Pajūrio naujienos
Help
2018 Birželis
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se3101724
Orų prognozė
Dieną15°C debesuotumas 21 %
Naktį11°C debesuotumas 8 %
Apklausa

Ar rajono valdžia turėtų pasirūpinti vaikų vasaros poilsiu?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

(1182) 2017-09-05

Netikėtos radybos virto vagyste

 • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
 • Pirmas puslapis
Kretingiškis Vytautas Špokas, bankomate aptikęs svetimus pinigus, tikėjosi, kad bankas pats išsiaiškins, kas juos paliko, ir praneš, kam sugrąžinti. Tačiau per savo gerus norus turėjo reikalų su policija ir susilaukė baudos.

Kretingiškis 80-metis Vytautas Špokas, „Swedbank“ patalpose esančiame bankomate aptikęs 100 eurų, sutriko ir juos pasiėmė, manydamas, kad, jei pinigų kažkas pasiges, pagal jo kortelės duomenis bei kamerų fiksuotą įrašą galės jį surasti. Tačiau atsitiko taip, kad senolis turėjo reikalų su policija, o jo neryžtingumas buvo įvertintas kaip grynų gryniausia vagystė.

Pinigai „išmušė iš vėžių“

V. Špokas pasakojo internetu eilinį kartą susimokėjęs mokesčius, tačiau, kilus įtarimų, ar gerai atliko operacijas, nuėjęs į „Swedbank“ pasitikrinti, ar iš kortelės išskaičiuoti pinigai. „Ten stovi 3 bankomatai: pirmasis nepriėmė kortelės, o, kai priėjau prie antrojo, šis blykčiojo. Norėjau kišti kortelę, bet žiūriu – kyšo pinigai – 2 banknotai po 50 eurų. Aplinkui nė vieno žmogaus, galvoju: paimsiu pinigus, gal kažkieno kortelę pavogė ir vagis pabėgo nespėjęs pasiimti pinigų. Arba kas pamatęs, sakys – atiduok, čia mano pinigai. Paėmiau kupiūras, palaukiau, galvoju, gal kas pasiges jų, bet niekas taip ir negrįžo“, – pasakojo vyras.

Vytautas neslėpė, jog suabejojęs banko darbuotojomis: „Paliksiu pinigus, o kaip paskui įrodysiu, kad joms įdaviau?“

Grįžęs namo apie šį nutikimą jis papasakojo regos negalią turinčiai savo žmonai Aldonai. Abu svarstė, ką daryti. „Sakiau, dieve dieve, gal tam žmogui pinigų labai reikia, o pas mus guli. Kaip taip nutiko, kad paliko juos?“ – „Pajūrio naujienoms“ pasakojo A. Špokienė.

„Tą šimtinę padėjau į sekciją, kad grąžinčiau tam, kas ją paliko. Mačiau kameras, galvoju – bankas praneš, kam sugrąžinti pinigus, – aparatas juk užfiksavo, kad po to užmaršaus žmogaus bankomatu naudojausi aš“, – atviravo kretingiškis.


UAB „Agrokoncerno grūdai“ perka 100 tūkst. tonų talpos AB „Kretingos grūdai“ elevatorių.


Ar jaunoms šeimoms gera Kretingoje

 • Dovilė URNIKIENĖ
 • Aktualijos
Nekilnojamojo turto ekspertė Rūta Martišauskaitė pastebi, kad į Kretingą keliasi jaunos šeimos iš Klaipėdos.

Kretinga atrodo tobula vieta auginti vaikus – čia jauku, ramu ir žalia. Stumdamas vežimėlį lengvai pasieksi bet kurį parką, gatvės paprastai nebūna užgrūstos transporto spūsčių, oro neteršia galingos gamyklos. O kur dar statistika, skelbianti, kad Kretingos rajone nedarbas ir nusikalstamumas yra vieni mažiausių šalyje. Tiesiog rojus jaunoms šeimoms?

Apie tai, kaip jaunos šeimos jaučiasi gyvendamos Kretingoje, „Pajūrio naujienos“ pasiteiravo jų pačių. Savo įžvalgas pateikė ir tam tikrų sričių ekspertai, paprašyti atsakyti į klausimus, susijusius su tuo, kaip Kretingoje patenkinami jaunų šeimų poreikiai.

Kuriasi klaipėdiečiai

Nekilnojamojo turto ekspertė Rūta Martišauskaitė teigė sulaukianti nemažai jaunų šeimų prašymų padėti įsikurti Kretingoje, kuri joms atrodo patraukli vieta gyventi. „Čia veikia visos svarbiausios įstaigos – tai yra labai patogu jaunam veikliam žmogui, tvarkant įvairius reikalus. Tuo pačiu nėra didmiesčiui būdingų spūsčių ir triukšmo, tvyro ramybė ir saugumo jausmas, kas yra labai svarbu auginant vaikus. Taip, trūksta įdomesnių pramogų ar būrelių vaikams, tarkim, čia turbūt niekada nebus galimybės lankyti ledo ritulį, bet juk Klaipėda ir Palanga – visai šalia“, – kas traukia jaunas šeimas į Kretingą, vardijo R. Martišauskaitė.

Ji pasakojo, kad didelė dalis naujakurių – iš Klaipėdos. Jiems priimtinesnė mažesnė būsto kaina Kretingoje. „Už tą sumą, kurią išleistum už neįrengtą būstą Klaipėdoje, tokį pat būstą, tik jau suremontuotą, nusipirktum Kretingoje“, – paaiškino R. Martišauskaitė.


Vienas pirmųjų apie savo derlių redakcijai pranešė šventės laukiantis ištikimas jos dalyvis Lukas Valužis su sesute.

Kaip ir kasmet, pasibaigus vasarai, nors šioji šiemet nelepino šiluma bei nežadėjo gero moliūgų derliaus, iš „Pajūrio naujienų“ dovanotų sėklų šiomis, savo soduose bei daržuose užaugintomis įspūdingų dydžių, formų bei spalvų daržovėmis, vėl kviesime jus pasidalinti ir pasidžiaugti tradicinėje Rudens derliaus bei Moliūgo šventėje.

Ši šventė įvyks rugsėjo 30-ąją Rotušės aikštėje Kretingoje. Ji rengiama jau 19-ąjį kartą.

Tačiau ligi tol, kol, likus maždaug savaitei iki šventės, būsite raginami suvežti moliūgus į „Pajūrio naujienų“ sandėlį. Pirmiausia kviečiame Jus su skaitytojais pasidalinti auginimo ypatumais, džiaugsmais bei rūpesčiais. Skambinkite į redakciją tel. 52382, 77993, arba praneškite užėję į redakciją – Rotušės a. Nr. 17, II aukštas.

„P. n.“ informacija


Rugsėjo 1-osios skambutis į rajono mokyklas šiemet pakvietė 4 tūkst. 720 moksleivių.

Rugsėjo 1-ąją į Kretingos rajono mokyklas, preliminariais duomenimis, sugužėjo 4 tūkst. 720 mokinių, iš jų – 447 pirmokų, 366 penktokų ir 389 abiturientų.

Dėstys ir teatro meną

„Šiemet turime naujovių“, – „Pajūrio naujienų“ pakalbintos sakė Salantų gimnazijos direktorės pareigas laikinai einanti Lina Vaitkuvienė ir Kretingos Jurgio Pabrėžos universitetinės gimnazijos direktorė Asta Burbienė.

Salantų moksleiviai rado dar vis renovuojamose gimnazijos patalpose pagal projektą vietoj rūbinių įrengtas drabužių spinteles.

Direktorės nuomone, tai ugdys didesnę vaiko atsakomybę už savo daiktus, savarankiškumą. Be to, šiemet gimnazijoje pradėjo veikti mokinio individualios pažangos stebėjimo ir įsivertinimo modelis, skatinantis mokinius labiau atkreipti dėmesį į tobulintinus dalykus, pagal galimybes susikurti sau naujus planus.

Tačiau šią Rugsėjo 1-ąją į gimnaziją susirinko ugdytinių mažiau negu pernai.

„Turėjome 405 moksleivius, o dabar atėjo 385. Po vieną liko dvyliktokų, vienuoliktokų ir penktokų klasių komplektą“, – apgailestavo L. Vaitkuvienė.


Praėjusio šeštadienio popietę grafų Tiškevičių rūmuose įsikūrusiame Palangos gintaro muziejuje Palangos ir Kretingos rajono pedagogams koncertavo Lietuvos teatro ir muzikos akademijos profesorė, Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatė (sopranas) Asta Krikščiūnaitė su savo mokiniais.


 • Iš po­li­ci­jos su­ves­ti­nių

KRETINGOS RAJONE.

RUBULIŲ K. Rugsėjo 3 dieną apie 14 val. vienkiemyje aptikta, kad išlaužtos ūkio pastato bei garažo durys ir pavogti: suvirinimo aparatas, benzininis pjūklas, meškerė, žoliapjovė, gyvatvorės žirklės bei teleskopinis žiūronas. Bendras nuostolis – 620 eurų.

PALANGOJE.

Rugsėjo 1 dieną gautas 1924 m. gimusios palangiškės pranešimas, kad į namų telefoną paskambino vyras, pranešęs, jog moters dukra, neva krisdama nuo laiptų, sužalojo kitą moterį, tad reikia pinigų. Netrukus į butą pas senjorę atėjo apie 40-45 m. vidutinio kūno sudėjimo vyras, kuriam senolė atidavė 260 eurų.

KLAIPĖDOS PL. Rugsėjo 1 dieną apie 8.30 val. sustabdytas „Renault Megane“, kurį vairavo 1972 m. gimęs vyras. Jis į matuoklį įpūtė 1,67 prom. alkoholio.

UŽKANAVĖS G. Rugsėjo 1 dieną automobilis „Ford Focus“ atsitrenkė į gyvenamojo namo tvorą ir pasišalino iš įvykio vietos. Netrukus sustabdyto minėto automobilio vairuotojas, gimęs 1978 m., į matuoklį įpūtė 2,51 prom. alkoholio.

„P. n.“ informacija


Bėgdami padės Kretingos varguoliams

 • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
 • Vakarų Lietuva
Į Kretingos gatves su Šv. Pranciškaus vardu išbėgsiantys bėgikai skurstantiems neš vilties žinią, kad visuomenė jiems nėra abejinga.

Spalio 1-osios vidurdienį, po Šv. Mišių katalikų bažnyčioje, Rotušės aikštėje startuos antrąkart surengta akcija- bėgimas „Šv. Pranciškaus taurė“. Į Kretingos miesto gatves iš visos Lietuvos pasipils minios bėgikų, kurie Šv. Pranciškaus vardu telks miesto bendruomenę tam, kad padėtų labdaros valgyklos „Rūpestėliai“ valgytojams.

Idėją parsivežė iš Bostono

Nauja Kretingos miesto bendruomenės tradicija tampantis bėgimas vienintelis Lietuvoje sutelkia šalies bėgikus bėgti už socialinėje atskirtyje esančius žmones.

Šio renginio idėjos generatorė labdaros-paramos fondo „Rūpestėliai“ vadovė Akvilė Virbalienė, ji taip pat – ir Klaipėdos valstybinės kolegijos Socialinio darbo katedros vedėja, tvirtino, jog bėgdami žmonės vienu metu atlieka du gerus darbus – aukoja alkstančiajam bei telkia bendruomenę kilniam tikslui.

„Pernai sumanėme akciją – bėgti per Kretingą, kad atkreiptume visuomenės dėmesį į labiausiai pažeidžiamą miesto bendruomenės dalį – tuos žmones, kurie skursta, vargsta, nemoka ar negali patys savimi pasirūpinti. Šią idėją išvien su socialinio darbo kolegomis bei „Rūpestėlių“ atstovais parsivežėme iš Bostono, JAV, pamatę, kaip „Išganymo armijos“ savanoriai miesto gatvėse rinko aukas benamiams ir vargšams. Kilo mintis kažką panašaus padaryti ir Kretingoje“, – tvirtino A. Virbalienė.


Budėjo gausios visuomenininkų pajėgos

 • Dovilė URNIKIENĖ
 • Naujienos
Savanoriai prie perėjų budės dar visą šią savaitę ir pirmadienį.

Šiemet prie pėsčiųjų perėjų budi kaip niekad gausios visuomenininkų pajėgos – 28 žmonės sutiko kasdien stebėti, ar vaikai saugiai kerta važiuojamąją kelio dalį, o vairuotojai – laikosi savo pareigos pėsčiuosius praleisti.

„Jau kelerius metus laikomės tradicijos pirmosiomis mokslo metų dienomis budėti prie perėjų. Policijos pareigūnams ir anksčiau pagelbėdavo policijos rėmėjai bei Trečiojo amžiaus universiteto studentai, bet tiek daug savanorių dar niekad neteko sulaukti. Mums – tai didelė pagalba“, – teigė Kretingos rajono policijos komisariato Veiklos skyriaus vyriausioji tyrėja Jūratė Kazlauskienė.

Šįmet savo laiko skyrė ir kasdien tam tikromis valandomis prie perėjų, kurios yra šalia mokyklų ar kitose judriose vietose – iš viso 14 „taškų“ Kretingoje bei rajone – budėjo atstovai iš organizacijų „Bočiai“, „Senjorai“, Trečiojo amžiaus universiteto bei šauliai, policijos rėmėjai. Visi jie buvo aprūpinti ryškiaspalvėmis liemenėmis – kad eismo dalyvių būtų matomi iš tolo.


Prieš mokslo metų pradžią kretingiškiai miesto gatvėse pastebėjo ant žirgų jojant pulką jaunų žmonių, kurie poilsiui būriavosi po medžiais Rotušės aikštės skvere. Tačiau žmonės piktinosi išvydę, kad paskui raitininkus likdavo ir garuojančios krūvos, kurių šie nė nesiskubino surinkti.


Įkliuvo neblaivūs vairuotojai

 • Dovilė URNIKIENĖ
 • Keliuose

Kad mokslo metų pradžios netemdytų eismo nelaimės, policijos pareigūnai sustiprino kontrolę Kretingos miesto ir rajono keliuose. Per savaitgalį ir vakar rytą pareigūnai patikrino apie 200 transporto priemonių, išaiškino tris vairuotojus, kurie buvo neblaivūs.


Ankstyvą pirmadienio rytą, žliaugiant lietui, prieš darbo pradžią nuo Palangos į Kretingą skubėję vairuotojai pakliuvo į netikėtą spūstį ir keikė statybininkus. Į redakciją taip pat pasipylė pasipiktinusių kretingiškių skambučiai.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas