Pajūrio naujienos
Help
2020 Vasaris
Pi 3101724
An 4111825
Tr 5121926
Ke 6132027
Pe 7142128
Še18152229
Se291623
Orų prognozė
Dieną6°C debesuotumas 32 %
Naktį4°C debesuotumas 37 %
Komentarų topas

Žemė ir ūkis

Kai daugelį metų statybininke-technike išdirbusi Irena Jankauskienė nusprendė auginti gėles, ją palaikė tik jauniausias sūnus. Šiandien 6 arus žemės užimančiuose šiltnamiuose augančios gėlės yra pagrindinis visos šeimos pajamų šaltinis. O į bendrą šeimos verslą įsitraukė vyras Juozas bei du iš trijų Irenos sūnų - Vidas bei Tomas.


Sausra žudo derlių, energijos tiekėjai gi žlugdo ūkininkus

 • Audronė PUIŠIENĖ
 • Žemė ir ūkis
 • 2006-07-21

Kartenos sandėliuose pastarosiomis dienomis ištuštėjo beveik visi aruodai. Kaip sako sandėlio prižiūrėtojas, karteniškis ūkininkas Juozas Tamošauskas, aruoduose dar liko apie 16 tonų grūdų. Taip ūkininkai bando apsidrausti nuo šių metų sausros: nesant derliaus, nors minimalus grūdų kiekis kuriam laikui leis išlaikyti gyvulius.


Grūdų priėmimo paslaugos nepabrangs

 • Vitalija VITKAUSKIENĖ
 • Žemė ir ūkis
 • 2006-07-21

Šiuometinio derliaus grūdus priimti jau pasiruošusios bendrovės “Kretingos grūdai” vykdomasis direktorius Steponas Baltuonis vakar įmonėn sukviestiems rajono ūkinininkams pranešė, kad “Kretingos grūdai” nedidina grūdų priėmimo paslaugų kainų.


- Visi ūkininkai – įdegę saulėje. Kaip kurortininkai. Bet čia būtų humoras.

Iš tiesų ūkininkai gyvena ne pačius smagiausius laikus.

Jų rajone, pagal liepos 1 dienos duomenis, yra 1 tūkst. 200. Tiesa, dalis ūkininkų, gal per 100 – “popieriniai”, atsirandantys dėl to, kad savo paveldėtose žemėse statosi gyvenamuosius namus.

Už visus rajono ūkininkus, kaip ūkininkų sąjungos pirmininkas, kalbėti negaliu. Rajone ūkininkai augina ir grūdines kultūras, ir gyvulius. Kažkas užsiima triušininkyste, kažkas – bitininkyste. Kad visi dėl šaltos žiemos ir sausos vasaros patirs nuostolių – jau aišku, tačiau labiausiai, mano nuomone, kentės grūdininkai ir gyvulių augintojai.


Aptarė neišspręstus žemės klausimus

 • Vitalija VITKAUSKIENĖ
 • Žemė ir ūkis
 • 2006-06-20

Kas turi taisyti žemės matininkų klaidas, trukdančias ūkininkams pasitraukti iš žemės ūkio gamybos, kaip privažiuoti prie nuosavos žemės, kai nėra kelio, kas turi įrengti nuovažas nuo kelių į laukus, kaip suinteresuoti ūkininkus imtis žemės konsolidacijos, ką daryti su kolūkinių fermų, kitų pastatų griuvenomis, kai nežinia, kas yra jų šeimininkas,- atsakymų į šiuos bei kitus su žeme susijusius klausimus vakar ieškojo Kretingos rajono kaimiškųjų seniūnijų seniūnai, seniūnijose dirbantys žemės ūkio ir žemėtvarkos specialistai, rajone veikiančių visuomeninių organizacijų atstovai.


Kaip teisingai nusipirkti žemę

 • Audronė PUIŠIENĖ
 • Žemė ir ūkis
 • 2006-06-16

Ūkininko gyvenimas yra neatsiejamas nuo žemės ir su ja susijusių reikalų. Nors žemės reforma dar tebevyksta, vis tik Lietuvoje jau funkcionuoja žemės rinka: žemė parduodama, perkama, nuomojama ir išnuomojama. Kaip ūkininkui nepasimesti visose žemės sandorių procedūrose, kaip teisingai nusipirkti žemę, kas yra privaloma parduodančiajam ir kas – pirkėjui, kalbamės su konsultavimo ir apskaitos paslaugų įmonės savininke Laima Drungiliene.


Mišrus ūkis pateisino lūkesčius

 • Genė DRUNGILIENĖ
 • Žemė ir ūkis
 • 2006-06-16

Ūkininkas Povilas Mickus iš Dirgalio kaimo nei pats kur atostogauja, nei jo žmona Stanislava. Ir ne dėl pinigų. Ūkininkas mano, kad sugrįžęs iš atostogų rastų besergančią karvių bandą – bent jau trečdalis tikrai negaluotų. „Mišrus ūkis pririša, negali pabėgti“, - sakė P.Mickus.


Purškia laukus – žudo bites

 • Audronė PUIŠIENĖ
 • Žemė ir ūkis
 • 2006-06-16

Kūlupėniškis bitininkas Vytautas Žukauskas nerimo turi ir šią vasarą: kaip gi bus su bitėmis, kai ūkininkai be atodairos, neperspėję bitininkų, purškia laukus, tuo labai pakenkdami bičių šeimoms.


Liko su tuo, ko kratėsi ūkininkavimo pradžioje

 • Genė DRUNGILIENĖ
 • Žemė ir ūkis
 • 2006-06-16
Ūkininkas Juozas Preibys dalyvauja Pieno direktyvų programoje, kurios lėšomis rengia pieno bloką, rekonstruoja pastatą, kuriame bus galima laikyti 20 karvių. Ūkininkas pateikė paraišką dalyvauti Nitratų direktyvos programoje. Gavęs paramą ūkininkas įsigytų mėšlo šalinimo transporterį, srutovežį ir mėšlų kratytuvą.

“Dabar pats pašarų ruošimo metas, reikia purkšti vasarojų, tvarkyti buhalterinius dokumentus, kuriuos patikime specialistams, nes dvejybinė mudviem su žmona per sudėtinga – geriau sumokėti, bet tinkamai susitvarkyti“, - vardina pastarųjų dienų darbus ūkininkas Juozas Preibys.

J.Preibys ūkininkauja Imbarės seniūnijoje. Jis turi pieno ūkį. Dabartinę 13 melžiamų karvių bandą ūkininkas planuoja didinti iki 20. Dar 13 galvijų yra prieauglis.

Toks skaičius nėra „iš piršto laužtas“. Preibiai gyvena gyvenvietėje ir ūkininkauja Salantų regioninio parko teritorijoje. Čia besiverčiantiems ūkininkams taikomi griežti apribojimai – galima laikyti bandą tik iki 20 galvijų.

„Dėl pastatų problemų nebūtų – pasistatytume didesnius, turime tam ir vietos“, - sakė ūkininkas J.Preibys.

Pašarus ūkininkas paprastai ruošia iki pat rudens. Pernai paskutinius ruošė spalį.

Kadangi melžiamų karvių banda nėra didelė, ūkininkas pašarams ruošti dalį technikos nuomojasi. Pirkti visą, turint 13 melžiamų karvių, jam neverta. J.Preibys pats pjauna ir grėbia. O techniką šienainiui gaminti – ruloninį presą – jis nuomojasi.

„Kiekvienam galvijui metams reikia paruošti po 12 rulonų šienainio, kuris ruošiamas visą vasarą“, - sakė ūkininkas.

Kaip ir daugelis ūkininkų, Preibiai visus rūpesčius krauna ant savo pečių. Kol pajėgsime – tol nešime, tvirtina abu su žmona. Anot sutuoktinių, tokia dalia ištiko visus, turinčius gyvulių, ypač melžiamų karvių. Todėl ūkininkas grįžo prie to, nuo ko kratėsi iš pat pradžių. Jiedu su žmona ėmėsi pienininkystės. Tačiau sutuoktiniai guodžiasi, kad prisivažinėjo dar anais laikais ir nemažai pamatė.


Kasmet magnolija pražįsta lyg pagal laikrodį

 • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
 • Žemė ir ūkis
 • 2006-05-19

Į didžiulį medį per 20 metų Kretingsodžio kaimo gyventojos Birutės Lapienės sodyboje išaugo japoniškoji magnolija. Kasmet ji pražįsta tiksliai, lyg pagal laikrodį, balandžio 24 dieną. Tik šiemet, šeimininkės teigimu, medis žiedus išskleidė trimis dienomis vėliau.

Šeimininkės žiniomis, jos magnolija yra didžiausias šios rūšies medis visame Kretingos rajone.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas