Pajūrio naujienos
Help
2018 Spalis
Pi18152229
An29162330
Tr310172431
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Orų prognozė
Dieną15°C debesuotumas 9 %
Naktį4°C debesuotumas 14 %
Apklausa

Ar politikų reitingai turi įtakos Jūsų apsisprendimui?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

(1205) 2017-11-24

„Bėgma“ skinasi naują kelią

 • Vitalija VITKAUSKIENĖ
 • Pirmas puslapis
Naujo kelio apie 300 m atkarpa iš trijų Klaipėdos gatvės daugiabučių gyventojų atimtų daržus, žaidimų vaikams erdves, dėl žvyro dangos – dulkėtų.

Malūno gatvės Kretingoje gyventojams nušvito viltis, kad bendrovės „Bėgma“ sunkvežimiai jų gatvele vieną dieną nebevažiuos – „Bėgma“ suplanavo sau naują apie 0,5 km išvažiavimą į Klaipėdos gatvę palei Akmenos upės pakrantės šlaitą ir tris daugiabučius – buvusius „Laisvės“ fabriko bendrabučius.

Kelią statytų „Bėgma“

Šį pirmadienį „Bėgmos“ savininkas ir vadovas Rimantas Zobernis su bendrovės „Kartografiniai projektai“ direktoriumi Edmundu Petrausku naujo kelio-gatvės projektą pristatė Kretingos rajono savivaldybės Strateginio planavimo tarybai, kurią sudaro Savivaldybės tarybos komitetų pirmininkai, vadovaujami mero Juozo Mažeikos.

E. Petrauskas politikus patikino, jog planuojamas kelias nepažeidžia dabar galiojančio Kretingos miesto bendrojo plano, pagal kurį, anot jo, čia yra numatytas Kretingos miesto aplinkkelis. Projektuotojo teigimu, pakrantės šlaito apačioje planuojamo kelio dalis (217 m atkarpa) natūroje jau yra, kelio 290 m atkarpa pro daugiabučius būtų tiesiama naujai, valstybei priklausančioje žemėje – čia dabar yra daugiabučių gyventojų daržai. „Atstumas nuo kelio iki bendrabučių atitinka normas“, – užtikrino E. Petrauskas.

R. Zobernis žadėjo, jog 0,5 km žvyro dangos kelią įmonė nuties savomis lėšomis bei vėliau jį prižiūrės – laistys, kad nedulkėtų, greideriuos. „Nes patys tuo keliu naudosis. Įmonė įsipareigoja, kad nė vienas sunkvežimis nebevažiuos Malūno gatve. Neliktų konflikto su Malūno gatvės gyventojais“, – palankiai projektą vertino meras J. Mažeika.


Danguolė LEKSTIENĖ:

– Niekada nesusimąsčiau apie tai, bet manau, kad vaistinių mieste nemažai. Prisimenu laikus, kai tebuvo viena – ilgai reikėdavo stovėti eilėje. Dabar patogu, žmogus gali nueiti į tą, kuri arčiau ar kur maloniai aptarnauja. Kai kurie ant valdžios supyko, kam sugriežtino vaistų pardavimo tvarką. Bet juk nieko čia blogo. Man prireikė vaistų – vakar užsiregistravau pas šeimos gydytoją, šiandien nuėjau, išrašė receptą, ir nusipirkau.

Dalia ŠERPYTIENĖ:

– Užtektinai vaistinių, jei yra eilutė, tai tik vienas kitas klientas. Dabar, kai vaistų įsigijimo tvarka pasikeitė, vaistinėse žmonių dar labiau sumažės. Nežinau, ar valdžia iš tikrųjų vaistų pramonininkus siekia pažaboti, kad šie neprakišinėtų tablečių į kairę ir į dešinę, ar gyventojų sveikatą nori apsaugoti? Kita vertus, patys piliečiai turi teisę pasirinkti, ar, pajutus menką negalavimą, iškart strimgalviais pulti pirkti vaistų, ar būti sąmoningiems ir pirmiau pasitarti su gydytoju. Manau, geriau tinka antrasis variantas.

Rimantas BAJORINAS:

– Kretingoje kokios keturios vaistinės tikrai yra. O gal, kaip sakot, – aštuonios. Kas iš to, jei nebeparduos vaistų, tai tikrai tiek nebereikia. Man pikta, nes net citramono nuo galvos skausmo be recepto negausim. Sako, eikit pas šeimos daktarą, išsirašykit receptą. O ar kas pagalvojo, kiek talono laukti reikia, kiek prie to daktaro durų sėdėti? Turi žmogus nedirbti. Kuris darbdavys bus patenkintas tokiais lakstymais iš darbo?

Lilija KUMPIENĖ:

– Nežinau, kiek vaistinių, pakeliui užeinu, kai kokių smulkmenų prireikia. Net gripu ar peršalimo ligomis susirgusi nepuolu pirkti cheminių preparatų. Kartą teko vaistinėje nugirsti mamos ir dukros pokalbį: „Paimk dar tokių tablečių ir lašų, paimk ir anų, gal prireiks“, o jau ir taip pilną maišiuką prisikrovusios laiko. Nesuprantu tokių žmonių. Buvau Ispanijoje, ten be recepto vaistų negausi.

Kalbino Audronė GRIEŽIENĖ, fotografavo Darius ŠYPALIS


Kretingoje steigs tuberkuliozės kabinetą

 • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
 • Aktualijos

Kitąmet Kretingos pirminio sveikatos priežiūros centro (PSPC) atskirtose patalpose, greta nakvynės namų, turėtų pradėti veikti tuberkuliozė kabinetas, skirtas tuberkulioze (TB) sergantiems ligoniams gydytis ambulatoriškai.


Žvyrkeliai į Šukę, Budrius ir Triušius iki šių metų lapkričio 11 d., kaip buvo suplanuota, išasfaltuoti nebus. Yra ir gera žinia – Respublikinė mobilių kelių direkcija pratęsė kelių asfaltavimo darbų užbaigimo terminą iki 2018 metų kovo 15 d. ir tuo patvirtino, kad šiems keliams sutvarkyti skirtos, bet rangovo nespėtos panaudoti lėšos kitur nenuplauks.


Per susitikimą su „Pajūrio naujienų“ Jaunųjų žurnalistų akademijos nariais rajono meras Juozas Mažeika išsamiai papasakojo, kaip valdomas mūsų rajonas, ir atskleidė viešumai nematomus savo darbo užkulisius.

Šią savaitę „Pajūrio naujienų“ jaunųjų žurnalistų akademija viešėjo Kretingos rajono savivaldybėje, kur juos priėmė rajono meras Juozas Mažeika bei Savivaldybės atstovė spaudai ir viešiesiems ryšiams Gintarė Benaitytė. Per susitikimą jaunieji žurnalistai turėjo progos išgirsti ne tik tai, kaip vykdoma valdžios institucijų komunikacija su visuomene, bet ir kaip atrodo rajono mero darbo diena.

Prisipažinęs, kad ir pats mielai skaitantis „Pajūrio naujienų“ priedą „Kuprinė“, kurią rengia Jaunųjų žurnalistų akademijos nariai, J. Mažeika jiems išsamiai papasakojo, kaip priimami ir kaip vykdomi rajono valdžios sprendimai.

J. Mažeika apibūdino Savivaldybės veiklos sritis ir šiuo metu vykdomus didžiausius projektus mūsų rajone. Daugeliui buvo įdomu išgirsti, kad mero darbo diena nesibaigia 17 val., nes dokumentų, kad būtų suspėta juos išnagrinėti, tenka neštis ir į namus, o savaitgaliais lankytis renginiuose – ne tam, kad pasipuikuotum, o tam, kad parodytum pagarbą kaimo bendruomenėms, jų saviveiklininkams.


Vanduo skandina ir karteniškius

 • Audronė GRIEŽIENĖ
 • Žemė ir ūkis
Vanduo apsėmė ir nediduką Petro Smilingio šiltnamį, kuriame vasarą derėjo pomidorai.

Padvarių kaimo sodyba „Vienkiemis“ – ne vienintelė pastaruoju metu apsemta vandens. Jei dar savaitei kitai prakiurtų dangus, į ją galėtų lygiuotis ir palei Minijos upę išsidėstęs mažąja Šveicarija vadinamas Kartenos miestelis.

Be guminių batų negyvena

Pasak Daržų gatvėje gyvenančio Petro Smilingio, neatsitiktinai ir kaimynas su kaimynu susitikę vietoj „labas rytas“ pastaruoju metu vienas kito klausinėja: „Nu, kaip pas tave šiandien?“, „O tu ar daug išpumpavai?“, mat į gyvenamųjų namų rūsius be botų nelabai įbrisi, o prie sodybų esantys daržai, kuriuose neseniai augo žmonių bulvės bei kitos gėrybės, pavirto sklidinais ežerais.

„Paspaudus šalčiui, tarp mano ir Juliaus Butenio trobų galėtum čiuožinėti – ledas lygus kaip stiklas būtų, už jokios žolės pačiūžos neužkliūtų “, – juokavo Petras.

Iš Balsiškių kilęs vyras savo namą Daržų gatvėje prieš kelis dešimtmečius surentė vienas paskutiniųjų tarp artimiausių kaimynų. Žinodamas, kad su vandeniu daug nepajuokaus, mat apie gresiančius potvynius buvo girdėjęs, pamatus, kiek įmanoma, aukščiau pakėlė.

„Anais laikais sunku buvo gauti sklypą, o štai čia – pasitaikė gera proga“, – į klausimą, ar nepabūgo nuožulnioje vietoje sau būstą statytis, atviravo Petras.

Šis potvynis jam antrasis toks didelis per visą gyvenimo Kartenoje laiką. Tiksliau tariant, tas anas buvęs dar galingesnis, mat apsėmęs ne tik rūsius, bet ir pagrindinį gatvės kelią, kuriuo nori nenori ilgais guminiais apsiavus į darbus ar parduotuves žmonėms reikėjo suvaikščioti.

P. Smilingis džiaugėsi, kad šiuokart jo rūsyje vandens nėra labai daug. Kur kas liūdnesnis vaizdas – pas šalimais gyvenantį Kazį Daugintį arba kitapus kelio, pas Dainių Domarką.

Šiąnakt šis teigė kėlęsis penktą ryto, jungęs elektrinį siurblį, vandenį sąžiningai išpumpavęs. Septintą valandą tą pačią ceremoniją pakartojo, o, va, priešpiet jo rūsyje ir vėl vanduo suteliūškavo.


Dešimtmetį užsitęsusią bibliotekos statybą Savivaldybės valdžia kitąmet planuoja užbaigti, kad Kretingos bibliotekos darbuotojai ir lankytojai per 2018 metų Kalėdas švęstų įkurtuves.


Organizatorius Palangos balandininkų klubo pirmininkas Reinoldas Liaudanskas šias taures skyrė balandžių parodos nugalėtojams ir prizininkams.

Palangos sporto arenoje įvyko X Klaipėdos aukštaskraidžių ir I Aukštaičių burbulių balandžių bei dekoratyvinių paukščių – vištų, kanarėlių, papūgų – paroda-mugė. Parodos organizatorius Palangos balandininkų klubo pirmininkas Reinoldas Liaudanskas kone iš visos Lietuvos į Palangą suvažiavusiems balandininkams entuziastams, autoritetingos komisijos ir žiūrovų įvertintiems parodos nugalėtojams bei prizininkams išdalino daugybę diplomų bei taurių.

Klaipėdos aukštaskraidžiai buvo nominuojami 4-iose grupėse: „Baltieji“, „Vienspalviai“, „Margieji“ ir „Pilkšvieji“. Už šiuos balandžius nominacijas pelnė vydmantiškis Evaldas Okuličius, kaunietis Sigitas Tautkus, skuodiškis Tomas Stanius ir kaunietis Aleksas Baniulis. Tarp Aukštaičių burbulių čempionu tapo pakruojiškio Audriaus Grigaliūno balandis.


Kauno kultūros ir sporto centre „Girstutis“ apdovanoti respublikinio konkurso „Metų ūkis-2017“ nugalėtojai.

Tarp pagerbtųjų ir trys Kretingos rajono ūkininkai – pirmąją vietą rajone laimėjęs Jonas Drungilas iš Gintarų, antrąją vietą pelnę kūlupėniškiai Nijolė ir Antanas Duobliai bei trečiąją vietą užėmę Elytė ir Vincas Pudžmiai iš Grūšlaukės.


Eglę puoš Kalėdų šventei

 • Audronė GRIEŽIENĖ
 • Žemė ir ūkis

Trečiadienį pavakarę Kretingos Rotušės aikštę apėmė prieššventinis bruzdesys – atgabenus Kalėdų eglę, ją montuodami pirmyn atgal zujo komunalininkai, o besibūriuojantys gatvės praeiviai garsiai aptarinėjo, ar žaliaskarė bus tokia pat aukšta ir tiesi, kaip pernai.


Nasrėnų Vyskupo Motiejaus Valančiaus muziejaus direktorė Violeta Čėsnienė pildo savo svajonę – nusidėvėjusią medinę sodybos tvorą sparčiai keičia nauja.


Pratino prie minties pirkti paslaugas

 • Audronė GRIEŽIENĖ
 • Žemė ir ūkis

Kretingos rajono tarybos Kaimo reikalų komitetas kartu su seniūnais svarstė, kaip racionaliau panaudoti seniūnijų veiklai skirtas lėšas: aptarė administracinę struktūrą bei viešųjų paslaugų teikimo problemas.


Sieks didinti sveikatos raštingumą

 • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
 • Sveikata

Kretingos rajono visuomenė yra senėjanti – kas 4–5 kretingiškis yra sulaukęs pensinio amžiaus, vyrauja susirgimai, susiję su senėjimu bei sveikos gyvensenos įgūdžių stoka. Todėl Visuomenės sveikatos biuras per 1 tūkst. Kretingos rajono gyventojų, vyresnių kaip 55 metų, ketina įtraukti į aktyvias veiklas, įvairiais renginiais praturtinti jų žinias ir mokyti sveikai gyventi.


Muzikuojantys šukiškiai, kurie, vadovaujami Alvydo Vozgirdo, išmoko groti įvairiais instrumentais.

Tradicinė rudens vakaronė „Oncioks nu Šoke“ šįsyk sutapo ir su Kretingos rajono kultūros centro Šukės skyriaus folkloro ansamblio „Šukupis“ 25-erių metų jubiliejumi. Šukės skyriaus vedėja Violeta Ruikienė tvirtino, jog šukiškiai tokias etnokultūrines vakarones yra labai pamėgę, tad visi kartu ir šoko, ir dainavo, ir skirstytis neskubėjo.

Vakarą pradėjo krašto menininkai Gediminas Bytautas ir Odilė Norvilaitė – jie Šukės kaimo žmonėms pristatė savo darbų parodą, Gediminas paskaitė ir savosios poezijos.

Šukiškių sambūrį praturtino Klaipėdos krašto liaudiškos muzikos kapela, koncertavo ir vietos saviveiklininkai – „Šukupis“, vaikų muzikuojanti grupė. „Abiem kolektyvams vadovaujantis Alvydas Vozgirdas sugebėjo vaikus sudominti muzika, instrumentais, o svarbiausia – vaikai, nelankantys meno mokyklos, išmoko groti įvairiais instrumentais“, – kolegos darbu ir vaikų pasiekimais pasidžiaugė V. Ruikienė.

Vakaronę vedė folkloro žinovė saviveiklininkė klaipėdietė Janina Zvonkuvienė, o pasakojimu „Onciuks nu Šoke“ visus pralinksmino ilgametė Šukės saviveiklininkė pasakotoja Liuda Paulienė, kuri, nežiūrint pasilpusios sveikatos, specialiai atvažiavo į vakaronę, kad pabūtų su tais, su kuriais siejo ilgametė bičiulystė dalyvaujant saviveikloje.


Aktorė Skaistė Anusevičiūtė yra veiklos žmogus – ji vaidina serialuose, veda radijo laidą, prodiusuoja įvairius meninius ir muzikinius projektus, ir viską suspėja tik todėl, kad darbus atsakingai planuoja.

Aktorė Skaistė Anusevičiūtė – pažįstamas veidas televizijos žiūrovams: ją galima išvysti filmo „Moterys meluoja geriau“ naujame sezone, seriale „Laisvės kaina. Savanoriai“ ir jo tęsinyje „Laisvės kaina. Partizanai“. Tačiau ne visi žino, kad žymiajai aktorei nesvetimas miestas Kretinga – čia ji praleido savo vaikystę.

Gimusi Klaipėdoje, bet nuo 5 metų vaikystę praleidusi Kretingoje pas senelius, S. Anusevičiūtė lankė darželį „Ąžuoliukas“ ir net ėjo į Jurgio Pabrėžos universitetinę gimnaziją. Pasak jos, mylimiausia vieta – Kretingos meno mokykla, kuri padovanojo gražiausius prisiminimus. Po dešimties metų S. Anusevičiūtė grįžo į Klaipėdą, tačiau teigė savęs nepriskirianti jokiam miestui.

„Šiandien gyvenu Vilniuje, bet nelaikau savęs vilniete. Aktyviai tenka lankytis visuose Lietuvos miestuose ir visi jie man – artimi, o kai kas nors klausia, iš kur aš kilusi, atsakau – iš pajūrio“, – su šypsena mintimis dalinosi aktorė.

Meninė veikla nuo ankstyvo amžiaus

Nuo pat mažumės, aktorė pasakojo, turėjusi daugybę energijos, tad išbandė save įvairiose meninėse veiklose.

„Pradėjau nuo sportinių šokių, jų, deja, teko atsisakyti dėl ligos, kuri išsivystė po to, kai mane užpuolė vilkinis šuo. Tada užsimaniau groti pianinu. Iš pradžių lankiau privačias fortepijono pamokas, o po to mokytoja, kuri pastebėjo gabumus, rekomendavo man pereiti į meno mokyklą, kurioje mokiausi chorinio dainavimo“, – pasakojo S. Anusevičiūtė.

Jaunoji aktorė prisipažino, kad jai neteko lankyti teatro studijos Kretingoje ir dėl to jaučiasi daug praradusi. „Visas jėgas buvau sutelkusi į muziką, o apie teatrą, kad jam tikčiau, net nebuvo minčių“, – prisipažino pašnekovė.

Baigusi mokyklą, savo ateitį S. Anusevičiūtė pasirinko sieti su menu – visas sritis jau buvo išbandžiusi, tačiau nuo muzikinio kelio nenorėjo nutolti, todėl įstojo į miuziklo studijas, muzikinio teatro aktorės specialybę.


Kartais moksleiviai taip įsitraukia į įvairias užklasines veiklas, lanko meno ar sporto mokyklas, kad ne visada spėja pasiruošti rašomiesiems darbams ar padaryti tai, kas užduota namų darbų. Tad mokytojai vis dažniau mato būtinybę su mokiniais kalbėti apie tai, kaip jiems planuoti savo laiką.


Dar neišblėso įspūdžiai, kuriuos grupė Pranciškonų gimnazijos mokinių bei mokytojų vasarą patyrė Italijoje. Ši viešnagė – bendras dviejų mokyklų – Italijos G. Leopardi licėjaus ir Kretingos Pranciškonų gimnazijos – projektas, skatinantis dviejų šalių ir šių mokyklų partnerystės ryšius bei tarpusavio bendravimą. Draugystės tikslas – susipažinti su kita kultūra, praplėsti savo horizontus, prisiimti atsakomybę už tave supantį pasaulį ir išmokti kurti bendruomenę, kurioje kiekvienas galėtų atrasti savo vietą.


Noriu pasidalinti naujienomis apie mūsų gimnazijoje veikiančią atvirą erdvę, kuri dar kitaip vadinama IMK (Iniciatyvių mokinių klubas) būstine.

Esame įsikūrę mokyklos rūsyje, nes manome, kad ten galime triukšmauti, garsiai kalbėti, žaisti, klausytis muzikos ir netrukdyti vykstančioms pamokoms.

Mūsų kambariukas labai jaukus: sienos šviesios, išpuoštos mūsų rankų darbo drugeliais, kambariuke yra dvi sofos, staliukas, televizorius, kuriame veikia internetas, biliardo stalas, stalo futbolas bei daug įvairių kitokių stalo žaidimų.

Vis dar negalime atsidžiaugti ir pačiais naujausiais pirkiniais, tai yra žaidimų konsolė „ XBOX“ bei judesių aptikimo įranga (angl. Kinect).

Visas šias priemones mes perkame iš pinigų, kuriuos gauname parašę projektus. Beje, projektus rašome patys mokiniai, o mums visada nuoširdžiai padeda gimnazijos pavaduotoja ugdymui Vilma Gedvilienė.

Mūsų kambariuką retai kada rasi neužimtą. Jame visada mokiniai leidžia laisvas pamokas, per ilgąją pertrauką pietauja, geria arbatą. Taip pat ten vyksta daug įvairių renginių: naujų klubo narių krikštynos, Kalėdinė popietė, filmų vakarai , biliardo turnyrai ir t.t.

Mūsų kambariukas yra puiki ir jauki vieta praleisti laisvalaikį mokykloje. Jame tikrai gali jaustis kaip namuose.

Giedrė PILELYTĖ

Salantų gimnazijos mokinių prezidentė


Nors iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti, jog elektroninės cigaretės nekelia didelio pavojaus asmens sveikatai, tačiau tiesa yra tokia, kad iki šiol nėra ištirtos visos galimos jų vartojimo pasekmės, tad ir pasakyti, ar elektroninės cigaretės yra sveikiau, negu paprastos – dar anksti. Aišku tik viena – elektroninės cigaretės tarp jaunimo sparčiai populiarėja dėl iš anksto susidarytos apgaulingos nuomonės.


Korėjietiškas serialas arba korėjietiška drama (kor. ??????) – draminis televizijos serialas korėjiečių kalba. Daug tokių serialų išpopuliarėjo Azijoje, sukeldami „Korėjos bangos“ fenomeną, kai kuriose šalyse žinomą kaip „Hallyu“ (kor. ??) ir „serialų karštine“ (angl. drama fever). Patys populiariausi Korėjos serialai taip pat sulaukė populiarumo ir kitose pasaulio regionuose, pavyzdžiui, Lotynų Amerikoje, Viduriniuosiuose Rytuose ir kitur. O kaip Kretinga – ar ją jau pasiekė korėjietiškų serialų mada?


Jau visą mėnesį Pranciškonų gimnazijos pirmokai gimnazistai – visaverčiai gimnazijos nariai. Jie sėkmingai išgyveno pirmokų krikštynas, kurios šiemet pakvietė į „FUX seimo“ neeilinę sesiją. Jos metu pirmokų gimnazistų partijos siekė kuo geriau pristatyti save ir tapti „FUX seimo“ vadovaujančia partija.


Kretingos kultūros centre jau antrus metus iš eilės vyko VIII–XII klasių mokiniams skirtas renginys „Drymų organaizeris“, kurį organizavo Kretingos rajono jaunimo nevyriausybinių organizacijų asociacija „Kretingos apskritasis stalas“. Renginio dalyviai diskutavo su dviem Lietuvoje gerai žinomais žmonėmis: aktore, radijo laidų vedėja Skaiste Anusevičiūte ir žurnalistu, rašytoju Andriumi Užkalniu.


 • Iš po­li­ci­jos su­ves­ti­nių

KRETINGOS RAJONE.

DUPULČIŲ K. Lapkričio 21 dieną vyras, apie 19 val. grįžęs į namus, pastebėjo, kad iš gyvenamojo namo kiemo yra pavogti trys akumuliatoriai, kurių bendra vertė – apie 300 eurų.

PALANGOJE.

VYTAUTO G. Lapkričio 19 dieną apie 14 – 15 val. įsibrauta į užrakinto automobilio „VW Jetta“ bagažinę ir pavogti 3 nešiojamieji kompiuteriai. Nuostolis tikslinamas.

„P. n.“ informacija


Kretingiškė Vilniaus universiteto studentė Laura Pikturnaitė (antra iš dešinės), Europos karatė kiokušin čempionate U-22 laimėjusi bronzos medalį.

Lenkijoje, Kielce mieste, įvyko Europos jaunimo-studentų U-22 karatė kiokušin čempionatas, kuriame Lietuvos rinktinės garbę gynė kretingiškė Laura Pikturnaitė. Į šį Europos čempionatą susirinko beveik 200 dalyvių iš 20 Europos šalių.

Šiuo metu Vilniaus universitete studijuojanti Laura Pikturnaitė kovojo svorio kategorijoje +65kg. Sėkmingai įveikusi ketvirtfinalio barjerą prieš lenkę Elizą Piotrovską, pusfinalyje ji turėjo pripažinti varžovės iš Vengrijos Robertos Vegerbaur pranašumą.

Laura šiais metais tapo Lietuvos jaunimo čempione bei suaugusiųjų čempionato bronzos laimėtoja, o dabar iškovojo ir Europos čempionato bronzą.

Kretingos karatė kiokušin mokyklos „Shodan“ treneriai Aivaras Baltmiškis ir Lukas Kubilius džiaugiasi bei didžiuojasi savo auklėtinės pasiekimais. Tai – pirmasis jaunimo U-22 medalis Kretingai.

Siekti pergalių šodaniečiams padeda Kretingos rajono savivaldybė, Švietimo ir Kūno kultūros ir sporto skyriai, sporto klubas „Startas“ ir jo vadovas Tomas Andriukaitis, nuolat teikiantys pagalbą ir paramą ugdant jaunuosius sportininkus.

„P. n.“ informacija


Kretingos rajono savivaldybė išvien su užsienio partneriais ėmėsi įgyvendinti Pietų Baltijos programos projektą „Baltijos paveldo maršrutai. Paveldo turizmo infrastruktūros plėtra Pietų Baltijos teritorijoje“, kuriuo siekiama prezentuoti populiarias mūsų regiono vietoves ir pritraukti į jas kuo gausiau užsienio turistų.


Darbėnų seniūno Alvydo Poškio sveikinimai Laukžemės bendruomenės pirmininkei Aidai Mikutienei ir visiems laukžemiškiams bendruomenės veiklos 10-mečio proga.

Susirinkę pavakaroti Laukžemės kaimo žmonės atšventė bendruomenės veiklos 10-metį – ta proga ne tik suplevėsavo vieningumo, bendrystės ir bendruomeniškumo simbolis – nauja bendruomenės vėliava. Buvo įvardinti ir nauji iššūkiai, aptartos galimybės jiems įgyvendinti, kad Laukžemės kaimas ir toliau gražėtų bei gerėtų jo infrastruktūra.

„Išsikėlėme tikslą sutvarkyti gyvenvietės tvenkinius, prie vieno jų įrengiant paplūdimį, vaikų žaidimo aikštelę. Dar vienas iššūkis – „aprengti“ pastatą, kuriame gyvuoja ne tik mūsų bendruomenės namai, bet ir biudžetinės įstaigos: ambulatorija, biblioteka, kultūros skyrius. Lėšų tam dar neturime, tačiau sutelktomis pastangomis ieškosime finansavimo, dirbsime išvien, kad iškelti tikslai virstų realybe“, – teigė jau 6-us metus Laukžemės bendruomenei vadovaujanti Aida Mikutienė, Kretingos rajono kultūros centro Laukžemės skyriaus vedėja. Ji prisiminė, kaip prieš 10 metų kaimo bendruomenė sutelkė jėgas bendroms problemoms spręsti – tada laukžemiškius konkrečiai veiklai suvienijo Darbėnų-Laukžemės kelio problema. To rezultatas – išasfaltuotas 6 km žvyrkelis. Tada bendruomenė – jai pirmuosius 4-erius metus vadovavo Genutė Narkienė – ėmėsi ir kitų darbų: bendruomenės iniciatyva buvo sutvarkytas apgriuvęs pieninės pastatas, įrengti informaciniai stendai, atnaujintas gatvių apšvietimas, galų gale – gavus Kaimo plėtros programos lėšų, įrengti bendruomenės namai.


Į posėdį susirinkę rajono vadovai, tarybos Kaimo reikalų ir ekologijos komiteto nariai bei seniūnai išgirdo, kad kompensacijas už liūčių padarytus nuostolius gaus ne visi nukentėję rajono žemdirbiai.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas