Pajūrio naujienos
Help
2018 Birželis
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se3101724
Orų prognozė
Dieną20°C debesuotumas 1 %
Naktį17°C debesuotumas 5 %
Apklausa

Ar rajono valdžia turėtų pasirūpinti vaikų vasaros poilsiu?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

(1137) 2017-03-28

Darbėnų seniūnijoje gyvenantys žmonės nebeištvėrė: tris dienas klausęsi, kaip kas 20-30 min. nuaidi sprogimo garsas, jie telefono skambučiais atakavo įvairias institucijas, tarp jų – net Bendrąjį pagalbos centrą. Skambučių iš gyventojų sulaukė ir Darbėnų seniūnijoje Pasertupio kaime įsikūrusios bendrovės „Žemaitijos granitas“ vadovas Rimvydas Levanas, kuris, atsiprašydamas už sudrumstą ramybę, pripažino: sprogdinimas yra vienintelė technologija, galinti suskaldyti didelio gabarito akmenis, ją įmonė naudos ir toliau.

„Jau trečią dieną sprogdina – nuaidėjus garsui, kaskart krūpčiojame. Skambinome 112, ten mums pasakė, kad sulaukė ne vieno tokio skambučio ir paaiškino, kad akmenskaldė turi leidimą sprogdinti. Čia gyvenu 26 metus ir pirmą kartą tokį karą girdžiu“, – penktadienį sakė „Pajūrio naujienoms“ paskambinusi Kadagynų kaimo gyventoja (vardas ir pavardė redakcijai žinomi).

„Neįmanoma gyventi. Suprantu – vykdo verslą, bet jis juk neturi kitų žmonių trikdyti. Gyvuliai išsigandę, siena susproginėjo“, – teigė Darbėnuose, Palangos gatvėje gyvenantis skaitytojas, nenorėjęs viešinti savo vardo ir pavardės.

Ne garsesnis už griaustinį

„Žemaitijos granito“ generalinis direktorius R. Levanas sakė ir pats sulaukęs panašių skambučių, tačiau patikino, kad sprogimo garsas nesąs toks stiprus, kad tektų kaskart krūpčioti, o juo labiau – trūkinėtų sienos ar skilinėtų langų stiklai.

„Pažiūrėkite į mūsų teritorijoje esančius laikinus pastatus – neiškritęs nė vienas langas. Tai kokia begali būti kalba apie pastatus, esančius kur kas toliau nuo sprogdinimo vietos?“, – stebėjosi R. Levanas, patikinęs, kad griaustinio garsas yra kur kas stipresnis. Vadovo žodžius patvirtino ir kiti „Žemaitijos granito“ darbuotojai: anot jų, sprogdinimo garsas nėra toks didelis, kad verstų krūpčioti – esą visi įmonės teritorijoje dirba kaip dirbę.

„Vyresni Darbėnų gyventojai dar pamena, kokie čia vykdavo akmenų sprogdinimai prieš 30 metų, tiesiant autostradą Klaipėda-Kaunas-Vilnius. Palyginus su garsu, koks tuomet nuaidėdavo, dabartiniai sprogdinimai – tai vaikų žaidimai“, – sakė R. Levanas.


Ilgametis politikas neteko tarybos nario mandato

  • Dovilė URNIKIENĖ
  • Savivaldybėje

„Labiausiai apmaudu dėl rinkėjų, kurie už mane balsavo, manimi pasitikėjo. Aš juos nuvyliau“, – sakė socialdemokratas Steponas Baltuonis, kuriam lyg perkūnas iš giedro dangaus atėjo žinia, jog netenka tarybos nario mandato. Priežastis – jis deklaravo gyvenamąją vietą už Kretingos rajono, kuriame buvo išrinktas, ribų.


Kretingos meno mokyklos fortepijono mokytoja Kilnutė Skripkauskienė su savo mokiniais tarptautinio konkurso dalyviais bei nominantais Nidijumi Valatka (kairėje), Jokūbu Žiubriu ir Gabrieliumi Žiubriu (stovi šalia mokytojos).

Klaipėdoje įvykusiame I tarptautiniame konkurse ,,Muzikuojantys berniukai“ dalyvavo ir Kretingos meno mokyklos vaikai, kuriuos konkursui parengė fortepijono mokytoja Kilnutė Skripkauskienė bei smuiko mokytoja Dalia Pocienė.

Konkurso, kurį surengė Klaipėdos Juozo Karoso muzikos mokykla bei didelį būrį berniukų pianistų išugdžiusi mokytoja Irina Skirsgilienė, dalyvių pasirodymą vertino tarptautinės komisijos: pianistų – prof. Normunds Viksnė (Latvija), prof. Rokas Zubovas (Lietuva) ir Klaipėdos konservatorijos mokytoja Biruta Vaišienė; stygininkų – atlikėjas iš Latvijos Dzintars Beitans, Klaipėdos kamerinio orkestro vadovas Mindaugas Bačkus ir uostamiesčio kamerinio orkestro įkūrėja Klaipėdos apskrities pedagogų stygininkų asociacijos prezidentė Juozo Karoso muzikos mokyklos bei Stasio Šimkaus konservatorijos dėstytoja Liuda Kuraitienė.

Kretingos meno mokyklai konkurse atstovavo smuikininkas mokytojos D. Pocienės mokinys Karolis Derkintis (koncertmeisterė Virginija Ruzgienė) bei K. Skripkauskienės parengti pianistai – Nidijus Valatka ir Jokūbas Žiubrys, dalyvavę jauniausiųjų atlikėjų A grupėje, ir vyresniųjų B grupėje – Gabrielius Žiubrys.

N. Valatka tapo diplomantu savo amžiaus grupėje, o J. Žiubrys ir G. Žiubrys savo amžiaus grupėse pelnė trečiąsias vietas. Jų mokytojai buvo skirtas papildomas apdovanojimas už trijų berniukų parengimą konkursui.

Pianistai konkurso dalyviai koncertavo Klaipėdos universiteto Menų akademijos koncertų salėje, stygininkai – Juozo Karoso muzikos mokyklos koncertų salėje.

„P. n.“ informacija


Mokinių komandas papildė ir tėvai

  • Dovilė URNIKIENĖ
  • Švietimas

Devynios komandos iš rajono švietimo įstaigų penktadienį susitiko Marijono Daujoto pagrindinėje mokykloje, kur įvyko prevencinis konkursas „Ateik. Sužinok. Varžykis“. Pirmą kartą šiame konkurse dalyvavusios komandos buvo suburtos ne tik iš mokinių – jų gretas papildė ir tėvai.


Praėjusį penktadienį Kretingos muziejuje klubo „Kretingos krašto ainiai“ nariai antrai 3 metų kadencijai pirmininku perrinko Antaną Vinkų, atnaujino valdybą, aptarė nuveiktus darbus, planus ateičiai, tarp kurių ir dvaro fontano su nykštuko skulptūra atkūrimą.


Kretingos muziejuje įvyko Klaipėdos regiono liaudies meno respublikinės parodos-konkurso „Aukso vainikas“ atidarymas. Paroda veiks apie mėnesį.


  • Iš po­li­ci­jos su­ves­ti­nių

KRETINGOS RAJONE.

SALANTUOSE. Kovo 24 dieną apie 1.10 val. sustabdytas neblaivaus (2,22 prom.) vyro (gim. 1991 m.) vairuotas automobilis „Bmw 530“. Ligoninėje vyras atsisakė duoti kraujo.

PADVARIUOSE. Kovo 25 dieną apie 21 val. sustabdytas automobilis „Crysler“, kurio vairuotojui (gim. 1973 m.) nustatytas 1,73 prom. girtumas.

„P. n.“ informacija


Pristatė naująją gaisrinę mašiną

  • Dovilė URNIKIENĖ
  • Naujienos
Atvykusi delegacija apžiūrėjo naująjį gaisrinę mašiną, paskirtą Salantų ugniagesių komandai.

Penktadienį Salantų ugniagesių komanda sulaukė svečių – Kretingos rajono vadovai, Savivaldybės administracijos Civilinės saugos ir viešosios tvarkos skyriaus specialistai atvyko apžiūrėti naujosios mašinos „Mercedes Benz“.

„Mašina į Salantus atriedėjo praėjusių metų pabaigoje. Mes ją paruošėme darbui ir jau spėjome išbandyti gaisre“, – teigė Kretingos rajono savivaldybės priešgaisrinės tarnybos viršininkas Nerijus Ciparis.

Dyzelinis automobilis „Mercedes Benz“ yra pagamintas 1991 metais, jis yra varomas 4 ratais ir gali vežti 3 tonas vandens. Be to, gaisrinis automobilis turi greitojo reagavimo ritę – jei gaisras nedidelis, pakanka išvynioti į ritę susuktą žarną ir jau galima gesinti.

Automobilio priekyje pritaisytas lafetinis švirkštas, kurį reguliuoti – nukreipti vandens srovę reikiama kryptimi – gali vairuotojas. Naujasis automobilis Kretingos rajono savivaldybei kainavo 30 tūkst. eurų.


  • Gaisrai
Kovo 26 dieną 14.22 val. gautas pranešimas, kad dega žolė Senojoje Įpiltyje – numalšinti liepsnas suspėjo patys gyventojai iki atvykstant ugniagesiams. Išdegė 3 arai pievos.

„P. n.“ informacija


Padvarių kaime pareigūnams įkliuvo automobilį „Toyota Avensis“ vairavęs 42 metų advokatas, kuris naudojo radarų detektorių, nors tai daryti yra draudžiama.

Šeštadienį Klaipėdos apskrities VPK Kelių policijos tarnybos pareigūnai Kretingos rajone ir Klaipėdos rajone vykdė policinę priemonę dėl neblaivių vairuotojų ir važiavimo greičio kontrolės. Iš viso buvo sustabdyta apie 300 transporto priemonių, nustatyti 33 Kelių eismo taisyklių pažeidimai.

Apie 10.30 val. Kretingos r., Padvarių k., patikrinimui buvo sustabdytas automobilis „Opel Zafira“. Pareigūnei bendraujant su vairuotoja, kilo įtarimas, jog moteris yra neblaivi, kadangi nuo jos sklido stiprus alkoholio kvapas. Alkoholio matuokliu jai nustatytas lengvas – 1,37 prom. neblaivumo laipsnis. Vairuotoja teigė, kad vakar buvo gėrusi vyno, su pažeidimu sutiko.

Padvarių k. sustabdę automobilį „Toyota Avensis“ pareigūnai pastebėjo ant priekinio prietaisų skydelio, prie stiklo, buvo pritvirtintas radarų detektorius. Kadangi yra draudžiama jį naudoti, detektorius buvo konfiskuotas ir vairuotojui paskirta 30 eurų bauda.

Nuo 11 val. pareigūnai policinę priemonę tęsė Klaipėdos rajone.

Reido metu, kuris truko nuo 7 iki 17 val. pareigūnai išaiškino 22 greičio viršijimo atvejus, 3 neleistino lenkimo atvejus, 4 kartus transporto priemonės buvo neapdraustos, nustatytas 1 neblaivus dviratininkas, dar 1 asmuo nesegėjo saugos diržo.

Klaipėdos apskrities VPK informacija


Pavasaris kviečia į sodus

  • Audronė PUIŠIENĖ
  • Žemės ūkis

Kretingiškis Fortūnatas Mingėla, turintis mokslinio agronomo išsilavinimą, dabar, jau būdamas pensijoje, savo laisvalaikį skiria sodininkystės populiarinimui – augina medelius, konsultuoja sodininkus mėgėjus, talkina jiems genėti sodus ar įskiepyti vaismedžius.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas