Pajūrio naujienos
Help
2018 Balandis
Pi 29162330
An 3101724
Tr 4111825
Ke 5121926
Pe 6132027
Še 7142128
Se18152229
Orų prognozė
Dieną18°C debesuotumas 10 %
Naktį4°C debesuotumas 27 %
Apklausa

Ar dalyvaujate aplinkos švarinimo talkose?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

(1140) 2017-04-07

Gėlininkai Rolanda ir Bronius Slivskiai skaičiuoja nuostolius – keleto dienų laikotarpyje vienas po kito buvo apdeginti dviejuose šiltnamiuose auginami daigai. Jų lapai susiraitė iš karščio, kai šiltnamių viduje pasklido dūmai iš čia įrengtų krosnių.

Kretingiškiai gėlininkai Rolanda ir Bronius Slivskiai prisipažino kone miegantys šiltnamiuose, mat baiminasi, kad naktį jų sodyboje vėl gali apsilankyti piktadariai. Tokių įtarimų Slivskiams kilo po to, kai vieną naktį, kažkam atvėrus krosnies dangtį ir dureles, kaitriais dūmais buvo apdeginti daigai viename šiltnamyje, o po kelių dienų dūmų karštyje pražuvo ir antrame šiltnamyje augintos gėlės.

„Abu šiltnamiai buvo nerakinami – juose auginti daigai ir buvo nudeginti. O į tuos šiltnamius, kuriuos nakčiai užrakiname, matyt, buvo per sudėtinga patekti“, – svarstė Rolanda ir Bronius Slivskiai.

R. Slivskienė negalėjo sulaikyti ašarų rodydama, kaip nuo karščio susiraitė našlaičių lapeliai – šių augalų jau neatgaivinsi. Iš viso, Slivskių teigimu, buvo nudeginta apie 3 tūkst. šiltnamyje augusių našlaičių.

Slivskiai įsitikinę, kad iš geležinės krosnelės, vadinamosios buržuikos, dūmai po šiltnamio vidų pasklido kažkam užkimšus dūmtraukio angą šiltnamio išorėje. Kai šeimininkai rytą įėjo į šiltnamį, jame dar buvo justi dūmų kvapas.

Ir šis atvejis – jau antrasis per kelias dienas: vieną rytą į kitą šiltnamį atėjęs B. Slivskis rado jį paskendusį dūmuose. Tąkart, pasak gėlininkų, kaitroje pražuvo apie 5 tūkst. surfinijų, begonijų ir pelargonijų.

„Viršutinis krosnies dangtis buvo atitrauktas, o durelės – atidarytos. Taigi dūmai ir pasklido po šiltnamį“, – pasakojo B. Slivskis. Savo namuose saugūs nebesijaučiantys Slivskiai žada įsirengti vaizdo kameras – tikisi, kad tai padės atbaidyti piktadarius.


Rolandas TAUTKEVIČIUS:

– Manau, nėra taip, kad valdžios nenorėtų ar nesugebėtų susitvarkyti, tiesiog trūksta finansavimo, todėl remontuoja po truputį, kiek gali, eilės tvarka. Be abejo, Kretingoje yra problemiškų gatvių, kai kurie gyventojai – nepatenkinti, tačiau kituose miestuose bei miesteliuose esu matęs ir blogiau. Kadangi pats gyvenu Kretingos centre, skųstis negaliu – ir praeiti galima, ir pravažiuoti.

Algis BITARIS:

– Mano nuomone, gatvių, šaligatvių remontas – daugelio miestų ir rajonų problema, ypač pavasarį. Keliai visur būna duobėti, gerai palijus kai kur automobiliais pravažiuoti sunku. Turbūt valdžios viskam pinigų neužtenka. Aš gyvenu Salantuose, ten irgi visokių gatvių atrastum, na, bent miesto centru tai pasidžiaugti galima – tikrai gražus.

Saulius DOMARKAS:

– Gyvenu Kartenoje, Kretingos gatves mažai matau, daugiau – Klaipėdos. Be abejo, ir Kretingoje pastebiu tvarkytinų gatvių, pavyzdžiui, duobėtas kelio ruožas nuo sankryžos į Palangą iki ligoninės. Aš nemanau, kad valdžia to nemato, nesugeba ar nenori tvarkyti, tikriausiai tam neturi lėšų. Gaila, bet ir šviesoforas sankryžoje dažnai genda, nesaugu.

Putinas Jonas BAKANAUSKAS:

– Padvariuose, kur gyvenu, gatvės nėra taip jau blogos. O ir Kretingoje dar bėdos nėra. Jeigu valdžia gautų finansavimą, tai sutemptų dar labiau. O kad Lietuvoje visoms sritims dabar lėšų stygius, visi žinome. Ne be reikalo jaunimas lekia į užsienius, kur sąlygos geresnės, algos didesnės. Ir gerai, kad išvažiuoja – pamato, kaip kitur tvarkomasi, plečia akiratį, grįš įgijęs patirties, mokės tvarkytis savo šalyje.

Kalbino Audronė GRIEŽIENĖ, fotografavo Darius ŠYPALIS


Pranciškonų gimnazijos IV aukšte įkurta meno galerija užvakar lankytojus pakvietė pasigrožėti skirtingų Prancūzijos regionų gamtos vaizdų grožiu bei architektūros statinių įvairove, – Prancūzijos ambasados Lietuvoje atstovė Snieguolė Kavoliūnienė atvežė ir pristatė skirtingų prancūzų fotomenininkų 17 darbų parodą.


Antradienį įvykusį konkursą Vydmantų gimnazijos direktoriaus pareigoms užimti laimėjo vienintelė šio konkurso dalyvė Rasa Stonkuvienė.

Nuo šių metų pradžios laikinai Vydmantų gimnazijos direktorės pareigas einančią R. Stonkuvienę Kretingos rajono savivaldybės taryba direktore patvirtinti turėtų balandžio 27 d. numatytame Savivaldybės tarybos posėdyje.


Simono Daukanto progimnazija, vadovaujama Sigitos Jonaitienės, ir Kurmaičių pradinė mokykla, vadovaujama Loretos Jurgutienės, pasirašė bendradarbiavimo sutartį, pagal kurią, siekiant ugdymo proceso įvairovės, numatyta keistis edukacinėmis erdvėmis, dalyvauti bendruose projektuose.


Galvą lenkia prieš kiaulpienę

 • Audronė GRIEŽIENĖ
 • Sveikata
Andželos Dvarionienės kruopščiai surinktos ir sudžiovintos vaistažolės – tarsi gyvybės eliksyras nuo pavasario iki pavasario.

„Ateina pavasaris, vasara, aš – už kastuvo, pjūkliuko – ir jau miške netoli namų. Kartais dar ir vyrą Praną nusivedu – išmokiau atpažinti kraujažolę, juozažolę ir vingiorykštę “, – juokėsi Gaivališkės kaime gyvenanti Andžela Dvarionienė, jau ne tik Imbarės seniūnijoje, bet ir visame rajone žinoma žolininkė.

„Krautuvinės“ arbatos nepripažįsta

Tiesą sakant, į tokias Lietuvos garsenybes, kaip Jadvyga Balvočiūtė ar Adelė Karaliūnaitė ji nesilygiuoja.

„Nei receptus išrašau, nei ligonius gydau, nes žmogaus sveikata – per daug didelė atsakomybė. Mane kviečiasi į renginius kaimo bendruomenės, prašo apie žolelių naudą papasakoti. Su mielu noru tai darau, kitaip tariant, tik dalinuosi savo, savo šeimos patirtimi“, – atviravo pašnekovė.

Anot jos, Dvarionai jau kelis dešimtmečius „krautuvinės“ arbatos paragauja nebent svečiuose, savo namuose tokios negeria – tik pačių surinktų ir susidžiovintų žolelių. Daugelis jų ir užaugę kieme ar darže prie namų.

„Ko tik čia nepridedu – mėtų, saulėgrąžų žiedlapių, šalavijų, medetkų žiedų, dobiliukų, raudonėlio. Tik va, pernai paprastojo kiečio primaišyti pamiršau. Tiksliau, pavėlavau nupjauti, mat tai daryti būtina šiam tarsi piktžolei padrikai augančiam augalui žydint“, – sakė A. Dvarionienė.

Į kai kurių žolinčių teiginius, kad vienas žoleles būtinai reikia rinkti saulei tekant, kitas – leidžiantis, ji žvelgia šiek tiek skeptiškai – esą galbūt kadaise žoliautojai metą prisitaikė pagal gamtos sąlygas ir savo gyvenimo būdą – kas keldavosi anksčiau, tas ir žoliaudavo anksčiau. Pavyzdžiui, apie kraujažolę Graikijoje žinojo jau prieš 5 tūkst. metų, vartodavo ją ne tik kaip kraują valantį bei stiprinantį vaistą, šio augalo šakelė pasitarnaudavo ir magiškiems tikslams.

Andžela laikosi principo: po žeme esančias vaistingųjų augalų šaknis kasti pavasarį ir rudenį, o tai, kas žemės paviršiuje, tai yra lapelius ir žiedus – žydėjimo metu. Svarbiausia rinkti saulėtą dieną, tada gražiai džius, nepelis.


Autoklavas: tai, ko nemato pacientai

 • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
 • Sveikata

„Į gydymo įstaigą pakliuvę ir medikų globojami pacientai nė nesusimąsto, kokie svarbūs jų sveikatai yra procesai, vykstantys medicinos užkulisiuose – daugkartinio naudojimo prietaisų bei instrumentų valymas, dezinfekavimas bei sterilizavimas. O tai yra itin svarbi nematomoji ligoninės veiklos sritis, kur klaidų būti negali“, – kalbėdama apie autoklavą, pabrėžė Kretingos ligoninės vyriausioji slaugos administratorė Janina Luotienė.


„Kai pamatau jaunimą, naršantį mobiliuosiuose telefonuose – džiaugiuosi, nes žinau, kad aš darbo turėsiu iki mirties“, – liūdnai pajuokavo kretingiškis gydytojas neurologas Aidas Gaubas, perspėjantis, kad išmaniuosiuose mobiliuosiuose telefonuose ir planšetiniuose kompiuteriuose paskendę vaikai ateityje neišvengs sveikatos problemų. Ir grėsmė ne tik ši: papildydama A. Gaubo žodžius, jo žmona psichologė Rūta Gaubienė atkreipė dėmesį, kad žaidimai virtualioje erdvėje neretai tampa priedanga, slepianti tai, jog yra sutrikęs ryšys tarp tėvų ir vaikų.


Jų gyvenimo uostas – globos namai

 • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
 • Sveikata

Padvarių socialinės globos namuose pastaruoju metu gyvena 230 asmenys: daugumos amžius – nuo 50 iki 59-erių metų, 7 gyventojų amžius nesiekia 30 metų, o 28 gyventojai yra perkopę 85-erius savo gyvenimo metus. Vyriausia globos namų gyventoja yra 97-ąjį gimtadienį neseniai atšventusi Marijona Stroputė.


Rimantas GRICIUS:

– Kaip neieškosi? Savaime norisi daugiau būti lauke, kvėpuoti pavasariniu oru, pavaikščioti saulėje, kad ji organizmui suteiktų D vitamino – skaičiau, kad jo Lietuvos žmonėms trūksta. Gyvenu Salantuose, labai džiaugiuosi, kad parke yra treniruoklių, tad dar ir pasportuoju. Žolių pats nerenku, aš jų neskiriu. Žmona salotas visokias daro, tai kokias duoda, tokias valgau.

Alfonsas POCIUS:

– Oi, pavasaris – išlauktas metas, kai ilgesnės, šiltesnės dienos, tad daug būnu gamtoje, medžioju, žvejoju, važinėju dviračiu, ilgus atstumus vaikštau pėsčias – žodžiu, daugiau draugauju su spaortu. Manau, tai taip pat prideda sveikatos. Močiutė pavasarį prisirinkdavo įvairių sveikatai naudingų žolelių – tradicinių kiaulpienių, šalpusnių, dilgėlių būdavo prikabinta pilna palėpė. Aš pats nežoliauju.

Genovaitė RUGINIENĖ:

– Kasmet pavasarį organizmą stiprinu žaliaisiais kokteiliais. Ir šiemet, kai jau atsiras, savo kieme prisiskinsiu serbentų, aviečių lapų, žliūgių, pasiskaninsiu kokiu bananu ar obuoliu, viską suplaksiu blenderiu ir gurkšnosiu. Toks kokteilis nėra ypatingai skanus, bet žinau, kad gerti sveika. Be to, sveikatos semiuosi ir gamtoje – kasdien daug vaikštau, kvėpuoju grynu oru.

„Žolinčių akademijos“ vadovės Danutės Kunčienės komentaras:

– Šiandien kaip tik minima Pasaulinė sveikatos diena. O sveikatos ieškoti aš visada patariu ne vaistinėje, bet gamtoje. Į netoli Palangos esantį „Atostogų parką“ susirinkusiems visiems norintiems padalinsime šiaurietiškas lazdas ir nuo 16 iki 18 valandos pakviesime kartu pavaikščioti po mišką. Žmogus, kaip ir gamta, pavasarį turi atbusti. Todėl labai teisingai daro tie, kurie daug juda, klajoja po parkus ir miškus, kvėpuoja grynu oru. Bevaikštant galima rasti ir parsinešti stebuklingų gydomųjų žolelių – garšvų, žliūgių, kiaulpienių, builių, dilgėlių, aviečių, juodųjų serbentų pumpurų. Visa tai – nieko nekainuojančios gamtos dovanos, tik reikia norėti jas pasiimti.

Grįžę pakalbėsime apie surinktų žolelių naudą, išsivirsime ir paragausime arbatos, palinkėsime sveikatos vieni kitiems ir tą gerąją emociją pasiųsime pasauliui. Aš pamokysiu, kaip patiems pasigaminti tepaliukų odai bei lūpoms prižiūrėti.

Kalbino Audronė GRIEŽIENĖ, fotografavo Darius ŠYPALIS


Palangos miesto apylinkės teismas paskelbė nuosprendį šventojiškiui Deimantui Drugeikai – jam nelaisvėje teks praleisti 1 m. 9 mėn. Ne pirmą kartą teisiamas D. Drugeika šįkart buvo pripažintas kaltu dėl netikrų pinigų pagaminimo, laikymo ir realizavimo.

Vyras teisme savo kaltę prisipažino ir papasakojo, kad jis spalvotu kopijavimo aparatu padaręs tris 20 eurų kupiūros kopijas, jas iškirpęs ir suklijavęs reversą su aversu. Tokiais mėgėjiškai padarytais pinigais D. Drugeika sakė tikėjęsis prajuokinti savo draugus.

Netikrais banknotais D. Drugeika bei jo draugas 2016 metų liepą, naktį iš 27 dienos į 28 dieną, atsiskaitė ir gavo grąžą užkandinėje-kebabinėje Šventojoje. Tačiau tuomet, kai vėl į kebabinę sugrįžęs D. Drugeika padavė trečią netikrą kupiūrą, pardavėjai kilo įtarimas ir ji iškvietė policiją.

„P. n.“ informacija


Į nusikaltimą įtraukė ir jaunėlį brolį

 • Dovilė URNIKIENĖ
 • Teisėtvarka

Ne kartą teistas 22 metų palangiškis Evaldas Žemeikis paskui save tempiasi ir brolį – 19 metų Egidijų Žemeikį, gyvenantį Kretingos r., Klibių k. Jie abu prisipažino šių metų sausį pasikėsinę iš statomo namo Palangoje pavogti įvairių matmenų radiatorius, kurių vertė – beveik 11 tūkst. eurų.


Į Klaipėdos miesto policijos pareigūnus kreipėsi jauna motina sunerimusi dėl savo sūnaus sveikatos ir galimo įtraukimo į savęs žalojimą skatinančias veiklas. Moteris pasakoja, jog dar kovo 24 d. apie 21 val. grįžusi namo ant 2008 m. gimusio sūnaus dešinės rankos pastebėjo išpjaustytas dideles raides „AML“. Vaikas papasakojo, jog ranką Mokyklos g. esančioje darželio teritorijoje jam sužalojo dvi bendraamžės mergaitės, kurios jį pargriovė, drožtuko peiliuku išpjaustė raides, jas nufotografavo telefonu ir paspruko.

Policija perspėja tėvus kuo atidžiau stebėti savo vaikus ir jų veiklą tiek realiame, tiek virtualiame pasaulyje – nuolat tikrinti, su kuo vaikas bendrauja ir susirašinėja telefonu, stebėti jo elgsenos pakitimus ir kilus abejonėms kalbėtis su vaiku ir ieškoti pagalbos pas psichologus, o esant įtarimams, jog vaikas galėjo būti įsitraukęs arba prieš savo valią įtrauktas į panašius reiškinius, visuomenėje klaidingai vadinamus „žaidimais“ – nedelsiant apie tai informuoti policijos pareigūnus.

Klaipėdos apskrities VPK informacija


Rajono Krepšinio taurės varžybų finalininkai – nugalėtojai ir prizininkai su savo bičiuliais.

Paaiškėjo rajono Krepšinio taurės varžybų naujieji čempionai – jais gana netikėtai tapo Kretingos sporto mokyklos (SM) krepšininkai. Šiemet taurės varžybose dalyvavo 20 komandų, o balandžio 8 d. paaiškės ir Paguodos taurės nugalėtojai.

Finale dėl I v. nuo pat susitikimo pradžios priekyje buvo fiziškai stipresni ir labiau patyrę „Jokūbavo“ krepšininkai, kurie po I kėlinio jau pirmavo 7 taškais (22:17), o po dviejų kėlinių komandas skyrė 6 taškai (41:35). Trečiajame kėlinyje „Jokūbavo“ komanda po Valdo Raudonio tritaškio pirmavo didžiausia – 10 taškų – persvara (55:45), bet iki kėlinio pabaigos „Kretingos SM“ sumažino savo atsilikimą iki 6 taškų (60:54). Ketvirtajame kėlinyje „Kretingos SM“ komanda, vedama 22 taškus per lemiamą kėlinį surinkusio Kornelijaus Stonkaus, pabaigoje persvėrė rezultatą savo naudai (37 min. 73:72) ir varžovų į priekį nebepraleido – netgi susikrovė 8 taškų persvarą (39 min. 81:73). Paskutiniąją susitikimo minutę „Jokūbavo“ žaidėjas Remigijus Milašius pataikė net 3 tritaškius, bet persverti rezultatą savo naudai nebespėjo ir minimalia persvara pergalę šventė „Kretingos SM“ komanda.

Po finalo „Kretingos SM“ komandos treneris Arimantas Mikaločius pasidžiaugė savo auklėtiniais: ,,Malonu, kad laimėjo jaunimas, tai retai nutinka rajono Krepšinio taurės varžybose. Iš tikrųjų mums pasisekė pusfinalyje, kuriame, atsilikdami 25 taškais, laimėjome. Po tokio pusfinalio norėjosi laimėti ir finalą. Džiaugiuosi kai kuriais vaikinais, kurie sunkiai dirbo visą sezoną ir tai matosi pagal jų rezultatus“. Pats treneris laisvalaikiu Krepšinio taurės varžybose atstovavo „Jokūbavo“ komandai. Gavęs sidabro medalį, pasidžiaugė ir šiuo pasiekimu: ,,Man šis finalas – auksinis abiem prasmėmis, – kaip žaidėjas tapau II vietos laimėtoju, nors finale ir nežaidžiau, bet prieš tai padėjau komandai patekti į finalą“.


Sezono uždarymo šventės dalyviai – komandos vadovai, žaidėjai, rėmėjai.

Kretingos vyrų krepšinio rinktinei „Kretinga“ užbaigus kovas Regionų krepšinio lygoje, jos trenerio Arimanto Mikaločiaus pastangomis buvo surengta tradicinė sezono uždarymo šventė: komanda padėkojo rėmėjams bei talkininkams, kurie vienaip ar kitaip prisideda prie komandos pasiekimų bei „Kretingos“ vardo garsinimo.

„Suskaičiavau – su vyrų rinktine „Kretinga“ kartu jau buvau šeštą sezoną, ir jis – pats geriausias pagal rezultatą“, – prisipažino A. Mikaločius, kurio vedami „Kretingos“ krepšininkai pateko į ketvirtfinalį ir tarp 16-os A diviziono komandų užėmė V-VIII v.

Treneris tęsė mintį: „Vis suklupdavome aštuntfinalyje, tad smagu, kad šiais metais perėjome tą etapą, tad kaip kito sezono siekiamybę galėtume įsivardinti tikslą patekti į finalinį ketvertą. Norėtųsi to pasiekti, bet dar nežinau, kokia bus kitų metų komanda. Mums visiems dar reikės nuspręsti, kokiu keliu eiti: vienas jų – į komandą kviestis kuo daugiau Kretingos sporto mokyklos jaunimo, kuris savo charakterį parodė per rajono Krepšinio taurės varžybas – jose vaikinai užėmė I vietą“. Jau šį sezoną „Kretingos“ garbę gynė Kretingos sporto mokyklos auklėtiniai 18-mečiai Tautvydas Pėkus ir Eimantas Poškus, 16-mečiai Edgaras Danys, Šarūnas Stankus ir Nedas Kažukauskas bei 15-metis Kornelijus Stonkus.


Savo veiklą viešins ir internete

 • Dovilė URNIKIENĖ
 • Naujienos

Šią savaitę ugniagesių komandų, kurios pavaldžios Kretingos rajono savivaldybei, patalpose įdiegtas internetinis ryšys – tikimasi, kad tai palengvins komunikaciją ne tik tarp darbuotojų, bet ir su vietos bendruomenėmis.

Kretingos rajono savivaldybės priešgaisrinės tarnybos viršininko Nerijaus Cipario žiniomis, mūsų rajono ugniagesių komandos yra vienos pirmųjų Lietuvoje, kurios aprūpintos internetiniu ryšiu. „Nuo šiol kiekviena ugniagesių komanda turės savo elektroninius paštus, tad bus lengviau mums tarpusavyje dalintis informacija apie įvykusius paros įvykius, apie rengiamus dokumentus ir pan. Be to, rašyti šiais elektroninių paštų adresais galės ir vietos bendruomenės, įstaigos, organizacijos, pakviesdamos ugniagesius į prevencinius renginius ar akcijas, norėdamos, kad pamokytume, kaip saugiai elgtis ir pan.“, – teigė N. Ciparis.

Netrukus visa informacija apie Kretingos rajono savivaldybės priešgaisrinės tarnybos veiklą bus pateikiama ir kuriamame šios įstaigos internetiniame puslapyje. Ten bus galima rasti informacijos ir apie tai, kaip tapti ugniagesiais savanoriais.


Naujasis automobilis „Škoda Superb Combi“ yra aprūpintas įvairiomis darbo priemonėmis, tarp jų – ir gelbėjimo-laužimo įrankiais.

Vakar per renginį, skirtą Saugaus eismo dienai paminėti, visuomenei buvo pristatytas ir ką tik į Kretingą atriedėjęs naujasis policijos automobilis „Škoda Superb Combi“. Dar šiemet pagamintas automobilis pasižymi ne tik geromis techninėmis savybėmis, bet ir tuo, kad yra pritaikytas policijos darbui bei aprūpintas įvairiomis darbo priemonėmis.

Automobiliu „Škoda Superb Combi“ naudosis Kretingos rajono policijos komisariato Reagavimo skyriaus pareigūnai.

Šie jau spėjo įvertinti naujojo automobilio pranašumus: jis varomas 4 ratais, todėl bus lengviau važiuoti esant sudėtingoms oro sąlygoms arba vykstant pažliugusiais kaimo keliais, norint pasiekti vienkiemius ir pan. Automobilio širdis – 2 litrų ir 140 kW galios variklis.

Automobilio pavarų dėžė yra automatinė ir tai labai palengvina vairuotojo darbą, ypač tokiose situacijose, kai reikia persekioti pažeidėją. Be to, automobilio salone įdiegta GPS sistema.

Visos pareigūnams reikalingos darbo priemonės – talpioje automobilio bagažinėje. Tarp jų – ir pagalbos-apsaugos, gelbėjimo-laužimo bei įvykio vietos apžiūros rinkiniai, stabdymo priemonė „Ežys“, dujokaukės, neperšaunamos liemenės.


„Pas mus žmogus būtinai turi būti ribojamas įvairiausiais draudimais. Jei atveži senas padangas į atliekų aikštelę, tai nemokamai paims tik penkias. O gal žmogus ne tik savo, bet ir visų kaimynų senas padangas surinktų ir jas vienu kartu atvežtų? O gal važiuodamas keliu prigriebtų ir numestą padangą, jei ją pamatytų? Bet ne, negalima!“, – kalbėjo Kretingos rajono tarybos narys Antanas Puodys, kai Savivaldybės ekstremalių situacijų komisijai svarstant, kaip apsisaugoti nuo gaisrų atvirose teritorijose, buvo pastebėta, jog jų priežastimi tampa ir nuošaliose vietose sukrautos bei padegtos atliekos.


Juokas ir šypsena – raktas į širdis

 • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
 • Šventės

Šiemet jau tryliktąjį kartą Padvarių socialinės globos namuose buvo surengta nuotaikinga tradicinė respublikinė humoro šventė. Joje savo parengtas programas, be kretingiškių, dar parodė ir svečiai iš 4 globos namų: Telšių raj. Duseikių, Šilutės raj. Macikų, Gargždų Viliaus Gaigalaičio ir Akmenės raj. Ventos globos namų.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas