Pajūrio naujienos
Help
2018 Birželis
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se3101724
Orų prognozė
Dieną20°C debesuotumas 1 %
Naktį17°C debesuotumas 5 %
Apklausa

Ar rajono valdžia turėtų pasirūpinti vaikų vasaros poilsiu?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

(1177) 2017-08-18

Ministras kvietė dialogui

  • Audronė GRIEŽIENĖ
  • Pirmas puslapis
Svečiai pabuvojo Šv. Antano dienos centre. Iš kairės – juos pasitikęs brolis pranciškonas Astijus, ministras Linas Kukuraitis, Seimo narys Antanas Vinkus, provincijolas Algirdas Malakauskis, vicemerė Danutė Skruibienė, ministro patarėja Kristina Paulikė ir centro vadovė Margarita Lizdenytė.

Antrą kartą šią vasarą Kretingoje lankėsi socialinės apsaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitis. Liepą jis dalyvavo konferencijoje „Tribūna jaunai šeimai“, pabuvojo Padvarių socialinės globos namuose, o šįkart kartu su patarėjomis Kristina Paulike bei Dalia Skučaite Savivaldybėje susitiko su rajono vadovais, tarybos nariais, socialinės paramos, Vaiko teisių apsaugos tarnybos, švietimo ir nevyriausybinių organizacijų atstovais. Svečius lydėjo Seimo nariai Levutė Staniuvienė bei Antanas Vinkus.

Atskleidė tris prioritetus

Anot ministro, savivaldybės yra pagrindinės socialinių paslaugų teikėjos, Vyriausybės socialinės politikos įgyvendintojos. Ministerijos darbuotojų tikslas – rajonuose susipažinti su kuo daugiau šioje srityje dirbančių žmonių ir atverti kelią dialogui, kad, iškilus problemoms nacionaliniu lygiu, jie visada galėtų kreiptis. L. Kukuraičio nuomone, iki šiol ministerijos ir savivaldybių ryšiai buvo blankūs.

Svečiai kretingiškiams išdėstė Vyriausybės planus ir kas jau nuveikta, pristatė tris šioje kadencijoje numatytas prioritetines socialinės politikos kryptis: mažinti skurdą ir pajamų nelygybę, stiprinti šeimos ir vaiko apsaugą, skatinti piliečių socialinę atsakomybę.

Kylant produktų bei paslaugų kainoms, socialinę įtampą, depresines nuotaikas, neteisingumo jausmą kurianti pajamų nelygybė yra viena didžiausių bėdų Lietuvoje, tad pirmasis žingsnis, sprendžiant šią problemą, bus darbo užmokesčio bei išmokų didinimas, asmenų, gaunančių socialinę paramą, įdarbinimas. Svarstoma pirmiausia padidinti darbo užmokestį dirbantiesiems valstybės tarnyboje ir biudžetinėse įstaigose, tada prie to esą prisiderintų ir privatus sektorius. Bet yra ir kitas kelias – pradedant ministerijomis, mažinti valdymo aparatą. Susikurtų darbo užmokesčio fondas, už geresnius atlyginimus būtų galima pritraukti kompetentingus specialistus. Trečias būdas skurdui mažinti – lengvinti mokestinę naštą, tai yra didinti neapmokestinamų pajamų dydį mažiausiai uždirbantiems.


Vaidas KUPRELIS:

– Pratybos nukreiptos prieš Baltijos respublikas. Ne vieneri metai, kai Rusija mokosi kirsti vadinamąjį Suvalkų koridorių į Kaliningradą. Mokymais prisidengus, gali būti vykdomos provokacijos. Sovietų sąjunga tokią tradiciją taip pat turėjo – pratybomis pradėjo invaziją į Čekoslovakiją. Kita vertus, mūsų situacija skiriasi, nes esam NATO nariai, o Vašingtono sutarties 5 straipsnis numato, kad vienos šalies užpuolimas reiškia visų NATO šalių užpuolimą, tad, turėdami, kas padėtų apsiginti, galim jaustis saugiau.

Gintautas VENCKUS:

– Seku žinias, žinau, kad tos karinės pratybos šalia Lietuvos, Baltarusijoje, bus didelio masto, dalyvaus apie 100 tūkstančių karių, labai daug karinės technikos. Tokia informacija kelia nerimą, bet aš manau, kad Lietuva irgi nesnaudžia, yra budri. O iš ruso visko galima tikėtis. Aš jokiu būdu nieko blogo nesakau apie rusų tautą. Man tik jų politika nepatinka.

Bronius ANČEREVIČIUS:

– Nieko nežinau, nesidomiu. O kad ir domėčiaus, kas iš to? Ką galėčiau pakeisti? Bus – kaip bus. Propagandos daug iš visų pusių, pasaulis pastaraisiais metais labai neramus. Tik galvoju, jei kas, mūsų kariuomenė irgi nesnaudžia, ginkluojasi, mokosi, ruošiasi priešą atremti. Be to, NATO padės.

Regina STONKUVIENĖ:

– Nejauku girdėti, per širdį pereina, kai išgirstu žinias ar žiniasklaidoje paskaitau apie tas pratybas. Galvoju, kažin, ar tos grėsmės – realios, ar truputį išpūstos? Vieni kalba vienaip, kiti – kitaip. Skaičiau, kad ir mūsiškiai ruošiasi – didina sąjungininkų pajėgas, stebi situaciją. Atrodo, ko žmonėms trūksta, ko kiršintis, kuo valstybėms nepasidalinti? Turiu trejų metų anūkę, norėčiau, kad jokios baisios negandos niekada neužkluptų.

Kalbino Audronė GRIEŽIENĖ, fotografavo Darius ŠYPALIS


Kartenoje jau ketvirtą vasarą buvo surengta eksperimentinės inžinerijos stovykla „eeKūlgrinda“, sukvietusi netradicinei kūrybai netradicinėje aplinkoje įvairių sričių menininkus iš Lietuvos, Belgijos, Olandijos, Rusijos. Stovykloje buvo eksperimentuojama su įvairiomis meno rūšimis – muzika, skulptūra, fotografija, derinant jas su šiuolaikinėmis technologijomis ir net kulinarija, kaip tam tikru meno įrankiu.


  • Iš po­li­ci­jos su­ves­ti­nių

KRETINGOS RAJONE.

SALANTUOSE. Rugpjūčio 15 d. apie 18 val. moteris ūkiniame pastate, rado 8-to kalibro pistoletą „POLICE“ su dėtuve. Aplinkybės aiškinamos. KŪLUPĖNUOSE. Į policiją kreipėsi vyras, kuris nurodė, jog rugpjūčio 14 dieną apie 15 val. pastebėjo, jog iš namų dingo įvairūs aukso juvelyriniai dirbiniai ir 1 tūkst. 200 Eur grynų pinigų. Iš viso vyras patyrė 2 tūkst. 250 Eur nuostolį.

ŽIBININKUOSE. Rugpjūčio 16 dieną vyras pranešė, kad iš automobilio buvo pavogta fototechnika: jam priklausęs fotoaparatas „Nikon D750“ (2 tūkst. 300 Eur), objektyvas „Sigma 24 MM.“, dvi atminties kortelės, o taip pat bičiuliui priklausantis fotoaparatas „Canon 5D Mork II“ (700 Eur), objektyvas „Sigma“, nešiojamasis kompiuteris „Lenovo“ bei „GoPro“ kamera.

PALANGOJE.

KLAIPĖDOS pl. Rugpjūčio 15 d. apie 8 val. pastebėta, kad iš prekybos centro stovėjimo aikštelės pavogtas automobilis „Toyota Prius“ (pagamintas 2012 m.). Nuostolis –11 tūkst. 500 eurų.

ŽVEJŲ g. Rugpjūčio 15 d. apie 7 val. pastebėta, kad nuosavo namo kiemo pavogtas automobilis „BMW 520D“ (pagamintas 2008 m.). Nuostolis – 12 tūkst. eurų.

J. BASANAVIČIAUS G. Rugpjūčio 14 dieną apie 2.40 val. į naktinį klubą atėjęs nepažįstamas jaunuolis sudaužė stiklinį 200 Eur vertės stalą ir 10 Eur vertės taurę.

„P.n.“ informacija


Futbolo klubo „Žibininkai“ iniciatyva Kretingoje jau 14-ą kartą įvyko Žolinės futbolo turnyras, kuriame, be turnyro šeimininkų, varžėsi klubo bičiuliai – komandos iš Mažeikių, Telšių, Latvijos.


Kretingos motobolo komandos „Milda“ žaidėjai neslėpė – triuškinanti pergalė 6:0 prieš „Zaria“ iš Minsko jiems ypač saldi. Taip tarsi užgydyta moralinė žaizda, kurią paliko rungtynės išvykoje – tuomet „Milda“ buvo nepelnytai nubausta, skiriant 11 metrų baudinį, o jį realizavusi „Zaria“ rezultatą išlygino iki 5:5.


Pasibaigė Rajono futbolo „7x7“ pirmenybės: pirmoje lygoje pergalę šventė „Virusas“, antroje – „Kartena“.


Po 5 savaites trukusio remonto vakar oficialiai buvo atidarytas vadinamasis beždžionių tiltas per Akmenos upę, jungiantis Klaipėdos bei Malūno gatves su Mėguvos gatve.


Traukė kitoks Viliaus Orvido pasaulis

  • Audronė GRIEŽIENĖ
  • Mūsų žmonės

Orvidų sodyboje Gargždelės kaime gausus būrys giminių, draugų, bendraminčių buvo susirinkę pagerbti prieš 25-erius metus amžinybėn išėjusio šios sodybos įkūrėjo Viliaus Orvido atminimą. Rugpjūčio 16-ąją jam būtų sukakę 65-eri.


Lietuvoje pirmą kartą viešintis iš Prancūzijos atvykęs Žakas Guifo (Jacques Guiffault) aplankė tas vietas, kuriose pėdsaką kadaise, Antrojo pasaulinio karo metais, paliko jo tėvas Polis Guifo (Paul Guiffault) – 1940–1944 m. Klaipėdoje gyvenęs ir dirbęs karo belaisvis.


Laukžemėje trumpam atgijo tarpukario gyvenimas

  • Dovilė URNIKIENĖ
  • Mūsų žmonės

„Kas per Žolinę nesubėgs į didelį būrį, bus biedni visus metus“, – tarmiškai į publiką kreipėsi Kretingos rajono kultūros centro Laukžemės skyriaus vedėja ir bendruomenės pirmininkė Aida Mikutienė, pasveikindama visus gausiai susirinkusius į tradicinę vasaros šventę – Žolinę. Šventės rengėjams pavyko sukurti atmosferą, tarsi visi būtų atsidūrę Laukžemėje prieš 100 metų, kuomet čia buvęs valsčiaus centras – tai originali įžanga į Valstybės atkūrimo šimtmetį, kuris bus minimas kitąmet.


Ekspedicija baigėsi, misija prasideda

  • Audronė GRIEŽIENĖ
  • Mūsų žmonės

„Kai kas nors paklausia, ką įspūdingiausio patyriau ekspedicijoje, atsakau, jog įspūdingiausia buvo viskas – pradedant labai draugiška darnia komanda ir jos vadovu Arnoldu Foku, baigiant atradimo džiaugsmu ir tremtinių bei partizanų dainomis, kurias vakarais dainuodavom, pritariant keturstygei gitarai“, – teigė ekspedicijos „Misija Sibiras“ dalyvis salantiškis Aurimas Rapalis.


„Kai anyta papasakojo apie pyragų konkursą, taip panorau jame dalyvauti, kad pasakiau: turėsiu laiko ar ne, bet tortą konkursui būtinai iškepsiu“,– linksmai pasakojo padvariškė Asta Butkienė, kurios tortas „Rafaelo“ Padvarių vasaros šventėje buvo pripažintas ne tik pačiu skaniausiu, tačiau tapo ir pačiu brangiausiu – čia pat įvykusiame pyragų aukcione jis nupirktas už 55 eurus. Tiek už savo žmonos skanėstą nepagailėjo Vytautas Butkus, nusprendęs tokiu būdu paremti aktyviai veikiančią ir žmones buriančią Padvarių kaimo bendruomenę.


„Ar išdrįsi Tu išbandyti savo jėgas?“ – taip organizatoriai kvietė jaunimą į žygį „Drąsos iššūkis“, kuris buvo skirtas Tarptautinei jaunimo dienai paminėti. Šį iššūkį priėmė beveik 30 dalyvių ir dažnas jų teigė: 30 km pėsčiomis, pakeliui atliekant dar ir įvairias užduotis, buvo ne tik proga pažinti gražias mūsų rajono vietoves, bet ir save.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas