Pajūrio naujienos
Help
2018 Birželis
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se3101724
Orų prognozė
Dieną20°C debesuotumas 1 %
Naktį17°C debesuotumas 5 %
Apklausa

Ar rajono valdžia turėtų pasirūpinti vaikų vasaros poilsiu?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

(1180) 2017-08-29

Teigiama, kad pradedant šiuos naujus mokslo metus, mokyklose mokytojų nepritrūks, tačiau kai kurie jų į naujas pareigas bus paskirti tik Rugsėjo 1-osios išvakarėse.

Net ir likus kelioms dienoms iki naujų mokslo metų pradžios, dalis rajono švietimo įstaigų vis dar ieško ikimokyklinio ugdymo pedagogų bei kai kurių dalykų mokytojų. Mokyklų vadovai neslepia: pretendentų į laisvas pedagogų vietas nėra arba atsiranda vos vienas kitas, o apie jaunus žmones, ką tik baigusius pedagogines studijas, belieka tik pasvajoti.

„Kai rinkome duomenis mokslo metų pabaigoje – birželio 1-ąją, trūko pradinio ugdymo, ekonomikos, matematikos, biologijos, kūno kultūros, šokio mokytojų. Pasitikslinau duomenis šiandien rytą ir galiu užtikrinti: Rugsėjo 1-ąją mokytojų mokyklose netrūks. Kol kas lieka didžiausia problema tik dėl psichologo ir logopedo, taip pat dar trūksta auklėtojų kai kuriose ikimokyklinio ugdymo įstaigose“, – vakar situaciją apibendrino Kretingos rajono savivaldybės Švietimo skyriaus vedėjas Antanas Sungaila.

Tačiau jis pripažino: kai kur konkursai į laisvas pedagogų vietas vyks paskutinėmis rugpjūčio dienomis arba net Rugsėjo 1-osios išvakarėse. „Žinoma, kad tokia situacija, kai vos paskirtas naujas mokytojas rytoj jau turi pradėti darbą, nėra normali. Reikalingi pedagogai turėtų būti surasti bent jau rugpjūčio viduryje“, – įsitikinęs A. Sungaila.

Ir nors jis kol kas situacijos dėl pedagogų trūkumo nedramatizuoja, tačiau yra tikras – po 4 metų tai bus rimta problema. „Perspektyvos liūdnokos. Trūks ikimokyklinio ugdymo, muzikos, matematikos, fizikos, chemijos, geografijos, užsienio kalbų mokytojų, logopedų“, – teigė A. Sungaila.


Kasmet per javapjūtę Tiekėjų g. nusidriekia eilė traktorių, vežančių derlių į bendrovę „Kretingos grūdai“ – tai apsunkina toje pačioje gatvėje įsikūrusios Kretingos priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos darbą.


Darbėnų seniūnijos seniūnas Alvydas Poškys ir vietos verslininkams atstovaujantis Rapolas Baužys turėjo du pasiūlymus dėl saugumo salelės, kuri yra Darbėnų centre – aikštėje prie autobusų stotelės. Juos praėjusiame posėdyje išklausė Kretingos rajono savivaldybės eismo saugumo komisija.


Klaipėdos universitetinė ligoninė sėkmingai įgyvendina projektą „E.sveikatos paslaugų plėtra Klaipėdos regiono sveikatos priežiūros įstaigose“. E.sveikatos projekto IT specialistas Regimantas Kontrimas paaiškino, jog esminis šio projekto tikslas – įdiegti unifikuotą informacinę sistemą, kuri leistų ligoninių darbą valdyti gydymo procese. „Ir džiugina tai, jog kuriama sistema jau išnaudojama 80 proc., o iš medikų, ligoninių vadovų sulaukiame pačių geriausių atsiliepimų“, – teigė specialistas.


Dėl savo nusikaltimų kaltina alkoholį

  • Dovilė URNIKIENĖ
  • Teisėtvarka

„Norėjau atsiprašyti nukentėjusiųjų, bet jų čia nėra. Labai gailiuosi ir prašau man skirti gydymą“, – penktadienį Kretingos rajono apylinkės teisme, tardamas paskutinį žodį sakė 36 metų kretingiškis Osvaldas Tiškus. Anksčiau jau 8 kartus teistas vyras prisipažino šių metų liepos 1 dieną be jokios priežasties peiliu užsimojęs prieš du žmones, sutiktus gatvėje – jiems abiem buvo padarytas nežymus sveikatos sutrikdymas.


Penktadienį policija buvo iškviesta į Tiekėjų g. malšinti muštynių, kurios įsiplieskė tarp dviejų automobilių vairuotojų.


Net ir visko mačiusius policijos pareigūnus nustebino įvykis, šį savaitgalį nutikęs Salantuose – naktį iš rugpjūčio 26 į 27 dieną, apie 2 val. į Žemdirbių g. esantį namą įsibrovė apie 35 metų vyras, kuris, kaip teigė nukentėjusioji, galimai apsiriko dėl namo savininkų ir reikalavo grąžinti skolą.


  • Iš po­li­ci­jos su­ves­ti­nių

KRETINGOJE.

S. DAUKANTO G. Rugpjūčio 24 dieną apie 11 val. pastebėta, kad iš neužrakinto automobilio, stovėjusio kieme, pavogta piniginė su 1 tūkst. 500 Eur.


Vakar, rugsėjo 28 d., vyko konkursas į naujai įsteigtos Vydmantų seniūnijos seniūno pareigas.


Praėjusį savaitgalį Kretingoje smiginio entuziastų Romualdo Jablonskio bei Sigito Kvajausko iniciatyva buvo atvertas smiginio klubas „Kretingos TOPAS“. Ta proga įvyko ir smiginio turnyras – jame kovėsi 28 dalyviai, iš kurių 6 moterys.


Penktadienį Palangos gintaro muziejuje atidaryta unikali paroda „Akistata: auksakalys ir gintaras“. Aštuoniolika Lietuvos menininkų, tarp jų ir kretingiškis Linas Jakumas, eksponuoja darbus, kurių svarbiausias akcentas yra gintaras.


Kretingiškio Vytauto Kanapkos gaminamas vynas apdovanojimus pelno vieną po kito.


Šeštadienio vakarą nuo policijos pareigūnų bandęs pasprukti 24 metų Gintališkės k. (Plungės r.) gyventojas, įlėkęs į Kretingos rajoną, ties Tuzų kaimu, nesuvaldė vairuoto automobilio „Rover 414“ ir nuvažiavo nuo kelio. Automobilis vertėsi net keletą kartų, o iš jo išskriejusiam vairuotojui prireikė skubios medikų pagalbos.


Namuose radęs nuo Naujųjų metų šventės likusią petardą mažametis vaikas (gimęs 2007 m. ) neišvėrė jos neišbandęs. Smalsumas jam kainavo skaudžiai – rankoje sprogusi petarda sužalojo ranką ir ausį.

Dėl šių sužalojimų vaikas rugpjūčio 25 d. 11 val. 50 min. buvo pristatytas į Klaipėdos ligoninę. Medikams buvo paaiškinta, kad vaikas petarda susižalojo namuose rugpjūčio 22 d. apie 15 val. Kretingoje. Detalesnės įvykio aplinkybės tiriamos.

Pirminiais duomenimis, vaikas po medikų apžiūros buvo išleistas namo.

„P.n.“ informacija


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas