Pajūrio naujienos
Help
2019 Sausis
Pi 7142128
An18152229
Tr29162330
Ke310172431
Pe4111825
Še5121926
Se6132027
Orų prognozė
Dieną-8°C debesuotumas 6 %
Naktį-12°C debesuotumas 31 %
Apklausa

Ar registruoti, bet ilgus metus nebegyvenantieji savivaldybėje turėtų rinkti jos valdžią?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

(1220) 2018-01-23

Nedvejodamos šoko gelbėti mergaitės

  • Dovilė URNIKIENĖ
  • Pirmas puslapis
Adelė Šlimienė (kairėje) ir Raimonda Beniušienė, kuri nuotraukoje – su sūnumi Pauliumi, vos perspėjusios vaikus pasišalinti nuo ledo po akimirkos pamatė vieną mergaitę jau skęstančią. Ją pavyko sėkmingai išgelbėti.

„Nė minties nebuvo, kad galime kartu įkristi – tik vėliau apie tai susimąstėme“, – sakė „Pajūrio naujienų“ laikraščio platintoja Adelė Šlimienė, kuri kartu su dukra Raimonda Beniušiene praėjusią savaitę išgelbėjo lediniame vandenyje skęstančią mergaitę. Kuklios ir savo kilnaus poelgio nesureikšminusios moterys teigė, kad prie gelbėjimo sėkmės labai prisidėjo ir pro šalį ėjęs Petras Šalnis – jis moterims atbėgo į pagalbą.

A. Šlimienė pasakojo, kad su dukra ir dviem anūkais ėjo į parduotuvę – leidosi žemyn laipteliais Jurgio Pabrėžos universitetinės gimnazijos link, kai pamatė, kad vandens telkiniuose, į kurį subėga paviršiniai vandenys, čiuožinėja būrys vaikų.

„Dar mano dukra sušuko, kad vaikai bėgtų nuo to ledo, aš perspėjau, kad jie gali įlūžti, nes telkinio viduryje matėsi vandens. Kažkas iš vaikų atsakė, kad čia dar niekas neskendo ir kaip tik tą akimirką, žiūrim, vienas murkt po vandeniu – kuprinė tik plaukioja“, – įvykį atpasakojo A. Šlimienė.

Panaudojo šaliką

A. Šlimienė su R. Beniušiene nedvejodamos nulėkė prie tvenkinio. „Sutrikome, nežinojome, nė kokį daiktą jai duoti. Dukra turėjo tokį ilgą šaliką apsivyniojusi, tai jį ir panaudojome – numetėme galą mergaitei, kad ši įsikibtų. Ji įsitvėrė, bandė krutėti, bet vis sujudėjusi, dar gilyn krisdavo, kol visai šaliką paleido. Žiūrim, kad vanduo jai jau gerklę semia, tai liepėm jai tvirtai įsikibti ir nieko daugiau nedaryti, o mes ją ištempsim. Taip ir traukėm. Tik tada pamačiau, kad mergaitė šliaužia mūsų link, o ledas vis labiau linksta. Pamaniau: arba ją ištrauksime, arba visi įlūšime“, – pasakojo A. Šlimienė.

Pašnekovė sakė jau ėmusi trūkti jėgų, kai prie jų pribėgo pro šalį ėjęs ir gelbėjimo operaciją pastebėjęs Petras Šalnis. „Aš tuomet atsitraukiau į šalį, o jis – dukrą už pažastų, ir jie taip traukė mergaitę, kaip toje pasakoje, kur ropę rovė“, – kalbėjo A. Šlimienė.

A. Šlimienė sakė, kad kai mergaitė jau buvo ištraukta, ji šiai patarė kuo greičiau paskambinti savo tėvams. „Tik girdžiu, ji savo tėčiui sako, kad „aš sušlapau“. Ėmiau garsiai šaukti, kad skendo ji, o ne šiaip sušlapo, juk tėvas turi žinoti tokius dalykus, atvežti rūbus vaiką pervilkti“, – sakė A. Šlimienė, kurios žiniomis, mergaitė yra pirmaklasė.

Kad lauke nesušaltų, P. Šalnis peršlapusią mergaitę palydėjo į mokyklą – pedagogų globoje ji ir pabuvo, kol atvyko tėtis ir greitosios pagalbos medikai.


Patys šunys išsilakstyti kapinių nesirenka

  • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
  • Aktualijos
Praeiviai dažnai savo pyktį nukreipia į šunis, kad šie bėgioja palaidi ir dergia bet kur. Tačiau vietas, kur ir kaip vedžioti šunis, pasirenka ne jie patys, o jų šeimininkai.

Kultūringo šunų vedžiojimo Kretingos mieste problema yra aktuali visais metų sezonais: vieni pyksta pastebėję, kad šeimininkai nedrausmina augintinių, paleisdami juos lakstyti bet kur – netgi po žydų kapines, o šunų šeimininkai, atvirkščiai, jaučiasi diskriminuojami, kai su prižiūrimais augintiniais jiems draudžiama vaikštinėti po parkus.

Šalia išmatų – žvakės

„Man labai gėda, kad Kretingos žydų kapinės Mėguvos gatvėje paverstos šunų tualetu. Teko matyti, kaip žmogus atvedė šunį pasilakstyti – paleido jį, ir tas išsyk tūpė atlikti gamtinius reikalus. Pats šeimininkas to gal nė nepastebėjo, nes maigė telefoną. O po jų atvažiavo kiti žmonės ir uždegė žvakes netoli tos vietos, kur šuo paliko savo „bandą“. Nesuprantu – prie Mėguvos gatvės gi yra specialiai įrengta šunų vedžiojimo vieta su šiukšlių dėžėmis išmatoms, bet žmonės kažkodėl geriau pasirenka kapines. Ar nesupranta, kad čia – kapinės, argi jie norėtų, kad šunys dergtų jų artimųjų kapus? Nejaugi reikia specialaus ženklo prie įėjimo į kapines, kad jose draudžiama vedžioti šunis“, – piktinosi Inga Pakalniškienė. Moteris sakė tąsyk nespėjusi nufotografuoti šuns savininko, tačiau kitą kartą ji pasiryžusi tai padaryti ir nuotraukas paviešinti socialiniuose tinkluose ir laikraštyje.

Besikuriančio Jauryklos kvartalo, į kurį įeina Mėguvos, Teresiečių, Vienuolyno, P.Paulaičio, P.Bizausko gatvės bei A.Čepulio akligatvis, seniūnaitis Antanas Mažonas sakė pats gyvenąs atokiau nuo žydų kapinių, todėl nepastebįs, kas jose vyksta. Tačiau patikino, kad nueisiąs vakarais bei savaitgaliais pasižiūrėti. „Reikia pasikalbėti su žmonėmis: gal kiti naujakuriai, ypač – jaunesnio amžiaus, nesupranta, kad čia netinka paleisti bėgioti šunis“, – sakė A. Mažonas.


Žemaičių kalba galėjo tapti bendrine

  • Audronė GRIEŽIENĖ
  • Kultūra

Šeštadienį Palangos miesto biblioteka lalėjo gyva žemaitiška šnekta: Šiaulių universiteto docentas, mokslų daktaras Juozas Pabrėža čia pristatė išleistą savo monografiją „Žemaičių kalba ir rašyba“.


Salantuose skambėjo sidabriniai balsai

  • Audronė GRIEŽIENĖ
  • Kultūra

Šeštadienį Salantų kultūros centre įvyko tradicinis rajono solistų ir vokalinių ansamblių konkursas „Sidabrinių balsų aidai“.

Varžėsi dalyviai iš šio kultūros centro, Žvainių skyriaus, taip pat – iš Kretingos rajono kultūros centro Jokūbavo, Vydmantų, Baublių, Laukžemės, Darbėnų, Kartenos ir Kalniškių skyrių.


Teisme atsidūręs kretingiškis Vidas Strelkovas ir pats negalėjo paaiškinti, dėl ko pernai balandį namuose įsiliepsnojo konfliktas, per kurį jis į savo mylimą moterį metė pilną alaus butelį. Šis pataikė į akį – dėl sužalojimo moteris gydėsi ilgiau kaip pusmetį ir prarado ne mažiau 25 proc. darbingumo ji susitaikyti su kaltinamuoju sutiko, bet ne iš karto.


  • Iš po­li­ci­jos su­ves­ti­nių

KRETINGOJE.

Kretingos r. PK užregistruotas kretingiškės (gim. 1949 m.) pareiškimas, kad sausio 15 dieną iš jos vardu išduotos banko sąskaitos apgaulės būdu pasisavinta 4 tūkst. eurų. Įvykio aplinkybės tikslinamos.

ROTUŠĖS a. Sausio 20 d. apie 19 val. prie parduotuvės vyrą (gim. 1989 m.) sumušė ir jo nosį sulaužė nepažįstamas jaunuolis. Policijoje pradėtas nesunkaus sveikatos sutrikdymo tyrimas.


Kretingiškis krepšininkas Edgaras Danys pateko į MKL „Žvaigždžių dienos“ rinktinę.

Kėdainiuose praūžė LIDL-MKL „Žvaigždžių diena 2018“, kurioje dalyvavo ir kretingiškiai – Kretingos sporto mokyklos auklėtiniai. Į Kėdainių areną iš visos Lietuvos atvyko daugiau kaip 300 jaunųjų krepšininkų ir krepšininkių. Tradicinėje LIDL-Lietuvos moksleivių krepšinio lygos (MKL) šventėje „Taip krepšinį žaisti verta“, kuri dar vadinama lygos „Žvaigždžių diena“, jaunimas demonstravo savo sugebėjimus įvairiose krepšinio rungtyse, o rungtynėse susikovė geriausi lygos krepšininkai.

Kretingos sporto mokyklos auklėtiniai irgi dalyvavo „Žvaigždžių dienos“ konkursuose.

LIDL „Bauduko“ konkurse Kretingai atstovavo Kantautas Kazbaraitis (treneris Arimantas Mikaločius) ir Faustas Zapalis (treneris Jonas Beniušis). Abiem dalyviams trūko nedaug, kad jie tarp 40 dalyvių patektų į finalą.

VIČI „Karavano“ konkurse, kuriame varžėsi 50 dalyvių, Kajus Kutelis užėmė III v., Eligijus Ruokis į finalinį 8-tuką nepateko. Abu vaikinus treniruoja Vytautas Šližius.


Praėjusį savaitgalį „Kretingos“ krepšininkai pratęsė kovas Regionų krepšinio lygoje (RKL) ir pirmą kartą šį sezoną per savaitgalį patyrė du pralaimėjimus. Su 13 pergalių ir 7 pralaimėjimais „Kretingos“ vyrų krepšinio rinktinė smuktelėjo į IV turnyrinės lentelės poziciją.


Kretingos sporto mokyklos futbolininkai, treniruojami Arūno Dievino, turnyre Mažeikiuose užėmė III v.

Kretingos sporto mokyklos futbolininkai, gimę 2005m. ir treniruojami Arūno Dievino, naujuosius metus pradėjo, laimėję prizinę – III – vietą futbolo turnyre Mažeikiuose.

Jame varžėsi 6 komandos: be Kretingos sporto mokyklos, futbolininkai iš Mažeikių, Plungės, Klaipėdos, Gargždų.

Trečią vietą Kretingos sporto mokyklos auklėtiniams lėmė tokie rezultatai: „Kretingos SM“ – „Klaipėdos FM“ – 2:3 (Ernestas Daugintis, Deividas Pipiras – po 1); „Kretingos SM“ – Gargždų „Banga“ – 0:1; „Kretingos SM“ – Plungės „Babrungas“ – 1:0 (Antanas Martinaitis – 1); „Kretingos SM“ – Mažeikių „Atmosfera-II“ – 5:1 (Mantas Gedutis, Ernestas Daugintis – po 2, Antanas Martinaitis – 1); „Kretingos SM“ – Mažeikių „Atmosfera-I“ – 3:2 (Deividas Pipiras – 2, Ernestas Daugintis – 1).

„Turnyre dalyvavo vienodo meistriškumo komandos, ir kiekvienose rungtynėse nugalėtojas paaiškėdavo tik nuaidėjus teisėjo švilpukui. Kretingiškiai turnyrą pradėjo dviem pralaimėjimais, tačiau parodė charakterį ir užbaigė trimis pergalėmis iš eilės, paskutinėse rungtynėse nugalėdami turnyro nugalėtoją Mažeikių komandą“, – auklėtinių pasirodymą apibendrino A. Dievinas.

Naudingiausiu komandos žaidėju pripažintas Mantas Gedutis.

Kretingos sporto mokyklos komandos garbę gynė: Deividas Pipiras, Antanas Martinaitis, Nedas Končius, Mantas Gedutis, Nedas Staponas, Damian Aleks Train, Martynas Daškevičius, Ovidijus Bružas, Ernestas Daugintis, Emilijus Augustas Pikiotas, Mantas Žurlis.

Galutinė turnyro lentelė: I v. – Mažeikių „Atmosfera-I; II v. – „Klaipėdos FM“; III v. – „Kretingos SM“; IV v. – Gargždų „Banga“; V v. – Plungės „Babrungas“; VI v. – Mažeikių „Atmosfera-II“.

„P. n.“ informacija


Kretingiškiai vairuotojai piktinosi, kad pasnigus geležinkelio stoties aikštelė išvis nevaloma: sniege išmuštos provėžos, grumstai. Taksistai taip pat nepatenkinti, kad, atvykus iš traukinio pasiimti keleivių, tenka važinėti, jų žodžiais, tarsi po mėnulio kraterį.

Bendrovės „Lietuvos geležinkeliai“ filialo „Klaipėdos geležinkelių infrastruktūra“ specialistės Dalios Varačinskienės teigimu, geležinkeliečiams privalu prižiūrėti tik tam tikrą priskirtą plotą – peroną bei teritoriją aplink stoties pastatą.

„Autobusų aikštelę prižiūri ją eksplotuojanti bendrovė „Kretingos autobusų parkas“, o automobilių stovėjimo aikštelę prie geležinkelio stoties – Kretingos rajono savivaldybė. Tai – jų teritorija“, – tvirtino D. Varačinskienė.

Bendrovės „Kretingos komunalininkas“ vadovė Renata Surblytė patikino, jog greideris valyti aikštelės išvyko vakar po pietų. „Nuo metų pradžios keitėsi teritorijų valymo tvarka, sudaromos naujos sutartys ir perskirstomi prižiūrimi plotai“, – apie tai, kodėl buvo uždelsta išsiųsti greiderį, aiškino ji.

„P. n.“ informacija


Pranciškonų gimnazijos tvenkinys yra viena populiariausių vietų, kur žiemą kretingiškiai renkasi pačiuožinėti, tačiau čia įrengti čiuožyklos neskubama. Kretingos miesto seniūnijos seniūnas Stanislovas Juknevičius paaiškino, kad įrengdami čiuožyklą nusižengtų įstatymams.

Klausimą, kodėl ant Pranciškonų gimnazijos tvenkinio nėra įrengta čiuožykla, iškėlė kūno kultūros mokytojas Rolandas Žiubrys.


Lietuvos žemės ūkio ministras Bronius Markauskas (kairėje) sveikinasi su Vokietijos federaliniu maisto pramonės ir žemės ūkio ministru Christian Schmidt.

Lietuva 16-ąjį kartą dalyvauja tarptautinėje žemės ūkio, maisto produktų ir sodininkystės parodoje „Žalioji savaitė“, sausio 19–28 dienomis vykstančioje Berlyne.

Ši tarptautinė paroda yra 83-ioji. Iškalbingi ir „Žaliąją savaitę“ apibūdinantys skaičiai: bendras parodos plotas – 118 tūkst. kv. m, t. y. 11,8 ha, šiemet parodoje dalyvauja 1 tūkst. 616 eksponentai iš 67 šalių. Teigiama, jog jokia kita tarptautinė paroda Vokietijoje nesulaukia tiek lankytojų, kiek ši. Čia žemdirbiai ir žemės ūkio produkcijos perdirbėjai demonstruoja, ką turi geriausio, lankytojus vaišina savo produktais, siūlo jų ragauti, įsigyti.

Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerijos įrengta 262 kv. m dviejų aukštų ekspozicija lankytojus vilioja L. Sadauskienės individualios įmonės sausainiais „Grybukais“, atvežtais ir čia pat kepamais šakočiais, bendrovės „Saimeta“ namine duona, gira, sveikuolių sausainiais, A. Udrienės individualios įmonės trijų rūšių tradiciniu kaimišku alumi, Žilių šeimos ūkio ekologiškais mėsos gaminiais, bendrovės „Radviliškio kaimo kepykla“ šimtalapiais, duona su įvairiausiais pagardais. Įmonė iš Kėdainių krašto „Sušvės midus“ pristato pagal senąsias tradicijas pagamintą midų, MB „Medaus magija“ – medų, bendrovė „Spila“ – funkcinį maistą su spirulina. Lietuvos tautodailininkų sąjungos Vilniaus skyrius bei Lietuvos ūkininkų draugijos tautodailininkai demonstruoja žalvarinius papuošalus, verbas, nėrinius, molinius ąsočius. Bendrovė „Evija ir partneriai“ pristato tautinio paveldo ženklu pažymėtus kremus, bendrovė „Žemaitijos pienas“ – sūrius. Lietuvos valstybingumo šimtmečio proga mūsų ekspozicijos lankytojams buvo pateiktas konditerinis siurprizas – per 200 kg svėręs „Skruzdėlynas“.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas