Pajūrio naujienos
Help
2018 Balandis
Pi 29162330
An 3101724
Tr 4111825
Ke 5121926
Pe 6132027
Še 7142128
Se18152229
Orų prognozė
Dieną18°C debesuotumas 10 %
Naktį4°C debesuotumas 27 %
Apklausa

Ar dalyvaujate aplinkos švarinimo talkose?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

(1141) 2017-04-11

Veranda daugiabučiui – lyg akmuo po kaklu

 • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
 • Pirmas puslapis
Renovacijos grimasos: Kęstučio g. 9 namo gyventojai baiminasi, kad antrąkart gali nespėti komisijai priduoti darbus.

Baigiamo renovuoti Kęstučio g. Nr. 9 daugiabučio gyventojai nerimauja, kad prie jų namo pristatyta Ingridai Pociuvienei priklausanti veranda vis dar netvarkoma ir dėl to ligi nustatyto termino – liepos 1 d. – statybininkai gali nespėti priduoti darbų. Žmonės nuogąstauja – jei taip atsitiktų, jie netektų 40 proc. valstybės finansinės paramos.

Primena kregždžių lizdą

„Esame susirūpinę: renovacijos terminai eina į pabaigą, o netvarkyta veranda tebėra prikibusi prie namo tarsi koks kregždžių lizdas. Nei jos griauna, nei ją tvarko. Girdėjome, kad vyksta teismai – bylinėjasi Savivaldybė ir verandos savininkė Ingrida Pociuvienė.

Girdėjome, kad veranda neįregistruota, o kas ir kodėl neleidžia ar nenori to padaryti, mums, gyventojams, yra neaišku. Suprantama, kad savininkei ją nugriauti būtų skaudu, bet mes tenorime, kad ji sutvarkytų ją pagal bendrą namo vaizdą. Dabar gi visas namas atnaujintas, o veranda liko kaip buvusi – jokio grožio ir estetikos. Pati savininkė su mumis nebendrauja, į susirinkimus nevaikšto, todėl nežinome , ką ji ketina daryti toliau“, – redakcijai guodėsi Kęstučio g. 9 namo gyventojai.

Gyventojai replikavo, jog jų namas atsidūrė tarp renovacijos girnapusių: pirmąsyk dėl gerokai uždelsto valstybės finansavimo iki nustatytos datos – gruodžio 1 d. – rangovas nespėjo užbaigti darbų ir priduoti Klaipėdos teritoriniam planavimo ir statybų valstybinės priežiūros skyriui, o šįkart vėl iškyla kliūtis – nesutvarkyta veranda.

„Kodėl dėl vieno žmogaus turi nukentėti kelių dešimčių gyventojų interesai? Rašėme raštą į Savivaldybę, prašydami, kad išspręstų šią situaciją, tačiau mūsų niekas neinformuoja, kaip klostosi padėtis“, – nerimavo gyventojai.

Veranda netrukdys inspektoriams

Bendrovės „Kretingos komunalininkas“ daugiabučių namų renovavimo administratorius Kęstutis Motijauskas patikino, kad po ilgo ir painaus proceso dėl I. Pociuvienei butui priklausančios verandos buvo gautas Statybos inspekcijos sutikimas, kad priestatas netrukdys priduoti renovacijos darbus.

„Vidinė I.Pociuvienės verandos siena, sutampanti su išorine namo siena, yra apšiltinta, prie jos nėra jokių šilumos prietaisų. Statybos inspekcija nemato problemos, priestatas tik dėl estetikos trukdo patiems gyventojams. Mūsų tikslas yra priduoti renovacijos darbus, o ne auginti gyventojams palūkanas“, – tvirtino K. Motijauskas.

Tačiau jis mano, kad Savivaldybė seniai turėjo išspręsti problemą dėl verandos – pasirūpinti, kad ji būtų įteisinta, o ne palikti, kad ją lyg neskanų saldainį tektų išlukštenti kitiems.


Kretingiškiai – dosnūs aukotojai

 • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
 • Aktualijos

Dvi praėjusio savaitgalio dienas – penktadienį ir šeštadienį – 105 įvairių Kretingos socialinių įstaigų savanoriai dalyvavo labdaros-paramos fondo „Maisto bankas“ pavasarinėje akcijoje ir rinko aukas maisto produktais, – iš viso geradariai prekybos centruose paaukojo per 3,3 tūkst. vienetų produktų už 3 tūkst. 929 eurus.


„Saugiausio darželio konkurse“ dalyvavusios Kurmaičių pradinės mokyklos darželinukai džiaugėsi buvę apdovanoti.

Saugaus eismo dieną, kuri Lietuvoje minima balandžio 6-ąją, Kretingos Rotušės aikštėje surengta šventė vaikams – jie dalyvavo įvairiuose konkursuose bei atrakcijose ir namo sugrįžo kupini įspūdžių bei apdovanoti prizais. Šią šventę suorganizavo valstybės įmonė „Klaipėdos regiono keliai“ kartu su Lietuvos automobilių kelių direkcija prie Susisiekimo ministerijos bei policijos pareigūnais. Pastebima, kad prevenciniai renginiai keičia eismo dalyvių elgesį ir yra viena pagrindinių priemonių, siekiant išvengti nelaimių keliuose.

Per Saugaus eismo dienai skirtą šventę vaikai dalyvavo viktorinose, kur parodė savo žinias apie Kelių eismo taisykles – tie, kuriems geriausiai sekėsi, buvo apdovanoti įvairiais prizais bei suvenyrais.

Mažieji šventės dalyviai galėjo apžiūrėti Kretingos rajono policijos komisariato pareigūnų demonstruojamas darbo priemones bei tarnybinius automobilius, pasilabinti su policijos bičiuliu – šuneliu Amsiu.


Penktadienį Kretingos rajono apylinkės teismas paskelbė verdiktą „Žibosos“ byloje, kurioje šios bendrovės direktorė Rada Matulevičienė, vyriausioji finansininkė Daiva Rudavičienė, buhalterė-kasininkė Kristina Gedvilienė ir buvusi direktorė Dalia Aušrienė buvo kaltinamos dėl apgaulingo buhalterinės apskaitos tvarkymo bei neteisingo duomenų apie pajamas, pelną ar turtą pateikimo.

Teismas, atsižvelgę į kaltinamųjų prašymą, nusprendė jas atleisti nuo baudžiamosios atsakomybės, už tai nepaskiriant užstato – už kaltinamąsias laidavo artimieji, kurie praėjusiame teismo posėdyje buvo apklausti.

Byloje nuteistas lieka tik juridinis asmuo – uždaroji akcinė bendrovė „Žibosa“, kuri pripažinta kalta ir kuriai paskirta 150 tūkst. 640 Eur dydžio bauda.

Ikiteisminio tyrimo metu buvo nustatyta, kad „Žibosa“ laikotarpiu nuo 2013 metų gruodžio 1 dienos iki 2014 metų rugsėjo 30 dienos nesumokėjo 1 mln. 87 tūkst. Lt gyventojų pajamų mokesčio, beveik 900 tūkst. Lt privalomojo sveikatos draudimo įmokų ir 4,5 tūkst. Lt įmokų į Garantinį fondą. Skaičiuojant eurais, bendra suma viršytų 576,5 tūkst. eurų.

Nuosprendis per 20 dienų gali būti skundžiamas Klaipėdos apygardos teismui.

„P. n.“ informacija


Mūru stojo už savo darbuotoją

 • Dovilė URNIKIENĖ
 • Teisėtvarka

Toliau nagrinėjant bylą, kuriame kretingiškiai 35 metų Saulius Mačiulis ir 46 metų Aidonas Budreckis kaltinami 2016 metų naktį iš rugsėjo 18 į 19 dieną nužudę kretingiškį Arūną Venckų, penktadienį Klaipėdos apygardos teismas apklausė dalį liudininkų. Tarp jų – ir Vitą Gadeikienę, kuri šviesiausiomis spalvomis nupiešė jos namuose gyvenančio bei tarsi sūnaus mylimo S. Mačiulio paveikslą ir juodžiausiomis – kaimynystėje gyvenančio A. Budreckio.


Palangiškis meldžiasi prie savojo altoriaus

 • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
 • Vakarų Lietuva
Palangiškis Antanas Mažrimas sakė kasdien besimeldžiantis Mergelei Marijai už Lietuvą ir jos žmones, todėl įsitikinęs, jog Dievo Motina sovietmetį apsaugojo ir paties pasidarytą altorių.

Neseniai 80-ąjį jubiliejų atšventęs palangiškis Antanas Mažrimas jam dovanotas gėles skiria Žemaičių Kalvarijos bazilikos Dievo Motinai, kurios stebuklais garsėjantį altorių per visą sieną jis dar sovietmečiu įsirengė nedideliame vieno kambario bute, pačiame kurorto centre. Tiksliau – sumažintą jo kopiją, kuri jam tapo užuovėja nuo įvairių gyvenimo negandų.

Nesiekė tikslių proporcijų

Vienišas vyras altorių pasistatė savo rankomis, o jo „meistarnė“ ir buvusi tame pačiame 31 kv. m ploto bute. Sakė ilgai analizavęs tikrojo altoriaus nuotraukas, pasididinęs atskiras jo detales.

Žvelgiant per atstumą, netgi Dievo Motinos paveikslo apkaustai atrodo tarytum iškalti iš aukso, o iš tiesų – iš nublizgintų metalo plokščių. Kolonos pagamintos iš medžio, nudažyto marmuro imitacija. Atkartota ne tik altoriaus konstrukcija, bet ir išpildyta jo kompozicija: tabernakulyje stovi monstrancija su suvenyrinėmis relikvijomis iš Šventosios Žemės – akmenukais ir sauja žemės nuo Alyvų kalno.

„Čia nėra tikslių bažnyčios altoriaus proporcijų – man norėjosi Švč. Mergelės Marijos paveikslą pasidaryti kuo didesnį, o sienų aukštis apribojo altoriaus dydį“, – tvirtino palangiškis.

Visas jo butas primena nedidelę bažnyčią: ant sienų – paties A. Mažrimo, kurį drąsiai galėtume vadinti liaudies menininku, nutapyti masyvūs paveikslai iš Kryžiaus kelio stočių. Ant lentynos kitapus altoriaus – dar trys monstrancijos: viena – Žemaičių Kalvarijos bažnyčios kopija, kita – sukurta pagal jo paties išmonę, o trečiojoje įmontuotas gabalėlis su Žemaičių Kalvarijos Didžiojo Kryžiaus relikvija.


Prie uniformos segami vaizdo registratoriai gali ir padaryti vaizdo bei garso įrašą, ir fotografuoti.

Kretingos rajono policijos komisariato pareigūnai jau kurį laiką ant krūtinės segi vaizdo registratorius – jais nufilmuotas ar nufotografuotas vaizdas prireikus galėtų tapti papildomu įrodymu.

Po tokį vaizdo registratorių, kuris tvirtinamas ant uniformos, skirta kiekvienam ekipažui, patruliuojančiam keliuose. Pareigūnas pats spręs, kada įsijungti vaizdo registratorių, pavyzdžiui: kai situacija yra konfliktinė, kai pilietis nesutinka padaręs pažeidimą, nenori paklusti teisėtiems policijos reikalavimams ir pan.

„P.n.“ informacija


Laiko ratą suka į priekį

 • Audronė GRIEŽIENĖ
 • Jubiliejai
Dabartinė Simono Daukanto progimnazijos direktorė Sigita Jonaitienė (kairėje) su buvusiais vadovais Feliksu Lukausku, Adele Jonauskiene ir Virginijumi Domarku.

Visus metus vykusiais renginiais Kretingos Simono Daukanto progimnazija pasitiko 50-ąjį savo gyvavimo jubiliejų. Baigiamasis akordas nuskambėjo praėjusį penktadienį, kai į mokyklą susirinkę buvę ir esami jos vadovai, mokytojai, moksleiviai pasidalijo šiltais prisiminimais, savo mokyklai linkėjo kuo geriausios kloties, o kieme pasodino tvirtybę simbolizuojantį ąžuolą, kaip XIX amžiuje rašė Simonas Daukantas, – dievams pašvęstą medį.

Tvirtybę saugos ąžuolas

Direktorė Sigita Jonaitienė linkėjo, kad tas medis taptų žaliuoju metraštininku, visai dabartinei mokyklos bendruomenei neleidžiančiu užmiršti svarbiausių rašytojo ir švietėjo Simono Daukanto puoselėtų vertybių – meilės, pagarbos vieni kitiems, santarvės ir tolerancijos.

„Asmeninių gimtadienių nemėgstu, o šio mokyklos jubiliejaus laukiau su ypatinga nuotaika, nes, vartydama istorijos puslapius, radau darbuotojų labai prasmingų, kartais šmaikščių, kartais ašarą spaudžiančių prisiminimų. Mums beliko laiko ratą sukti į priekį, tą istoriją turime tęsti toliau, kad ir po dešimties, dvidešimties ar daugiau metų galėtume pasakyti, jog mums gera gyventi čia“, – kvietė antrus metus įstaigai vadovaujanti direktorė.

„Gera gyventi čia“ ir buvo visos šventės, prasidėjusios muzikos studijos „Raktas“ daina „Auga vaikai“, leitmotyvas. Koncertavo jaunučių liaudiškų šokių grupė, skudučių ansamblis, progimnazijos bendruomenės narių bei Kretingos Dienos veiklos centro šokių grupės, sveikinimo žodžius savo mokyklai tarė buvę direktoriai.

„Buvau prie šios mokyklos ištakų. Kai pažiūriu į dabartinę tokią gražią įstaigą, nori nenori prieš akis iškyla, kokia buvo tarybiniais metais. Pastatė „dėžutę“, ir viskas, gavom tuščias klases, turėjom rūpintis inventoriumi, prireikus, grindis patys mokytojai ir mokiniai, kaip mokėjom, dažais tepliojom, nes ir anuomet norėjom, kad būtų kuo jaukesnė aplinka“, – atviravo per 20 metų mokyklai vadovavęs pirmasis direktorius Feliksas Lukauskas.

Progimnazijos istorija prasidėjo 1967-aisiais, kai šalia mažos pradinės mokyklos, priklausiusios dabartinei Pranciškonų gimnazijai, duris atvėrė Kretingos aštuonmetė. Į ją buvo perkelti pradinio ugdymo ir V-VIII klasių mokiniai iš aplinkinių Kretingos mokyklų. Tuomet mokėsi 300 mokinių.


Į renginį rinkosi su savo kvepiančiais pyragais

 • Audronė GRIEŽIENĖ
 • Kaimo bendruomenėse

Salantų kultūros centro Žvainių skyriuje įvyko edukacinis renginys, kuriame „Imbariečių draugijos“ pirmininkė Daiva Stonkuvienė bendruomenės narius mokė pasigaminti šventinių dekoracijų, o pačios Imbarės krašto moterys tarpusavyje tarsi lenktyniavo, kurios iškeptas velykinis pyragas – skanesnis.


Naktį iš ketvirtadienio į penktadienį gaisras kilo Rotušės a. esančio pastato rūsyje, kuriame įsikūrusi knygų, suvenyrų bei gėlių parduotuvė. Ugniagesiai gana greitai ir sėkmingai sutramdė ugnį, tačiau po to apžiūrėdami ir tas patalpas, kurių liepsnos nepasiekė, rado vyro lavoną.


„Balandis – švaros mėnuo, kai tvarkoma sodybų aplinka, organizuojamos talkos. Tačiau gyventojus norime perspėti: deginti galima tik medžio atliekas ir tai daryti reikia laikantis taisyklių“, – teigė Kretingos priešgaisrinės gelbėji tarnybos atstovas Rimantas Nagreckis.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas