Pajūrio naujienos
Help
2018 Rugpjūtis
Pi 6132027
An 7142128
Tr18152229
Ke29162330
Pe310172431
Še4111825
Se5121926
Orų prognozė
Dieną21°C debesuotumas 25 %
Naktį17°C debesuotumas 2 %
Komentarų topas

(1192) 2017-10-10

Nėra drenažo – skęsta sklypai

  • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
  • Pirmas puslapis
Ūkininkė Silva Vičiulienė nuogąstauja, jog, iš kaimyninių sklypų atitekant lietaus vandeniui, ji galinti netekti dekoratyvinių augalų, o sklypas virs didžiule bala.

Po nesiliaujančių šio rudens liūčių skęsta Kretingos rajono sodininkų bendrijų sklypai bei privačių kvartalų sodybos. Ypač kenčia tie savininkai, kurių sklypai atsidūrė žemiau už kaimynų žemę. Bėda yra ta, kad, formuojant sklypus, iš juos pardavinėjančių savininkų nėra reikalaujama sutvarkyti viso kvartalo infrastruktūrą.

Ūkininkė nuogąstauja dėl augalų

Kone prieš dešimtmetį viena pirmųjų Slučkų kaime, Vytauto g. Nr. 134, palei kelią Palanga–Šiauliai, sodybą tėviškėje pasistačiusi ir jos aplinką išpuoselėjusi Silvos Vičiulienės šeima šiandieną apimta nevilties: skęsta pieva ir augalai, o šeimininkė pati klimpsta balose ligi kelių.

Mat statmenai į jos sodybą iš gerokai aukščiau esančio pietinio naujakurių kvartalo po liūčių upeliais atiteka vanduo. „Anksčiau tokių bėdų nebuvo. O kai vienoje eilėje Lazdynų gatvėje paaukštino sklypus ir pastatė 4 kotedžus – dviejuose iš jų jau gyvena žmonės, pradėjome tvinti: pernai supuvo bulvės, morkos, o šiemet vanduo supūdys ir dekoratyvinius augalus“, – guodėsi S. Vičiulienė. Šalia sodybos – jos privati žemė, kurioje ji ūkininkauja – augina šilauoges ir gervuoges.

S. Vičiulienė tikino, jog keturis kotedžus, iš kurių į jos sodybą atiteka vanduo, neva pastatęs Arūnas Kleinauskas. „Pernai jis per kelią buvo iškasęs griovį lietaus vandeniui nubėgti ir norėjo jį nuleisti į kanalą pamiškėje. Bet tas griovys – 3 m nuo mano lango, ir aš nesutikau, sakiau, kodėl turėsiu uosti smarvę ar vasarą pakęsti vabzdžius. Galėjo gi vamzdį po žeme nutiesti, bet ne griovį kasti“, – samprotavo ūkininkė.

Ji sakė savo problemą išguldžiusi Žalgirio seniūnui Broniui Talmontui ir Kretingos rajono savivaldybės Statybų skyriui. „Pasakė, jog reikia gražiuoju su kaimynais susitarti. Bet kaip susitarti, jei kiti gyvena aukščiau, jų žemė netvinsta, ir jie nė girdėti nenori apie mano rūpestį. Iš kaimyno Kęstučio Butrimo sužinojau, kad šiame kvartale nėra drenažo. Norėčiau, kad Savivaldybės atstovai paaiškintų, ar galima statyti namus bet kaip, iš anksto nesutvarkius infrastruktūros ir nesuderinus su kaimynais“, – klausė S. Vičiulienė.


Simbolinę bibliotekos-skaityklos atidarymo juostą atrišo lopšelio-darželio „Ąžuoliukas“ direktorė Zita Domarkienė.

Lopšelio-darželio „Ąžuoliukas“ pedagogų bendruomenė vaikų pagarbą knygai ugdo nuo pat mažų dienų ir, siekdama, kad vaikas augtų su knyga, ja domėtųsi, darželio teritorijoje atidarė biblioteką-skaityklą. Į medinį namelį, kuriame įkurta biblioteka, vaikai nuo šiol galės ateiti paskaityti, pavartyti knygų, pasidalinti įspūdžiais apie knygą su draugais.

„Bibliotekos-skaityklos atidarymas mums – neeilinis įvykis. Įkurti vietą, kurioje darželio vaikai galėtų rinktis ir skaityti knygas, jas vartytų, buvo svajonė. Labai džiaugiuosi, kad ji išsipildė. Pačiai nuo mažens patiko skaityti, kai buvau mokytoja, stengiausi, kad mano mokiniai pamėgtų ir skaitytų knygas.

Dabar noriu, kad ir visi, lankantys mūsų darželį, augtų su knygomis, norėtų jas skaityti“, – sveikindama visus, susirinkusius į bibliotekos-skaityklos atidarymą, kalbėjo lopšelio-darželio „Ąžuoliukas“ direktorė Zita Domarkienė.

Bibliotekos-skaityklos atidarymą žaismingai vedė renginio vedėjos – Pepė (Agnė Stuopelienė), Tepė (Svajonė Razmuvienė) ir jūreivis (Lina Valiuvienė). Vaikus ypač pralinksmino ir džiugiai nuteikė šventėje apsilankęs dar vienas personažas – meškutė (Ingrida Butkevičienė), kuri dideliame lagamine atnešė dovanų – knygų.


Praėjusį šeštadienio vakarą į Kretingos muziejaus Baltąją salę susirinko tie, kurie, Dvaro festivalio meno vadovės Šarūnės Petruškevičienės žodžiais, panoro pabūti ten, kur kažkada grafo Tiškevičiaus aplinkoje, skambant muzikai ir poezijai, net „mėnuo su žvaigžde būti norėjo“. Būtent mėnulio ir žvaigždės simboliai atsispindi ir grafų Tiškevičių herbe, kuris tapo ir tradicinio Kretingos dvaro menų festivalio atributu.


Spalio 6 dieną Keistuolių teatro scenoje šiuolaikiškai atgijo prieš kelis amžius nemariojo V. Šekspyro sukurta komedija „Dvyliktoji naktis“. „12 naktis, arba Kaip norite“ – tokį pavadinimą pelniusi režisierės Ievos Stundžytės premjera žiūrovus kviečia iš naujo patikėti beribe ir tikra Meile. Skirtingų kartų „keistuolių“ aktoriai Aidas Giniotis, Judita Urnikytė, Justina Smieliauskaitė, Karolis Kasperavičius, Danas Kamarauskas bei Aurimas Bačinskas dramaturgijos klasiko pjesę papildo bei interpretuoja pasitelkdami asmenines patirtis, improvizuodami bei ieškodami atsakymo į amžiną klausimą – mylėti ar būti mylimiems?

„12 nakties“ pagrindiniai personažai – dvyniai Sebastianas bei Viola, apsimetanti jaunu vaikinu Cezarijumi, hercogas Orsinas ir jo mylimoji Olivija – sukuria paradoksalią, juokingai graudžią istoriją apie jausmų valdomus žmones. Ieškodama žuvusio brolio dvynio Sebastiano, Viola atvyksta į hercogo Orsino valdas ir, nenorėdama išsiduoti dėl savo ir galbūt dar gyvo brolio saugumo, persirengia vyru. Viola (Cezarijus) pradeda tarnauti hercogui Orsinui, kuris beprotiškai įsimylėjęs grafaitę Oliviją, ir įsipainioja į sudėtingą Meilės bei gausybės jos įsikūnijimų trikampį.

Spektaklyje paliečiamos ir lyties tapatybės, savo identiteto paieškų temos, tyrinėjamas tapatybių kaitos klausimas, kurį režisierė I. Stundžytė įvardija kaip neatsiejamą nuo aktorystės meno.

Spektaklio kūrėja teigia, jog su komanda kurdama „12 naktį“ ji siekė visų pirma drauge atrasti kažką brangaus bei artimo sau patiems, o vėliau su tuo supažindinti ir žiūrovus. Skirtingos aktorių kartos į kūrybinį procesą atsinešė labai skirtingą meilės suvokimą bei požiūrius, kurie „12 naktyje“ susiliejo į spalvingą bei natūralų vyksmą, žiūrovui skatinantį patikėti iliuzija. „Šis spektaklis skirtas visų visiems nusivylusiems, nebetikintiems ir tiems, kuriuose jau užgimė cinizmo gaidelė“, - teigia pirmą kartą Keistuolių teatre režisuojanti, tačiau žiūrovams kaip aktorė puikiai pažįstama kūrėja. „Norėčiau salėje sutikti tuos, kurie yra nusivylę ir pačiu teatru, laiko tai tuščiu menininkų švaistymusi asmeniniais iššūkiais. Netgi norėčiau, kad į šį spektaklį ateitų mano tėvai. Noriu sukurti kažką iš tiesų gryno ir švaraus“.

Komediją „12 naktis, arba Kaip norite“ Kretingos žiūrovai galės išvysti Spalio 12 dieną 18.30 valandą Kretingos kultūros centre.

Agnė VIDUGIRYTĖ


Policija sulaukė net dviejų pranešimų apie tai, kad šeštadienį neblaivūs asmenys buvo sumušti iš matymo pažįstamų asmenų. Abu nukentėjusieji atsidūrė Klaipėdos universitetinėje ligoninėje.

Vienas pareiškėjas policijai teigė, kad Kretingoje, J. Šimkaus g., apie 14 val. išgertuvių metu iš matymo pažįstamas asmuo daug kartų trenkė jam į veidą ir iš vietos pasišalino. Nukentėjusysis buvo neblaivus – jam nustatytas 2,9 promilės girtumas.

Panašus įvykis nutiko ir Imbarės seniūnijoje, Gargždelės k.,– nukentėjusysis pranešė, kad apie 13 val. jį sumušė iš matymo pažįstamas asmuo. Tiek pareiškėjui, tiek asmeniui, kuris galimai dalyvavo šiame įvykyje, nustatytas sunkus girtumo laipsnis.

„P. n.“ informacija


Sezoną Lietuvos futbolo federacijos II lygos Vakarų zonoje sėkmingai užbaigusi Kretingos futbolo komanda „FK „Minija“ – lygos prizininkė, III v. laimėtoja.

Baigėsi Lietuvos futbolo federacijos II lygos Vakarų zonos pirmenybės. Paskutinio turo didžiausia intriga – kuri komanda užims trečiąją vietą. Į ją pretendavo Kretingos komanda „FK „Minija“, treniruojama Arvydo Balsevičiaus, „Šiaulių FA“ ir Klaipėdos „Atlantas B“. Po itin atkaklių rungtynių savoje aikštėje kretingiškiai 2:1 nugalėjo klaipėdiečius, ir šis pergalingas rezultatas leido „FK „Minija“ užsitikrinti III vietą ir bronzos medalius.

Pergalę kretingiškiai pasiekė tokios sudėties: vartininkas Martynas Viluckas, gynėjai Simonas Vaičius (75‘ Edvinas Andrijauskas), Deivydas Gedvilas, Kazys Mažionis (komandos kapitonas), Arūnas Mažonis, saugai Daniil Rubtsov, Teodor Ganchev, Evaldas Kaliniauskas (82‘ Lukas Jakumas), Mantas Elzbergas, puolėjai Andrius Paulauskas (87‘ Džiugas Narkus), Mindaugas Grušauskas.

Trečiosios vietos likimas sprendėsi Kretingos ir Mažeikių miestų stadionuose. Viską savo rankose turėjęs „FK „Minija“ prastai pradėjo pirmąjį kėlinį su „Atlantu B“ ir kiek labiau dominavę klaipėdiečiai įpusėjus kėliniui po Donato Kazlausko įvarčio išsiveržė į priekį 1:0.


Pirtis – tai kūno ir minčių depiliacija

  • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
  • Vakarų Lietuva

Pramogų ir laisvalaikio komplekse „Atostogų parkas“, prieš trejus metus įsikūrusiame Žibininkų kaime, tarp Palangos ir Kretingos, duris atvėrus pirčių kompleksui, nuo pat pirmų dienų jame pirtininku dirbantis 60-metis palangiškis Eduardas Mišeikis teigė, kad pirtis teikia malonumą kūnui ir laisvę mintims.


Paminėjo Reformacijos 500 metų jubiliejų

  • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
  • Parapijose

Praėjusį savaitgalį Kretingos muziejaus Baltojoje salėje Kretingos evangelikų liuteronų parapijos bendruomenė visuomenei surengė konferenciją „Reformacijai 500“, kurioje pranešimus skaitė šios parapijos kunigas Darius Petkūnas, kunigas Jonas Liorančas iš Nidos bei Lietuvos evangelikų liuteronų Bažnyčios vyskupas Mindaugas Sabutis.


Praėjusią savaitę Kretingoje apsilankė Lietuvoje reziduojantis Prancūzijos ambasadorius Philippe Jeantaud. Svečias pirmiausiai apsilankė Pranciškonų gimnazijoje, su kuria užmegzti bendrystės ryšiai, ir panoro apžiūrėti Kretingos muziejų.


Vietiniai gyventojai netiki, kad per gerą mėnesį – taip numatyta sutartyje – bendrovei „Šiaulių plentas“ pavyks išasfaltuoti keturias atkarpas skirtinguose keliuose Kretingos rajone. Kelininkų žmonės laukė beveik visus metus ir iki šiol jie buvo vis maitinti pažadais, kad asfaltas jų kaimus tikrai pasieks.


„Norėtume paklausti, ar normalu, jei iškvietus greitąją medicinos pagalbą senjorei, kuriai kraujospūdis – per 200, jaučiasi galvos tirpimas, drebulys, medikų sulaukiama po 50 minučių? Atstumas nuo ligoninės – tik apie 2 km, – problemą iškėlė „Pajūrio naujienų“ skaitytoja Renata (pavardė redakcijai žinoma). – Kyla klausimas, ar betenka prasmės pavadinimas „greitoji pagalba“?


Problemas išsakę darbėniškiai lauks žinių

  • Audronė GRIEŽIENĖ
  • Kaimo bendruomenėse

Penktadienį Darbėnų seniūnijos administracijos, miestelio kultūros, švietimo, medicinos atstovai, bendruomenės nariai surengė susitikimą su vienmandatėje Kuršo apygardoje išrinktąja Seimo nare Levute Staniuviene ir paprašė padėti išspręsti keletą klausimų, tarp jų – rasti galimybių atstatyti miestelio centre esantį vadinamąjį žydų namą, įrengti žiedinę sankryžą, sunkųjį transportą kreipti aplinkkeliu.


Bendruomenę vienija kelionės ir darbai

  • Dovilė URNIKIENĖ
  • Kaimo bendruomenėse
Apžiūrėję Telšius, padvariškiai įsiamžino prie skulptūros „Žemaitijos legendos“.

Nepaisydami lietumi grasinančio dangaus, vakar padvariškiai susirinko į talką – prie naujosios krepšinio aikštelės pasodino 100 tujų, kurios ūgtelėjusios užstos nuo vėjo ir gražins kraštovaizdį. Džiaugdamiesi baigiama įkurti gražia laisvalaikio erdve, padvariškiai dar nepamiršo ir kitų įspūdžių, kurių jie visai neseniai parsivežė iš kelionės į Žemaitijos sostinę Telšius.

„Dievulis mus myli: dar prieš valandą šitaip pliaupė lietus, kad svarstėme, ar neteks talkos atidėti, bet atėjus jai numatytam laikui – 10 val. – lyti nustojo, o dar po valandos pradėjo šviesti saulė, – pasidžiaugė Padvarių kaimo bendruomenės „Trys tvenkiniai“ pirmininkė Ieva Latakienė. – Padvariškiai aktyviai dalyvavo talkoje – nepagailėję savo laisvo laiko, pasidarbavo iš širdies ir su gera nuotaika.“

Tujos buvo pasodintos kas 60 cm, kad suaugdamos sudarytų tvirtą tvorą, kuri suteiktų priedangą nuo vėjo ir jaukumo į krepšinio aikštelę atėjusiam jaunimui.


„Per praėjusią savaitę buvo išaiškinti trys neblaivūs vairuotojai, – informavo Kretingos rajono policijos komisariato Reagavimo skyriaus vyriausiasis tyrėjas Tomas Mikelkevičius. – Paskutinysis buvo išaiškintas šeštadienį apie 16.20 val. kelyje Kretinga–Skuodas, ties Padvarių gyvenviete. Automobilį „VW Passat“ vairavusiam Skuodo rajono gyventojui (gimęs 1963 m.) buvo nustatytas 1,91 promilės girtumas. Apie tai, kad vairuotojas gali būti neblaivus, policijai pranešė pilietiški gyventojai – jie teigė, kad automobilis įtartinai vingiuoja po kelią. Taigi šie gyventojų nuogąstavimai pasitvirtino.“


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas