Pajūrio naujienos
Help
2019 Kovas
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se310172431
Orų prognozė
Dieną7°C debesuotumas 16 %
Naktį1°C debesuotumas 59 %
Apklausa

Ar esate patenkinti Savivaldybės valdžios rinkimų rezultatais?ū

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

(1234) 2018-03-09

Vairuotojams skiepija naują įprotį

 • Dovilė URNIKIENĖ
 • Pirmas puslapis
Sustiprinus kontrolę dėl stovėjimo aikštelėse daromų pažeidimų, dažnas vairuotojas jau apsirūpino specialiu laikroduku, kuriuo naudojantis patogu pažymėti atvykimo laiką.

Vietiniai vairuotojai nebemato kelio ženklų – tokią išvadą padarė Kretingos rajono savivaldybės specialistai ir jiems talkinantys šauliai, pastaruoju metu ypač intensyviai tikrinantys, ar vairuotojai savo transporto priemones aikštelėse palieka, laikydamiesi taisyklių. Dažnam vairuotojui naujiena tampa tai, kad, paliekant automobilį zonoje, kur laikas yra ribojamas, už priekinio stiklo reikia užkišti specialų laikroduką ar bent jau lapelį su atvykimo laiku.

Kretingos rajono savivaldybės Civilinės saugos ir viešosios tvarkos skyriaus specialistė Arūnė Putvinienė ir Kretingos šaulių 305-osios kuopos vadas Gintautas Pogoželskas pasakojo, kad prireikė bent poros mėnesių, jog vairuotojai pradėtų pastebėti kelio ženklus, nurodančius, kad stovėti aikštelėje galima tik tam tikrą laiką – pavyzdžiui 2 ar 4 valandas.

„Vairuotojai sakydavo, kad jie stovėjimo laiko neviršijo, bet iš kur mums žinoti, kada jie atvyko? – su kokiomis kuriozinėmis situacijomis tekdavo susidurti, pasakojo A. Putvinienė. – Jeigu turi teises, vadinasi, turi žinoti ir Kelių eismo taisykles, o jose yra aiškiai įvardyta, kad paliekant transporto priemonę stovėjimo trukmę ribojančio ženklo galiojimo zonoje, privalu už priekinio stiklo matomoje vietoje palikti ir informaciją apie atvykimo laiką. Tai gali būti specialus laikrodukas, o gali būti paprasčiausias raštelis – nors ir ant popierinės servetėlės, su atvykimo laiku.“


Juozas BUTKEVIČIUS:

– Nebeprisimenu... Gal Rotušės aikštėje? Kur bebūtų, trispalvė man – reikšmingas ir jaudinantis akcentas, susijęs su Lietuvos persitvarkymo sąjūdžio metais. Tuomet dirbau vienoje įmonėje Palangoje. Bendradarbiai pasidalijo į dvi dalis: vieni džiaugėsi, kiti vadino tautos kiršinimu, esą ko trūksta, ar gyvenam blogai?

Donata LIAUDINSKIENĖ:

– Neįsivaizduoju, kur Kretingoje pirmąkart oficialiai buvo iškelta trispalvė, niekada niekur neteko girdėti ar paskaityti. Gal prie Savivaldybės pastato? Vėliava yra tautos ir valstybės skiriamasis ženklas. Mums brangi mūsų trispalvė, nes ji asocijuojasi su mūsų Lietuva.

Kostas VALAITIS:

– Į Kretingą gyventi iš Gargždų atsikrausčiau prieš 10 metų, todėl nežinau visos miesto istorijos. Nuo pat pirmų gyvenimo privačiame name dienų įsigijau naują vėliavą – gražią, šilkinę. Vėliava man primena, kad esu lietuvis, simbolizuoja tautos laisvę. Niekada nepamirštu iškelti per valstybines šventes.

Regina NAURECKIENĖ:

– Užaugau patriotinėje šeimoje Plungės rajone. Tėvukas buvo tremtinys. Nuo mažens esu išmokyta gerbti valstybės simbolius, himną. Taigi vėliava man reiškia labai daug ką – Lietuvą! Bet, kur trispalvė pirmąkart buvo iškelta Kretingoje, išties reikėtų gerai pagalvoti.

Kalbino Audronė GRIEŽIENĖ, fotografavo Darius ŠYPALIS


Privatizuojant bendrabutį nenusikalto

 • Vitalija VITKAUSKIENĖ
 • Aktualijos

Buvusį technikumo bendrabutį Kretingos dvaro teritorijoje uždaroji akcinė bendrovė „Ringesta“ įsigijo nepažeisdama įstatymų – tokį atsakymą Kretingos rajono savivaldybės tarybos Antikorupcinė komisija gavo iš Klaipėdos apygardos prokuratūros.


Kretingos rajono ugdymo įstaigų direktoriai dalyvauja ilgalaikėje programoje „Vadovo emocinis intelektas“.

Kretingos rajono kultūros centre konferencija įvyko kovo 1 d., o praktiniai užsiėmimai laukia kovo 13, 21 ir 22 dienomis.


Penktų klasių nesteigs

 • Audronė GRIEŽIENĖ
 • Švietimas

Pedagogų bendruomenėje nerimą pasėjusi žinia, kad nuo rugsėjo 1-osios Kretingos Marijos Tiškevičiūtės mokykloje gali būti įsteigtos dvi penktosios klasės, nuslopo.


Rajoninio kūrybinių darbų konkurso „Būti gimusiam Lietuvoje“ laureatai.

Šią savaitę buvo apdovanoti rajoninio mokinių kūrybinių darbų konkurso „Būti gimusiam Lietuvoje“ laureatai. Šis Kovo 11-ajai skirtas renginys, tikimasi, taps gražia pilietiškumą ugdančia mūsų rajono tradicija.

Konkursą „Būti gimusiam Lietuvoje“ sumanė ir suorganizavo Kretingos rajono švietimo centras ir dailės mokytojų metodinis būrelis. Nors idėją konkurso tematikai pagimdė šiemet minimas Lietuvos šimtmetis, tačiau tikimasi, kad konkursas taps kasmetinis.

„Yra daug respublikinių konkursų, o mes sumanėme suorganizuoti tokį, kuriame galėtume pamatyti daugiau mūsų rajono vaikų darbų, nesibaiminant, kad kuris nors bus mažiau profesionalus už kitą. Labai džiaugiamės, kad aktyviai dalyvavo ir kaimo mokyklos, netgi darželiai, o jauniausiai dalyvei – Emilei Burbaitei iš lopšelio-darželio „Pasaka“ ką tik suėjo treji“, – kalbėjo dailės mokytojų metodinio būrelio pirmininkė Živilė Sabaliauskaitė.

Iš viso konkursui buvo pristatyti 69 darbai, kuriuose buvo įprasmintas Lietuvos valstybės atkūrimo 100 metų jubiliejus. Piešiniuose mokiniai vaizdavo Lietuvos istoriją, kultūrą, architektūrą, kraštovaizdį, vietinius žmones ir simbolius.

Darbai Kretingos rajono švietimo centre bus eksponuojami visą kovo mėnesį.


„Mūsų tautodailininkai tarsi darbščiosios krašto bitės savo darbu pelnosi duoną ir tuo, ką geriausia sukūrė, dalinasi su kitais: jie noriai dalyvauja bendrose parodose, pagal galimybes surengia ir personalinių parodų“, – apžvelgdama šiųmetinius Kretingos rajono tautodailininkų klubo „Verpstė“ darbus, pabrėžė jo vadovė Danutė Šorienė.


Pasibaigus koncertui – draugiškas Palangos pučiamųjų orkestro ir grupės „Biplan“ reveransas žiūrovams.

Kaip ir Lietuvos valstybė, šimtametes istorijos ištakas menantis Palangos miesto pučiamųjų orkestras „Palangos Orkestras“, Vasario 16-ąją išvien su grupe „Biplan“ surengęs palangiškiams išskirtinį muzikinį projektą, kovo pabaigoje žinią apie Palangą bei jos muzikines tradicijas paskleis ir vilniečiams – Šv. Kotrynos bažnyčioje surengs koncertą „Palangos dienos: Su gimtadieniu, sere Andrew“. O gegužę palangiškiai pakvies į antrąkart Palangoje rengiamą tarptautinį pučiamųjų muzikos festivalį „Amber Wind“.

Tęsia senas kurorto tradicijas

Nuo 2000-ųjų „Palangos orkestrui“ vadovaujantis Vygantas Rekašius, beje, vakar atšventęs ir savąjį 50-mečio jubiliejų, priminė, jog Palangoje gyvuoja grafų Tiškevičių laikus menančios muzikavimo tradicijos, kai orkestras džiugindavęs kurorto svečius parko rotondoje ir rūmų terasoje.

Tačiau savo atgimimą „Palangos orkestras“ skaičiuoja nuo 1953-ųjų, kai vydmantiškis Augustinas Juška vėl į orkestrą ėmėsi burti muzikantus. O šiandieną, tvirtino orkestro vadovas ir dirigentas bei viešosios įstaigos „Palangos orkestras“ vadovas V. Rekašius, Palangos miesto savivaldybė yra sukūrusi sąlygas ne tik jų kolektyvui gyvuoti, vasaromis džiuginti tradicinėmis „Dūdų vasaromis“, bet ir įgyvendinti įdomius sumanymus. Vienas tokių sumanymų ir buvęs Vasario 16-osios projektas, kai sausakimšoje Palangos koncertų salėje pasirodė neįprastas tandemas – Palangos pučiamųjų orkestras ir grupė „Biplan“. „Dirbome daug ir iš širdies – šis darbas kitiems buvo nematomas. Tiesiog norėjome sukurti kuo įdomesnę šventę žmonėms, kad tai nebūtų vien renginys „dėl pliusiuko“, – tvirtino V. Rekašius.


Kūrybinė rajono bendruomenė atsisveikino su Salantų krašto kūrėja muzike tautodailininke Danute Pučkoriene. Vieni kelionėn į Dievo namus šią moterį palydėjo mintimis, antri – tiesiogiai, dar kiti sugrįžo į tas dienas, kai teko pabūti kartu, pabendrauti, pasisemti gyvenimo patirties iš moters, kuri be galo mylėjo žmones, darbą, gyvenimą...


Duetą subūrę kretingiškė Agnė Bubilaitė ir Andrius Panavas, grojantis klasikine gitara, džiaugiasi laisve išbandyti įvairaus stiliaus dainas ir atrasti naujų kūrybiškumo spalvų.

Kretingiškė 23 metų Agnė Bubilaitė su šypsena prisipažino – jai nepavyko pabėgti nuo muzikos, nors manė, kad atvykusi į Kauną studijuoti medicinos Lietuvos sveikatos mokslų universitete, progų stovėti scenoje jai nebūsią daug. Tačiau naujos pažintys ir atsitiktinumai susiklostė taip, kad visai netikėtai gimęs duetas su kitu medicinos studentu Andriumi Panavu, grojančiu klasikine gitara, gyvuoja jau penktus metus, o koncertų kalendorius sparčiai pildosi.

„Kai vaikystėje pasirodydavau konkursuose tiek Lietuvoje, tiek užsienyje, atlikdavau po 1-2 dainas ir stengdavausi tai padaryti kuo geriau. Jaudindavausi, jei pasitaikydavo bent menkiausia klaida. O dabar stengiuosi, kad kuo geriau jaustųsi klausytojas, kad jam suteikčiau gerų emocijų. Jei nebus šilto santykio, tai net ir labai profesionaliai atliktas kūrinys nedžiugins publikos“, – įsitikinusi A. Bubilaitė, kuriai didžiausią džiaugsmą per koncertus ir teikia tai, jog klausytojai lieka užburti muzikos ir pakylėtos nuotaikos.

A. Bubilaitė pasakojo, kad jos duetui su A. Panavu gyvuoti ir planuoti bendrą muzikinę veiklą impulsą davė patys klausytojai, kurie juos išgirdę, pradėjo kviesti į konferencijų atidarymus, įvairius renginius, o galiausiai pabiro prašymai pagyvinti privačius pobūvius.

„Mūsų programa labai įvairi, į ją įtraukiame ir populiariausių dainų, tad iš viso repertuare turbūt yra apie 60 kūrinių. Tai, kad dainos yra įvairių stilių, man labai patinka, nes skatina ieškoti naujų balso spalvų ir skirtingų išraiškos priemonių. Be to, kiekvienam renginiui parenkame labiausiai tinkančią programą, tad muzikavimas mums yra dinamiškas procesas, nedainuojame kaskart tų pačių dainų, tad mums jos nespėja atsibosti“, – pasakojo A. Bubilaitė.


Redakcija, šiemet paskelbusi kūrybinį eilėraščių, esė, fotografijos, piešinių konkursą „Kuriu Lietuvai“, jau sulaukė pirmųjų žodinės kūrybos darbų. Juos spausdiname ir laukiame naujų darbų atsiunčiant el. paštu foto.pajurionaujienos@gmail.comŠiukšliavežis mirtinai partrenkė praeivį

 • Dovilė URNIKIENĖ
 • Teisėtvarka

Atbuline eiga į aklagatvį stūmęsis sunkiasvorio šiukšliavežio „Volvo FM 7“ vairuotojas (gim. 1985 m.) net nenujautė, kad jo kelyje pasitaikys 79 metų kretingiškis. Partrenktas vyras dėl patirtų sužalojimų mirė Kretingos ligoninės Reanimacijos skyriuje.


Mažos nuodėmės – skaudžios pasekmės

 • Dovilė URNIKIENĖ
 • Teisėtvarka

„Nenustebkite, jei gausite protokolą dėl padaryto Kelių eismo taisyklių pažeidimo, nors su policijos pareigūnu net nebūsite susidūrę“, – sakė Kretingos rajono policijos komisariato Reagavimo skyriaus vyriausiasis tyrėjas Tomas Mikelkevičius, kurio teigimu, neviešas patruliavimas, kuomet pareigūnai patruliuoja policijos ženklais nepažymėtomis transporto priemonėmis, leidžia lengvai išaiškinti tokius pažeidimus, kaip vairuotojo plepėjimas telefonu, saugos diržų nesegėjimas ar pavojingas vairavimas.


Svetimo automobilio „Audi A8“ apgadinimu kaltintas 34 metų Kretingos rajono gyventojas Kazimieras Karpas šią savaitę išgirdo teismo nuosprendį – jis nuo baudžiamosios atsakomybės atleistas, o baudžiamoji byla jo atžvilgiu nutraukta. Tokį posūkį byloje lėmė tai, kad K. Karpui pavyko susitaikyti su nukentėjusiuoju, kuris už sugadinimų remontą reikalavęs beveik 9 tūkst. Eur, vėliau sutiko ieškinio sumą sumažinti iki 5 tūkst. Eur.


Dziudo sporto klubo „Ardonas“ treneris Erikas Cchovrebovas ir III v. iškovojęs Aleksandras Lukaitis.

Alytuje įvyko šio miesto dziudo klubo „Simba“ suorganizuotos rungtynės – atviras Alytaus miesto jaunučių dziudo čempionatas. Jame dalyvavo ir Kretingos dziudo sporto klubo „Ardonas“ sportininkas Aleksandras Lukaitis. Jis gimusių 2007–2008 m. amžiaus grupėje svorio kategorijoje iki 27 kg iš keturių turėtų kovų pasiekė tris pergales ir užėmė III v. Aleksandrą treniruoja dziudo treneris ir klubo „Ardonas“ vadovas Erikas Cchovrebovas.

Jau šį savaitgalį jo treniruojamų sportininkų laukia startai Klaipėdos dziudo klubo organizuojamose varžybose, o kovo 31 d. Palangoje įvyks vaikų dziudo varžybos „Už savo šalį, už savo miestą“ – jos skirtos Palangos krašto prijungimo prie Lietuvos metinėms paminėti. Šiose varžybose dalyvaus sportininkai iš įvairių Lietuvos miestų bei gausus Palangos dziudo klubo sportininkų būrys.

„P. n.“ informacija


Mūsų rajono badmintono žaidėjai (iš kairės): Šarūnas Stumbra, Tomas Petrošius ir Mamertas Noreika.

Vilniuje, „Delfi“ sporto centre, įvyko Lietuvos jaunių U-15 badmintono čempionatas. Kretingos rajonui atstovavo sporto klubo „Žalgiris“ badmintonininkai Vydmantų gimnazijos gimnazistai: Matas Mackevičius, Šarūnas Stumbra, Mamertas Noreika, Tomas Petrošius, Simas Skurdauskas. Jaunuosius badmintonininkus treniruoja Vaidas Mackevičius. Badmintonininkai pasirodė išties puikiai. Iškovoti du sidabro medaliai. Treneris V. Mackevičius akcentavo, kad medalių galėjo būti ir daugiau, tikėtasi aukso. Tačiau fortūna nebuvo palanki mūsiškiams.

Vaikinų vienetų kategorijoje sidabro medalį iškovojo Šarūnas Stumbra. Pusfinalyje jis 2:1 (21:18; 19:21; 21:19) po atkaklios 32 min. trukusios kovos palaužė klaipėdiečio Simo Klioštoraičio pasipriešinimą. Kovoje dėl aukso Šarūno laukė kitas klaipėdietis Danielius Beržonskis. Atidavęs daug jėgų pusfinalyje, Šarūnas pritrūko jėgų. Pergalę 2:0 (21;10; 21:15) pasiekė varžovas. Nedaug trūko, kad bronzos medalis būtų keliavęs į Kretingą. Mamertas Noreika po sunkios kovos nusileido S. Klioštoraičiui, V vietą iškovojo T. Petrošius.

Vaikinų dvejetų kategorijoje vėl pelnytas sidabras. M. Noreika ir T. Petrošius tik finale 0:2 (14:21; 12:21) pralaimėjo čempionams iš Klaipėdos D. Beržanskui ir S. Klioštoraičiui, bronzos medalis išsprūdo iš Š. Stumbros rankų: kovoje dėl bronzos jis su vilniečiu Domu Pakšiu turėjo pripažinti vilniečių Rapolo Grigaliūno ir Jono Ožalo pranašumą. Pralaimėta 0:2 (15:21; 15:21).

„P. n.“ informacija


Vienas Lietuvos mažmeninės prekybos degalais lyderiu – Kanados kapitalo „Circle K“ tinklas – žengia į Kretingą. Čia rugpjūčio mėnesį planuojama atidaryti pirmąją „Circle K“ degalinę.

Degalinių tinklas vasario pabaigoje gavo Konkurencijos tarybos leidimą perimti Lietuvos kapitalo degalinę „Apoil“ Klaipėdos gatvėje, vietoje kurios duris atvers „Circle K“. Į degalinės atnaujinimą ir pritaikymą tinklo standartams planuojama investuoti 900 tūkst. eurų.

„Circle K“ degalinėje Kretingoje bus siūlomas įprastas tinklo asortimentas: miles degalai, kava, užkandžiai, kepiniai, sumuštiniai, automobilių prekės, veiks automatinė automobilių plovykla.

„P. n.“ informacija


Su šiuo ir artimiausiais „Pajūrio naujienų“ numeriais skaitytojus pasieks redakcijos dovana – moliūgų sėklos, kurias pasėję skaitytojai vėl galės lenktyniauti, kas užaugins didžiausią moliūgą.

Šiemet „Pajūrio naujienos“, bendradarbiaudamos su bendrove „Sėkluva“, įsigijo ir skaitytojams išdalins „Big max“ arba „Atlantic giant“ moliūgų sėklų.

„Big max“ veislės moliūgai yra ryškiai oranžinės spalvos, labai stambūs, galintys užaugti iki keliasdešimt kilogramų. Norint užauginti stambesnius moliūgų vaisius, sėklų platintojai rekomenduoja pašalinti dalį užuomazgų.

Moliūgai „Atlantic giant“ – taip pat viena stambiausių moliūgų veislių, užauginančių labai stambius vaisius, galinčius siekti rekordo. Šios veislės moliūgai yra ir skanūs valgyti, jų minkštimas oranžiškai geltonas, gero skonio, o nuėmus derlių vaisiai išsilaiko keletą mėnesių.

„Pajūrio naujienų“ skaitytojai išmoko auginti moliūgus ir šia patirtimi jau gali pasidalinti su kitais.

Moliūgai nėra itin reiklūs, tačiau geriausiai auga saulėtoje vietoje, derlingame, pakankamai drėgname dirvožemyje. Juos auginti nesunku, tačiau būtina numatyti nemažai vietos. Dažnai daržininkai mėgėjai moliūgus sėja ir sodina daigais ant komposto krūvos, kur jie nevaržomai gali plėstis. Moliūgai reiklūs drėgmei, todėl, kai sausa, juos būtina laistyti.

Sėti moliūgus į dirvą rekomenduojama, kai dirva įšyla iki 11-13°C, tai yra gegužės pabaigoje, paprastajai alyvai sužydėjus, kai praeina šalnų pavojus, arba pirmomis birželio dienomis. Galima moliūgus sodinti ir daigais: į durpinius puodelius kambaryje arba šiltnamyje moliūgai sėjami balandžio mėnesį, ir, kai jie užaugina 2–3 tikruosius lapelius, sodinami, šalnų pavojui praėjus – dažniausiai birželio pradžioje, kiekvienam daigui paliekant pakankamai vietos, ne tankiau kaip 1,4x1,4 m.


Kretingiškiai trispalvę išsikėlė treti

 • Audronė GRIEŽIENĖ
 • Minėjimai

Poryt, Nepriklausomybės atkūrimo dieną, Lietuvos miestai ir miesteliai vėl sužydės nuo 1988-ųjų lapkričio 18-osios oficialiu valstybės simboliu tapusios vėliavos spalvomis. Kretinga po Vilniaus ir Kauno yra trečias miestas, kuriame pirmąkart viešai buvo iškelta trispalvė.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas