Pajūrio naujienos
Help
2018 Gegužė
Pi 7142128
An18152229
Tr29162330
Ke310172431
Pe4111825
Še5121926
Se6132027
Orų prognozė
Dieną21°C debesuotumas 4 %
Naktį8°C debesuotumas 6 %
Apklausa

Ar Kretingoje yra kur važinėti dviračiais?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

(1132) 2017-03-10

Problemą suskato spręsti, vos apie ją išgirdę

 • Audronė GRIEŽIENĖ
 • Pirmas puslapis
Aptarnaujančioms sunkiasvorėms mašinoms bus padaryta išimtis: keliu Voveraičiai – Šukė jos galės važiuoti ir būdamos sunkesnės negu 20 t.

Šukės verslininkas Julius Kalnius pagaliau galės lengviau atsikvėpti: 40 tonų sveriančios mašinos į jo privačią lentpjūvę nuo šiol visais metų laikais medieną galės gabenti kaip įprasta, nedarydamos nepatogaus vingio.

Medieną būtų pabranginę

Daugiau kaip prieš 20 metų įmonę įkūręs vyras kelerius pastaruosius metus iš eilės ankstyvais pavasariais susidurdavo su problema: nuo kovo iki gegužės keliuose Darbėnai – Kūlupėnai ir Kūlupėnai– Darbėnai, taip pat Voveraičiai – Šukė eismas sutrikdavo dėl pastatyto ženklo 314, draudžiančio važiuoti krovininiais automobiliais ir transporto priemonių junginiais, kurių didžiausia leidžiama masė 20 tonų. Medieną į lentpjūvę atgabenančios Telšių, Plungės, Raseinių, Šiaulių įmonių 40 t sveriančios mašinos, kad patektų į Šukę, privalėjo rinktis kitus maršrutus: Kretinga – Darbėnai – Vaineikiai – Šukė arba nuo Telšių pusės važiuoti per Plungę, Salantus, Grūšlaukę, Darbėnus, Vaineikius.

Anot J. Kalniaus, pailgėjus maršrutui ir padidėjus kelionės išlaidoms, nepatenkinti tiekėjai davė suprasti, jog kubinį metrą medienos pabrangins 2-3 eurais.

„Suskaičiavau, kad taip per mėnesį į orą paleisčiau 4, o per du – 8 tūkstančius eurų “, – „Pajūrio naujienoms“ atviravo daugiau kaip 30 rajono žmonių į darbo vietas priėmusios, statybinę konstrukcinę medieną, dailylentes, medinius padėklus Lietuvos rinkai bei į Angliją eksportuojamus tvorų skydus gaminančios įmonės vadovas.

Šiemet jis pasiryžo netylėti – kadangi minėti keliai yra „Klaipėdos regiono kelių“, dėl gyvenimą kartinančių kelio ženklų pirmiausia paskambino Kretingos kelių tarnybos viršininkui Artūrui Meškiui.


Ko palinkėtumėt Lietuvai?

 • Gat­vės in­ter­viu

Rita ABELKIENĖ:

– Džiaugiuosi, kad daugelis Lietuvos žmonių savo tėvynę myli, kad ir kaip nelengva dėl įvairiausių nepriteklių, jie kabinasi į gyvenimą čia ir dabar, stengiasi, mokosi, kuria verslus, turi vilties ateityje gyventi geriau. Nepriklausomybės atkūrimo dienos proga aš linkiu Lietuvai laimės, o valstybė bus laiminga tiktai tada, kai laimingi bus jos gyventojai. Todėl norėtųsi didesnio valdžios supratingumo, teisingesnių įstatymų.

Danutė KARNAUSKIENĖ:

– Mane liūdina didžiulės maisto produktų kainos, kad sunkiai pasiduoda suvaldomas smurtas, kad tiek daug rietenų būna valdžios viršūnėse Seime, kai vietoj to galėtų spręsti gyvenimiškas žmonių problemas. Yra ir labai varganų pensininkų bei jaunų šeimų, kuriems reikia didesnės paramos. Kaip ir daugelis, Lietuvai linkiu tik paties geriausio ir kad ateitis visų mūsų būtų šviesesnė.

Judita VILUCKIENĖ:

– Esu „Pasakos“ lopšelio-darželio vaikų muzikos vadovė. Kaip tik grįžtu po Kovo 11-ajai skirto koncerto dvasiškai pakylėta: tautiniais drabužiais apsirengę mažieji kretingiškiai taip nuoširdžiai dainavo, o visas darbuotojų kolektyvas lingavo į taktą. Tokiais momentais ir pagalvoji, kaip svarbu išsaugoti tai, kas žmogui brangu: tėvynės laisvę, tautos savitumą, tarmes. Linkiu, kad kuo mažiau piliečių laimės ieškotų svetur.

Romualdas Talmontas:

– Savo valstybei linkiu visada išlikti laisvai, nepriklausomai, o žmonėms – tą laisvę branginti, saugoti, jei reikės, ir apginti. Visi ekonominiai sunkumai, nepritekliai gali būti įveikti, tik reikia to labai norėti, gėrio ponams neišgrobstyti. Daugelis žmonių per šiuos Seimo rinkimus viltis dėjo į naująją valdžią, tikėdamiesi geresnių sprendimų, tačiau bent jau kol kas man atrodo, kad ji vairą suka ne ta kryptim.

Kalbino Audronė GRIEŽIENĖ, fotografavo Darius ŠYPALIS


Nerimas dėl „Eglutės“ nemažėja

 • Audronė GRIEŽIENĖ
 • Aktualijos

Ugdymo įstaigų tinklo optimizavimo darbo grupėje išsprūdusi užuomina, kad dėl didelio atstumo iki Kretingos miesto bei sutaupomų lėšų „Eglutės“ lopšelis-darželis dar gali išlikti savarankiškas, šią ugdymo įstaigą lankančių vaikų mamų nepaguodė.


Kretingos rajone dar 236 asmenims nėra atkurtos nuosavybės teisės į išlikusį nekilnojamąjį turtą, kuris pagal TSRS (LTSR) įstatymus buvo nacionalizuotas ar kitaip neteisėtai nusavintas. Siekiant paspartinti nuosavybės teisių atkūrimo procesą žadama žemėtvarkininkams suteikti galimybę sprendimus priimti už akių, jei prašymą padavęs asmuo ar jo turto paveldėtojai neatsilieps į raginimus atvykti.


Šį pavasarį ruošiamasi pakeisti žiogrių tvorą, juosusią Motiejaus Valančiaus gimtinės sodybos-muziejaus gerąjį kiemą, o vėliau – kitapus sodybos ūkinį kiemą juosiančią gerokai sudėtingesnę senovinę, Žemaitijos kraštui būdingą, pusgulstinę tvorą.


Kiekviena verba skamba sava muzika

 • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
 • Smiltys
Stasė Gideikienė kasmet bažnyčioms sukuria masyvių verbų, o ankstesnes parsiveža restauruoti.

„Kai pradedu rišti verbą, girdžiu jos skambesį: žolynų šnaresys – tarsi muzikos garsai. Paklausykit, jie šiugžda, šnara, traška skirtingai. O kai suriši juos į verbą, kiekviena suskamba lyg atskiras muzikos kūrinys“, – tvirtino Baubliuose gyvenanti 70-metė floristė verbų rišėja Stasė Gideikienė.

Mėgaujasi žolynų derme

Pastarosios dienos prieš Verbų sekmadienį S. Gideikienei – pats darbymetis, o žolynų pintinėmis, naujai surištomis bei restauruoti paruoštomis masyviomis verbomis apstatyti namai tapę kūrybinėmis dirbtuvėmis.

Baubliškė neslėpė, jog verbas ji rišanti pačios susigalvota technika bei formomis, šiemet atsiradę verbos – angelai. Augalus atrenkanti ir rūšiuojanti labai preciziškai: „Esu rišėja, besimėgaujanti kūryba, o ne – prekybininkė. Renku, dedu žolyną prie žolyno: šiaudeliai turi atitikti pagal ilgį, varpos – pagal atspalvius. Ieškodama kelių vienodos žiedų struktūros šlamučių, galiu perkilnoti visą jų pintinę –žiedas turi tikti prie žiedo. Kai negalvoji apie pinigus, kurių galėtum užsidirbti, rišdamas spėriau, neskaičiuoji ir laiko. Tuomet kūryba teikia didžiausią ramybę ir palaimą. Nežinau, kodėl žmonėms nuobodu gyventi, – o aš neturiu laiko nuobodžiauti“, – atviravo šiandieną viena begyvenanti moteris.

Sausučiai, kermėkai, „kiškių uodegėlės“, „pinigėliai“, linai, rugių varpos, – žolynus kilnojo ir vardino S. Gideikienė. Ieškodama jų, sakė, po laukus vaikštanti ištisus metus, nes kiekvienas augalas turįs savą laiką. „Dabar skinu pernykštes žoles – kraujažoles, šiloką. Kaip susikrimtau, pamačiusi, kad nurovė Kretingos miesto gėlynus, ypač – smilgas ir šilokus. Ligi tol nežinojau, kieno prašyti, kad leistų pasiskinti ar nupjovę atiduotų. Kiek ten buvo turto, kiek medžiagos verboms, pati gamta pasirūpino – vėjo išpūstos, lietaus išplautos siūbavo“, – apgailestavo kūrėja.


Tarp nominantų – ir kretingiškiai

 • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
 • Smiltys

Kovo 25 dieną Priekulėje įvyksiančioje tradicinėje XII mėgėjų teatrų šventėje „Tegyvuoja teatras“ bus apdovanoti geriausieji praėjusių metų liaudies teatrų kolektyvai bei įspūdingiausius vaidmenis sukūrę aktoriai. Tarp nominantų šįkart – ir būrys kretingiškių.


Kūlupėnuose gyvenantis 72-jų Bronius Karlikauskas – bendruomenėje žinomas kūrėjas, per vakarones atmintinai rėžiantis Maironį, pats sueiliuojantis sveikinimo žodį ar savais posmais bei smuiko garsais išsakantis tai, kas nugulę ant vienišos jo širdies.


„Tai, ką Marija Pečkauskaitė-Šatrijos Ragana per 15 metų padarė Židikuose, mes per visą gyvenimą tiek nenuveikiame. Ji buvo ne tik talentinga rašytoja, mokytoja, bet ir altruistė – galima, sakyti, savo gyvenimą paaukojusi kitiems“, – kalbėjo Vydmantų gimnazijos direktoriaus pavaduotoja ugdymui Bronė Kietelytė, įkvėpusi gimnazijos bendruomenę suorganizuoti renginius, skirtus rašytojos 140-ajam gimtadieniui.Smurto proveržį sustabdė vaikai

 • Dovilė URNIKIENĖ
 • Teisėtvarka
Nuo vaikystės tapti „Aro“ pareigūnu svajojantis Laurynas Venclovas prieš kelias dienas turėjo progos pasitikrinti, ar matant smurto atvejį, jam pavyktų išlaikyti greitą reakciją ir sugebėtų apginti skriaudžiamą žmogų.

Vydmantiškiai penktokas Laurynas Venclovas bei ketvirtokai Titas Taujenis ir Domas Kazlauskas nesuabejojo, ką daryti, kai išgirdo pagalbos šauksmą iš pagyvenusios moters, kurią, kaip vėliau paaiškėjo, skriaudė sūnus. Nepabūgę šio vyro įtūžio, vaikai nusprendė apginti įbaugintą moterį ir pasirūpino, kad į vietą būtų iškviesta policija.

Vienuolikmetis L. Venclovas „Pajūrio naujienoms“ papasakojo, kaip praėjusią savaitę, kai jis su dviem bičiuliais keliavo iš mokyklos namo, tapo smurto artimoje aplinkoje liudininkais.

„Prie vieno namo išgirdome riksmus – pažiūrėjome pro langą ir pamatėme, kaip vyras muša senutę. Tada ji išbėgo į lauką ir aš jos paklausiau, gal reikalinga pagalba. Ji pasakė, kad ją muša sūnus. Kai paklausiau, gal reikia iškviesti policiją, senutė pasakė, kad to padaryti ji negali, nes sūnus užblokavo telefoną. Vyras išpuolė į lauką, vėl įsitempė senutę į vidų, o mes nubėgome pas vieno draugo tėtį ir jis iškvietė policiją“, – pasakojo L. Venclovas.


Kretingoje, Palangos gatvėje, girtutėlis už automobilio vairo nutvertas 51 metų plungiškis tapo pirmuoju vairuotoju, kuriam Kretingos rajono apylinkės teismas taikė ne administracinę, o jau baudžiamąją atsakomybę. Tokias pasekmes vairuotojams, kuriems nustatytas daugiau negu 1,5 promilės girtumas, numato teisės aktų pakeitimai, įsigalioję nuo šių metų sausio 1 dienos.


 • Iš po­li­ci­jos su­ves­ti­nių

KRETINGOS RAJONE.

DAUGINČIŲ k. Kovo 8 dieną apie 17 val. pareigūnai prasilenkė su automobiliu „Ford Galaxy“, kurio vairuotojas jiems pasirodė neblaivus. Sustabdžius patikrinimui, 1945 m. gimęs vyras į alkoholio matuoklį „įpūtė“ 1,74 promiles alkoholio.

PALANGOJE.

VYTAUTO g. Kovo 7 dieną apie 8 val. pastebėta, kad iš metalinio konteinerio, kuris buvo prie statomo objekto, nulaužus metalinę pakabinamą spyną, pavogta betono pjaustyklė, kurios vertė – 800 eurų.

SIMPSONŲ g. Kovo 7 dienos rytą iš statomo gyvenamojo namo I ir III a., įsilaužus į vidų, pavogti dviejų bendrovių statybos įrankiai. Viena bendrovė patyrė 2 tūkst. 477 eurų nuostolį, kitai bendrovei padaryti nuostoliai tikslinami.

Parengė Dovilė URNIKIENĖ


Rytoj, kovo 11 d., Kūlupėnų Motiejaus Valančiaus pagrindinės mokyklos sporto salėje į čia rengiamą Lietuvos jaunimo rankų lenkimo čempionatą susirinks apie 200 dalyvių – rankų lenkimo aistruolių iš Skuodo, Klaipėdos, Šilutės, Mažeikių, Radviliškio bei kitų rajonų ir šalies miestų. Tarp jų savo jėgas išbandys ir būrys kūlupėniškių jaunuolių, kuriuos šiam jėgos sportui – treniruotėms bei varžyboms – sutelkia Kūlupėnų seniūnijos sporto organizatorius Kęstutis Bertašius.


Finalininkės – nugalėtojos ir prizininkės (iš kairės): Lijana Gadeikytė ir Julija Kvasytė, Erika Užkuraitytė ir Živilė Repšytė, Iveta Valančiutė ir Ugnė Gotautaitė , Dominyka Mikutavičiūtė ir Greta Gadeikytė.

Darbėnų seniūnijos sporto organizatoriaus Rolando Juknevičiaus iniciatyva kiekvienais metais yra organizuojamas tradicinis merginų tinklinio „2x2“ turnyras, skirtas Tarptautinei moterų solidarumo dienai paminėti. Šiais metais į Darbėnų gimnazijos sporto salę susirinko 11 merginų tinklinio komandų, kurios buvo suskirstytos į du pogrupius.

Pogrupiuose I–II vietas užėmusios komandos kovojo pusfinaliuose. Pirmame pusfinalyje Iveta Valančiutė ir Ugnė Gotautaitė žaidė prieš „Grėsmė“ komandą (Julija Kvasytė ir Lijana Gadeikytė) – 31:17 nugalėjo Ugnė ir Iveta.

Antrame pusfinalyje žaidė „Kablys“ (Dominyka Mikutavičiūtė ir Greta Gadeikytė) prieš Živilę Repšytę ir Eriką Užkuraitytę – 31:17 pergalę šventė Živilė ir Erika.

Dėl bronzos medalių kovojo „Grėsmė“ ir „Kablys“. Rungtynes 31:24 laimėjo „Kablys“. Finale Ugnė ir Iveta kovojo prieš Živilę ir Eriką. Apylygėje kovoje 31:28 aukso medaliais pasidabino Ugnė ir Iveta.

„P. n.“ informacija.


Rankinio naujienos

 • Audronė PUIŠIENĖ
 • Sportas

Bandys patekti į finalinį ketvertą

Kretingos sporto mokyklos rankininkės, treniruojamos Algimanto Pranaičio, dalyvauja Lietuvos jaunimo rankinio čempionato U-19 I diviziono kovose.


Lietuvpos „Talentų U-15 kartos“ rinktinė Italijoje. Kretingiškis Kasparas Jonauskas - 7 nr. pažymėtais marškinėliais.

Lietuvos „Talentų U-15 kartos“ rinktinė pergalingai baigė tarptautinį turnyrą Italijoje – Tomo Purlio vadovaujama rinktinė kovoje dėl V v. 77:71 palaužė „Novipiu Campus“ komandą.

Kartu su šia jaunučių rinktine savo šaliai atstovavo ir Kretingos sporto mokyklos auklėtinis Kasparas Jonauskas, treniruojamas Vytauto Šližiaus. Jis buvo vienas iš rinktinės lyderių bei rezultatyviausias rinktinės žaidėjas, per penkerias rungtynes vidutiniškai pelnęs 14,6 taško. „Džiaugiuosi auklėtinio rezultatais tarptautiniame turnyre. Kasparas įrodė, kad gali rungtyniauti prieš geriausių Europos klubų komandas. Šiame turnyre Kasparui teko rungtyniauti prieš vyresnius varžovus. Tai – gerai, kadangi galima pajausti, kur dar reikia pasitempti, daugiau padirbėti, nes vyresni varžovai būna aukštesni, tvirtesni, labiau subrendę“, – kalbėjo treneris.

Metais jaunesni Lietuvos krepšininkai turnyre 96:79 įveikė KK „Split“ ekipą, 60:101 turėjo pripažinti Madrido „Real“ ir 75:84 – Regio „Pallacanestro Reggiana“ komandų pranašumą. Kovoje dėl V-VIII vietų lietuviai 73:52 įveikė Bambergo „Brose Baskets ir pergalę šventė prieš „Novipiu Campus“.

„P. n.“ informacija


Klaipėdoje kovo 4–5 dienomis, kol bruzdėjo Kaziuko mugė, mūsų jaunieji badmintonininkai gynė Kretingos garbę Lietuvos jaunių U-17 asmeniniame badmintono čempionate.


Palangoje įvykusiame šalies jaunimo bokso čempionate dalyvavo ir Kretingos sporto mokyklos boksininkai, treniruojami Aivaro Balsio.

Čempionu šiose varžybose tapo Donas Špučys (svorio kategorija iki 90 kg), II vietą iškovojo Robertas Vaitkevičius (svorio kategorija iki 49 kg). Žingsnis nuo medalio skyrė Roką Gervinskį (svorio kategorija iki 69 kg).

Iš viso varžybose dalyvavo 96 boksininkai ir 18 boksininkių.

„P. n.“ informacija


Nuvilnijo Kretingos rajono salės fubolo pirmenybių finalinės kovos, po kurių paaiškėjo I ir II lygos prizininkai. Abiejų lygų finalinės rungtynės sulaukė daugybės žiūrovų, o intrigos netrūko iki pat finalinio teisėjo švilpuko.


Vydmantų gyventojai po maždaug pusmečio galės džiaugtis ir važiuoti nauja gatve: jau kurį laiką vyksta vienos pagrindinių Atžalyno gatvės kapitalinio remonto darbai.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas