Pajūrio naujienos
Help
2018 Birželis
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se3101724
Orų prognozė
Dieną17°C debesuotumas 3 %
Naktį11°C debesuotumas 3 %
Apklausa

Ar rajono valdžia turėtų pasirūpinti vaikų vasaros poilsiu?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

(1136) 2017-03-24

Trečią kartą keičia Vilniaus gatvės projektą

 • Vitalija VITKAUSKIENĖ
 • Pirmas puslapis
Renovuojant Vilniaus gatvę siūlo įrengti dvi 9 ir 12 metrų diametro žiedines sankryžas sankirtose su J. K. Chodkevičiaus ir Birutės gatvėmis.

Centrinės Kretingos miesto Vilniaus gatvės rekonstrukcijos projektą, kuris buvo parengtas 2013 metais, koreguotas pernai, užsimojo koreguoti trečiąjį kartą tam, kad numatytų dvi žiedines sankryžas ties Rotušės aikšte sankirtose su J. K. Chodkevičiaus ir Birutės, Mėguvos gatvėmis, o Rotušės aikštėje vietoj dabar esančių keturių paliktų dvi eismo juostas.

Dvi žiedinės sankryžos ir mažiau eismo juostų

Pagal 2013 metais uždarosios akcinės bendrovės „Kelvista“ parengtą Vilniaus gatvės rekonstrukcijos projektą atnaujinti numatyta 1,28 km atkarpa: nuo sankirtos su Birutes gatve iki Kretingos muziejaus ūkvedžio namo. Už projektą „Kelvistai“ tada buvo sumokėta per 79 tūkst. litų, t. y. apie 23 tūkst. eurų. Projektas neturėjo architektūrinės dalies. Pritarus Savivaldybės tarybai, pernai projektas maždaug už 16 tūkst. eurų buvo pakoreguotas. „Kelvista“ projekto korekcijai –architektūrinės dalies parengimui pasitelkė žinomą Telšių architektą Algirdą Žebrauską.

Saugaus eismo specialistai atliko pakoreguoto projekto auditą ir dėl eismo saugumo pasiūlė projektą koreguoti dar kartą numatant įrengti dvi žiedines sankryžas Vilniaus gatvės sankirtose su J. K. Chodkevičiaus ir Birutės, Mėguvos gatvėmis, atkarpoje per Rotušės aikštę vietoje keturių palikti dvi eismo juostas. Nuo sankirtos su J. K. Chodkevičiaus gatve iki sankirtos su Žemaitės alėja yra suplanuotos 3 eismo juostos, pagal specialistų siūlymą irgi turėtų likti dvi. Sumažėjus juostų transportui, atsirastų vietos patogesniam dviračių takui, kuris pagal esamą projektą nuo bažnyčios iki Maironio gatvės būtų ėjęs kartu su pėsčiųjų taku.

Antradienį balsų dauguma: 10 už, 1 susilaikius ir 1 balsavus prieš trečiai Vilniaus gatvės projekto korekcijai, kuri kainuotų apie 40–50 tūkst. eurų, pritarė Strateginio planavimo tarybos posėdyje dalyvavę Savivaldybės tarybos politikai. Į posėdį atvykęs architektas A. Žebrauskas teigė, jog siūlymas įrengti dvi žiedines sankryžas jam buvo netikėtas, tačiau siūlymui pritarė. „Įrengus žiedines sankryžas būtų geresnis pralaidumas. Išsispręstų dviračių tako prie bažnyčios problema. Tas visas dviračių ruožas, pagal esamą projektą, yra blogas“, – aiškino architektas. Merui Juozui Mažeikai pasiteiravus, ar žiedinės sankryžos nedarkytų istorinės Rotušės aikštės, A. Žebrauskas ramino teigdamas, jog šiandieninė aikštė nėra ypatinga vertybė ir siūlė svarstyti Rotušės miesto centre atstatymo ateityje galimybes. „Kretinga turi tris svarbiausias dimensijas: dvarą, bažnyčią su vienuolynu ir miesto centrą. Dvi iš jų turime, o trečios – miesto centro, ne. Dabar Rotušės aikštė yra automobilių parkavimo aikštė, o turėtų būti kultūros, miesto valdymo širdis, kaip buvo praeityje“, – kalbėjo architektas.

Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Povilas Černeckis patvirtino, jog kultūros paveldo sergėtojai žiedinių sankryžų atsiradimui neprieštarauja. „Siūlymas dėl žiedų, dviejų juostų yra geras, centrinėje miesto aikštėje eismo intensyvumą reikia riboti“, – buvo įsitikinęs Savivaldybės tarybos Ekonomikos ir finansų komiteto pirmininkas Steponas Baltuonis. Savivaldybės administracijos direktorius V. Domarkas pažymėjo, jog žiedai išspręstų ir kairiųjų posūkių problemą. „Žiedai gerai. Senamiestyje nėra kur skubėti, lenktyniauti, tad ir dviejų juostų užtektų“, – teigė Almantas Skruibys, tarybos Kultūros, sporto ir jaunimo reikalų komiteto pirmininkas.


Albina Zarankienė:

– Mieste tvarka turi būti, bet, žvelgiant iš žmogiškosios pusės, kiek prekiautojų liktų be darbo... Išsikėlus į naują vietą, ypač atokesnę, ne taip lengvai prigytų. Manau, tie kioskeliai ir gyventojams gerai – ko nerandi parduotuvėse – užbėgai, nusipirkai. Daug daugiau miesto centrą gadina abejotini gėlynai, o prekybos kioskus užstoja pastatai – nuo Rotušės aikštės pusės jų net nesimato.

Eglė DOMINAUSKIENĖ:

– Nei man šilta, nei man šalta. Dėl manęs tebūnie tie kioskai, netrukdo. Ir verslininkams, susikūrusiems darbo vietas, gerai, ir pirkėjams, kuriems miesto centre apsipirkti labai patogu. Yra aplink ir parduotuvių, bet kuo didesnis pasirinkimas, tuo geriau, ir taip karaliauja prekybos centrai. Kaip situaciją vertinčiau, jeigu pati gyvenčiau daugiabučiuose, prie kurių tie kioskeliai stovi? Sunku pasakyti...

Daiva RAZMIENĖ su dukrele Smilte:

– Neturiu nuomonės, nes niekada ten neinu, nesidomiu nei kaip tie kioskai atrodo, nei kuo ten prekiaujama, kai reikia, apsiperku prekybos centruose. Girdėjau, kad tuos statinius iš Kretingos centro nori kažkur iškeldinti, kad verslininkai piketavo. Bet galima juos suprasti: ypač šiais nelengvais laikais kiekvienas brangina savo darbo vietas, algas užsidirbti žmonėms reikia.

Ilona LIEBIENĖ:

– Girdėjau, kad svarstys kioskus iškeldinti į didįjį Kretingos turgų. Kažin, ar pasiteisintų ta vieta, nes turgus ir taip visokių gėrybių pilnas. Tegul dirba centre tie „mažiukai“, didžiosios parduotuvės ir taip juos užgožia. Tik patys statiniai galėtų būti gražesni, tvarkingi, vienodo stiliaus. Bet galutinį žodį, žinoma, turėtų tarti tie žmonės, kurie arti gyvena ir galbūt tikrai mieliau nori čia įsirengti vaikų žaidimo aikštelę ar užsisodinti žalią veją.

Kalbino Audronė GRIEŽIENĖ, fotografavo Darius ŠYPALIS


Japoniškus mini traktorius pamėgo ir lietuviai

 • Dovilė URNIKIENĖ
 • Žemė ir ūkis
Bendrovės „Agromita“ vadovas Saulius Simonaitis teigė, kad įmonės darbuotojai nuolat patys vyksta į Japoniją, kur atrenka tuos mini traktorius, kurie labiausiai atitiktų mūsų šalies ūkininkų poreikius.

Pavasaris – pats darbymetis Padvariuose įsikūrusiai bendrovei „Agromita“, siūlančiai didžiausią japoniškų mini traktoriukų bei jų padargų pasirinkimą Lietuvoje. Tai, kad mini traktoriukai yra kompaktiško dydžio, tačiau galintys atlikti daug funkcijų, lemia vis didėjantį jų populiarumą ne tik tarp ūkininkų, bet ir tarp žmonių, norinčių puoselėti savo privačias sodybas.

Šiuo metu „Agromitos“ sandėliuose – apie 150 mini traktoriukų, o dar maždaug pusšimtis – pakeliui į Lietuvą. Pasak bendrovės pardavimų vadovo Noberto Kuokšio, tai, kad traktoriukai gali būti komplektuojami su įvairiais priedais – žoliapjovėmis, žolės smulkintuvais, plūgais, sniego valytuvais, vagotuvais, kultivatoriais, ekskavatoriais, šakų smulkintuvais, betono maišyklėmis ir daugeliu kitų, leidžia patenkinti labai skirtingus klientų poreikius.

Siūlo ir aptarnavimo servisą

Mini traktoriais domisi ūkininkai, ypač – besiverčiantys netradicinėmis žemės ūkio šakomis, pavyzdžiui, gervuogių auginimu, apželdinimu užsiimančios įmonės, o taip pat – ir žmonės, gyvenantys kaimiškose vietovėse, sodininkų bendrijose, kai norint įdirbti mažą sklypą labai vertinama technika, kuri yra manevringa ir daugiafunkcė.

Dar vienu pranašumu N. Kuokštys įvardija ir tai, kad vairuoti mini traktorius, jei jų variklių galingumas neviršija 40 arklio galių, gali ir tie, kurie turi B kategorijos vairuotojo pažymėjimą.


Artėjant deklaravimui – mokymai ūkininkams

 • Audronė GRIEŽIENĖ
 • Žemė ir ūkis

Žemės ūkio naudmenų deklaravimas šiemet prasidės balandžio 10, o baigsis birželio 6 dieną. Pavėlavusieji dar galės deklaruoti iki liepos 1-osios.


Pažintis su rože – iš arčiau

 • Audronė GRIEŽIENĖ
 • Žemė ir ūkis
Floribundinė rožė „Abracadabra“

Netoli Klaipėdos, Kalotėje, gyvenanti profesionali agronomė „Pajūrio medelyno“ savininkė Aušra Lėlienė turi bene didžiausią Lietuvoje rožių kolekciją. Apie šios gėlės auginimo ypatumus ji papasakojo Klaipėdos botanikos sode surengtame seminare, mintimis mielai pasidalijo ir su „Pajūrio naujienų“ skaitytojais.

Ir dėl grožio, ir dėl kvapo

Pasak lektorės, mūsų klimatas – ne pats palankiausias rožėms. Dengiame jas nuo šalčių, paskui saugome nuo kaitrios saulės, maitiname, laistome ir su jauduliu laukiame pirmųjų žiedų. Tiesa, kad rožės reikalauja daugiau dėmesio, tačiau tai – vienos gražiausių, ypatingų, turinčių savo nepakartojamą charakterį gėlių. Tereikia žinoti ir vengti nevykusių rūšių.

Pati A. Lėlienė rožėmis susidomėjo prieš 40 metų, dar būdama studentė. Besimokydama tuometinėje Žemės ūkio akademijoje savo dėstytojui vasaros metu padėjo akiuoti rožes.

„Nustebau pamačiusi daugybę įvairių veislių ir mintyse sau tariau: kada nors ir aš jas dauginsiu, turėsiu jų dar daugiau“, – atviravo pašnekovė.


Pakartojo knygos leidimą

 • Audronė PUIŠIENĖ
 • Kultūra
Knygos antrojo leidimo viršelis, kurį puošia Angelinos Banytės freskos „Gamtos dovanos“ fragmentas.

Šiandien, kovo 24 d., 17 val. Palangos savivaldybės viešojoje bibliotekoje medžiotojas publicistas Donatas Žuolys pristatys savo knygos „Su dvivamzdžiu ir plunksna“ antrąjį pakoreguotą ir papildytą leidimą.

„Po pirmosios knygos jaučiausi taip, lyg būčiau ne viską padaręs – dar turėjau nepanaudotos medžiagos, jaučiau, jog dar galima gludinti mintis, jas papildyti, juolab kad medžiotojų gyvenimas nestovi vietoje, įvykiai veja įvykius, tad publikuoti tikrai yra ką“, – D. Žuolys neslėpė, jog antruoju knygos leidimu yra patenkintas.

Pakeistas ir knygos viršelis – autorei leidus, knygos „Su dvivamzdžiu ir plunksna“ antrąjį leidimą papuošė dailininkės Angelinos Banytės panoraminės freskos „Gamtos dovanos“, sukurtos 1987 m., fragmentas. Šią freską galima pamatyti poilsio ir reabilitacijos centre „Pušynas“, Palangoje.


Noras papokštauti gali kainuoti nelaisvę

 • Dovilė URNIKIENĖ
 • Teisėtvarka

„Galvojau, pajuokausiu“, – Palangos miesto apylinkės teisme teisinosi šventojiškis Deimantas Drugeika, kuris ant paprasto lapo padaręs 20 eurų banknoto kopiją, pats nustebo, kai ją padavęs kebabinėje sulaukė grąžos. Tokio sėkmingo apsipirkimo finalas – kaltinimai netikrų pinigų pagaminimu, laikymu ir realizavimu.


Tęsiant „Žibosos“ bylos nagrinėjimą, antradienį įvykusiame Kretingos rajono apylinkės teismo posėdyje buvo apklausti kaltinamųjų artimieji, pasiryžę būti laiduotojais, jei teismas nuspręstų kaltinamąsias atleisti nuo baudžiamosios atsakomybės. Tačiau Klaipėdos apygardos prokuratūros 2-ojo baudžiamojo persekiojimo skyriaus prokuroras Linas Kiaurakis įsitikinęs, kad tam nėra teisinio pagrindo ir teismui pasiūlė kaltinamąsias nuteisti, skiriant pinigines baudas.


 • Iš po­li­ci­jos su­ves­ti­nių

KRETINGOS RAJONE.

KVECIŲ K. Kovo 21 dieną apie 9.12 val. kelio Šiauliai-Palanga 139 kilometre policijos skiriamaisiais ženklais nepažymėtu automobiliu važiavę pareigūnai sustabdė „Opel Vectra“ vairuotoją (gim. 1981 m.) kuris buvo neblaivus (1,89 prom.).

PALANGOJE.

GANYKLŲ G. Kovo 21 dieną apie 14.20 val. palangiškis (gimęs 1988 m.) pamatė, kaip atbulas nuo sugadintų 2 transporto priemonių „Mercedes Benz“ ir „Opel Astra“ nuvažiuoja automobilis „Audi 100“. Iš jo išlipusi moteris, apžiūrėjusi sugadintas mašinas, vėl įlipo į automobilį ir kartais prieš eismą bei posūkyje užvažiuodama ant šaligatvio, keldama avaringas situacijas, važiavo toliau. Pranešėjas sekė mašiną, kol ši sustojo aikštelėje Sodų g. Vairuotoja pranešėjui pasirodė akivaizdžiai neblaivi, tad šis, ilgai kalbėjęsis bei įtikinėjęs, pristatė moterį į Palangos m. PK. Vairuotojai (gim. 1974 m.), gyv. Palangoje, nustatytas sunkus (2,87 prom.) girtumo laipsnis.

Parengė Dovilė URNIKIENĖ


Kretingos sporto mokyklos boksininkai, rajonui atstovavę šalies bokso čempionate: (iš kairės) Nerijus Vaičekauskas, Valdas Jašinskas, treneris Aivaras Balsys, Edvinas Taurinskas, Gabrielė Diekontaitė, Domantas Venskus, treneris Tomas Balsys, Kazimieras Strakšys, Lukas Baltutis, Karolina Paulauskaitė.

Pasvalyje įvyko Lietuvos Respublikos rajonų jaunių berniukų ir mergaičių bokso čempionatas, kuriame dalyvavo Lietuvos jaunieji sportininkai.

Kretingos sporto mokyklai šiame čempionate atstovavo 9 sportininkai, tarp kurių ir dvi mergaitės – Gabrielė Diekontaitė, iškovojusi I v. ir pelniusi techniškiausios čempionato boksininkės prizą, bei Karolina Paulauskaitė, užėmusi II v. Edvinas Taurinskas buvo antras, Valdas Jašinskas ir Lukas Baltutis užėmė trečiąsias vietas. Boksininkų treneriai – Aivaras Balsys ir Tomas Balsys.

„P. n.“ informacija


Pranciškonų gimnazijos sportinių šokių studijos „Ritmas“ šokėjai dalyvavo Panevėžyje įvykusiuose Lietuvos sportinių šokių federacijos čempionatuose ir pirmenybėse.

Pirmenybių jaunių-II amžiaus grupėje C klasėje Lotynų Amerikos šokių programoje Pijus Stankevičius ir Greta Vibrytė šoko finale ir užėmė IV v. Standartinių šokių programoje ši pora tarp 6 finalininkų užėmė V v.

Toje pačioje amžiaus grupėje E6 klasėje Lotynų Amerikos šokių programoje Modestas Janutis ir Evelina Petrauskaitė tapo nugalėtojais – iškovojo I v.

Šokėjus treniruoja Alfonsas Mačėnas, Eglė Mačėnaitė ir Sigita Mačėnaitė.

„P. n.“ informacija


Tradiciniame turnyre „Draugaukime“ susitiko komandos iš įvairių institucijų ir mokyklų.

Minint „Veiksmo savaitę be patyčių“ jau septintus metus Kretingos sporto mokykloje įvyko tarpinstitucinės krepšinio varžybos 3x3 „Draugaukime“. Šįsyk jose dalyvavo 9 komandos, o nugalėtojo titulą pirmą kartą pelnė šių varžybų idėjos sumanytoja – Kretingos rajono policijos komisariato komanda.

„Šių metų naujovė – pirmą kartą mokyklų komandose kartu su mokiniais turėjo žaisti ir vienas iš tėvų. Taip siekiame aktyvinti, pritraukti visą bendruomenę, paskatinti tėvus kartu leisti laiką su vaikais, atrasti bendrų pomėgių“, – kalbėjo Kretingos rajono policijos komisariato bendruomenės pareigūnės Gitana Macienė ir Jūratė Kazlauskienė.

Jų teigimu, kasmet suburti pareigūnų komandą nėra sunku – varžybose noriai dalyvauja sportuoti mėgstantys kolegos.

Kasmet turnyre „Draugaukime“ pasiro ir ugniagesiai. Kretingos priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos viršininko pavaduotojas Vaidotas Parnarauskas tikino, kad komanda laikosi olimpinio principo, jog svarbiausia – dalyvauti. „Smagu neformalioje aplinkoje sutikti kitų institucijų darbuotojus, o taip pat – pabendrauti ir su vaikais. Pastebiu, kad po varžybų didesnis bendrumo jausmas vienija ir kolektyvą – tikrai jaučiamės kaip viena komanda“, – sakė V. Parnarauskas.


Kretingos sporto mokyklos auklėtinė rankininkė 19 metų Fausta Abrutytė, treniruojama Algimanto Pranaičio, ne per seniausiai sugrįžo iš Ispanijos, kur vyko Europos čempionato atrankos rungtynės. Pralaimėjusios visus susitikimus lietuvaitės namo grįžo tuščiomis – į kitą varžybų etapą nepateko.


Perspėja dėl žolės deginimo

 • Dovilė URNIKIENĖ
 • Gaisrai

„Šį mėnesį mūsų apskrityje jau kilo du gaisrai atvirose teritorijose – norime paprašyti žmonių būti atsargiems su ugnimi, nes šiuo metu žolė yra išdžiūvusi ir gali greitai užsidegti“, – perspėjo Kretingos priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos viršininko pavaduotojas Vaidotas Parnarauskas.


Dėlioja generolo giminės mozaiką

 • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
 • Istorija

Salantų krašto istorijos tyrinėtojui Pauliui Vaniuchinui pradėjus domėtis kraštiečio Lietuvos kariuomenės divizijos generolo Prano Tamašausko šeimos istorija, atsiliepė generolo giminaitis 89-erių Stanislovas Bertašius iš Kretingos ir faktais papildė salantiškio turimą medžiagą.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas