarų I pogrupyje rungtyniaujanti Kretingos SM komanda burtu keliu ištraukė Minesotos „Timberwolves“ komandą, kurios logotipas ir puošia kretingiškių aprangą – ja žaidėjus aprūpino varžybų organizatoriai.

Kretingoje jau įvyko pirmasis etapas, kuriame varžėsi 5 komandos: „V. Knašiaus KM“ („Thunder“), „Klaipėdos KM“ („Blazers“), „Kretingos SM“ („Timberwolves“), „Plungės SRC“ („Jazz“) ir „Palangos SC“ („Nuggets“).

Turo Kretingoje rezultatai: „Kretingos SM“ („Timberwolves“) – „Klaipėdos KM“ („Blazers“) – 35:60; „V. Knašiaus KM“ („Thunder“) – „Palangos SC“ („Nuggets“) – 42:2; „Kretingos SM“(„Timberwolves“) – „Plungės SRC“ („Jazz“) – 52:45; „Klaipėdos KM („Blazers“) – „Palangos SC“ („Nuggets“) – 53:22; „V. Knašiaus KM“ („Thunder“) – „Plungės SRC“ („Jazz“) – 55:20.

„Kretingos SM“ komandos treneris Arimantas Mikaločius teigiamai įvertino šį sporto projektą, kuris suteikia vaikams galimybę ir pasivaržyti, ir vilkėti NBA aprangą.

„Pasiūlę pirmą etapą surengti pas mus, smagiai rungtyniavome visą dieną. Tokio amžiaus krepšininkams visų svarbiausia yra emocijos, o tik po to – rezultatas, tad puiku, kad pavyko laimėti vienerias rungtynes“, – kalbėjo A. Mikaločius.

Jis apgailestavo, kad Kretingos sporto mokykla neturi merginų krepšininkių. „Kadangi merginos gali dalyvauti ir vyresnės, o kitos komandos savo sudėtyje jų turi, tai mums sunkiai sekasi jas sustabdyti“, – pripažino treneris.

Kitas NBA Junior Lietuva varžybų etapas įvyks kovo 24 d. Palangoje. Dvi geriausios komandos pateks į kitą etapą – kretingiškiams, trenerio pastebėjimu, bus sunku, bet vaikinai bandys kautis, kiek įmanoma.

„P. n.“ informacija


Merginų grupės komanda nugalėtoja „Darbėnų gimnazija“, II v. užėmusios „Jurgio Pabrėžos univ. gimnazijos“ tinklininkės (stovi dešinėje) ir III v. laimėtojos „Plikių I. Labutytės pagr. m.“ sportininkės.

Baigėsi rajono moksleivių tinklinio pirmenybės, kuriose sėkmė lydėjo abi Darbėnų gimnazijos komandas – ir merginos, ir vaikinai iškovojo aukso medalius.

Merginų grupėje mažajame finale susitiko „Salantų gimnazijos“ ir „Plikių I. Labutytės pagrindinės mokyklos“ tinklininkių komandos. I setą po įtemptos kovos laimėjo „Salantų gimnazijos“ tinklininkės, tačiau likusius setus tiksliau sužaidė „Plikių I. Labutytės pagr. mokyklos“ tinklininkės (mokyt. Audronė Danienė). Jos tapo bronzos medalio laimėtojomis.

Didžiajame finale prireikė net penkių setų. Įtempta kova vyko tarp „Darbėnų gimnazijos“ ir „Jurgio Pabrėžos univ. gimnazijos“ tinklininkių. Pirmuosius du setus nesunkiai laimėjo „Darbėnų gimnazijos“ tinklininkės. Trečiame sete matydamos, kad nebėra kur trauktis, „Jurgio Pabrėžos univ. gimnazijos“ sportininkės žaidė susikaupusios ir iškart įgijo pranašumą. Tačiau seto pabaigoje varžovės priartėjo, bet laimėti seto nepavyko. Kevirtame sete kova vyko taškas į tašką ir seto pabaigoje vėl tiksliau sužaidė pabrėžietės. Rezultatas – 2:2. Penktą setą aktyviau pradėjo „Jurgio Pabrėžos univ. gimnazijos“ tinklininkės, tačiau netrukus „Darbėnų gimnazijos“ atstovės išlygino rezultatą, išsiveržė į priekį ir laimėjo lemiamą setą. Tad rungtynes 3:2 laimėjo „Darbėnų gimnazijos“ tinklininkės, kurios ir tapo nugalėtojomis.


Tauragėje įvykusiame Lietuvos karatė kiokušin jaunių (gim. 2000–2001 m.) čempionate startavo 3 Kretingos karatė kiokušin mokyklos „Shodan“ auklėtiniai.

Geriausiai šiose varžybose sekėsi čempionu tapusiam Edvinui Gerasimenko, bronzos medaliais pasipuošė Matas Jonauskas ir Antanas Jonušas.

Svorio kategorijoje –65 kg kovojusiam Edvinui Gerasimenko šios varžybose buvo itin sėkmingos – visus savo 3 varžovus kretingiškis galingais rankų smūgiais įveikė ankščiau laiko ir tapo Lietuvos jaunių čempionu.

Svorio kategorijoje –70 kg garbingai kovojo Matas Jonauskas ir Antanas Jonušas – abu jie sėkmingai įveikė atrankines kovas ir pateko į pusfinalį. Tačiau varžovai pusfinalio kovose buvo pajėgesni, tad mūsų rajono atstovams atiteko bronzos medaliai.

Kretingos karatė kiokušin mokyklos „Shodan“ treneriai Lukas Kubilius ir Aivaras Baltmiškis pasidžiaugė kretingiškių startais, o ypač tuo, kad kasmet pavyksta parengti tokius auklėtinius, kurie įrodo savo pajėgumą Lietuvos čempionate bei iškovoja vietą Lietuvos nacionalinėje rinktinėje ir teisę atstovauti šaliai Europos čempionate.

„P. n.“ informacija


Restauruoja Šv. Pranciškaus altorių

  • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
  • Parapijose
Restauratorė Dovilė Bumbulytė – prie atkuriamo autentiško antepedijaus su Šv. Pranciškaus simboliais.

Kretingos Viešpaties Apreiškimo Švč. Mergelei Marijai bažnyčioje tęsiami prieš du dešimtmečius pradėti restauravimo darbai, – šiuo metu atkuriamas Šv. Pranciškaus altorius, esantis kairėje bažnyčios navoje. Darbus broliai pranciškonai patikėjo atlikti restauratorės Linos Navikienės įmonės komandai.

Sumontuotas iš atlikusių detalių

Dalį darbų restauratoriai atlieka Vilniaus dirbtuvėse, o kitą dalį – čia pat, Kretingoje: parapijos namų rūsiuose šilutiškė restauratorė Dovilė Bumbulytė atkuria atskiras altoriaus detales. Atšilus orams, sakė ji, jau lipsianti ant pastolių sumontuoti šias detales altoriuje.

„Šv. Pranciškaus altorius yra gerokai vėlyvesnis už kitus, – jis datuojamas XIX a. pab.–XX a. pradžia. Jis yra sukurtas iš medžio, išskyrus skulptūras – šios nulipdytos iš gipso. Visas altorius surinktas iš skirtingų detalių – sutrūnijusių ir dar visai geros būklės, atlikusių nuo kitų altorių, nes bažnyčia nesyk degė ir vėl buvo atstatoma“, – pasakojo D. Bumbulytė.

Jos žodžiais, puikiai išsilaikęs tabernakulis – vieta, kur saugoma monstrancija. Tačiau nėra altoriaus fasado dekoratyvaus aptaiso, vadinamojo antepedijaus. Restauratoriai lyg ir rado jį buvus, uždengtą kitomis detalėmis. Tačiau vyskupas Linas Vodopjanovas, dar būdamas šios bažnyčios klebonas, vienuolyno rūsiuose prisiminė aptikęs kitą, autentišką antepedijų su Šv. Pranciškaus simboliais – sukryžiuotomis rankomis. Jo ilgis – apie 3 m, plotis – 1 m. Dabar, restauratorės žodžiais, komisija, kurią sudaro restauratoriai, broliai pranciškonai ir paveldosaugininkai, spręs – ar atkurti autentiškąjį antepedijų, ar palikti, kaip buvo ligi šiolei.


Kitą savaitę Kretingos rajono savivaldybė pradeda savitą akciją – pradės kviestis šiemet gimusių Kretingos rajono kūdikių tėvus ir įteiks jiems dovanų – kuponus mažylių fotosesijai. Pasak Kretingos rajono vicemerės Danutės Skruibienės, taip Savivaldybė ligi metų pabaigos pagerbs valstybės šimtmečio proga gimusius mažuosius kretingiškius.


Kviečia bėgti ir aukoti Mozambiko vaikams

  • Audronė GRIEŽIENĖ
  • Naujienos

Švietimo skyriuje su ugdymo įstaigų vadovais susitikusi Jungtinių tautų vaikų fondo (UNICEF) vykdomoji direktorė Jovita Majauskaitė-Staniulienė bei ją lydinti komanda – Tauragės Europos informacijos centro vadovė Isvalda Aleknienė, aktorės Valda Bičkutė, Eglė Jackaitė bei Virginija Kochanskytė, renginių organizatorius Remigijus Žiogas ir boksininkas Evaldas Petrauskas kretingiškius pakvietė aktyviai dalyvauti šio fondo organizuojamame labdaringame UNICEF vaikų bėgime.


Kretingos rajono savivaldybė kitąmet užsimojo išleisti kapitalų leidinį-albumą „Kretingos krašto praeities vaizdai“, skirtą Valstybės atkūrimo 100-mečiui pažymėti, kuriame būtų publikuojamos itin vertingos istorinės nuotraukos, darytos ligi 1945-ųjų metų. Tačiau tam reikalinga visuomenės pagalba.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas