Pajūrio naujienos
Help
2018 Gegužė
Pi 7142128
An18152229
Tr29162330
Ke310172431
Pe4111825
Še5121926
Se6132027
Orų prognozė
Dieną21°C debesuotumas 4 %
Naktį8°C debesuotumas 6 %
Apklausa

Ar Kretingoje yra kur važinėti dviračiais?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

(1138) 2017-03-31

Ūkininkus supykdė kūdra

 • Audronė GRIEŽIENĖ
 • Pirmas puslapis
Ūkininko Stasio Sandaro manymu, dėl kiekvieną pavasarį paplūstančios jo dirvos kaltas ne neveikiantis drenažas, kaip sako valdininkai, o ties pat sklypo riba kaimyno išsikastas tvenkinys.

Juoda katė perbėgo rajone gerai žinomų ūkininkų Kvecių kaime gyvenančio Rimanto Skipariaus ir rūdaitiškio Stasio Sandaro kelią: prieš keletą metų vienas jų savo žemėje išsirausė kūdrą, o kitas skundžiasi, kad jo dirva dėl to skęsta.

Patiria nuostolių

Apie 550 hektarų žemės dirbantis, grūdines kultūras auginantis S. Sandaras truputį daugiau kaip 3 hektarus, besiribojančius su R. Skipariaus sklypu, yra išsinuomojęs iš dabartiniu metu Kartenoje gyvenančio buvusio R. Skipariaus kaimyno.

„Su nuomotoju tariuosi šį žemės plotą pirkti, bet kraujas užverda matant neteisybę“, – „Pajūrio naujienoms“ atviravo S. Sandaras. Anot jo, dėl to, kad į dalį dirvos šiuo metu neįmanoma nė įbristi, atsakingas ne kas kitas, o R. Skiparius, ties pat sklypo riba savo reikmėms išsikasęs keliolikos arų ploto tvenkinį.

„Kasmet, kai pavasariais tvenkinyje vanduo pakyla ir išbėga per kraštus, apsemia dalį šalia esančio mano lauko. Liūnu virtusiame plote negaliu laiku sėti javų, dėl to kasmet prarandu apie 2-3 tonas derliaus ir patiriu piniginį nuostolį“, – neslėpė apmaudo ūkininkas. Jo manymu, jeigu R. Skiparius būtų geranoriškas, savo teritorijoje išsikastų šulinuką, į kurį galėtų nutekėti perteklinis tvenkinio vanduo.

„Tačiau Skiparius jaučiasi karalius, į prašymus nereaguoja. Užuot įvairiuose žemdirbių susirinkimuose pliekęs stambiuosius ūkininkus, vadinęs juos grobuonimis, susiglemžiančiais europinę ar valstybės paramą, pats verčiau pasižiūrėtų į save, kaip elgiasi kitų atžvilgiu“, – piktinosi pašnekovas.

Dėl nuolat apsemiamos dirvos ir nesibaigiančių ginčų su R. Skipariumi S. Sandaras teigė parašęs ne vieną raštą rajono merui Juozui Mažeikai, šis nukreipdavo aiškintis Savivaldybės Žemės ūkio skyriui bei specialistams, atsakingiems už melioraciją.

„Vyriausiojo specialisto Leono Rimeikos ir pats prašiau, kad atvažiuotų pasižiūrėti į vietą. Atvažiavo ir dar ekskavatorių atsiuntė, bet kas iš to? Atkasus pamatė, jog drenažo vamzdeliai tvenkinio dumblu užkimšti, sakė, kad aš turiu tvarkyti drenažą – tuo viskas ir baigėsi“, – pasakojo S. Sandaras. Anot jo, priežastis, dėl ko uždumblėja tie vamzdžiai, – ne susidėvėjęs drenažas. Juk jeigu jis neveiktų, tai ir vasarą po lietaus tame plote vanduo tyvuliuotų, bet jis stebuklingai išdžiūsta.


Genovaitė RUDIENĖ:

– Anksčiau miesto centro medžių viršūnėse kranksėdavo pulkai kovarnių, būdavo nejauku praeiti. Dabar vos vieną kitą pastebiu, kažkur dingo. Skaičiau, kad pagal Europos Sąjungos direktyvą šių paukščių šaudyti negalima, nes nehumaniška, išbaidoma kitais būdais. Bet ir visus išbaidyti negerai – kovarniai yra savotiški gamtos sanitarai, sulesa daug kenkėjų.

Sigutė BENDIKIENĖ:

– Varna – protingas, intelektualus paukštis. Pamenu nutikimą Juodkrantėje, kai buvo kuriamas Raganų kalnas. Priskrido viena, kretingiškis tautodailininkas Skiezgilas paklausė, ar kas nors turime metalinį rublį. Ištiesėme – varna capt ir nusinešė, pasislėpė tarp medinių rąstų. Matyt, ši kranklė buvo dresuota. Kretingoje šių paukščių sumažėjo, tai ir vaikyti nebereikia.

Violeta DOMRIENĖ:

– Prisimenu ištisas triukšmingas kovarnių kolonijas Kretingos parkuose, palei kapines, ypač telkdavosi Rotušės aikštėje, aptūpdavo medžius. Einant pro šalį, kartais apimdavo baimė, kad gali ir apdergti – ačiū Dievui, bent man taip nepasitaikė. Tačiau pastebėdavau pabaltavusius suoliukų kraštus, šaligatvius. Pastaruoju metu visur – švaru, o ir kranksėjimo nebegirdėti.

Algirdas GENEVIČIUS:

– Jeigu varniniai paukščiai netrukdo žmogui, tai tegul sau gyvena į sveikatą. Girdėjau, kad net naudingi žemės ūkiui gali būti, nes sulesa grambuolių lervas. Man atrodo, kad Kretingoje kovarnių sumažėjo, gal kad gyvenu atokiau, Panevėžio gatvėje, nepastebiu. Bet akivaizdu, kad ir miesto centre jų neliko. Tikriausiai dėl to, kad palei Kęstučio ir kitas gatves išpjovė nereikalingus medžius, nugenėjo šakas, nebėra patogios vietos lizdams sukti.

Kalbino Audronė GRIEŽIENĖ, fotografavo Darius ŠYPALIS


Pokyčiai rajono Savivaldybės taryboje

 • Vitalija VITKAUSKIENĖ
 • Savivaldybėje

Vakar Kretingos rajono savivaldybės taryba su raudonų rožių puokšte išlydėjo mandato netekusį Steponą Baltuonį, o tarybos liberalsąjūdiečių frakcija ir valdančiąją daugumą paliko Antanas Kalnius.


Klaipėdos valstybinė kolegija kartu su Mažosios Lietuvos istorijos muziejumi rengia projektą „Klaipėdos skulptūrų parko skaitmenintos informacijos sklaida“ – pabaigus skaitmeninimo darbus, bus sukurta parko virtuali galerija, kurioje bus integruoti skulptūrų ir istorinių parko objektų 3D vaizdai, video ir tekstinė medžiaga. Taip pat rengiami ir trys virtualūs maršrutai po parką, kurių vieną rytoj žadama pristatyti visuomenei per tradicinį renginį „Vynerio arbatėlė“.


Mokyklos-darželio „Žibutė“ dainininkai, vadovaujami Aloyzo Žilio, tradiciniame festivalyje-konkurse „Giesmių giesmelė“ pelnė I laipsnio diplomą.

Mokyklos-darželio „Žibutė“ dainininkai, vadovaujami Aloyzo Žilio, dalyvavo Kauno Vytauto Didžiojo universiteto Rasos gimnazijoje įvykusiame respublikiniame vaikų ir jaunimo festivalyje-konkurse „Giesmių giesmelė – 2017“ „Jo vardą aukštinkim giesme“.

Tradiciniame renginyje dalyvavo 67 šalies kolektyvai iš Kauno, Klaipėdos, Vilkaviškio, Kaišiadorių, Šilalės, Kazlų Rūdos, Švenčionėlių, Birštono ir kitų darželių, bendrojo lavinimo, muzikos mokyklų.

„Mus ir vėl lydėjo sėkmė – surinkę 96 balus iš 100 galimų, pelnėme pirmojo laipsnio diplomą ir esame pakviesti į laureatų koncertą, kuris gegužę įvyks Kauno Palaimintojo arkivyskupo Jurgio Matulaičio bažnyčioje. Po laureatų koncerto koncertuosime ir Kauno sakralinės muzikos mokykloje“, – auklėtinių pasiekimais pasidžiaugė pedagogas A. Žilys.

Kretingiškiai spalvingą savo vadovo autorinių dainų koncertą surengė ir Kauno Jėzuitų gimnazijoje – „Žibutės“ dainininkų pasirodymas sulaukė gero žiūrovų įvertinimo. „Neliko nepastebėtas vaikų žaismingumas, dainų charakterio, nuotaikų kaita, kūrinių interpretacija“, – pastebėjo A. Žilys.

Be konkurso bei koncerto, vaikai patyrė ir kitų įspūdžių, apsilankę Kauno Prezidentūroje, Vytauto Didžiojo katedroje, pasivaikščioję Laisvės alėjoje, apžiūrėję šalia Muzikinio teatro esantį skulptūrų parką bei išbandę vaikų žaidimo atrakcionus.

„P. n.“ informacija


Telkia misijai Tanzanijoje

 • Viktorija PUIDOKĖ
 • Kuprinė
Kartu su kitais „Savanorystės Misijų Korpuso“ kolegomis Rokas Balsys tikisi suburti viskam pasiryžusių, motyvuotų altruistų komandą, kuri dalins savo širdį Tanzanijos žmonėms.

Kretingiškio Roko Balsio svajonė suorganizuoti pirmąją lietuvių misiją į Tanzaniją pildosi – pasaulio neteisybei neabejingus ir savo laiką dėl kitų pasiryžusius aukoti jaunus žmones jis ragina iki gegužės 15 d. užpildyti anketą ir dalyvauti pirmajame savanorystės misijos, kurį įvyks 2018-ųjų vasarą, atrankos etape.

Kartu su bendraminčiais pirmąją Lietuvoje krikščionišką organizaciją „Savanorystės Misijų Korpusas“, skirtą savanoriškoms, globalioms bei vietinėms jaunimo misijoms, įkūręs R. Balsys šiuo metu baigia studijas Mančesteryje ir netrukus dalyvaus Lietuvoje rengiamose atrankose.

„Ieškome tų, kurie dega troškimu gyvenime nuveikti kažką prasmingo, nėra abejingi pasaulyje vykstančiai neteisybei bei trokšta pagilinti savo tikėjimą ir meilę artimui. Taip pat svarbu puiki anglų kalba, mat atrankos vyks angliškai, bei amžius – į misiją kviečiame žmones nuo 18 iki 35 metų“, – reikalavimus kandidatams vardijo R. Balsys.

Atranką sudarys trys etapai: paraiškos pildymo, interviu ir bandomosios savanorystės, todėl prieš pildant anketą R. Balsys ragina kuo geriau įsiskaityti į kiekvieną joje užduodamą klausimą ir sąžiningai atsakyti sau, ar esu pasirengęs tokiam gyvenimo išbandymui. Pasibaigus pirmajam etapui, misijos organizatoriai per dvi savaites susisieks su savanoriais ir praneš apie jiems paskirtą interviu laiką ir vietą, o birželio pradžioje komisija planuoja įvykdyti antrąjį atrankos etapą – interviu – didžiausiuose Lietuvos miestuose – Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje.


Šįvakar, kovo 31-ąją, Kretingos kultūros centre vėl rodoma populiari Egidijaus Radžiaus teatro pjesė jaunimui „Nepaprasti Julės ir Natašos nuotykiai“. Šįkart „Kuprinės“ viešnios – kretingiškės studentės, pjesėje atlikusios pagrindinių herojų vaidmenis: Deimantė Šipalytė – Julės, o Toma Surblytė – Natašos.


Įvairia praktine veikla Lietuvoje ir užsienyje jau galintis pasigirti studentas Mindaugas Šerpytis džiaugėsi pasirinkęs ekonomikos ir marketingo sritį, kuri atvėrė plačias galimybes iššūkiams.

Kol abiturientai klajodami savo pasirinkimų klystkeliuose skaičiuoja likusias dienas mokykloje, Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) studentas bei Marketingo ir komunikacijos departamento darbuotojas, 25 – erių kretingiškis Mindaugas Šerpytis įsitikinęs, jog nerimauti nėra ko: „Jeigu kažko labai norite, sunkiu darbu galite pasiekti viską.“

Perspektyvas kuriame patys

Kaip ir bet kuriam jaunuoliui, stovinčiam ant mokyklos baigimo slenksčio, taip ir M. Šerpyčiui, sprendimas, nulėmęs studijų kryptį prieš šešerius metus, atrodė pats svarbiausias dalykas, todėl normalu, jog ir jis neišvengė abejonių. Vis dėlto domėjimasis ekonomika, verslu, gebėjimas skaičiuoti vaikiną paskatino nerti į ekonomikos sritį.

„Suprantu, kad tuomet bandžiau nežinodamas, kas manęs laukia, tačiau džiaugiuosi šiandien galėdamas pasakyti, kad pasirinkau ir ketverius metus praleidau sau tinkamose studijose“, – atviravo ekonomikos ir finansų bakalauro studijų programą jau baigęs vaikinas, netrukus atradęs dar jam įdomią sritį – marketingą.

Anot pašnekovo, daugelis moksleivių, ieškodami teisingiausio sprendimo, turinčio nušviesti jų ateitį, padaro ne viską, ką galėtų. Visų pirma, pasirinkimą dažnai lemia aplinkinių žmonių spaudimas, kuriam derėtų atsispirti ir paisyti asmeninių norų. Taip pat, M. Šerpyčio nuomone, jaunuoliai neįsigilina į tai, kas slepiasi po skambių profesijų bei studijų programų pavadinimais. Apsisprendimui įtaką daro ir noras siekti pelningos bei daug žadančios profesijos. Nors, anot pašnekovo, atsižvelgti į tai nėra taip jau blogai, aklai patikėti vien šiuo faktoriumi nereikėtų. „Tinkami gebėjimai ir neperspektyvią specialybę pavers mėgstamu bei gerai apmokamu darbu, – įsitikinęs M. Šerpytis. – Nėra perspektyvių ar neperspektyvių specialybių, tokie gali būti nebent žmonės.“

Pašnekovas teigė pastebėjęs, jog kartais jauni žmonės turi svajonę, žino, ko jie nori, tačiau neišdrįsta to siekti, nes galvoja, kad tai neįmanoma: „Iš tiesų aš tikiu, kad klaidos neegzistuoja, tai tiesiog mokymosi dalis, o kiekviena jų priartina mus teisingesnio sprendimo link.“


Kovą jau tradiciškai įvyko kasmetiniai Kretingos rajono „Jaunimo apdovanojimai“, šįkart persikėlę į Žiemos sodą. Įteiktos penkios nominacijos: „Jaunimo lyderio“, „Jaunimo darbuotojo“, „Jaunimo iniciatyvos“, „Jaunimo organizacijos“ ir „Jaunimo renginio“. Nuotaikingą apdovanojimų programą paruošė jaunimo teatro studija „Atžalynas“ .


Atrodo, kad internete galima praleisti didžiąją savo gyvenimo dalį: mokytis, žiūrėti filmus, peržvelgti naujienas ar bendrauti su draugais, gyvenančiais kitoje pasaulio pusėje. Šį sąrašą papildytų ir bandymas socialiniuose tinkluose užmegzti romantiškus santykius. Kokios pabaigos tikėtis, kaip nesuklysti ir elgtis atsidūrus įvairiose situacijose, „Kuprinei“ padėjo atsakyti Kretingos rajono švietimo centro Pedagoginės psichologinės pagalbos skyriaus psichologė Eglė Deksnienė.


Nužudymu įtariami trys asmenys

 • Dovilė URNIKIENĖ
 • Teisėtvarka

Padaugėjo įtariamųjų dėl 1974 m. gimusio vyro, kuris naktį iš vasario 3 dienos į 4-ąją buvo stipriai sumuštas ir paliktas daugiabučio laiptinėje, nužudymo.

Iš pradžių šiuo nusikaltimu buvo įtariami du asmenys, tačiau šiuo metu įtarimai pareikšti trims.


Iškeverzotas žodis gali prišaukti teistumą

 • Audronė GRIEŽIENĖ
 • Teisėtvarka

Salantų gimnazijos direktoriaus pavaduotoją ūkio reikalams Rimantą Kvasą savaitgalį pasiekė nemaloni žinia: mokyklos pastato siena iškeverzota dažais.


Sukčiai prisidengė banko darbuotojų vardu

 • Dovilė URNIKIENĖ
 • Teisėtvarka

Palangiškė (gim. 1932 m.) neteko 2 tūkst. 320 eurų – juos nugvelbė telefoniniai sukčiai, kovo 27 dieną apie 11 val. paskambinę laidiniu telefonu ir prisistatę banko darbuotojais. Dėl įvykio policija pradėjo tyrimą.


Kretingos technologijos ir verslo mokyklos vaikinų tinklinio komanda, treniruojama Valdo Tuinylos, tarp profesinių apskrities mokyklų iškovojo I v.

Kretingos technologijos ir verslo mokyklos (KTVM) vaikinų tinklinio komanda, vadovaujama bei treniruojama kūno kultūros mokytojo Valdo Tuinylos, tapo Klaipėdos apskrities profesinių mokyklų tinklinio varžybų nugalėtoja.

KTVM vaikinai nugalėjo Tauragės profesinio rengimo centro, Klaipėdos turizmo mokyklos, kurioje ir buvo surengtos varžybos, komandas bei finale – Klaipėdos paslaugų ir verslo mokyklos bendraamžius.

„Apskrityje esame pirmi, Lietuvos mastu tarp 45-ių profesinių mokyklų užimame šeštąją poziciją. Mums tai – labai geras rezultatas“, – auklėtinių pasiekimus įvertino V. Tuinyla.

„P. n.“ informacija


 • Audronė PUIŠIENĖ
 • Sportas
Startavus Lietuvos kultūrizmo ir fitneso federacijos projektui „Pasiruošk su mumis vasarai“, prakaitą Kretingos sporto klube „Startas“ lieja ir kretingiškiai, nusprendę dalyvauti šiame konkurse. Rezultato – gražaus ir sveiko kūno – siekia Rimantas Slušnys, Viktorija Šiūparė, Marius Paulikas ir Rimvydas Šakinis.

Geriausiai čempionate sekėsi Arvydui Žukauskui. Pergalę vaikinui primins netradicinės formos ir svorio medalis.

Kretingos sporto mokyklos sunkiaatlečiai sėkmingai pasirodė Lietuvos jaunių-moksleivių iki 15 metų sunkiosios atletikos čempionate. Simne įvykusių varžybų komandinėje įskaitoje kretingiškiai tarp 15 komandų užėmė IV v. Šį rezultatą mūsiškių sportininkų treneriai Arvydas Bušeckas ir Regimantas Norvilas įvardino kaip labai gerą. „Vaikinai daro pažangą, ir tai įrodo jų pasiekimai“, – neabejojo jie. Geriausiai sekėsi Arvydui Žukauskui, kuris 62 kg svorio kategorijoje išrovė 58 kg, stūmė 73 kg ir užėmė I v. Toje pačioje kategorijoje Markas Riepšas buvo trečias – jis išrovė 56 kg bei išstūmė 66 kg.

Tomas Vaitkevičius 38 kg svorio kategorijoje išrovė 27 kg, išstūmė 37 kg ir iškovojo II v.

Trečiąsias vietas pelnė Vygantas Čėsna (svorio kateg. 66 kg), kuris išrovė 43 kg bei išstūmė 54 kg, ir Evaldas Limantas (svorio kateg. iki 70 kg), išrovęs 55 kg, išstūmęs 65 kg.

Žingsnis nuo medalių skyrė Karolį Graužinį, kuris 58 kg svorio kategorijoje išrovė 53 kg, išstūmė 70 kg ir liko ketvirtas. Tokią pačią poziciją užėmė finale kovojęs Mantas Riepšas (svorio kateg. 50 kg), išrovęs 46 kg bei išstūmęs 57 kg. Nilius Stonkus, varžęsis svorio kategorijoje per 76 kg, išrovė 70 kg, išstūmė 80 kg ir buvo penktas.


Kurmaičių pradinės mokyklos vaikai dalyvauja sporto projekte „Lietuvos mažųjų žaidynės“. Šioje mokykloje, kuri ir tapo žaidynių organizatore, startavo pirmasis žaidynių etapas – miestų atkrintamosios varžybos.


„Terekas“ atidaro įmonę Danijoje

 • Vitalija VITKAUSKIENĖ
 • Verslas

Uždaroji akcinė bendrovė „Terekas“ šių metų gegužę PET – plastikinę tarą – pradeda gaminti Danijoje, vienai didžiausių šios šalies maisto pramonės įmonių. Su „Tereke“ sukurta ir pagaminta įranga pirmaisiais metais čia bus pagaminama apie 10 mln. užsakovo produkcijai pritaikytų butelių.


Padaugėjo pranešimų apie degančią pernykštę žolę – ji yra tokia sausa, kad pakanka mažiausios kibirkšties, jog užsipliekstų gaisras. Kovo 28 dieną 13.54 val. gautas pranešimas apie gaisrą Baublių k., Stadiono g. – ten žolė išdegė 5 ha plote.

Kovo 29 dieną 15.44 val. ugniagesiai iškviesti į gaisrą Kretingoje, laukuose prie Akmenos upės – čia ugnis nulaižė maždaug 30 arų ploto pievos.

Tą pačią dieną 18.41 val. ugniagesiai skubėjo į Tiekėjų g, kur išdegė 3 arų ploto pievos.

Ugniagesiai įspėja būti atsargiems ir neįplieksti ugnies atvirose teritorijose – tokie gaisrai yra ypač pavojingi

Parengė Dovilė URNIKIENĖ


Salantiškis tebegroja šimtamete bandonija

 • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
 • Mūsų žmonės

Salantuose gyvenantis 88-erių Stasys Gailius per bendruomenės šventes išsitraukia akiai neįprastą – laiko ir miklių muzikanto pirštų išbandytą šimtametę bandoniją ir sykiu koja muša paties sukonstruotą būgną.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas