Pajūrio naujienos
Help
2019 Kovas
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se310172431
Orų prognozė
Dieną7°C debesuotumas 16 %
Naktį1°C debesuotumas 59 %
Apklausa

Ar esate patenkinti Savivaldybės valdžios rinkimų rezultatais?ū

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

(1228) 2018-02-20

Stoja prieš karjero plėtrą

  • Dovilė URNIKIENĖ
  • Pirmas puslapis
Šiuo metu Prūdupio karjere darbai nevyksta, tačiau jau baigiama derinti dokumentus dėl karjero plėtros.

Jei dokumentų derinimo procedūros vyks sklandžiai, jau šį pavasarį bendrovė „Kelveda“ Nausodžio k. esančiame Prūdupio karjere pradės eksploatuoti naują plotą, kuriame, spėjama, slūgso apie 270,6 tūkst. kub. m išteklių. Ši žinia pribloškė Nausodžio kaimo gyventoją Liubą Pronko, kuri, atstovaudama daliai kaimo gyventojų, kreipėsi į įvairias valdžios institucijas, prašydama gelbėti nuo dulkių ir triukšmo, kurį vėl skleis žvyrą vežantys sunkvežimiai.

L. Pronko sakė, kad niekas gyventojų neperspėjo ir niekas su jais nederino planų plėsti Prūdupio žvyro karjerą – apie tai moteris teigė sužinojusi tik atsitiktinai, naršydama internete.

Ten viešinami Poveikio aplinkai vertinimo atrankos dokumentai, kuriuos pagal UAB „Kelveda“ užsakymą rengė UAB „Ekosistema“. Juose nurodoma, jog detali geologinė žvalgyba atlikta 7,46 ha ploto teritorijoje ir apskaičiuota, kad joje spėjamai glūdi 601 tūkst. kub. m vertingų išteklių.

Tačiau šiuo metu planuojamas naujas Prūdupio smėlio ir žvyro telkinio plotas, kurį planuojama eksploatuoti – 3,36 ha. Preliminariais duomenimis, per metus žadama iškasti apie 30 tūkst. kub. m žvyro ir smėlio išteklių, ir esant tokioms gavybos apimtims, telkinys būtų eksploatuojamas apie 9 metus.

Dokumentuose nurodoma ir tai, kad naujo ploto smėlio ir žvyro karjeras yra greta šiuo metu UAB „Karelia real estate“ baigiamo eksploatuoti taip pat to paties Prūdupio telkinio 2,87 ha ploto karjero. Tad iškastų išteklių išvežimui ir bus panaudojami esami keliai – žvyrkeliu nuo karjero Nausodžio kaimo link, tada – vietinės reikšmės keliu, kuris jungiasi su magistraliniu keliu A11 Šiauliai–Palanga.

Gyventojai išreiškė prieštaravimą

Nausodiškė L. Pronko, išanalizavusi Poveikio aplinkai vertinimo atrankos dokumentus, stebėjosi, kodėl, nurodant kelią, kuriuo bus vežamas žvyras, nėra jokios užuominos apie tai, kad važiuojama pro pat 9 gyvenamuosius namus, kuriuose gyvena 32 žmonės. Tačiau nuo sunkiasvorio transporto, dundančio iš karjero, kentės ne tik jie, bet, pasak L. Pronko, ir dar dalis gyvenvietės.

„Nenurodyti atstumai iki gyvenamųjų namų, netirta, kokį poveikį gyventojų sveikatai turės keliu važiuojantis ir žvyrą vežantis krovininis transportas. Ketverius metus kentėjome, kol karjerą eksploatavo bendrovė „Karelia real estate“, o dabar sužinome, kad tas pats karjeras dar plečiamas, – pasakojo L. Pronko. – Nepaisant to, kad gyventojai visada tam prieštaravo – 2010 metais prieš žvyro gabenimą per Nausodžio kaimą pasirašė 500 Budrių ir Nausodžio gyventojų, dar kartą gyventojai parašus rinko 2014, 2015 bei 2017 metais.“

L. Pronko teigimu, gyventojai ne kartą kreipėsi į Kretingos rajono savivaldybę, įvairias valstybės institucijas, tačiau realios pagalbos taip ir nesulaukę. Tik Kretingos rajono savivaldybės Eismo saugumo komisija 2014 metais padalijo kaimą į dvi dalis ir vienoje kelio pusėje įrengė draudžiamuosius kelio ženklus sunkiasvoriam transportui ir jo eismą nukreipė kita kelio puse.


Savivaldybės valdžia užsibrėžė šiemet Kretingos miesto stadioną su jame statomu Sporto ir sveikatingumo kompleksu aptverti nauja tvora, o teritorijos palei Savanorių gatvę pakraštyje įrengti stovėjimo vietas automobiliams.


Lietuvos kurortinių vietovių, kaip antai – Birštonas, Anykščiai, Druskininkai, kaimyninė Palanga, – žemėlapį netrukus gali papildyti jau apibrėžta, ją apibendrinančio pavadinimo dar neturinti Kretingos rajono vietovė.


Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio proga buvo pagerbta daugiau kaip 50 Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnų, tarp jų – ir kretingiškiai.

Kretingos rajono policijos komisariato Veiklos skyriaus tyrėja Renata Dervinienė apdovanota Trečiojo laipsnio policijos pasižymėjimo ženklu „Už nepriekaištingą tarnybą“, Reagavimo skyriaus vyriausiasis patrulis Edmundas Lukauskas – vardine dovana.

Reagavimo skyriaus vyriausiajam patruliui Martynui Mieliuliui suteiktos papildomos atostogos, o jo kolegai vyriausiajam patruliui Irmantui Kripui įteikta Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininko padėka.

„P. n.“ informacija


Policija ir artimieji ieško 14 metų Gabrielės Stuopelytės, kuri vasario 17 dieną apie 9.30 val. pabėgo iš namų Kretingos r., Kretingsodžio k.

Išeidama iš namų, mergina turėjo mobiliojo ryšio telefoną „Samsung J6“, tačiau susisiekti nėra galimybės, mobiliojo ryšio telefonas yra išjungtas.

Išeidama iš namų G. Stuopelytė vilkėjo juodos spalvos trumpą odinę striukę, baltos spalvos bliuzoną, juodos medžiagos kelnes ir avėjo juodos spalvos medžiaginius sporto batelius.

Merginos požymiai: 170 cm ūgio, vidutinio kūno sudėjimo, ilgų rudų plaukų, o dešinioji galvos pusė nukirpta trumpai. Veidas apvalus, akys mėlynos, kairioji ranka iki alkūnės randuota.

Mergina iš namų pabėga ne pirmą kartą.

Asmenys, žinantys nepilnametės buvimo vietą ar turintys informacijos apie tai, prašomi paskambinti tel.: 112, 8 698 86078, 8 700 64206.

„P. n.“ informacija


Policijos pareigūnai prašo atsiliepti liudininkus, mačiusius ir turinčius informacijos, kaip vasario 18 dieną apie 18.30 val. kelio Šiauliai–Palanga 137-ajame kilometre, ant geležinkelio viaduko automobilis partrenkė ta pačia kryptimi važiavusį dviratininką.

Automobilis iš eismo įvykio vietos pasišalino.

Dviratininkas (gim. 1947 m.) dėvėjo ryškiaspalvę šviesą atspindinčią liemenę, dviračio gale buvo pridėtas raudonos spalvos atšvaitas. Vyras buvo pristatytas į Kretingos ligoninės Priėmimo skyrių, o iš čia dėl politraumos ir patirtų sužalojimų tolimesniam gydymui išvežtas į Klaipėdos universitetinę ligoninę.

Asmenys, matę eismo įvykį ir galinčius suteikti reikšmingos informacijos, prašomi paskambinti tel.: 8 698 86078, 8 700 64208, 112.

„P. n.“ informacija


  • Iš po­li­ci­jos su­ves­ti­nių

Kretingoje.

Vytauto g. Vasario 17 dieną 16.55 val. sustabdytas automobilis „Mitsubishi Carisma“, kurį vairavo neblaivus (2,51 prom.) 1972 m. gimęs kretingiškis.

Kretingos r.

Kūlupėnų k. Vasario 15 dieną į Kretingos PK pareigūnus kreipėsi kūlupėniškė, pastebėjusi, kad dingo jos dujinis revolveris „Smith Wesson“ bei 10 dujinių ir 8 garsinės kulkos, laikyti miegamojo komodoje.

„P. n.“ informacija


Iki Regionų krepšinio lygos (RKL) reguliaraus sezono finišo likus sužaisti vos trejas rungtynes „Kretingos“ vyrų rinktinė su 19 pergalių ir 8 pralaimėjimais dalijasi III–IV vietomis su šį sezoną abu kartus nugalėtais Plungės „Olimpo“ krepšininkais ir vos viena pergale atsilieka nuo Kauno rajono „Omegos“ komandos.


Poledinės žūklės varžybų ant Pesčių tvenkinio ledo nugalėtojas salantiškis Ričardas Adomauskas (dešinėje) ir varžybų teisėjas Antanas Valinskas

Praėjusį šeštadienį ant Pesčių tvenkinio ledo šio tvenkinio nuomininkas Stasys Kaniava į poledinės žūklės varžybas tradiciškai sukvietė žvejus mėgėjus ne tik iš mūsų, Kretingos, rajono, bet ir iš Plungės, Gargždų, Kauno.

Imbarės seniūnui Antanui Turauskiui paskelbus varžybų pradžią, Vasario 16-osios šventės garbei vėliavą iškėlė Artūras Rozgus, praėjusių metų žūklės varžybų prie Grūšlaukės tvenkinio nugalėtojas.

Imbarės sporto klubo „Imbarė“ duomenimis, šiemet ant Pesčių tvenkinio ledo 3 valandas žuvis vilioję 30 žvejų iš viso sugavo 25,714 kg žuvies. Varžybų teisėjui Antanui Valinskui pasvėrus visus laimikius, paaiškėjo, jog I vietą žūklės varžybose iškovojo salantiškis Ričardas Adomauskas (gimęs 1994 m.), sugavęs 3,495 kg žuvies. Antrąja vieta džiaugėsi gargždiškis Martynas Baranauskas (gimęs 1986 m.) – jis sužvejojo 2,768 kg žuvies. Atsilikęs per nedidelį ešerį III vietą užėmė taip pat žvejas iš Gargždų Paulius Normantas (gim. 1987 m.), sužvejojęs 2,707 kg žuvies.

Varžybų dalyviai buvo apdovanoti Imbarės seniūnijos sporto klubo „Imbarė“ įsteigtomis taurėmis ir šventės rėmėjų prizais.

Poledinės žūklės varžybų dalyvius, šventės svečius Salantų žvejų ir medžiotojų klubai sukvietė paskanauti gardžios žuvienės, kurią išvirė Jonas Tertelis. Organizacinius šios žiemos šventės rūpesčius prisiėmė Salantų medžiotojų klubo narys Antanas Rozgus.

Šventės dalyviai vylėsi, kad Pesčių tvenkinio nuomininkas S. Kaniava į poledinės žūklės varžybas žvejus suburs ir kitąmet.

„P. n.“ informacija


Pastarosiomis dienomis ugniagesiai sulaukė pranešimų apie degančius suodžius dūmtraukiuose – vasario 16 dieną gautas iškvietimas iš Kurmaičių k., Tvenkinio g., o vasario 18 dieną – iš Vaineikių k., Šaltinio g.

Abiem atvejais ugniagesiai atliko žvalgybą ir įvertino grėsmę gaisrui išplisti.

„P. n.“ informacija


Minia kretingiškių nuo šv. Antano rūmų Vilniaus gatve patraukė į Rotušės aikštę, prie Nepriklausomybės paminklo.

Apie 2 tūkstančiai kretingiškių atsiliepė į rajono Savivaldybės kvietimą ir, nešini balionais bei kita tautine atributika, penktadienį sugužėjo prie šv. Antano rūmų – nuo čia prasidėjo Lietuvos nepriklausomybės 100-mečiui skirta iškilminga eisena, daugybė renginių bendruomenėse nušurmuliavo išvakarėse.

Garsus nusinešė vėjai

Rotušės aikštėje, ypač atokiau Nepriklausomybės paminklo, sustojusi minia stengėsi pagauti bent kokį iš tos pusės atskriejantį eilėraščio posmą ar sveikinimo žodį, tačiau veltui – beveik nesigirdėjo.

Gal pusvalandį pamindžikavę, į žvarboką orą paleidę savo atsineštus trispalvius balionus, kai kurie žmonės patraukė savais keliais, taip ir nesulaukę nei renginio pabaigos, nei salvių „Už mūsų Tėvynę“, „Už Lietuvos laisvę ir nepriklausomybę“, „Už atkurtos Lietuvos 100-metį“.

„Esu gerokai nustebintas. Aparatūrą turime tikrai gerą, mikrofonai nestrigo. Galbūt lėmė kiti faktoriai – vėjas, pašaliniai garsai?“ – „Pajūrio naujienų“ paklaustas apie technines kliūtis, atsakė renginį organizavusio Kretingos rajono kultūros centro direktorius Pranas Razmus.

Didžiuojasi lietuviškais simboliais

Nepriklausomybės dienos išvakarėse po pietų šurmulio prisipildė Kretingos Marijono Daujoto pagrindinės mokyklos aktų salė – mokiniai rinkosi į istorijos mokytojo Roberto Gindulio surengtą pilietiškumo pamoką „Aš myliu Lietuvą“. Nelikus vietų, kai kurie sėdosi čia pat, ant grindų.

„Kvietėme tik septintokus ir aštuntokus, o, matome, kad ir šeštokai, net pradinių klasių mokiniai renkasi“, – džiaugėsi direktoriaus pavaduotoja Jūratė Račinskienė. Jos žodžiais, nors Vasario 16-oji mokykloje švenčiama kasmet, tačiau šiemet ypač jaučiasi dvasinis pakylėjimas. „Mokiniai, ypač mažieji, ir mokytojams, ir vieni kitiems giriasi, kad savo namuose iškels valstybines vėliavas, kad mamos jiems mezga trispalves kepures, pirštines ar šalikus“, – juokėsi pavaduotoja.

Prie šiųmečių renginių prisidėjo visa mokyklos bendruomenė. Viena darbo grupė, kaip kasmet, įgyvendino projektą „Geltona, žalia , raudona“ – kūrybiniais darbais išpuošė mokyklos langus, erdves bei prieigas, kita rengė su Lietuvos istorija susijusias viktorinas ir pilietiškumo pamokas. Pavaduotojos žodžiais, rengiant projektus, ypač daug širdies įdėjo dailės mokytoja Ada Bastienė, technologijų mokytojai Marija Šaltmerienė ir Juozas Lingys, dizaino studijos mokytoja Rasa Zemdliauskaitė, inicijavę įvairias ugdytinių veiklas. Anot pašnekovės, renginius, skirtus valstybės 100-mečiui, mokykla pradėjo spalį, o baigiamasis akcentas bus gegužę, kai nuskambės koncertas „Žiedai Lietuvai“.

Mokykla turi tradiciją į edukacines pamokas kviestis talentingus mokinių tėvus bei senelius. Dar šio mėnesio pabaigoje tapybos paslapčių vaikus pamokys aštuntoko Lauryno Stalmoko senelis rajone žinomas tautodailininkas Edvardas Stalmokas. Šiuo metu jo tapybos darbų paroda, skirta Lietuvos valstybingumo 100-mečiui, taip pat puošia mokyklos sienas. Žvilgsnį ant sienos prikausto ir iš daugiau kaip 100-o meniškų širdžių, kurias nupiešė mokiniai, pedagogės A. Bastienės „sulipdytas“ pano.

Tą pačią dieną rajono moksleivių koncertą „Lietuva – viskas, ko mums reikia“ surengė Kretingos Motiejaus Valančiaus viešoji biblioteka. Anot Skaitytojų aptarnavimo skyriaus vedėjos Birutės Naujokaitienės, idėja suburti švietimo įstaigas bendram koncertui kilo seniai, o ši Vasario 16-oji buvusi tinkamiausia proga. Valandos trukmės koncerte dalyvavo 7 kolektyvai iš 6 įstaigų, tarp jų – iš „Pasakos“ lopšelio-darželio, „Žibutės“ mokyklos-darželio, Marijono Daujoto pagrindinės mokyklos, Jurgio Pabrėžos universitetinės gimnazijos, Kurmaičių pradinės mokyklos.


Praėjusį ketvirtadienį apie 22 val., pajutę galingą trenksmą, Klaipėdos gatvės Nr. 109 namo gyventojai iš pradžių nesusivokė, kas atsitiko. „Tik pamatę į priešingą gatvės pusę nuo smūgio nusviestą sumaitotą „Volkswagen‘ą“, supratome, kad įvyko avarija. O kai atbėgo išsigandusi kaimynė Vilma Krivičienė, pamatėme, kad jos buto sienoje žiojėja didžiulė skylė“, – pasakojo nukentėjusiosios kaimynė Vilma Baltmiškienė.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas