Pajūrio naujienos
Help
2018 Birželis
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se3101724
Orų prognozė
Dieną15°C debesuotumas 12 %
Naktį12°C debesuotumas 12 %
Apklausa

Ar rajono valdžia turėtų pasirūpinti vaikų vasaros poilsiu?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

(1171) 2017-07-25

Beglobiai ligoniai – lyg voverės rate

  • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
  • Pirmas puslapis
Nors Kretingoje šiuo metu namuose socialiniai darbuotojai prižiūri per 200 ligotų senolių, tačiau tokių rajone yra gerokai daugiau, ir šios srities specialistų poreikis auga.

Ištisomis paromis nebesikelia iš lovos, svetimus kiemus išpuošia gėlėmis lyg altorius, naktimis užgieda vilko balsais. Savo aplinkoje pastebintys taip neįprastai besielgiančius vienišus senolius, kretingiškiai nebežino, kur ieškoti pagalbos – ligoninėje, Psichikos sveikatos centre ar Savivaldybėje. O ir pranešus šioms tarnyboms, teigė Kretingiškė Zita Paulienė, pagalba nėra greita ir efektyvi. „Susidaro įspūdis, kad tie žmonės valstybei visai nerūpi. Beglobiais katinais ir šunimis pasirūpina, o sergančiu vienišu žmogumi – ne“, – tikino skaitytoja.

Ko vienišam reikia

Z. Paulienė pasakojo, kad jos kaimynystėje, Taikos gatvėje, gyvena psichinę negalią turinti Vanda, kurios namai pavirtę landyne. „Pavasarį mano kiemą, laiptus ji apkaišo gėlėmis, įsitaiso komposto dėžėje nuogu pilvu. Paskambinu į Psichikos sveikatos centrą, ją išveža į Klaipėdos psichiatrinę ligoninę. Bet grįžusią po mėnesio ją pradeda su buteliais lankyti „draugeliai“, ir ratas vėl užsisuka. Kurį laiką Vandos nebesimatė, nubėgau pažiūrėti – ši guli išsekusi ir nesikelia iš lovos. Paskambinau į greitąją, bet ši neatvažiavo. Nejaugi taip ir paliks žmogų numirti“, – samprotavo dėl Vandos likimo neabejinga kaimynė. Po savaitės, ji sakė, sutiko Vandą sunykusią išeinančią iš parduotuvės ir slepiančią už skverno pusbutelį.


,,Biblioteką turėtume užbaigti kitąmet, Sporto ir sveikatingumo kompleksą – po dvejų metų“, – apie didžiąsias Kretingos miesto, taip pat ir rajono, statybas, dėl kurių vilkinimo, kitų nesklandumų Savivaldybės valdžia ne kartą buvo kritikuota, sakė Kretingos rajono savivaldybės administracijos direktorius Virginijus Domarkas.


Pripažino kaltais dėl vyro nužudymo

  • Dovilė URNIKIENĖ
  • Teisėtvarka

Penktadienį Klaipėdos apygardos teismas paskelbė nuosprendį kretingiškiams 20 metų Deividui Stončiui, 31 metų Rolandui Arbačauskui ir 26 metų Žutautų kaimo gyventojui Steponui Kaunui. Visi jie pripažinti kaltais dėl 42 metų kelmiškio Dainiaus Andriuškos nužudymo – vyras šių metų naktį iš vasario 3 dienos į 4-ąją buvo stipriai sumuštas ir paliktas tįsoti laiptinėje viename daugiabučių Kretingoje.


  • Iš po­li­ci­jos su­ves­ti­nių

KRETINGOS R.

ŽUTAUTŲ k. liepos 22 d. apie 22 val. automobiliui TOYOTA RAV 4 kelią užblokavo ŠKODA OCTAVIA. Iš jo išlipę du nepažįstami vyrai trankė sustabdytą mašiną, norėjo patekti į vidų, nulaužė veidrodėlį ir akmeniu suskaldė stiklą. Be nukentėjusios vairuotojos, gimusios 1967 m., automobilyje buvo dar dvi moterys ir 5-erių berniukas. Pradėtas ikiteisminis tyrimas.

PALANGOJE.

MEILĖS al. liepos 21 val. apie 19. 30 val. Baltarusijos pilietis, gimęs 1972 m., pastebėjo, kad iš viešbučio dviračių stovėjimo aikštelės dingo 500 Eur vertės jo dviratis.

GANYKLŲ g. liepos 22 d. apie 6. 30 val. dideliu greičiu, kliudydama kitas mašinas, automobiliu KIA MOTORS važiavo neblaivi (2,38 prom.) moteris, gimusi 1980 m. Ji sulaikyta.

Parengė Audronė GRIEŽIENĖ


Į naujas Vydmantų seniūnijos seniūno pareigas, vakarykštės dienos duomenimis, buvo du pretendentai.


Piliakalnio papėdėje – kuršių miestas

  • Audronė GRIEŽIENĖ
  • Šventės

Kartenos piliakalnyje nuaidėjo festivalis „Kuršių genties vartus pravėrus“. Vyko kraują stingdančios riterių kovos, rekonstruktorių pasirodymai, rungtys ir senoviniai žaidimai. Sutemus prieigas nušvietė 8 liepsnojantys simboliniai piliakalnių vartai bei 2 tūkst. žvakučių girlianda ant kalno.


Baubliai atšventė vasaros šventę

  • Audronė GRIEŽIENĖ
  • Šventės

Kretingos rajono kultūros centro Baublių skyrius kartu su bendruomene praėjusį šeštadienį surengė kaimo šventę.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas