Pajūrio naujienos
Help
2019 Kovas
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se310172431
Orų prognozė
Dieną8°C debesuotumas 22 %
Naktį0°C debesuotumas 12 %
Apklausa

Ar esate patenkinti Savivaldybės valdžios rinkimų rezultatais?ū

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

(1237) 2018-03-20

Šaltis sukaustė benamio gyvybę

 • Dovilė URNIKIENĖ
 • Pirmas puslapis
Vėlų šeštadienio vakarą apleistame pastate buvo rastas vyro kūnas. Manoma, kad jis galėjo mirtinai sušalti.

Vėlų šeštadienio vakarą į apleistą pastatą, esantį J. K. Chodkevičiaus g., prie pat statomos naujosios bibliotekos, buvo sulėkusios visos specialiosios tarnybos – čia rastas vyro kūnas. Nors dar laukiama ekspertų išvados, tačiau neatmetamas variantas, kad mirties priežastis galėjusi būti šaltis.

Pagalbos tarnybas į pastatą, esantį J. K. Chodkevičiaus g., iškvietė kūną aptikęs ir šį velionį pažinojęs žmogus. Į vietą atvykę medikai negalėjo niekuo padėti – manoma, kad mirtis vyrą buvo ištikusi jau prieš kelias dienas.

Ugniagesiams padedant, kūnas per pastato langą buvo iškeltas iš II aukšto, perdavus komunalinei tarnybai, jis pristatytas į Valstybinę teismo medicinos tarnybą mirties priežasčiai nustatyti.

Policijos pareigūnai išsiaiškino mirusiojo tapatybę, jis buvo gimęs 1945 m.

Nušąla ir dėl netinkamos aprangos

Jei pasitvirtintų prielaida, kad žmogus mirė, neatlaikęs žemos oro temperatūros, tai būtų pirmoji šalčio auka šiais metais Kretingos rajone. Pasak Kretingos ligoninės vyriausiojo gydytojo pavaduotojo medicinai Aleksandro Šalavėjaus, nors, atrodytų, didieji šalčiai jau atslūgo, tačiau pavojus nukentėti nuo šalčio vis dar išlieka.

„Penktadienį vienas žmogus su nušalimais buvo pristatytas į ligoninės Bendrosios chirurgijos skyrių, – sakė A. Šalavėjus. – Noriu priminti, kad pavojus nušalti priklauso ne tik nuo šalčių, bet ir nuo to, kaip žmogus pasirengęs oro sąlygoms, ypač, jei jis mėgsta išgerti. Tuomet ir su naminėmis šlepetėmis žiemą vaikšto lauke ir nušąla kojas.“


„Užkanavės gatvėje, prie pat jūros, kur mėgstame nuvažiavę vaikštinėti, atgauti jėgas, džeržgia pjūklai – be gailesčio verčia gražuoles pušis. Jos gi užstoja vėją, saugo kopas. Tas pušis, mūsų žiniomis, užsodino legendinis miškininkas Marijonas Daujotas. Tad kam pakilo rankos dabar jas šalinti?“ – piktinosi laikraščio skaitytojai.


Kokį žaliąjį rūbą apsivilks Kretinga

 • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
 • Aktualijos

Kas pavasarį Kretingos mieste genimi ir kertami seni ar ligų pažeisti medžiai, – į šį procesą kretingiškiai reaguoja gana jautriai, apgailestaudami, kad medžius šalina, bet planingai jų nebeatsodina. Tačiau kitąmet Kretinga jau turės parengtą miesto kraštovaizdžio formavimo projektą, pagal kurį bus aišku, kokį naują žaliąjį rūbą apsivilks miestas.


Susijungus Lietuvos švietimo įstaigų profesinei sąjungai (LŠĮPS) su Lietuvos mokytojų profesine sąjunga (LMPS), buvo įkurta nauja Lietuvos mokytojų, švietimo ir mokslo profesinė sąjunga (LMŠMPS). Anot šios sąjungos Kretingos susivienijimo pirmininkės pedagogės Eugenijos Daniuk, tai – stipri ir didelė profesinė sąjunga, pakvietusi jungtis ir kitas šalies švietimo profesines sąjungas.


Vėluojantys mokestiniai pranešimai, dvigubai išaugęs mokestis už šiukšles, biurokratijos labirintai ir sąskaitos „mirusioms dūšioms“ – tai problemos, kuriomis pastarosiomis savaitėmis gyvena kretingiškiai.


Gimnazija atidarė du naujus kabinetus

 • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
 • Švietimas
Pašventinimo palaiminimus siuntė (iš kairės): gimnazijos direktorius Alvydas Virbalis, provincijolas Algirdas Malakauskis ir brolis Tomas Žymantas.

Vakar Kretingos pranciškonų gimnazijos Šv. Antano rūmuose duris atvėrė du nauji kabinetai – Valstybės atkūrimo 100-mečio bei modernus šiuolaikinių 3D technologijų. Ta proga gimnazistai išsiuntė sveikinimo laiškus lietuvių bendruomenėms, lietuviškoms parapijoms bei mokykloms į 20 pasaulio šalių. Valstybės atkūrimo 100-mečio kabinetą pašventinus Lietuvos pranciškonų brolijos provincijolui Algirdui Malakauskiui, Pranciškonų gimnazijos istorijos mokytoja Regina Norvaišienė džiaugėsi, jog šis kabinetas, kurio sienas papuošė Vasario 16-osios signatarų nuotrauka bei Nepriklausomybės atkūrimo rašto kopija, tarnaus įvairioms tautiškumo ugdymo, integruotoms pamokoms bei patriotiškiems renginiams. O svarbiausia, pabrėžė ji, jog kabinetas buvo įkurtas pačių mokinių iniciatyva, į kitą vietą perkėlus mokytojų kambarį. Gimnazistas Vilius Juodys „Pajūrio naujienoms“ sakė, jog mokykloje norėjosi kažkokio Lietuvos valstybės 100-metį įprasminančio simbolio: „Galbūt ir po kažkiek metų ateisiu čia, ir tai bus prisiminimas, kad laisva ir nepriklausoma mūsų valstybė, o kartu ir mes minėjome jos valstybingumo 100-metį.“


Brandos egzaminai: naujovių nedaug

 • Audronė GRIEŽIENĖ
 • Švietimas

Brandos egzaminus laikys 434 abiturientai – 361 iš rajono bendrojo ugdymo mokyklų ir 73 iš Kretingos technologijos ir verslo mokyklos (KTVM). Pernai laikė 471 abiturientas, tarp jų 382 – iš rajono bendrojo ugdymo mokyklų ir 89 ir KTVM.


„Gidentus“ odontologijos klinikos burnos higienistė Raimonda Kalnikė

„Gidentus“ odontologijos klinikoje pažangiu metodu gydoma fluorozė. Kada fluoras – į sveikatą, o kada jis kenkia mūsų dantims, mintimis pasidalino šios klinikos burnos higienistė Raimonda Kalnikė.

Jos teigimu, sveikiems ir gražiems dantims išsaugoti įtakos turi ne tik tinkama asmeninė burnos higiena bei įgūdžiai. Fluoras – gerai visiems žinoma, profilaktikoje naudojama priemonė, padedanti išvengti ėduonies, turinti įtakos taisyklingam kaulų vystymuisi. Tačiau netinkamai naudojant ėduonies profilaktikai skirtus fluoro preparatus, gali atsirasti lengvo, vidutinio ar net sunkaus laipsnio dantų fluorozė. Didžiausią įtaką dantų fluorozei atsirasti turi geriamasis vanduo, o tai ypač aktualu Vakarų ir Šiaurės vakarų Lietuvos gyventojams, kadangi šiuose regionuose fluoro koncentracija geriamajame vandenyje yra gerokai didesnė negu kitur.

Dantų fluorozė atsiranda dėl ilgalaikio fluoro vartojimo padidintomis dozėmis ir pasireiškia emalio spalvos pakitimais – nuo baltų matinių juostų iki rudai gelsvų dėmių. Pieniniai vaikų dantys yra mažiau pažeidžiami negu nuolatiniai. Nustatyta, kad pieniniai dantys formuojasi ir mineralizuojasi kūdikiui dar negimus, nuolatiniai dantys baigia formuotis iki 7–10 metų.


Naktį iš sekmadienio į pirmadienį Kretingos rajono policijos komisariato pareigūnai sulaikė du vyrus (gim. 1970 m. ir 1974 m.), kurie, įtariama, galėjo vykdyti vagystes iš garažų.


 • Iš po­li­ci­jos su­ves­ti­nių

PALANGOJE.

Vytauto g. Kovo 16 dieną moteris pranešė, kad 14.14 val. pastebėjo, jog iš darbovietės neužrakinto darbo kabineto, prie darbo stalo buvusios rankinės, dingo odinė piniginė su viduje buvusiais grynaisiais – 520 eurų. Be to, pavogti ir moters dokumentai. Nuostolis – 570 eurų.

„P. n.“ informacija


Dziudo sporto klubo „Ardonas“ sportininkai: (iš kairės) Matas Budreckis, bronzos laimėtojas Manfredas Nomgaudis, treneris Erikas Cchovrebovas ir Elijus Nomgaudis.

Uostamiestyje įvyko Klaipėdos miesto jaunučių čempionatas, skirtas Lietuvos nepriklausomybės atkūrimui paminėti. Šiose varžybose dalyvavo 13-a Palangos dziudo klubo ir Kretingos dziudo sporto klubo „Ardonas“ sportininkų.

Tarp jų varžybose pirmą kartą savo jėgas išbandė 10 „Ardono“ klubo sportininkų, kurie, trenerio Eriko Cchovrebovo teigimu, susipažino su varžybų atmosfera, stebėjo kitų Lietuvos miestų dziudo atstovų bei užsienio sportininkų kovas.

Jauniausias komandos narys Edgaras Poliščiuk (gim. 2011 m.) svorio kategorijoje iki 22 kg įveikė vieną varžovą, bet dviejose kovose pralaimėjo vyresniems už jį priešininkams. Edgaras užėmė III v. ir iškovojo bronzos medalį bei diplomą.

Šiose varžybose dalyvavęs Rokas Kraniauskas (gim. 2008 m.) svorio kategorijoje iki 38 kg dėl III v. kovojo prieš savo komandos narį Manfredą Nomgaudį (gim. 2007 m.). Šį sykį pajėgesnis buvo Manfredas, kuris ir pasipuošė bronzos medaliu. Abu sportininkai – naujokai, neseniai pradėję lankyti dziudo treniruotes pagal neformaliojo vaikų švietimo ugdymo programą.

Herkus Kiauda ir Ignas Martišius (gim. 2010 m.) svorio kategorijoje iki 30 kg kovojo trijose kovose ir vieną jų gražiu metimu laimėjo, tačiau to neužteko, kad šie sportininkai užliptų ant apdovanojimo pakylos – Herkus ir Ignas liko septinti.

Elijus Nomgaudis (gim. 2008 m.) svorio kategorijoje iki 29 kg ir Matas Budreckis (gim. 2008 m.) svorio kategorijoje iki 35 kg drąsiai žengė ant tatamio, bet laimėti pirmąją kovą pritrūko sėkmės, tad vaikinai iš tolimesnių kovų pasitraukė.

Arnas Motiejaitis (gim. 2010 m.) svorio kategorijoje iki 27 kg pirmoje kovoje susitiko su ukmergiškiu, kuris, kovai įpusėjus, buvo pranašesnis, dėl to Arnas į tolimesnį etapą nepateko. Drąsiai savo kovos laukęs Kajus Andriekus (gim. 2007 m.) svorio kategorijoje +50 kg susitiko su pajėgiu šiauliečiu ir kovą pralaimėjo.


Kretingos sporto mokyklos futbolininkams, treniruojamiems Arvydo Balsevičiaus, proginiame turnyre sekėsi puikiai.

Kretingos sporto mokyklos auklėtiniai, gimę 2010 m., Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dienai paskyrė namų aikštėje surengtą penkių komandų futbolo turnyrą.

Komandos varžėsi vieno rato sistema. Kad nebūtų pralaimėjusių, taškai turnyrinėje lentelėje nebuvo skaičiuojami. Visos kovos vyko atkakliai ir emocingai. Puikiai sekėsi jauniesiems Kretingos futbolininkams, kurie vienodu rezultatu 5:1 nugalėjo Gargždų „Bangą“ ir Plungės „Babrungą“, 6:2 – Telšių „Džiugą“ ir lygiosiomis – 1:1 – sužaidė su Klaipėdos FM „Baltai“. Geriausiu žaidėju Kretingos SM komandoje pripažintas vartininkas Kajus Endriužis, o perspektyviausiu Gustas Keblys. Kretingos sporto mokyklos treneris Arvydas Balsevičius už gerą žaidimą pagyrė komandos kapitoną Eriką Slavinską bei žaidėjus Ugnių Stankevičių, Kasparą Kasnauskį, Žymantą Rusį, Gytį Enziną, Joną Rimgailą, Arną Bružą, Edviną Strakšą, Edmundą Putkalį, Emilį Mikužį, Vilių Gaubį.

Visi turnyro dalyviai buvo apdovanoti medaliais. Jaunieji futbolininkai puikiai praleido laiką, patyrė gerų emociją ir turėjo galimybę susipažinti su naujais draugais.

„P. n.“ informacija


Kiaušinyje – 100 žmonių figūrėlių

 • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
 • Vakarų Lietuva
Prieš šias Velykas palangiškio menininko Vytauto Kuso dekoruotų kiaušinių ekspoziciją papildė ir nando kiaušinis su 100 miniatiūrinių žmonių figūrėlių.

Palangiškis 68-erių menininkas Vytautas Kusas, kuris Lietuvą jau nustebino net 9 sukurtais minimalių dydžių kūriniais, įregistruotais Lietuvos rekordų agentūros „Factum“, prieš Velykas įvairių paukščių kiaušinius paverčia neįtikėtinos fantazijos meno dirbiniais.

Išgraviravo trigubą kiaušinį

Įmantriais raštais išraižytame nando – į strutį panašaus paukščio – kiaušinyje, vienoje jį juosiančioje juostoje, V. Kusas įmontavo 100 įvairiomis pozomis sustingusių vos 1 cm dydžio žmogaus figūrėlių.

„Kodėl šimtas, turbūt nė neverta klausti – visus metus švenčiame valstybės 100-metį“, – tvirtino, neslėpdamas, jog figūrėlės esančios ne paties sukurtos, o pirktos. – Labai panorėjęs, pats galėčiau panašias nusilipdyti, bet tam išeikvočiau pernelyg daug laiko, kurį skiriu kitiems darbams.“

Tarp šioms Velykoms sukurtų naujų darbų menininkas taip pat išskyrė trigubą, ornamentuotais raižiniais puoštą stručio kiaušinį, kurio viduje slypi graviruotas žąsies, o šio – laukinio paukščiuko kiaušiniai.

„Žmonės žino, kad man praverčia visokie kiaušiniai, atranda iškritusius iš lizdų, atneša, parveža lauktuvių iš tolimų kraštų. Pats ieškau, kas Lietuvoje augina įdomesnius paukščius“, – kalbėjo menininkas ir čia pat – spragt – nustebino įžiebęs ažūrinę lemputę, kurios gaubtas sukurtas iš stručio kiaušinio.

O kitą spalvotą žąsies kiaušinį pakišo po fluorescensine lempa ir ši sužibo įmantriomis spalvomis.


Praėjusį savaitgalį policijai ir vėl įkliuvo neblaivių vairuotojų – tarp jų ir pradedantysis, ir teisėsaugininkams gerai žinomas asmuo.

Kovo 17 dieną apie 2.45 val. Kretingos rajone, Darbėnuose, Laukžemės g. policijos pareigūnai sustabdė automobilį „Renault Megane Scenic“ – šį vairavo neblaivus (1,90 prom.) vyras (gim. 1992 m.). Asmuo ne tik neturėjo teisės vairuoti automobilį, bet ir yra neseniai išleistas iš įkalinimo įstaigos. Taigi apie vyrui gresiantį dar vieną teistumą policija pranešė probacijos tarnybai.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas