Pajūrio naujienos
Help
2024 Balandis
Pi18152229
An29162330
Tr3101724
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Ar verta uždrausti azartinių lošimų reklamą?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Sveikata

Kretingos bitininkų draugijos, vadovaujamos Augusto Latako, iniciatyva Kretingoje, šv. Antano rūmuose, gruodžio 7 d. 11 val. rengiamas seminaras-paskaita „Bičių produktų vartojimas sveikatai išsaugoti ir stiprinti“. Jame kviečiami dalyvauti visi, norintys pagilinti žinias apie sveikatą ir sveikatinimosi būdus.


Emilija Jonkienė:

-Man tai priimtina. Neseniai pagal reklamą, prieš tai paskambinę, paštu iš Vilniaus atsiuntė vaistų akims. Nesiskundžiu – padėjo. Nebijau, kad šie vaistai galėtų pakenkti.

Stasys Kuprelis:

-Gero daikto nereikia reklamuoti – jį ir taip nupirks. Nuolatinės reklamos tik sukelia įtarimą, kad kažkas čia – negerai. Pats niekada reklamomis nepasitikiu, verčiau einu pas gydytoją – jis ir pasako, kokius medikamentus vartoti.

Genovaitė Nyderienė:

-Neįžvelgiu nieko blogo reklamose – jas vertinu teigiamai. Vakar pamačiau per televizją reklamą – nusipirkau vaistų nuo gripo, pabandžiau, nieko neatsitiko, todėl ir ateityje tai darysiu.

Salantų pirminės sveikatos priežiūros centro vyriausiojo gydytojo Tomo Skliuderio komentaras:

-Neutraliai tai vertinu. Tai rinkos dalis, konkurencija – tuo labiau, kad vaistų reklamą prižiūri Vaistų kontrolės tarnyba. Kiek esu pastebėjęs, reklamose pateikiami vaistai, kurie tinka standartiniam gydymui – nuo peršalimo, sąnarių skausmo bei kitų smulkesnių negalavimų, o medikamentų nuo sunkesnių ligų nereikia nė reklamuoti – jie ligoniams paskiriami pagal indikacijas. Iš patirties galiu pasakyti, kad nesu susidūręs su pacientais, kurie būtų sunegalavę nuo vaistų, nusipirktų paveikus reklamai. Maisto papildus taip pat vertinu neutraliai – svarbu, kad pamatę reklamą žmonės neapsigautų, jog papildai – gydymo priemonė. Vertėtų priminti, kad jie nėra vaistai. Kartais žmonės pernelyg pasitiki reklama – ir taip švaisto pinigus.

Kalbino Aurimas RAPALIS, fotografavo Darius ŠYPALIS

Spirulina tabletėmis


Viename savo posėdžių rajono Savivaldybės taryba patvirtino mūsų rajono visuomenės sveikatos programas, susijusias su burnos higienos įgūdžių stiprinimu rajono ugdymo įstaigose, asmens higienos įgūdžių ugdymu, bei onkologinių ligų prevencijos ir kontrolės programą.


Kad pavyktų užčiuopti ligos pradžią

  • Dovilė URNIKIENĖ
  • Sveikata
  • 2013-10-31

„Alzheimerio ligos gydymas yra sėkmingas, jei ji diagnozuojama pačioje pradžioje. Stabdant ligos progresavimą, žmogus su nedideliais atminties sutrikimais gali toliau gyventi savarankiškai“,- teigė Kretingos psichikos sveikatos centro medicinos psichologė Laima Andrijauskienė, pasidžiaugusi, kad žmonės noriai naudojosi proga atlikti psichodiagnostinius tyrimus ankstyvajai Alzheimerio ligos rizikai nustatyti.


Gyvenimo kaina – įveikta baimė kalbėti

  • Dovilė URNIKIENĖ
  • Sveikata
  • 2013-10-31

„Nebijok kalbėti“ – su tokiu šūkiu „Jaunimo linijos“ savanoriai atvyko į Kretingos psichikos sveikatos centrą, kur specialiai suorganizuotame renginyje susitiko su gyventojais ir kvietė juos nebijoti kalbėti, jei kyla minčių apie savižudybę, ir paskatinti atsiverti artimąjį, jei pastebima, kad jį slegia liūdnos mintys.


Į pagalbą mokiniui – specialusis pedagogas

  • Dovilė URNIKIENĖ
  • Sveikata
  • 2013-10-31

„Sėsk, - du“,- ko gero, dažnam iš tėvų, kai jie dar patys lankė mokyklą, teko girdėti šią frazę – ją mokytojas ištardavo mokiniui, kuris staiga pakeltas iš vietos nesumodavo, ką atsakyti į pateiktą klausimą. Specialioji pedagogė metodininkė Daiva Malakauskienė teigė, kad šiuolaikinėje mokykloje tokia situacija yra nebeįsivaizduotina, nes tai būtų signalas, jog galbūt mokiniui yra reikalinga pagalba, įveikiant mokymosi sunkumus.


Padeda amžinybėn iškeliauti oriai

  • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
  • Sveikata
  • 2013-10-31

Kretingos ligoninėje moderniai įrengtos 73 kv. m ploto patalpos, skirtos paliatyviajai pagalbai – palengvinti nepagydoma liga sergančio ligonio fizines bei dvasines kančias ir padėti ligoniui bei jo artimiesiems mirtį priimti oriai, kaip natūralų žmogaus būties procesą.


Kaip suvaldote pyktį?

  • Sveikata
  • 2013-10-04

Aldona Motužienė:

- Labai retai pykstu. Tačiau pasitaiko atvejų, pavyzdžiui, vaikai blogai pasielgia ar iškrečia šunybių. Tada pradedi nervintis ir tai sukelia pyktį, tačiau stengiuosi save sutramdyti pati – sakau sau “raminkis, raminkis“, ir tai padeda. Mūsų tautoje gana daug piktų, niūrių žmonių – tai kartais tikriausiai persiduoda. Jeigu kokia pardavėja aptarnaudama grubiai ką pasako, gal ir nesupyksti, tačiau nejaukiai pasijunti.

Janina Petkutienė: Martyna Blyžaitė:

- Jokių raminamųjų vaistų nevartoju. Kai supykstu, tiesiog įkvepiu ir pagalvoju savyje „nusiramink“. Mūsų visuomenė nepikta, nors yra visokiausių žmonių. Supykus žmonėms vertėtų sustoti, įkvėpti ir suskaičiuoti iki dešimties – tai, mano nuomone, geriausias vaistas nusiraminti.

Edvinas Jonuševičius:

- Nesu piktas žmogus, gal labiau nervingas. Kiekvieną dieną vis kitokia situacija. Būna, kad susinervini ar supyksti, tačiau dažniau bandau pyktį užgniaužti ir jo neparodyti. Kai matau, jog susipyksiu, tiesiog bandau pasišalinti iš tos vietos ir baigti pokalbį – nekelti konflikto, nes dažniausiai tie konfliktai būna beprasmiški, dėl kokio nors menkniekio.

Kretingos psichikos sveikatos centro direktorės Innos Viršilienės komentaras:

- Pykti yra žmogiška. Žmonės pyktį dažnai priskiria prie blogų emocijų. Tačiau pyktis nėra nei bloga, nei gera emocija. Tai natūrali žmogaus būsena, tik labiau stimuliuojanti, ir jos nereikėtų bijoti. Vieni pyktį išreiškia trankydami daiktus ar rėkdami. Nuo pykčio vaistų nėra, kaip ir nuo gyvenimo. Svarbu, kad žmogus suvoktų, jog jis pyksta ir, įvertinęs situaciją, pasakytų sau: „aš pykstu“. Tai turėtų padėti.

Kalbino Aurimas RAPALIS, fotografavo Darius ŠYPALIS


Kretingoje ir Klaipėdoje viešėjo guru - dvasios mokytojas - iš Indijos Sohan Veer Singh. Lietuvoje jis lankėsi trečią kartą. Tai žmogus, visa širdimi atsidavęs Indijai, jos kultūrai, papročiams ir gyvenimo būdui. Pajūrio miestuose Sohanas mokė gyventi sveikai, taip, kaip rekomenduoja ajurveda.


Spalio 12 d. 14 val. Kretingos psichikos centre (Žemaitės al. 1) įvyks renginys „Nebijok kalbėti“.

Iniciatyvos rengėjai – „Jaunimo linija“ ir Kretingos psichikos sveikatos centras - kviečia atviram pokalbiui apie savižudybę: kaip elgtis, jeigu pažįstamas žmogus prasitartų galvojantis apie savižudybę, kaip atpažinti savižudybės riziką, kaip galima padėti tokiu atveju.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas