Pajūrio naujienos
Help
2018 Liepa
Pi 29162330
An 310172431
Tr 4111825
Ke 5121926
Pe 6132027
Še 7142128
Se18152229
Orų prognozė
Dieną27°C debesuotumas 65 %
Naktį17°C debesuotumas 7 %
Apklausa

Ar jums buvo įdomu, kas vyko per V. Putino ir D. Trumpo susitikimą Helsinkyje?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

(1175) 2017-08-08

Po gimtą kraštą su šeima keliaudamas Juozas Dapšauskas patyrė, kad ne kiekvienas atvykėlis susigaudytų, kur teirautis rakto, norint pasigrožėti Gaidžio kalno koplyčios freskomis.

Ne kiekvienas gali pasigėrėti garsaus dailininko Vaidoto Žuko freskomis, kuriomis išpuošta Gaidžio koplyčia, esanti Salantų regioniniame parke – tik tie, kurie žino, kad raktas nuo koplyčios durų yra pas seniūną ir dėl to iš anksto susitarė. Ne kiekvienas keliautojas lengvai ras ir Kartenos piliakalnį ar Dauginčių atodangą, nuo kurios atsiveria kvapą gniaužantys vaizdai – į šias vietas trūksta nuorodų, jų neaptinka GPS įrenginiai. Tačiau tokių keliautojų įspūdžių išgirdusi Salantų regioninio parko direkcija įsitikinusi, kad informacijos yra pakankamai – patys turistai turėtų atsakingiau susiplanuoti maršrutą.

„Su šeima daug keliaujame, ypač – po regioninius parkus ir žinome, kad juose būna lankytojų centrai. Tačiau kai vietinių žmonių paklausėme, ar Salantų regioniniame parke toks lankytojų centras yra – apie jį niekas nieko nežinojo. Apie tai nėra informacijos ir Salantų mieste, kad čia atvykęs žmogus galbūt susidomėtų ir patrauktų jo ieškoti. O ir privažiavus patį Salantų regioninio parko lankytojų centrą, nelabai atkreipsi dėmesį į jį“, – savo įspūdžiais pasidalijo Juozas Dapšauskas, kuris su šeima keliavo po gimtą Salantų kraštą.

Salantų regioninio parko direktorius Modestas Šečkus nenorėjo su tuo sutikti: „Jeigu žmogus išsako tokį pastebėjimą, gal informacijos ir galėtų būti daugiau. Tačiau iš patirties galiu pasakyti, kad vieni lankytojai randa būdų, kaip gauti informacijos, kurios yra pilna internete, o kitiems – nors nuorodų būtų ir ant kiekvienos sankryžos, vis tiek jų neužtektų. Šiais laikais, kai informacijos internete yra tiek daug, žiniasklaidoje buvo plačiai aprašytas lankytojų centrų kūrimasis ne tik pas mus, bet ir kituose regioniniuose parkuose, sunku patikėti, kad dar kažkas kažko gali nerasti.“

Tai, kad Salantų regioninio parko lankytojų centras yra žinomas, anot M. Šečkaus, liudija statistika: pernai centras sulaukė 1 tūkst. 100 lankytojų, o šiemet – apie 700, neskaičiuojant įvairių edukacinių užsiėmimų, žygių.

„Nuolat sulaukiame žmonių skambučių ir teikiame informaciją ne tik apie lankytinus objektus, bet ir apie tai, kur užsisakyti nakvynę, kur galima pavalgyti. Padedame susiplanuoti kelionę“, – teigė M. Šečkus.


Darbėnų gimnazija kartu su Krašto apsaugos savanorių pajėgų 3-osios rinktinės kariu savanoriu Darbėnuose gyvenančiu Eugenijumi Malyševu vaikus ir jaunuolius pakvietė dalyvauti karinėje stovykloje „Jaunoji ūdra“, kurios esminis tikslas – ne tik užimti vaikus, bet ir ugdyti jų patriotizmą bei fizinę ištvermę.


Praėjusio ketvirtadienio vakarą Kretingos rajono policijos komisariato pareigūnams buvo pranešta, kad Pervažos gatvėje Kretingoje vyras smurtauja prieš sugyventinę.

Nuvykus į vietą, namuose pora rasta neblaivi – 55-erių moteris įpūtė 2,22 prom., o ketveriais metais vyresnis vyras – 2,63 prom.

Paaiškėjo, kad dailiosios lyties atstovė peiliu sužeidė savo draugą. Dėl durtinės žaizdos jis išvežtas į ligoninę.

Medikai apžiūrėjo ir moterį. Jai nustatyti krūtinės, kairiojo dilbio ir šlaunies sumušimai.

„P. n.“ informacija


  • Iš po­li­ci­jos su­ves­ti­nių

KRETINGOJE

VOLUNGĖS G. Rugpjūčio 6 dieną apie 10 val. po išgertuvių pas draugę vyras (gimęs 1982 m.) pamatė, kad piniginėje nebeturi 1,5 tūkst. Eur. Įvykio aplinkybės ir įtariamieji vagyste tikslinami.

PALANGOJE.

VYTAUTO G. Rugpjūčio 5 dieną iš namo kiemo pavogtas prirakintas mėlynai-žalias dviratis „Cube Curve Pro 54“, vertas 700 Eur.

J. BASANAVIČIAUS G. Rugpjūčio 6 dieną apie 2.30 val. viešojo saugumo pareigūnai pastebėjo jaunuolį, galimai rūkantį narkotinių medžiagų suktinę. Pareigūnams artėjant vaikinas leidosi bėgti, nevykdydamas teisėtų pareigūnų reikalavimų sustoti ir bėgdamas išmetė suktinę. Pareigūnams pavijus jaunuolį, šis aktyviai priešinosi, tad buvo panaudotos ašarinės dujos. Pareigūnai aptiko vaikino išmestą suktinę, o jaunuolio kišenėje rado popieriaus lankstinuką su augalinės kilmės medžiagomis.

AUKŠTAIČIŲ G. Rugpjūčio 7 dieną apie 1 val. užpulti ir, panaudojus fizinę jėgą, apiplėšti du nepilnamečiai. Iš vieno užpuolikai atėmė 85 Eur, iš kito – 20 Eur.

„P. n.“ informacija


Tautodailininkas, kuriantis rožių karalystę

  • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
  • Vakarų Lietuva

Karteniškis 65-erių Arvydas Klovas apylinkėse kone keturis dešimtmečius buvo žinomas vien kaip tautodailininkas, drožiniais išpuošęs savąjį miestelį, Žemaitiją bei šalies parkus. O nuo pernai Kartenoje bei visame Kretingos rajone garsas pasklido apie jį kaip rožių sodo kūrėją-architektą, savo sodybą pavertusį šių išskirtinio grožio gėlių karalyste.


Savivaldybės administracijos direktorius Virginijus Domarkas dar 2014 m. vasario 3 d. pasirašė įsakymą, savininkus įpareigojantį kioskus iš miesto centro iškeldinti.

Vietas Kretingos miesto centre iš visų jėgų išlaikyti besistengiančių kioskininkų, tam besipriešinančių Žemaitės gatvės namų Nr. 6 ir 8 gyventojų bei šiuos namus administruojančios bendrovės „Kretingos būstas“ istorija pastarosiomis dienomis vis labiau panašėja į detektyvą.

Ieškos aferistų

„Svarbiausia dabar – pagauti balsavimo biuletenius suklastojusius aferistus ir nubausti“, – taip tarpusavyje kalbėjo į jų kieme vykstantį susirinkimą besirenkantys žmonės. Maža to, jie įtarė, kad kažką nuslėpti nori ir patys „Kretingos būsto“ darbuotojai, sušaukę šį susirinkimą.

„Kaip kitaip suprasti? Nežinomas asmuo suklastoja dokumentą, jo pagrindu, gviešiantis išsipirkti mūsų namui priskirtą valstybinę žemę, renkami parašai, įmonės vardu apgaudinėjami žmonės, o namus administruojančios bendrovės darbuotojai tyli kaip pelės po šluota?“ – svarstė gyventojai.

„Mes su Gražina Gegyte vadybininkės Audronės Urbonienės irgi klausėme, ar bus kreiptasi į teisėtvarkos pareigūnus dėl dokumento klastojimo? Atsakymas buvo, kad ne“, – negalėjo atsistebėti viena daugiabučio gyventojų Danutė Rimkutė. Šį susirinkimą suorganizavusioms direktorei Jurgitai Trinskienei ir vadybininkei A. Urbonienei moteris rėžė dar daugiau: esą, jeigu įmonės vadovybė nemato reikalo išaiškinti klastotojus, – tai padarys patys gyventojai. „Mes jau renkame informaciją, pateiksime ir policijai, ir prokuratūrai. Prašysime ištirti ir prašymą surengti balsavimą pasirašiusių žmonių parašų autentiškumą. Yra požymių, kad kai kurie parašai gali būti netikri“, – teigė ji.


Rugpjūčio 4 dieną 23.54 val. gautas iškvietimas apie tai, kad Melioratorių g. ir Žemaitės al. sankryžoje užsidegė automobilis „Renault Laguna“. Ugnį, panaudodamas gesintuvą, spėjo užsigesinti pats automobilio savininkas iki atvykstant ugniagesiams.


Šventė gaisru vos nesibaigė Voveraičių kaime – čia rugpjūčio 5 dieną, artėjant vidurnakčiui, į dangų paleidus degančius žibintus, vienas jų užsikabino už eglės šakos. Laimei, žibintas rūko ir nespėjo uždegti spygliuočio, kol į vietą atvykę ugniagesiai jį užgesino.

„Dangaus žibintas – tai yra atvira ugnis, kurios, paleidęs į dangų, nebegali niekaip valdyti“, – perspėjo R. Nagreckis, kviesdamas žmones atsakingai pasirinkti vietą, kur leidžiami dangaus žibintai.

„P. n.“ informacija


Eisena – vienas tradicinių Porciunkulės momentų.

Savaitgalį Salantuose nuvilnijo tradicinė miesto šventė, persipynusi su garsiaisiais Porciunkulės atlaidais. Netrūko nei maldų, nei dainų, nei muzikos, nei sporto varžybų, nei šiaip linksmo šurmulio.

Čiupt už vadžių

„Aš trisdešimt devynerius metus gyvenu Salantuose, prisimenu anksčiau čia buvusias daug kuklesnes šventes, o dabar tik džiaugtis galime renginių gausa ir įvairove“, – sakė Salantų kultūros centro direktorė Stasė Preibienė.

Šeštadienį 6 jaunimo komandos parko stadione žaidė futbolą. Padedant istorikui Pauliui Vaniuchinui, buvo atgaivintas daugiau kaip prieš 100-metį mieste įvykęs pirmasis viešas susirinkimas – ta proga bažnyčios šventoriuje įvyko šv. Mišios, o „Auso paukštės“ laimėtojai Joniškio rajono Kriukų skyriaus artistai suvaidino komediją „Loterija“. Abi šventės dienas skambėjo vietinių saviveiklininkų bei kviestinių grupių koncertai, netrūko atrakcijų vaikams, miesto centre lalėjo tautodailės ir amatų bei kaimiško maisto mugė.

„Ne veltui gyvuoja posakis „Čiupt už vadžių – vėl iš pradžių“. Nepatikėsit, bet jau šiandien aš ruošiuosi ir kitų metų šventei. Vaikštau štai po centrą, kalbinu visus čia sugužėjusius amatininkus, tautodailininkus, maisto, rankdarbių ir suvenyrų prekeivius, prašau, kad kitą rugpjūtį ir vėl neaplenktų mūsų Salantų“, – juokėsi S. Preibienė.


Vilius Orvidas gyvas prisiminimuose

  • Audronė GRIEŽIENĖ
  • Sukaktys
Šventąją Trejybę simbolizuojantis medis dar labiau papuošė Dievo Apvaizdos akimi vadinamą Orvidų sodybos parką.

Šeštadienį Orvidų sodyboje-muziejuje Gargždelės kaime po šv. Mišių, skirtų šios sodybos įkūrėjo brolio pranciškono akmentašio Viliaus Orvido 25-osioms mirties metinėms, šiltais prisiminimais apie šią neeilinę asmenybę pasidalijo gausus būrys giminių, vaikystės ir jaunystės laikų draugų.

Skulptūrą prašė skaityti

Vienas gražiausių renginio akcentų buvo Šventąją Trejybę simbolizuojančios skulptūros „Vyzdys“ oficialus pristatymas parke, kurį pats Vilius yra pavadinęs Dievo Apvaizdos akimi.

Vilnietis skulptūros autorius technologijų mokytojas Vykintas Šlapikas teigė pats asmeniškai V. Orvido nepažinojęs, tačiau įdomių istorijų prisiklausęs iš kitų. „Pasakodavo, kad tas žmogus eidavo namo iš kur nors ir vis parsinešdavo po akmenį – taip po truputį lipdė savo sodybą-absurdo muziejų“, – juokėsi jis.

Vėliau, sakė, Vykintas, likimas jį suvedė su kolega Žilvinu Beniušiu. „Aš jam ėmiau pasakoti, ką žinąs apie įspūdingą sodybą prie Salantų, o šis paslaptingai nusišypsojo, prisipažino esąs sodybos įkūrėjo giminaitis. „Žilvinas paklausė, gal galėčiau iš seno ąžuolo, kurį Viliaus sesuo Palmira su vyru Liudviku parsitempė iš miško, sukurti perkūno skulptūrą-medį, augantį šaknimis į viršų – panašią į kažkada toje sodyboje stovėjusią, bet nugriuvusią“, – sakė V. Šlapikas.

Jis atviravo kopijuoti nenorėjęs, ieškojęs ir radęs naujų idėjų. Pasak autoriaus, jo medžio ir akmens skulptūra yra simbolių rinkinys, tad kas kaip nori, tas taip tegul ją skaito.

Anot vilniečio, iškalbingą, Šventą Trejybę simbolizuojančią skulptūrą jis kūrė ne vienas, o su keliais neįgaliais žmonėmis, kartu dirbančiais katalikiškose „Lobių dirbtuvėse“ prie Vilniaus.


Kartenos seniūnijos Gintarų kaime akcinės bendrovės „Linas Agro Group“ pastatytas naujas elevatorius jau sulaukė šiųmetinio derliaus: pirmąsias 150 tonų žieminių miežių į bendrovės aruodus supylė Kretingos seniūnijoje ūkininkaujanti Aurelija Leišienė.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas