Pajūrio naujienos
Help
2019 Kovas
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se310172431
Orų prognozė
Dieną7°C debesuotumas 16 %
Naktį1°C debesuotumas 59 %
Apklausa

Ar esate patenkinti Savivaldybės valdžios rinkimų rezultatais?ū

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

(1233) 2018-03-06

Atidarė naują tiltą – griaus senąjį

  • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
  • Pirmas puslapis
Darbų vadovas Sigitas Jančauskas sakė, jog, paleidę eismą naujai pastatytu tiltu per Akmeną, šiomis dienomis jie ardys senąjį, kad jo vietoje pastatytų kitą.

Nors atšiaurūs orai vis dar trukdo kelininkams grįžti prie darbų renovuojamame kelyje Palanga–Šiauliai, tačiau tiltų statytojai triūsia išsijuosę – praėjusią savaitę jie atidarė naująjį tiltą per Akmeną, o šią ruošiasi pradėti griauti senąjį tiltą, kuris transporto srautus be renovacijos atlaikė net 55-erius metus.

Smego, bet atlaikė

„Būsiu atviras: kasryt pagalvodavau, kad tik tas tiltas dar atlaikytų – neprasmegtų su kokia sunkiasvore mašina. Jis buvo avarinės būklės – kolonos tvirtos, bet leidosi kraštai, kas dieną nespėdavome jų pilti ir lopyti. Tų kolonų negriausime, jos bus paliktos ir ant jų statysime naują tiltą“, – neslėpė tilto statybai vadovaujantis Telšių bendrovės „Žemaitijos keliai“ darbų vadovas Sigitas Jančauskas.

Senasis tiltas per Akmeną buvo pastatytas dar 1963 metais, tiesiant kelią Palanga–Šiauliai. Jo renovacija, pašnekovo žodžiais, nebus toks sudėtingas darbas, kaip statant naują tiltą – šiam reikėjo supilti galingą pylimą ir tvirtinti upės šlaitą.

„Senąjį tiltą teks praplatinti 4 m į šoną. Sudėtingiausias darbas bus sumontuoti 14 ir 20 m ilgio perdangų sijas, – masyvios sijos sveria iki 20 tonų, tam darbui vėl reikės galingo krano“, – kalbėjo dešimtmetį tiltus Vakarų Lietuvos regione statantis S. Jančauskas.

Darbų vadovas neslėpė, jog jam yra tekę statyti tiltą per Akmeną kelyje Kretinga–Klaipėda, Minijos tiltą tarp Kartenos ir Plungės, Vėžaičių viaduką bei viaduką prie Klaipėdos krovinių terminalo.


Stipriai atšalę vasario orai ir padidėjusi biokuro kaina augina daugiabučių namų gyventojų sąskaitas už šildymą. Tačiau bendrovės „Kretingos šilumos tinklai“ specialistai sklaido mitą, kad metas, kai nuo žvarbos pyška tvoros, jiems yra džiaugsmingiausias.


Penkiamečių tėvai jau dabar turi apsispręsti, ar jų vaikas į pirmą klasę žingsniuos būdamas 6-erių ar 7-erių metų. Mat vėliau apsigalvoti nebus galimybės – kiekvienam būsimam pirmokui yra privalu baigti 1 metų trukmės priešmokyklinį ugdymą.

Pagal šiuo metu galiojančius teisės aktus, tėvai patys apsisprendžia, ar paankstinti mokyklinį amžių savo vaikui – kad jis į mokyklą keliautų 6-erių, o ne 7-erių. Ir dėl šio savo sprendimo tėvams nebėra būtina kreiptis į pedagoginę psichologinę tarnybą dėl vaiko brandumo įvertinimo, kas buvo privalu iki šių metų 1 vasario dienos, kuomet įsigaliojo LR Švietimo įstatymo pakeitimai.


„Kretingos“ komanda, treniruojama Arimanto Mikaločiaus, Regionų krepšinio lygos (RKL) A diviziono reguliaraus sezono kovas užbaigė 5-iomis pergalėmis iš eilės.


Tęsia nacionalinio diktanto tradiciją

  • Audronė GRIEŽIENĖ
  • Naujienos

Gimtajai lietuvių kalbai neabejingi gyventojai praėjusį penktadienį vienuoliktąjį kartą buvo pakviesti dalyvauti nacionalinio diktanto konkurse.


Kretingos rajono savivaldybės taryba skyrė 17 tūkst. eurų, kad Kretingos miesto seniūnija inventorizuotų 5-erias jai priskirtas kapines, sukuriant jų viešą internetinę prieigą.


Visuomenė jautriai sureagavo žiniasklaidoje nuskambėjus istorijai, kaip iš jokūbaviškių šeimos buvo paimti ir laikinai globai perduoti du mažamečiai sūnūs, įtariant, kad vyresnėlis galėjo patirti smurtą artimoje aplinkoje.


Nors Klaipėdos g. 109 namui – gerokai per 100 metų, tačiau įtraukti į Kultūros vertybių registrą ar ne turėtų nuspręsti Savivaldybė. Jeigu sprendimas būtų teigiamas, ji privalėtų garantuoti ir jo priežiūrą.

Kretingiškių susidomėjimas istorinius pastatu – buvusia muitine, ties kuria ėjo Lietuvos ir Vokietijos valstybių sienos, atgijo po to, kai į šį Klaipėdos g. Nr. 109 medinį pastatą neseniai įsirėžė vairuotojo nesuvaldytas automobilis. Kelias dienas pastate žiojėjo skylė, kol ją užlopė faneros lakštais. Į žemę smengančiu pastatu susirūpino žmonės – kodėl valdžia nesaugo miesto istorinio paveldo.

Apleistas bado akis

Kretingiškė Laimina Slušnienė sakė dažnai važiuojanti į Klaipėdą ir pastebinti, kad Klaipėdos g. Nr. 109 namas labiau primena laužyną negu buvusią solidžią prieškario laikų įstaigą – muitinę: „Nudažytas skirtingom spalvom, iš vieno galo pritvirtintas reklaminis stendas, iš kito – baisi pradaužta skylė, kol užlopė. Visa namo aplinka labiau primena laužyną, o ne – miesto paveldą“.

„To barako vaizdas – siaubingas: stovi puvena, vargu ar ten gali gyventi normalus žmogus, jei taip lengvai pramušė sieną“, – laikraščio portale pasisakė kitas skaitytojas.

L. Slušnienė sakė nesuprantanti valdžios pozicijos: jei pastatą taip apleido, kodėl jis yra laikomas istoriniu, o jei istorinis – kodėl nepaskelbia kultūros-istorijos paveldu ir neprižiūri jo.

„Kretingos valdžia ir muziejus kažkodėl rūpinasi tik dvaro pastatais, o seni ir įdomūs kiti miesto statiniai apleisti. Bet tik pabandytų savininkai patys juos remontuoti, tuoj prisistatytų ir reikalautų Kultūros paveldo departamento leidimo. Žinau, kad su tokiomis problemomis susiduria ir viename Akmenės gatvės name, už banko, gyvenantys žmonės“, – tvirtino skaitytoja.


  • Gaisrai

PASTATAS. Kovo 1 dieną 21.49 val. ugniagesiai sulaukė iškvietimo iš Kūlupėnų seniūnijos, Nasrėnų kaimo – pranešta, kad individualiame gyvenamajame name iš lubų rūksta dūmai.

Į vietą atvykus ugniagesiams, patalpos dar buvo uždūmintos. Nustatyta, kad degė prie kamino esanti medinių lubų dalis.

Gaisro priežastis dar tikslinama, tačiau manoma, kad medinės konstrukcijos galėjo užsidegti arba nuo perkaitinto dūmtraukio, arba per dūmtraukio plyšį iškritus žiežirbai.

Medinis senas namas vieno aukšto. Gaisro metu apdegė dvi medinės namo sienos dalys (3 kv. m ir 1 kv. m), išdegė arba buvo nuardyta apie 3 kv. m lubų, išpjauta 0,5 kv. m medinio perdengimo.

TRANSPORTO PRIEMONĖS. Kovo 1 dieną apie 20 val. Kretingoje, Vytauto g., užsidegė autobusas „Mercedes-Benz“ – atvykus ugniagesiams, jis jau degė atvira liepsna. Gaisro metu išdegė visos degios autobuso variklio bei vidaus dalys. Apdegė variklio dangtis, nuo karščio išdužo autobuso stiklai.

Pirminiais duomenimis, gaisras kilo dėl gedimo elektros instaliacijoje.

Liudininkų teigimu, šis Kretingos autobusų parkui priklausęs autobusas buvo pats seniausias, tačiau vairuotojų labiausiai vertintas dėl to, kad gerai važiavo ir nebuvo „kaprizingas“. Per gaisrą nukentėjęs „veteranas“ tapo neberemontuotinas.

Dar viena transporto priemonė – automobilis „Peugeot 406“ – užsidegė kovo 3 dieną apie 9 val. Kretingoje, Trakų g. Gaisro metu išdegė automobilio variklio skyriaus degios dalys, apdegė salonas.

„P. n.“ informacija


Dėl slidžios kelio dangos nevaldomu tapęs automobilis „Audi 80“ rėžėsi į elektros atramą Birutės g. Kretingoje.

Kovo 3 dienos vakarą kelias buvo per slidus automobiliu „Audi 80“ važiavusiam 19 metų kretingiškiui Kornelijui. Jis Kretingoje, Birutės g. posūkyje ties nr. 17 namu nesuvaldė transporto priemonės ir ši apsisukusi rėžėsi į elektros linijos atramą.

Į vietą buvo atvykę ugniagesiai, gavę iškvietimą, jog automobilyje gali būti prispaustų žmonių. Tačiau dar iki jiems pasirodant vairuotojas buvo išlaisvintas ir atiduotas medikų globon – vaikinui diagnozuota žaizda galvoje, jis išleistas gydytis į namus.

Vairuotojas, kuris dar neturi dvejų metų vairavimo stažo, policijos pareigūnams teigė, kad vairavo ne didesniu kaip 30 km per val. greičiu, tačiau dėl slidžios kelio dangos transporto priemonė tapo nevaldoma.

Dėl smūgio į elektros linijos atramą kurį laiką buvo dingęs apšvietimas gatvėje.

„P. n.“ informacija


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas