Pajūrio naujienos
Help
2018 Liepa
Pi 29162330
An 310172431
Tr 4111825
Ke 5121926
Pe 6132027
Še 7142128
Se18152229
Orų prognozė
Dieną27°C debesuotumas 40 %
Naktį15°C debesuotumas 76 %
Apklausa

Ar jums buvo įdomu, kas vyko per V. Putino ir D. Trumpo susitikimą Helsinkyje?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

(1179) 2017-08-25

Kretingos rajono savivaldybės Švietimo skyriaus duomenimis, laisvų vietų darželiuose pakanka visiems trimečiams, kuriuos tėvai buvo užregistravę, tačiau vis dar aštri problema išlieka dėl lopšelio grupių dvimečiams stokos.

Kretingos rajone šiemet eilės į savo pasirinktus darželius nesulaukė apie 50 vaikų nuo 1-5 m., tačiau rajono savivaldybės Švietimo skyriaus vedėjas Antanas Sungaila pabrėžė, kad šis skaičius būtų kur kas mažesnis, jei tėvai sutiktų savo mažylius vesti ne ten, kur užsiregistravo, o ten, kur šiuo metu yra laisvų vietų.

A. Sungaila pateikė duomenis, kad šiemet į švietimo įstaigas keliaus mažiau mokinių – 4 tūkst. 717 (pernai mokinių buvo 4 tūkst. 755), bet daugiau ikimokyklinukų (1-5 metų vaikų) – 1 tūkst.187 (pernai jų buvo 1 tūkst.152). Priešmokyklines grupes lankys 395 šešiamečiai, pernai jų buvo 422.

Vienur – eilės, kitur – laisvos vietos

Ir nors šiemet į darželius keliaus daugiau darželinukų, tačiau dalis vaikų savo eilės į pasirinktas švietimo įstaigas taip ir nesulaukė. Apibendrinant duomenis iš viso Kretingos rajono švietimo įstaigų, pageidautos vietos negavo 3 vienmečiai, 37 dvimečiai ir 13 trimečių. Tačiau šie skaičiai, artėjant Rugsėjo 1-ajai dar gali šiek tiek kisti.

A. Sungaila pabrėžė, kad šie skaičiai ne visiškai tiksliai atspindi realią situaciją – jei tėvai, užuot laukę eilės savo pasirinktoje įstaigoje, sutiktų savo vaikus pervesti į tas, kur laisvų vietų dar esama, tai nepatenkintų prašymų skaičius būtų gerokai mažesnis.

„Pavyzdžiui, Kretingos mieste eilės į pasirinktus darželius laukia 13 vaikų, kurių amžius – 3 metai ir daugiau. Tačiau tame pačiame Kretingos mieste turime ir 12 laisvų vietų kituose darželiuose. Taigi laukiantieji eilės į lopšelį-darželį „Ąžuoliukas“ galėtų eiti į Marijos Tiškevičiūtės mokyklą ir pan., tačiau tėvai, kuriems buvo skambinta ir pasiūlyti panašūs variantai, su tuo nesutinka. Tai ar galima sakyti, kad trimečių poreikis lankyti darželius yra nepatenkintas?, – problemą išdėstė A. Sungaila. – Svarbu tai, kad jei vaikas pereitų į kitą darželį, kuriame yra laisva vieta, jis neprastų eilės ir į tą darželį, kur pirmiausiai buvo užregistruotas. Jei šiame atsilaisvintų vieta, vaikas galėtų į jį pereiti.“


Gintarė POCIŪTĖ:

– Tik iš laikraščių žinau apie Baltijos kelią, pastaruoju metu ir socialiniuose tinkluose žmonės dalijasi nuotraukomis. Nepakartojamas tas jausmas, kai matau dėl savo šalių nepriklausomybės rankomis susikibusius lietuvius, latvius, estus. Sako, kad jų iš viso buvo apie 2 milijonai, o gyva grandinė nuo Talino per Rygą ir Vilnių driekėsi apie 650 kilometrų. Dabar Lietuva nėra labai vieninga, bet, manau, jeigu būtų dėl ko, susivienytų ir vėl.

Irena MIKELKEVIČIENĖ:

– Aš pati dalyvavau šioje akcijoje. Buvo 1989-ieji, rugpjūčio 23-oji. Mes tuomet dar – jauni, pilni entuziazmo, veržlumo, visus jungė vienybės jausmas. Už rankų susikibę Baltijos šalių žmonės tarsi simboliškai atskyrėme savo valstybes nuo Sovietų Sąjungos, parodėme, kad norime būti laisvi. Manau, jei reikėtų, pakartotume. Netikiu, kad nepritekliai galėtų užgožti meilę Tėvynei.

Sandra STATKAUSKIENĖ:

– Man buvo 7-eri metai. Iš vyresnių žmonių pasakojimų bei nuotraukų sprendžiu apie begalinį žmonių draugiškumą. Rugpjūčio 23-iosios akciją kasmet primena ir suskambanti daina „Bunda jau Baltija“. Dabar tik sužinojau, kad ją sukūrė latvių kompozitorius Borisas Reznikas, o žodžius lietuviškai teksto daliai parašė Stasys Povilaitis. Gaila, kad dabar žmonės susiskaldę, susvetimėję, daug jaunimo išvažiavo.

Antanas BŪTA:

– Baltijos kelias – istorinis įvykis, kurio pamiršti neįmanoma. Pats tuo metu buvau apsirgęs, iš Kretingos toli neišvažiavau, bet grupelė bendraminčių buvome susirinkę. Toks jausmas, kad visa Lietuva tą dieną buvo laiminga, patriotiškai nusiteikusi, šalį buvo apėmusi euforija. Dabar vienybės trūksta, bet mes juk esam tokia tauta, kad, kai reikia, suremiame pečius.

Kalbino Audronė GRIEŽIENĖ, fotografavo Darius ŠYPALIS


Paskutiniame Eismo saugumo posėdyje svarstyta pora prašymų dėl to, kad vairuotojai, ieškodami, kaip išvengti rekonstruojamos Žemaitės al. atkarpos, suka aplinkinėmis gatvėmis ir kelia nepatogumų čia gyvenantiesiems.


Paskutiniame Kretingos rajono savivaldybės eismo saugumo posėdyje gausiu būriu dalyvavo Ėgliškių kaimo gyventojai, prašę įrengti kelio ženklus, žyminčius gyvenvietės pradžią ir pabaigą – tai, anot pareiškėjų, priverstų vairuotojus sumažinti greitį.


Ar turgų išgelbės šventės

  • Vitalija VITKAUSKIENĖ
  • Savivaldybėje

„Kretingos turgus“ yra vienintelė nuostolingai dirbanti Kretingos rajono savivaldybės įmonė, kuriai šiemet sumažinti nuostolį padėjo tradicinė Kretingos miesto šventė.


Auginti bulves – ir verslas, ir pomėgis

  • Audronė GRIEŽIENĖ
  • Žemė ir ūkis

Kodėl pastaraisiais metais Lietuvoje mažėja auginamų bulvių plotai, o ir valgytojų belieka vis mažiau? Į šį klausimą kretingsodiškis Antanas Grišmanauskas turi tiesų atsakymą: kalta nebent emigracija. Ūkininko manymu, bulvė buvo, yra ir bus antroji duona.


„Pajūrio naujienų“ laikraščio skaitytojas kraštietis Romualdas Beniušis ties pirmuoju Kretingos dvaro tvenkiniu, žmonių vadinamu trečiuoju, pastebėjo nematytą paukštį. „Kas tai – žąsis, antis ar koks kitas paukštis?“, – klausė jis.


Vieniems reikia grožio, kitiems – azarto

  • Audronė GRIEŽIENĖ
  • Žemė ir ūkis

Pasak Kretingiškio Stasio Peniko, normalūs parapijiečiai sekmadieniais iš labo ryto skuba į bažnyčią, o balandininkai su savo paukščiais – į didįjį miesto turgų. Ne tiek pirkti ar parduoti, kiek pasižmonėti, savo turimą skrajūną kam nors padovanoti ar į reikalingesnį išmainyti. Tiesa, taip tebūna tik vieną kartą per mėnesį.


Su kiekviena diena Lietuvoje atsiranda vis daugiau ekstremalaus sporto gerbėjų. Vienas iš įrodymų – jau trečius metus iš eilės Palangos skate parke vykstantis ekstremalaus sporto festivalis „Katilas“. Šiame konkurse varžosi mėgėjai iš visos šalies. Dalyviai kviečiami pasirodyti trijose skirtingose kategorijose – BMX dviračių, riedlenčių bei riedučių.


Vasara ne visiems moksleiviams – poilsio nuo mokyklos bei pramogų metas. Būtent šio sezono metu daugelis jaunų žmonių iškeičia laisvą laiką į trijų mėnesių darbą tam, kad susitaupytų pinigų asmeninėms išlaidoms bei įgytų naujos patirties. Nors sezoninių darbų pasirinkimas gana didelis – pradedant skrajučiu dalinimu, baigiant lauko prekyba, daugelis gimnazistų sulaukę pilnametystės ieško padavėjų darbo. Būtent apie šių pareigų pliusus ir minusus sutiko pašnekėti mano kolegė, restorane „Juzės Feliksas“ dirbanti aštuoniolikmetė kretingiškė Simona Gižaitė.


Vasara. Tai toks laikas, kai atrandi daug. Pakitęs oras ir šypseną verčiantys išspausti saulės spinduliai. Ilgos naktys prie laužo po atviru dangumi, kai nepaliauji galvoti. Svajoti. Svajoti apie dalykus, kurie galbūt yra visai nereikšmingi ir kelia juoką, bet suteikia gyvenimui išskirtinių akimirkų. Bėgti pajūriu ir juoktis iš visos širdies. Valgyti neprisirpusias uogas ir raukytis nuo jų rūgštumo. Vaikščioti basomis per ryto žolę, kai geriausias apavas tampa rasa, o ryto kavą keičia paukščių čiulbesys. Taip nuostabu yra atrasti kažką naujo, kažką dar nepažinto. Susipažinti su naujais žmonėmis. Įsimylėti. Kalbėtis apie viską ir apie nieką. Dalintis svajonėmis ir troškimais. Rasti tylą, kuri ramina.


Vaikų piešinių konkurse ,,Prezidentės medus“ dalyvavo ir Kurmaičių pradinės mokyklos ikimokyklinukai, kuriuos ugdo auklėtojos Jurgita Česnavičienė ir Danguolė Slavinskienė. Nei pedagogės, nei vaikai nesitikėjo tokios didelės sėkmės – puspenktų metų Auksės Gedvilaitės piešinys pateko tarp 5-ių geriausių ir papuoš medaus dovanas, kurias Lietuvos Prezidentė Dalia Grybauskaitė teikia mūsų šalies garbiems svečiams bei draugams.


Visą rugpjūtį į kūrybinių susitikimų ciklą „Alter Etno“ vaikus, jaunimą ir suaugusiuosius būrusi kultūros pieva „I love Palanga“ rugpjūčio 24 d. pakvietė paskutiniam vakarui su „Psilikono teatro“ spektakliu „Etno Šiltnamis“ ir kūrybinėmis dirbtuvėmis visai šeimai.


Nuo šių metų rugsėjo 1-osios dienos laikantieji vairavimo praktikos egzaminą susidurs su naujove – jie nebeprivalės savo sugebėjmų demonstruoti aikštelėje. Vietoj to, egzaminuojamieji viso egzamino metu bus tikrinami tik realiomis eismo sąlygomis – esą tai išugdys jaunuosius vairuotojus būti kur kas dėmesingesniais, mokys juos priimti tinkamus sprendimus atitinkamose situacijose. Tačiau ar iš tiesų šis pasikeitmas išeis į naudą, o galbūt egzaminą išlaikiusiųjų skaičius tiesiog sumažės.


Rugpjūčio 12 dieną, 9 valandą ryto jaunimas susirinko prie Kretingos M. Valančiaus viešosios bibliotekos durų, apsiginklavę kuprinėmis, patogiais drabužiais ir batais. Tarptautinė jaunimo diena buvo paženklinta 25 kilometrų žygiu miško link.


Rugsėjo 9 d., šeštadienį, 19val. Palangoje kultūros bare Kablys: Jūra. Kultūra įvyks antrasis jaunimo alternatyvios mados festivalis IKRA MADA KILiMAS, kuriame jaunieji mados kūrėjai turės progą susitikti, pamatyti vieni kitų darbus, viešai pristatyti savo kolekcijas bei pasimokyti iš profesionalų ir dizaino studentų.


„Nė cento“, – tikino kaltinamieji 44 metų Plungės rajono gyventojas Evaldas Bumblys, 48 metų klaipėdietis Rolandas Trimailovas ir 53 metų Klaipėdos rajono gyventojas Arūnas Tebelškis, Kretingos rajono apylinkės teisme paklausti, tai kiek užsidirbo 2015 metų gruodį nelegalų krovinį – vilkiką vyriškų baltinių ir kitų drabužių iš Norvegijos atgabenę į sandėlį Kretingoje ir čia organizavę jų realizavimą. Dabar vyrai už nusikalstamu būdu gauto turto įgijimą ir realizavimą laukia nuosprendžio, kuris bus skelbiamas rugsėjo 1 dieną.


  • Iš po­li­ci­jos su­ves­ti­nių

PALANGOJE.

Rugpjūčio 22 dieną pareiškėjas pamatė, kad dar 2017 metų rugpjūčio 9 dieną buvo gavęs SMS pranešimą, jog laimėjo 1 tūkst. Eur ir telefoną „Samsung“. 2017 metų rugpjūčio 23 dieną paskambinus nurodytu telefonu, jam keletą kartų buvo liepta nupirkti telefono kortelės papildymo čekius: iš pradžių – vieną, paskui – po keletą vienetų, kurių kodus jis sudiktavo telefonu ir sulaukė pažado, kad laimėjimas bus pristatytas apie 13.30 val. Kai jo negavo, asmuo susiprato buvęs apgautas. Nuostolis – 220 Eur.

SAULĖTEKIO TAKE. Rugpjūčio 21 d. apie 7 val. 5 min. pastebėta, kad po nakties pavogtas automobilis „Bmw 730D“ (pagamintas 2006 m.) Nuostolis – 8 tūkst. 784 eurai.

ŽVEJŲ G. Rugpjūčio 21 d. apie 16.40 val. automobilis „Audi A6“, kuriuo kieme atbuline eiga važiavo 1973 m. gimęs vairuotojas, partrenkė 1932 m. gimusią moterį. Ligoninėje jai nustatytas klubo sąnario lūžis, gydoma Traumatologijos sk.

„P.n.“ informacija


Kartu su rinktine – Europos sidabras

  • Audronė PUIŠIENĖ
  • Sportas

Klaipėdoje įvykusiame Europos merginų iki 17 metų rankinio čempionate kartu su Lietuvos rinktine U-17 (vyr. treneris Karolis Kaladinskas)startavo ir Kretingos sporto mokyklos rankininkė vartininkė Ieva Jankauskaitė. Ji kartu su Lietuvos rinktine tapo Europos vicečempione ir per žingsnį buvo nuo aukso medalio – Lietuvos rinktinė finale apmaudžiai tik 1 įvarčio skirtumu 24:25 pralaimėjo Portugalijos rinktinei.


Lietuvos futbolo federacijos (LFF) II lygos Vakarų zonos II ratą Kretingos „FK „Minija“, treniruojama Arvydo Balsevičiaus, pradėjo pergalėmis.


Besibaigiant vasarai Šventojoje buvo surengta didžiausia Lietuvoje tarptautinė vasaros sporto stovykla – Lietuvos karatė kiokušin federacijos suorganizuotoje stovykloje per tris pamainas savo jėgas išbandė ir kvalifikaciją kėlė 600 karatekų.


  • Gaisrai

Rugpjūčio 23 dieną 16.53 val. gautas pranešimas, kad Padvariuose, prie Guobų g., kombainas uždegė laukus. Ugniagesiams vykstant į vietą, buvo gauta patikslinta informacija, kad kombainas nedega, o dega tik ražienos. Jas ir užgesino ugniagesiai. Išdegė apie 5 arų plotas.

Kretingos priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos atstovas Rimantas Nagreckis skatino ūkininkus, kurie jau įpusėjo javapjūtę, neprarasti atsargumo. „Skatiname ūkininkus laikytis tvarkos ir priešgaisrinės saugos taisyklių, turėti gesintuvus, kad būtų galima išsaugoti savo kombainą, jei staiga įsipliekstų ugnis“, – teigė R. Nagreckis.

Tą pačią dieną – rugpjūčio 23-ąją – 16.55 val. gautas pranešimas, kad ant Palangos g. ties 25 namu guli ant važiuojamosios dalies nuvirtęs medis. Ugniagesiai medį supjaustė ir pašalino nuo kelio.

„P.n.“ informacija


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas