Pajūrio naujienos
Help
2018 Balandis
Pi 29162330
An 3101724
Tr 4111825
Ke 5121926
Pe 6132027
Še 7142128
Se18152229
Orų prognozė
Dieną18°C debesuotumas 10 %
Naktį4°C debesuotumas 27 %
Apklausa

Ar dalyvaujate aplinkos švarinimo talkose?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

(1144) 2017-04-21

Startavo Žemaitės alėjos rekonstrukcija

 • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
 • Pirmas puslapis
Bendrovės „Žemaitijos keliai“ darbininkai vakar vertė pakelės medžius netoli Akmenos, kur bus statomas naujas tiltas.

Vakar Žemaitės alėjos atkarpoje nuo naujosios „Maximos“ ligi viaduko per geležinkelį prasidėjo renovacijos darbai – Telšių bendrovės „Žemaitijos keliai“ darbininkai pradėjo pjauti dar žiemą pažymėtus medžius. O kitą savaitę statybininkai pradės kalti polius naujam tiltui per Akmeną bei kasti tranšėjas lietaus nuotekoms įrengti.

Turbo žiedas ir naujas tiltas

Rekonstruojant 1,4 km ilgio Žemaitės alėjos atkarpą palei Kretingos miestą ir platinat ją, teks pašalinti ne vien senuosius parko, bet ir pakelės medžius, nugriauti dalį – maždaug 4 m – muziejaus tvoros.

Kretingos rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojo Povilo Černeckio teigimu, ši magistralinio kelio A11 Palanga-Šiauliai atkarpa ir po renovacijos liks dviejų juostų, tačiau jos bus gerokai praplatintos.

Kuoliukais statybininkų pažymėta ir dalis gėlyno priešais Marijono Daujoto pagrindinę mokyklą, – nuo gatvės pusės šis plotas bus nurėžtas, sankryžoje įrengiant turbo žiedą.

„Turbo žiedas bus gerokai paprastesnis ir saugesnis įvažiuoti bei išvažiuoti. Vairuotojai jame orientuosis pagal rodykles, tačiau negalės persirikiuoti. Atitvarų žiede nebus. Pėstieji saugiai eis per perėjas su saugumo salelėmis, įrengtomis už žiedo“, – paprašytas apibūdinti, kuo bus ypatingas turbo žiedas, atsakė Lietuvos automobilių kelių direkcijos vadovas Egidijus Skrodenis. Jis patikino, jog Žemaitijos regione tokio tipo sankryžų nesą, tik – prie Radviliškio, važiuojant nuo Šiaulių.

Nuo turbo žiedo ligi viršutinės kryžkelės kelias šakosis į 4 juostas. Lygiagrečiai bus vykdoma ir tilto per Akmeną rekonstrukcija: pirmiausia šalia senojo statybininkai į dvaro pusę įrengs naują tiltą, po to renovuos senąjį.


Pranas RIPKAUSKAS: – Turguje nusipirkau kriaušės sodinuką ir pasisodinau prie savo namo, kada nors bus vaisių. Tačiau man medžiai patinka ne vien dėl to. Medis daug ką reiškia – tai žaluma, ramybė, pavėsis, grynas oras, sveikata, grožis, poilsis. Įsivaizduokit, kaip nejaukiai atrodytų sodyba plyname saulės nudegintame lauke ir kaip tokioje turėtų gyventi žmogus.

Rima RAMOŠKIENĖ:

– Kai mieste, komunalininkams tvarkant aplinką, pamatau kertant medžius, visada suskausta širdį, nors suprantu, kad kartais pasenęs, tuščiaviduris medis gali kelti grėsmę žmogui, užgriūti. Svarbiausia, kad tuos iškirstus medžius atsodintų naujais. Kartais išstypęs, išsišakojęs sveikas medis kam nors trukdo, užstoja saulės šviesą. Jeigu prieš sodinant nepagalvosi ir neplanuosi, kur ką sodinti, tokių nepatogumų gali tikėtis. Pati pernai rudenį sode pasisodinau dvi obelis.

Stasė MARKAUSKIENĖ:

– Na, pažiūrėkit į mano amžių – taigi per tiek metų sode daugybę obelų, slyvų, visokių kitokių vaismedžių, serbentų, agrastų, dėl grožio – dar ir alyvų krūmų spėjau prisodinti. Be žalumos, be gėlių žydėjimo neįsivaizduoju gyvenimo, ypač kaime, kai yra visos sąlygos tam. Be to, į obelį esu įkėlusi medinį namelį špokams. Niekada nebūna liūdna – jie čia parskridę tik čiulba, tik čiulba – rodos, iš visos sielos.

Eugenijus ANDRIJAUSKAS:

– Neįsivaizduoju žmogaus, per gyvenimą nepasodinusio nė vieno medžio. Kai kurios šeimos turi gražią tradiciją pasodinti po ąžuolą ar liepą, gimus vaikams. Aš esu sodinęs ąžuolyną Kretingos mieste, už tvenkinio. Tuomet dirbau Vidaus reikalų sistemoje, atmenu, buvo suorganizuota talka. Kiek žinau, ir dabar tokios talkos seniūnijose vyksta. Medžius sodinantys žmonės ir pabendrauja smagiai, ir gyvenviečių erdves papuošia.

Kalbino Audronė GRIEŽIENĖ, fotografavo Darius ŠYPALIS


Užsibrėžusi tikslą šią vasarą Kretingoje atnaujinti 1 km 400 m pasenusių magistralinių šilumos trasų, bendrovė „Kretingos šilumos tinklai“ jau pradeda paruošiamuosius darbus – kad gyventojams nenutrūktų karšto vandens tiekimas, dviejuose miesto kvartaluose rūpinasi pastatyti laikinas granulėmis kūrenamas konteinerines katilines ir prašo gyventojų supratimo.


„Permečiau akimis, beveik visi čia esat Savivaldybės darbuotojai, vadinasi, apie savo nuveiktus darbus pasikalbėsim tarpusavyje“, – šmaikštavo kartu su Savivaldybės administracijos direktoriumi Virginijumi Domarku 2016 metų savo veiklos ataskaitą pristatyti atvykęs rajono meras Juozas Mažeika.


Reus miesto savivaldybėje įvykusio projekto partnerių susitikimo dalyviams buvo įteikti tai patvirtinantys sertifikatai.

Kretingos rajono švietimo centras įgyvendina dvejų metų trukmės Erasmus+ KA2 projektą „Vyresnio amžiaus suaugusiųjų asmenų švietimo skatinimas“, finansuojamą iš Europos Sąjungos struktūrinių fondų. Be Kretingos atstovų, projektas vienija organizacijas partneres iš Latvijos, Ispanijos ir Slovėnijos.

„Pagrindinis šio projekto tikslas yra sukurti kokybiškas edukacines programas, arba kursus, vyresnio amžiaus žmonėms ir pateikti juos šio projekto partnerių sukurtoje interneto platformoje“, – teigė projekto koordinatorė Švietimo centro direktorės pavaduotoja neformaliajam švietimui Aurelija Jedenkienė.

Ji paaiškino, jog šių edukacinių programų, arba kursų, vartotojai – vyresni per 50 metų turintys suaugusieji, norintys geriau suprasti savo padėtį visuomenėje, atrasti savo europinį identitetą ir individualius aktyvaus senėjimo būdus bei norintys tobulinti savo kalbinius gebėjimus, siekiant geresnių bendravimo įgūdžių ir integracijos į nuolat besikeičiančią visuomenę.

Pirmasis projekto partnerių susitikimas įvyko praėjusių metų gruodį Latvijos sostinėje – šį susitikimą suorganizavo projekto koordinatorius Verslo konsultacijų ir mokymo centras.


Dažnas neleistinoje vietoje lenkimo manevrą atlikęs vairuotojas nustemba išgirdęs, kad dabar už šį pažeidimą jam vairavimą teks pamiršti mažiausiai trims mėnesiams. Tokia sankcija numatyta naujajame Administracinių nusižengimų kodekse, kuris įsigaliojo nuo šių metų sausio 1 dienos.


Paskolino motinos vardą aferoms daryti

 • Dovilė URNIKIENĖ
 • Teisėtvarka

„Aš jam iš karto sakiau, kad čia kažkoks kriminalas, bet man atsakė, kad jokio kriminalo nėra, bus viskas sutvarkyta“, – pokalbį su vienu kaltinamųjų, 35 metų Rolandu Šveikausku, Kretingos rajono apylinkės teisme perpasakojo Jonas Vaškys. Tai jo motinos V. V. vardu buvo suklastoti dokumentai ir atkurta nuosavybės teisė į Eberhardtui Rutzenui iki nacionalizacijos priklausiusią žemę – 80 ha Kretingos rajone, Mažučių kaime.


Ekonomiškesnis ir greitesnis procesas, nepilnamečių teisių gynimas – tai vieni iš prioritetinių tikslų, kuriuos įgyvendina Kretingoje dirbantys prokurorai. Taip teigė Klaipėdos apygardos prokuratūros Klaipėdos apylinkės prokuratūros vyriausiojo prokuroro pavaduotojas Sigitas Lečas, kuris organizuoja ir kontroliuoja Gargžduose, Palangoje ir Kretingoje dirbančių prokurorų darbą.


Ne mažiau kaip 6 smūgiai į veidą, o iš viso į galvą – ne mažiau 10. Taip sužalojimus apibūdino teismo medicinos ekspertė Gerda Andriuškevičiūtė, kuri 2016 metų rugsėjo 19 dieną buvo atvykusi į namą Laukų g., kur po išgertuvių paryčiais ir buvo rastas negyvas kretingiškis Arūnas Venckus.


 • Iš po­li­ci­jos su­ves­ti­nių

KRETINGOJE.

GENIŲ G. Balandžio 15 dieną apie 10.30 val. nuosavo namo kieme iš užrakinto automobilio „Volkswagen Passat“ vagys pagrobė garso grotuvą „Pioneer“, kurio vertė – 100 eurų.

KRETINGOS RAJONE.

ŠUKĖS K. Balandžio 13 dieną apie 22.28 val. pareigūnai sustabdė automobilį „Bmw“, kurio vairuotojas (gimęs 1980 m.) neturėjo teisės vairuoti ir į alkoholio matuoklį pūtė 2,55 prom. alkoholio.

PALANGOJE.

KRETINGOS G. Balandžio 16 dieną apie 1.35 val. du nepažįstami jaunuoliai sumušė moterį (gim. 1955 m). Moteris nurodė, jog su draugu (gim. 1964 m.) atvyko į Palangą lankyti giminių, išlipo iš automobilio, kad pasitikslintų, kur galėtų būti giminaičio namai, mat seniai jo nelankė, ir kieme buvusi užpulta – vienas iš užpuolikų moteriai trenkė ir ją pargriovė, kitas spyrė gulinčiai moteriai į petį ir paspruko. Atvykę medikai moteriai nustatė neblaivumą (2,46 prom.), dešinio žastikaulio lūžį, nosies kaulo lūžį.

Parengė Dovilė URNIKIENĖ


 • Sportas
Turnyro nugalėtojai ir prizininkai

Surengė tarpgatvines varžybas

Darbėnų gimnazijoje buvo surengtas tradicinis mokytojo Juozo Bikino atminimo krepšinio turnyras, tradiciškai dar vadinamas tarpgatvinėmis varžybomis.

Turnyre varžėsi 4 Darbėnų, po 1 – Grūšlaukės ir Darbėnų gimnazijos komandos, iš kurių 4 stipriausios žaidė pusfinaliuose. Dėl III v. kovojo „Darbėnų centras“ ir „Grūšlaukė“. Rezultatu 56:37 laimėjo ir bronzos medalius iškovojo grūšlaukiškiai. Finale žaidė „Vaivutė“ ir „Svajonių komanda“ – I vietą iškovojo „Svajonių komanda“, laimėjusi rezultatu 54:27.

Taip pat buvo surengtas baudų metimų ir porinių tritaškių konkursai. Geriausiai baudas metė Deividas Savickas – jis pataikė 32 metimus. Porinių tritaškių konkursą laimėjo tas pats Deividas Savickas kartu su Paulium Viskontu – vaikinai per 1 minutę sėkmingai realizavo 8 tritaškius.

„P. n.“ informacija


 • Sportas
Kretingos sporto mokyklos boksininkai ir jų treneriai, Kretingai atstovavę Lietuvos jaunių vaikinų ir merginų bokso čempionate: (iš kairės) Valdas Jašinskas, Edvinas Griguola, Viktoras Jašinskas, Edvinas Taurinskas, Aivaras Balsys, Benas Svirnelis, Gabrielė Diekontaitė, Karolina Paulauskaitė, Tomas Balsys.

Kretingos boksininkų pasiekimai

Kauno rajone, Garliavoje, įvyko Lietuvos jaunių vaikinų ir merginų bokso čempionatas, kuriame dalyvavo per 160 sportininkų iš visos Lietuvos.

Kretingos sporto mokyklos komanda iš šio čempionato parsivežė 4 medalius. Pirmą vietą + 80 kg svorio kategorijoje iškovojo Gabrielė Diekontaitė, II vietą svorio kategorijoje iki 52 kg – Benas Svirnelis, III vietą svorio kategorijoje iki 63 kg – Edvinas Griguola ir Karolina Paulauskaitė (+80 kg).Per žingsnį nuo medalio liko Viktoras Jašinskas, Valdas Jašinskas, Edvinas Taurinskas.

Anot Kretingos sporto mokyklos bokso trenerių Aivaro ir Tomo Balsių, šis čempionatas išaiškino stipriausius Lietuvos boksininkus, kurie atstovaus mūsų šaliai Baltijos šalių žaidynėse, Europos čempionate, Pasaulio čempionate ir kitų metų Jaunimo olimpiadoje.

„Šiame čempionate savo profesionalumu ir technika išsiskyrė Gabrielė Diekontaitė: dvi priešininkės pabūgo lipti į ringą, o vienintelė išdrįsusi buvo nokautuota pirmame raunde“, – kad savo auklėtinę tiksi išvysti kitų metų Jaunimo olimpiadoje, neslėpė merginos treneriai.

„P. n.“ informacija


Velykinę taurę iškovojusios „Juodupėnų“ komandos žaidėjai: (iš kairės) Egidijus Razmus, Andrius Grikpėdis, Mantas Vaičekauskas, Tomas Jablonskis, Imbarės seniūnijos sporto organizatorė Dovilė Kiesienė, Povilas Grikpėdis, Alvydas Grikpėdis, Valdas Vyšniauskis, Imbarės seniūnas Antanas Turauskis.

Imbarės seniūnijos sporto organizatorės Dovilės Kiesienės ir sporto klubo „Imbarė“ iniciatyva šv. Velykų išvakarėse buvo surengtas krepšinio turnyras Velykinei taurei laimėti.

Salantų gimnazijos sporto salėje susitiko Salantų „Vėjo“, „Žvainių“, „Kūlupėnų“ ir „Juodupėnų“ komandos, kurios varžėsi vieno minuso sistema. Finale susitiko „Kūlupėnai“, 74:60 laimėję prieš Salantų „Vėją“, bei „Juodupėnai“, 85:64 laimėję prieš „Žvainius“. Rungtynes laimėję 65:39 Velykinę taurę iškovojo „Juodupėnų“ krepšininkai, II vieta atiteko kūlupėniškiams, III vietą užėmė „Žvainiai“, savo pranašumą prieš Salantų „Vėją“ įrodę rezultatu 78:74.

Komandos apdovanotos taurėmis, medaliais ir saldžiais prizais. Komanda nugalėtoja apdovanota sporto klubo įsteigtu prizu.

„P. n.“ informacija


Pasibaigė Rajono tinklinio pirmenybės. Dėl III v. susitiko „Vydmantų ir „Kartenos“ tinklinio komandos. Pirmuosius du setus geriau ir tiksliau sužaidė karteniškiai (2:0), tačiau trečiajame sete iniciatyvą į savo rankas perėmė „Vydmantų“ tininklininkai ir laimėjo jį 25:23 (2:1). Ketvirtame sete kova vyko taškas į tašką, o seto pabaigoje „Vydmantų“ komandai suklydus, tašką išplėšė „Kartenos“ tinklininkai. Tad rungtynes 3:1 laimėjo „Kartenos“ tinklininkai, kurie ir tapo bronzos medalių laimėtojais.


Marijono Daujoto pagrindinė mokykla, dalyvaujanti projekto „Olimpinė karta“ veiklose ir visus metus gyvenusi olimpinių idėjų ritmu, tapo šio projekto laureate ir projekto iniciatoriaus Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK) buvo apdovanota kaip „Metų olimpinė įstaiga“. Šis apdovanojimas mokyklai buvo įteiktas per III Olimpinio švietimo kongresą „Olimpinių idėjų įtaka bendruomenės identitetui“.


Sieks atverti Mėguvos žemės istoriją

 • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
 • Naujienos

Istorinėje Mėguvos žemėje, tarp Žibininkų ir Palangos, įsikūrusio sveikatingumo ir pramogų komplekso „Atostogų parkas“ vadovas Ričardas Jovaiša sieks realizuoti sumanymą, leidžiantį turistams kuo geriau pažinti artimiausių vietovių praeitį.


Ten, kur verslas, ten – problemos, – tokia išvada peršasi, apžvelgus prašymus, kuriuos gyventojai pateikė Kretingos rajono savivaldybės Saugaus eismo komisijai. Prie verslo įmonių stovintys klientų automobiliai kelia erzulį vietiniams gyventojams, tad Saugaus eismo komisijos nariams tenka sukti galvas, kaip padaryti, kad liktų patenkintos abi pusės. Padiskutavę ir pasidalinę pasiūlymais, komisijos nariai nesiėmė daryti kardinalių sprendimų – juos priims šiandien per išvažiuojamąjį posėdį apsilankę vietoje.


 • Gaisrai

Vis dar tęsiantis kūrenimo sezonui, ugniagesiai balandžio 16 dieną 23.38 val. sulaukė iškvietimo į Pajūrio g., Kretingoje, kur gyvenamajame name užsidegė suodžiai kamine. Ugniagesiai budėjo tol, kol suodžiai išdegė.

Balandžio16 dieną 16.36 val. pranešta apie tai, kad sodininkų bendrijoje „Vienybė“ degė pavėsinė, kuri yra priblokuota prie mūrinio namo, sudėtos lentos – jų nudegė apie 0,25 kub.m.


Netradicinėje pamokoje apie Kretingos bažnyčios istoriją dalyvavo Pranciškonų gimnazijos bendruomenė ir būrys brolių pranciškonų.

Pirmosios bažnyčios vietą sergsti Angelas

Gausiai dalyvaujant gimnazijos bendruomenei ir broliams pranciškonams, Kretingos bažnyčios istoriją improvizuotai pristatė patys mokiniai, kuriems pasirengti talkino pedagogai Irma Šedienė, Rasa Žygaitienė bei V. Kuprelis. Skaidrėmis bažnyčios istoriją nuo jos įkūrimo pradžios ligi XIX a. įtaigiai perteikė mokinės Sigita Razmutė ir Luknė Pilibaitytė.

Tam, kad Kretingoje atsirado viena iš seniausių Lietuvoje bažnyčių, daug įtakos turėjo kaimynystė su Prūsija, kur XVI a. antroje pusėje pradėjo plisti protestantizmo idėjos. Žemaičių vyskupas Merkelis Giedraitis (1576-1609) paragino katalikų didikus statyti bažnyčias, todėl tuo susirūpino ir Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės etmonas bei Kretingos dvarininkas Jonas Karolis Chodkevičius.

Šios bažnyčios rūsyje 1605 m. etmonas palaidojo savo jauniausiąjį sūnų Kazimierą, kuris mirė vos gimęs.

Taip dešiniajame Akmenos upės krante veikusiose Kretingos kaimo kapinėse 1602 m. etmono rūpesčiu buvo pastatyta pirmoji medinė, skiedromis bei šiaudais dengta bažnyčia. Ją prižiūrėti ir tikinčiųjų dvasiniais reikalais rūpintis J. K. Chodkevičius pakvietė vienuolius bernardinus – į Kretingą atvyko pirmieji 10 brolių.

Pirmosios bažnyčios vietą šiandien pažymi medinis koplytstulpis su Angelo skulptūra J. Basanavičiaus gatvėje.


Skaudžią šeimos istoriją įprasmins memuaruose

 • Audronė PUIŠIENĖ
 • Mūsų žmonės

Kraštietė poetė pedagogė 77-erių Judita Felicija Ožeraitytė, gyvenanti Vilniuje, dažnokai vieši Kretingoje. Ir ne tik dėl to, kad čia gyvena jos sūnus Linas Stankevičius. Kretinga poetei – tai ir jaunystės miestas, ir tėvų, patyrusių stalinines represijas, amžinojo poilsio vieta.


Krepšinio aikštelėje susipažinusių Erikos Petrutytės (kairėje) ir Aistės Krušinskaitės draugystė nenutrūko ir tada, kai A. Krušinskaitė patyrė stuburo traumą, pasodinusią ją į neįgaliojo vežimėlį. Merginos ir toliau aktyviai leidžia laiką drauge.

Iš Kretingos kilusi, o šiuo metu Vilniuje gyvenanti Erika Petrutytė neabejojo, kad verta dalyvauti socialiniame projekte „Draugystė veža“, kai tai jai pasiūlė jos draugė Aistė Krušinskaitė, po stuburo traumos galinti judėti tik neįgaliojo vežimėlyje. Jei merginų duetas sulauks visuomenės palaikymo – jų laukia kelionė į „Euroviziją“.

Projekte „Draugystė veža“ dalyvauja tokios draugų poros, kurių vienas turi negalią, o kitas – ne. Laimėtojus – penkias draugų poras, kurioms atiteks kelialapis į „Euroviziją“, išrinks visuomenė, už dalyvius balsuodama projekto internetiniame puslapyje.

Šį projektą, kuriuo siekiama sumažinti socialinę atskirtį tarp neįgaliųjų ir sveikųjų, jau antrus metus organizuoja Baltijos ugdymo centras kartu su Neįgaliųjų reikalų departamentu prie LR Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos. „Kai Aistė pasiūlė dalyvauti – iš karto sutikau. Iš pradžių apie laimėjimą per daug negalvojome, bet dabar, kai laiko balsavimui lieka vis mažiau ir mudvi esame arti ribos – jaučiame didelį azartą“, – neslėpė E. Petrutytė.

Ji pasakojo, kad su A. Krušinskaite susipažino prieš 10 metų – tada, kai ši dar buvo sveika. „Aš žaidžiau Kretingos sporto mokyklos krepšinio komandoje, vėliau išvažiavau studijuoti į Vytauto Didžiojo universitetą ir pradėjau žaisti universiteto komandoje. Į ją atėjo ir Aistė, kuri tuo metu dar buvo dvyliktokė. Vėliau ji įstojo į mūsų universitetą ir žaidė mūsų komandoje, vėliau mudvi kartu perėjome į krepšinio komandą Jonavoje, kurioje aš žaidžiu iki šiol“, – pasakojo E. Petrutytė, šiuo metu dirbanti teisininke.


Vyskupas T. Matulionis Mordovijoje, Potmos invalidų namuose 1955 m.

Šie – 2017 – metai Lietuvai išskirtiniai ne tik tuo, kad neseniai surastas vienas iš 1918 m. vasario 16-osios Nepriklausomybės akto originalų, bet ir tuo, kad birželio 25 dieną Vilniuje palaimintuoju bus paskelbtas arkivyskupas kankinys Teofilius Matulionis, ir tai bus pirmosios beatifikacijos apeigos Lietuvoje per visą jos krikščioniškąją istoriją.

T. Matulionis gimė 1873 metais birželio 22 dieną Alantos apylinkėse Kudoriškio vienkiemyje gausioje 11 vaikų šeimoje. Pakrikštytas Teofiliaus vardu, kas graikiškai reiškia „Dievo mylimas“, nuo pat mažens siekė mokslo, mokėsi savarankiškai ir padedamas vyresniųjų Antalieptės pradžios mokykloje, o 1887–1892 metais Daugpilio gimnazijoje. 1892 metais įstojo į Peterburgo dvasinę katalikų akademiją, kurią baigęs 1900 metų kovo 4 dieną buvo įšventintas kunigu, nors po pirmo kurso baigimo buvo suabejojęs kunigystės pašaukimu ir laikinai palikęs akademiją, į kurią sugrįžo vėl po 3 metų.

Savo tarnystę Dievui ir žmonėms pradėjęs Latvijoje Varaklianų parapijos vikaru, netrukus 1901 metais buvo paskirtas klebonu Bykavos katalikų parapijoje, kurioje tarnaudamas subrendo kunigo tarnystei ir pagarsėjo ne tik kaip geras sielovadininkas, bet ir statybų organizatorius. 1909 metais patekęs į carinės valdžios nemalonę už tai, kad pakrikštijo sergantį motinos katalikės ir stačiatikio tėvo vaiką, bausmę atliko Domininkonų vienuolyne Peterburge prie Šv. Kotrynos bažnyčios.

Po bausmės atlikimo 1911 metais paskirtas jos vikaru, o 1914 metais Švč. Jėzaus Širdies parapijos, kuriai priklausė apie 8 tūkstančiai įvairių tautybių katalikų, klebonu, intensyviai rinko aukas naujos bažnyčios statybai Mogiliovo vyskupijos bažnyčiose.


Šventinį savaitgalį visoje Klaipėdos apskrityje policijos pareigūnams įkliuvo 22 neblaivūs vairuotojai, o labiausiai „prisišventęs“ iš jų buvo sustabdytas Kretingoje – šis į alkoholio matuoklį pripūtė net 3,4 promiles alkoholio.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas