Pajūrio naujienos
Help
2018 Birželis
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se3101724
Orų prognozė
Dieną17°C debesuotumas 3 %
Naktį11°C debesuotumas 3 %
Apklausa

Ar rajono valdžia turėtų pasirūpinti vaikų vasaros poilsiu?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

(1135) 2017-03-21

Piketuojančius verslininkus merkė lietus

  • Audronė GRIEŽIENĖ
  • Pirmas puslapis
Smulkieji verslininkai nesitraukia: dėl vietos po saule prie Savivaldybės surengė piketą.

Kovodami dėl savo išlikimo Kretingos centre, kioskų savininkai penktadienį prie rajono Savivaldybės surengė piketą. Jų atsineštuose plakatuose mirgėjo reikalavimai valdžiai – nesavavaliauti, nežlugdyti verslo, darbo vietas susikūrusių žmonių nevaryti į anglijas bei airijas.

Įsikibę į darbo vietas

„Tegul valdžios vyrai geriau nuvažiuoja ir pasižiūri graudžių vaizdų oro uostuose: seni žmonės, į svetimas šalis išlydėdami vaikus uždarbiauti, verkia. Giminaičiams tėvų paliekami mažiukai šaukia „Mama, mama!“, o ta mama ašarodama nueina į priekį su lagaminais“, – apgailestavo Janina Aniulienė.

Nors kuris laikas gėlėmis ji pati prekiauja privačioje Laisvės gatvėje atidarytoje parduotuvėje, Žemaičių g. esantį savo kioską nuomoja. „Sukūriau dvi darbo vietas kitiems. Ar tai blogai? Dirbantys žmonės – nebe Darbo biržos klientai, į valstybės katilą jie mokesčius neša. Aš taip pat nešu – už nuomą gaunu pajamas, o valstybei sumoku 15 procentų. Kaip bitės korį mes, tie smulkieji verslininkai, rajono biudžetą lipdom, rodos, tik džiaugtis reikėtų“, – „Pajūrio naujienoms“ atviravo J. Aniulienė.

Pyragais ir duona prekiaujanti Jūratė Piluckienė teigė bijanti prarasti darbą dėl vaikų. „Viena auginu tris studentus. Ką reikėtų daryti, kaip išlaikyti?“ – retoriškai klausė ji.


Stato užkardą legioneliozei

  • Audronė GRIEŽIENĖ
  • Aktualijos

Dėl kelių daugiabučių vandens sistemose nustatytos taršos legionela bakterijomis paskelbus ekstremalią situaciją Vilniuje, galimu pavojumi susirūpinta ir Kretingoje. Penktadienį rajono Savivaldybėje įvyko suinteresuotų institucijų specialistų pasitarimas prevencinėms priemonėms aptarti.


„Labai stengėmės, kad šios pamokos neiššoktų iš konteksto – mokyklinės programos rėmų. Taip pat didelį dėmesį kreipėme į tai, kad temos būtų įdomios patiems mokiniams. Ir tai pasiteisino: pažiūrėkite, gimnazijos koridoriai šiandien tušti, nes mokiniai, net ir turėdami laisvą pamoką, įsiprašo į kokią nors klasę, kad galėtų pasiklausyti čia atvykusių lektorių“, – kalbėjo Kretingos Jurgio Pabrėžos universitetinės gimnazijos metodinės tarybos pirmininkė Dalia Zibalienė, pristatydama kasmet vykstantį renginį „Pamokos kitaip“.


Nepavykus nuo bylos nušalinti viso Kretingos rajono apylinkės teismo, čia vakar buvo toliau nagrinėjamas aštuonių prekybos paviljonų savininkų ir Kretingos rajono savivaldybės administracijos ginčas. Abi pusės viena kitai priekaištavo dėl nenoro leistis į kompromisą ir liko prie savo reikalavimų.


  • Iš po­li­ci­jos su­ves­ti­nių

KRETINGOJE.

KLAIPĖDOS G. Kovo 18 dieną apie 19 val. buitinio konflikto metu vyras (gim. 1985 m.), kuris buvo blaivus, pastūmė ir du kartus delnu trenkė savo neblaiviai (2,17 prom.) sugyventinei (gim. 1991 m.), kuri tuo metu glėbyje laikė 2016 m. gimusį vaiką. Dėl smurto artimoje aplinkoje informuotas Vaiko teisių apsaugos tarnyba. Į įvykio vietą iškviesti medikai apžiūrėjo vaiką, jis perduotas moters seseriai.

KELYJE KRETINGA-SKUODAS. Kovo 18 dieną sustabdytas automobilis „MAZDA 6“, kurio vairuotojas (gim. 1946 m.) buvo neblaivus – nustatyta 2,56 prom. alkoholio.

PALANGOJE.

KASTYČIO IR NERINGOS G. SANKRYŽOJE. Kovo 16 dieną, apie 15.47 val. moteris (gim. 1962 m.), vairuodama automobilį „Hyundai“ nepraleido pagrindiniu keliu važiavusio motorolerio „Yamaha Aerox 50“ ir abi transporto priemonės susidūrė. Motorolerį vairavusiai merginai (gim. 1999 m.) diagnozuoti daugybiniai kūno sužalojimai, dešinio kelio sumušimas, kairiojo riešo raiščių patempimas. Mergina gydoma ligoninės Traumatologijos skyriuje.

VYTAUTO G. Kovo 18 dieną apie 1.39 val. pareigūnai sustabdė automobilį „AUDI A4“, kurį vairavęs kretingiškis (gim. 1978 m.) į alkoholio matuoklį „įpūtė“ 1,76 prom. alkoholio.

Parengė Dovilė URNIKIENĖ


Klaipėdos Ernesto Galvanausko profesinio centro naująją iškabą atidengė ši centro direktorė Dalia Martišauskienė ir E. Galvanausko brolio anūkas Gintautas Galvanauskas.

Tai, kad Klaipėdos profesinio mokymo centrui Švietimo ir mokslo ministerijos sprendimu suteiktas iškilios asmenybės – politiko, inžinieriaus, visuomenės veikėjo Ernesto Galvanausko vardas, šio centro direktorė Dalia Martišauskienė pavadino ne tik džiaugsmingu Vakarų Lietuvos krašto įvykiu.

„Ernesto Galvanausko vardas mus – profesinio mokymo centro mokytojus bei mokinius – įpareigoja atsakingai mokyti ir mokytis, kurti ateities Lietuvą, sekti pažangiomis idėjomis, būti savo įstaigos, miesto, šalies patriotais – tokiais, koks ir buvo daliai visuomenės, deja, per mažai žinomas Galvanauskas“, – teigė šios mokymo įstaigos vadovė, pripažinusi, jog ši asmenybė už nuopelnus Lietuvai bei Klaipėdos kraštui nėra deramai įprasminta. Tad pirmoji Lietuvoje E. Galvanausko įkurta amatų mokykla ir jo vardo profesinio mokymo centras – tai istoriškai svarbus pažangos tiltas, siejantis praeitį ir šiandieną.

„Pasirinkome šį vardą atradę daug bendro tarp centre vystomų veiklų ir prasmingos Ernesto Galvanausko veiklos statybų, medžio apdirbimo srityse bei švietėjiškos veiklos Klaipėdos krašte“, – profesinio mokymo centro vardo pasirinkimą motyvavo D. Martišauskienė.


Operacinę prilygino ligoninės širdžiai

  • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
  • Naujienos

Praėjusį savaitgalį Kretingos ligoninės medikai bei svečiai rinkosi į šventinį atnaujinto Anesteziologijos-reanimacijos skyriaus atidarymą. „Po pusantrų metų trukusių remonto darbų ligoninės širdis vėl intensyviai plaka. Tuo labai džiaugiamės, o džiaugsmu juk reikia pasidalinti“, – kalbėjo Kretingos ligoninės vadovė Ilona Volskienė.


Ragina išsivalyti dūmtraukius

  • Dovilė URNIKIENĖ
  • Gaisrai

Praėjusį savaitgalį ugniagesiai sulaukė dviejų iškvietimų dėl degančių suodžių kamine – abu sykius jie atsklido iš Vydmantų gyvenvietės.

„Nors atrodytų, kad jau lyg ir pavasarėja, tačiau paspaudus šaltukui, gyventojai užkaitino savo krosnis. Todėl primename, kad būtina pasirūpinti, jog dūmtraukiai būtų švarūs, – sakė Kretingos priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos viršininko pavaduotojas Vaidotas Parnarauskas. – Seniau būdavo rekomenduojama dūmtraukius valyti du kartus: kūrenimo sezono pradžioje ir pabaigoje, tačiau to gali ir nepakakti. Reikia atsižvelgti į deginamo kuro savybes – nuo to, drėgna ar sausa mediena, kokios ji rūšies, ir priklauso, kaip greitai dūmtraukis aptunka suodžiais.“

Užsidegus suodžiams kamine, kyla grėsmė, kad ugnis persimes į visą namą. Be to, iš kamino lekiant žiežirboms, šias vėjas gali nutupdyti ant kaimyno stogo ar kitų pastatų.


Baublių-Kartenos ugniagesių komandos skyrininkas Vaidas Puidokas teigė, jog buvę ugniagesiai salantiškiai buvo perspėti, kad ir gauti kompensaciją, ir sugrįžti į tą pačią darbo vietą yra neįmanoma.

Į praėjusiame „Pajūrio naujienų“ numeryje pasirodžiusią publikaciją „Buvę ugniagesiai jaučiasi palikti ant ledo“ sureagavo Baublių-Kartenos ugniagesių komandos skyrininkas Vaidas Puidokas. Jo teigimu, buvę Salantų ugniagesiai elgiasi nesąžiningai priekaištaudami Kretingos rajono savivaldybės priešgaisrinės tarnybos viršininkui Nerijui Cipariui, nes dėl susidariusios situacijos jie galėtų kaltinti tik save.

„Niekas nei Salantų ugniagesių komandos, nei kurios nors kitos nedraskė, kaip patys jie teigia. Visiems buvo pasiūlyta pasilikti. Tačiau Salantų ugniagesiai organizavo ir kitas ugniagesių komandas, kviesdami kolegas absoliučiai visiems kartu išeiti lauk, gauti kompensacijas už 6 mėn. ir tada vėl sugrįžti. Pats asmeniškai skambinau Salantų ugniagesių komandos skyrininkui ir aiškinau, kad pagal įstatymą tai yra neįmanoma: negalima ir pasiimti kompensaciją, ir vėl toliau dirbti. Bet jie įsivaizdavo, kad dėl jų bus naujas įstatymas ir juos vis vien įdarbins“, – kalbėjo V. Puidokas, kuris stebėjosi ir tuo, kad Salantų ugniagesių komandos skyrininkas nedalyvaudavo bendruose susirinkimuose.

V. Puidokas teigė salantiškiams ugniagesiams išaiškinęs ir tai, kad tą laiką, kol bus mokama kompensacija – 5 mėnesius – Salantų gaisrinė nebus užrakinta ir niekas nelauks, kol į ją sugrįš senieji darbuotojai. Anot V. Puidoko, suprasdami, kad be ugniagesių palikti Salantų kraštą yra nesaugu, laikinai ten važinėti dirbti buvo pasiryžę ir Baublių bei Kartenos komandų ugniagesiai.

„Dar išvakarėse, kai rytojaus dieną jau buvo suplanuota pasirašyti sutartis dėl atleidimo iš darbo, paskambinau Salantų komandai ir perspėjau: yra surasti nauji žmonės, kurie bus įdarbinti vietoj jūsų, jei jūs išeisite iš darbo. Bet manęs klausytis jie nenorėjo“, – apgailestavo V. Puidokas.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas