Pajūrio naujienos
Help
2018 Gegužė
Pi 7142128
An18152229
Tr29162330
Ke310172431
Pe4111825
Še5121926
Se6132027
Orų prognozė
Dieną22°C debesuotumas 56 %
Naktį10°C debesuotumas 9 %
Apklausa

Ar esama rajono sporto bazė tenkina sportuojančiųjų poreikius?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

(1125) 2017-02-14

Nei maršrutai, nei grafikai nesikeis

  • Audronė GRIEŽIENĖ
  • Pirmas puslapis
Nuo rytojaus niekas nepasikeitė: į Palangą ir į Klaipėdą keleiviai važiuos kaip važiavę.

Bendrovės „Kretingos autobusų parkas“, privačių maršrutinių taksi įmonių bei rajono vadovų daugkartinės diskusijos dėl to, į kieno rankas perduoti keleivių pervežimo paslaugą, regis, šiandien jau nebetenka prasmės: gali būti, kad ateityje reikės skelbti konkursą, o nuo rytojaus tiek vieni, tiek kiti vežėjai dirbs įprastu ritmu.

Vietoj privataus mikriuko – valstybinis

„Nei grafikai, nei maršrutai nepasikeitė. Niuansas tik tas, kad privati vežėjų įmonė „Rimvira“ su Savivaldybe nebepratęsė sutarties ir nuo rytojaus keleivių nebeveš maršrutais Kretinga – Genčai, Kretinga – Rūdaičiai bei Kretinga – Palanga. Šiuos maršrutus perėmė „Kretingos autobusų parkas“, – sakė rajono Savivaldybės Vietinio ūkio ir turto valdymo skyriaus vyriausiasis specialistas Antanas Viskontas.

„Nieko tokio neįvyko, jokio spaudimo iš niekur nepatyriau, taip išsirutuliojo dėsningai. Nuostolingų maršrutų aš atsisakiau savo noru, susidėliojęs leidžiamus kilometro įkainius bei kitus skaičius, gerai apgalvojęs visus „už“ ir „prieš“. Iš 7 vairuotojų pora buvo pensinio amžiaus, susitarėme, kad jie iš darbo išeis, tad įmonėje liko 5. „Rimvira“ nuo šiol keleivius veža tik maršrutais Kretinga – Salantai bei Salantai – Tuzai. Sutartis su Savivaldybe pratęsta ne ilgiau kaip trejiems metams“, – taip situaciją „Pajūrio naujienoms“ pakomentavo „Rimviros“ vadovas R. Uselis.

Pasak „Kretingos autobusų parko“ direktoriaus pareigas laikinai einančio Ramūno Vilčinsko, perėmus privataus vežėjo maršrutus, padaugėjo darbo šios įmonės vairuotojams, be to, daug techninių dalykų bendrovės specialistams reikėjo atlikti iki tol: ne tik suderinti grafikus, bet ir programuoti kasos aparatus, paruošti maršrutinio taksi autobusus.

„Maršrutų perėmimas mums – iššūkis, tačiau kolektyvas pasirengęs jį priimti. Stengsimės keleivių nenuvilti“, – žadėjo direktorius.


Nebus lipduko – neveš ir šiukšlių

  • Dovilė URNIKIENĖ
  • Aktualijos

Socialiniame tinkle „Facebook“ paviešinus informaciją, kad „Kretingos komunalininkas“ ateityje šiukšles veš tik iš tų konteinerių, kuri yra inventorizuoti, t.y. pažymėti specialiu RFID lipduku, kilo audringa gyventojų reakcija. Žmonės stebėjosi, kodėl apie tai nieko nežinojo anksčiau, ir teigė nesuprantantys, kam iš viso tie lipdukai reikalingi.


Seniūnijose bursis prevencinės grupės

  • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
  • Aktualijos

Kretingos rajono savivaldybės vicemerė Danutė Skruibienė, atsižvelgdama į Vyriausybės kvietimą vykdyti prevencinį darbą su šeimomis, ragino mūsų rajono seniūnus kiekvienoje seniūnijoje suburti tarpinstitucines grupes, kurios vykdytų prevencinį darbą su šeimomis.


Kretingos muziejui pateikus paraišką dėl grafų Tiškevičių sarkofagų restauravimo, Kultūros paveldo departamentas šiems darbams skyrė kone 60 tūkst. eurų. Už šias lėšas pirmiausiai bus restauruoti du iš 4 senųjų miesto kapinių Tiškevičių koplyčios kriptoje aptiktų sarkofagų, kuriuose ilsisi sutuoktinių Juozapo ir Sofijos Tiškevičių palaikai.


Išvalyti Antrą ir Trečią tvenkinius, į krioklio uolą sugrąžinti vandenį, atstatyti Nykštuko fontaną, rūmų verandą ir takus nugriauto kolegijos pastato vietoje, atkurti parko želdinius ir mažąją architektūrą, parką apšviesti – tai tik dalis Kretingos dvaro sodybos atkūrimo ir tvarkymo planų, kuriuos praėjusį penktadienį Kretingos muziejaus direktorė Vida Kanapkinė pristatė prie muziejaus veikiančio „Kretingos krašto ainių“ klubo nariams.


Pareiškė nušalinimą visam teismui

  • Dovilė URNIKIENĖ
  • Teisėtvarka

Penktadienį Kretingos rajono apylinkės teisme turėjo būti nagrinėjamas ginčas tarp Savivaldybės ir verslininkų, nenorinčių nukelti kioskų ties daugiabučiais Žemaičių g. 6 ir 8. Tačiau susirinkusiesiems teko greit skirstytis – mat verslininkai pareiškė nušalinimą visam Kretingos rajono apylinkės teismui.


  • Iš po­li­ci­jos su­ves­ti­nių

KRETINGOS RAJONE.

DARBĖNUOSE. Vasario 12 dieną apie 16.30 val. pareigūnai sustabdė automobilį „Rover“, kurį vairavo 1989 m. gimęs vyras, neturėjęs teisės vairuoti. Negana to, vairuotojui nustatytas 2,71 promilės alkoholio. Ligoninėje paimta kraujo girtumui patvirtinti.

PALANGOJE. Vasario 7 dieną apie 22 val., Palangoje, Valteriškės g. privačios saugos tarnybos darbuotojai aptiko, kad laužtasi į gyvenamąjį namą. Išvykęs savininkas telefonu nurodė, kad miegamojo spintelėje turėjo vertingų daiktų: laikrodį, pinigų, auksinius žiedus, apyrankę, grandinėlę. Visi šie daiktai greičiausiai pagrobti vagystės metu. Nuostolis – 25 tūkst. 350 eurų.

Vasario 9 dieną apie 13.15 val. Vytauto g. iš gyventojo automobilio „VW Sharan“ pavogta 4 tūkst. eurų vertės originali magnetola. Į šią mašiną patektą be įsilaužimo žymių.

Vasario 11 dieną apie 10.45 val. Tremtinių g. į statomą objektą atvykę darbuotojai pamatė, kad iš statybinio vagonėlio, kurį paliko užrakintą, pavogti apie 10 tūkst. eurų vertės statybos įrankiai.

Parengė Dovilė URNIKIENĖ


Dar dvi pergales Regionų krepšinio lygoje (RKL) iškovojo Arimanto Mikaločiaus treniruojami „Kretingos“ krepšininkai, su 14 pergalių ir 14 pralaimėjimų turnyrinėje lentelėje pakilę į VIII vietą.


Kretingos rajono savivaldybės paskelbtą konkursą Vaiko teisių apsaugos skyriaus vyriausiojo specialisto pareigoms užimti laimėjo daugiausiai balų surinkusi 32-jų kretingiškė teisininkė Laura Tautkevičienė.

Pastaruosius 8-erius metus ji dirbo Kretingos policijos komisariato Valdymo organizavimo skyriuje specialiste. Viena pagrindinių veiklų ir tada buvo smurto artimoje aplinkoje koordinavimas.

Iš pradžių norą dalyvauti konkurse buvo pareiškę 9 kandidatai, bet į pokalbį atvyko ir dalyvavo 3.

Naujose pareigose L. Tautkevičienė pradės dirbti nuo kovo 1-osios. Jos pareiga bus organizuoti vaiko globą ir vykdyti jos priežiūrą, teisės aktų nustatyta tvarka ginti vaiko teises globėjų ar rūpintojų šeimose, šeimynose bei socialinės globos įstaigose.

„P. n.“ informacija


Padvarių kaimo bendruomenės centro „Trys tvenkiniai“ pirmininkė Ieva Latakienė su „Pajūrio naujienomis“ pasidalijo džiugia žinia – rastas pikniko stalas, kuris buvo dingęs iš vaikų žaidimo aikštelės, esančios prie trečiojo tvenkinio.


Ugniagesiai jau sulaukia pranešimų apie degančias pievas – žolė šiuo metu tokia sausa, kad pakanka mažiausios kibirkšties ugniai įsiplieksti. Vasario 11 dieną žolė degė Lazdininkų kaime – ten ugnis nulaižė maždaug 2,5 ha plotą.

Dar 3 arai pievos nudegė vakar Kurmaičių kaime.

Vasario 12 dieną degė šiukšlės atviroje teritorijoje Imbarės seniūnijoje.

Ugniagesiams taip pat teko suteikti pagalbą surenkant gyvsidabrį bute, esančiame Kretingoje, Kęstučio g.– iškvietimas gautas vasario 10 dieną 17.38 val.

„P. n.“ informacija


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas