Pajūrio naujienos
Help
2019 Kovas
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se310172431
Orų prognozė
Dieną6°C debesuotumas 2 %
Naktį2°C debesuotumas 36 %
Apklausa

Ar esate patenkinti Savivaldybės valdžios rinkimų rezultatais?ū

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Kuprinė

Nauja mada – dviračiai be stabdžių

 • Dovilė SIMAITYTĖ
 • Kuprinė
 • 2007-08-31

Šią vasarą Kretingoje paplito nauja mada – vis daugiau jaunimo važinėja dviračiais, kurie iš pirmo žvilgsnio atrodo jiems per maži. Tačiau būtent mažo dviračio, vadinamo BMX, svoris ir suteikia galimybę atlikti įvairius triukus. Šio ekstremalaus sporto mėgėjai sakė susitaikę, kad važinėjant BMX dviračiais be stabdžių, traumų išvengti nepavyks.


Pirmieji žingsniai į sceną

 • Dovilė SIMAITYTĖ
 • Kuprinė
 • 2007-08-31

Pranciškonų gimnazijoje susibūrė dvi jaunimo muzikos grupės – „Bitik šniokšt“ ir „Icon“. Nors abi grupės teigė savo muzikinę veiklą tik pradėjusios, bet jau turi savo nuolatinių gerbėjų.

Per vasarą pailsėjusios „Bitik šniokšt“ ir „Icon“ žadėjo per šiuos mokslo metus dažniau repetuoti ir nustebinti gerbėjus nauju repertuaru.


Ar norite į mokyklą ir kodėl?

 • Diana JOMANTAITĖ
 • Kuprinė
 • 2007-08-31

Jurgita Dekaitė, Salantų gimnazija:

- Nelabai. Laukiu pačios šventės – Rugsėjo 1-osios. Tačiau nesinori grįžti mokytis – sunku, todėl maloniau atostogauti. Žinoma, pasiilgau keleto klasės draugų. Be jų vasarą nebuvo ką veikti. Šiek tiek norisi į mokyklą ir dėl keleto pamokų. Man gerai sekasi istorija, todėl laukiu nesulaukiu istorijos pamokų. Džiaugiuos, kad vėl prasidės dailės, technologijų pamokos.

Deivydas Kuzavas, Kūlupėnų Motiejaus Valančiaus pagrindinė mokykla:

- Oi, nenoriu. Nepasiilgau mokyklos, pamokų, mokytojų. Net dėl draugų nenoriu į mokyklą. Su jais ir taip susitinku. Nebent norisi į mokyklą dėl išdaigų – vėl jas bus galima krėsti. O iš tiesų nenoriu į mokyklą todėl, kad mano vasara buvo labai įdomi. Ilsėjausi prie jūros, Minijos. Keliavau į Šiluvą, Kryžių kalną – tai daug įdomiau negu mokykla.

Laura Rylaitė, Klaipėdos turizmo mokyklos moksleivė:

- Vasara geriau negu mokykla – galėjau ilsėtis, atostogauti. Būsiu vienuoliktokė, todėl mokykloje bus daug darbo ir mokslų. Be to, būsiu naujokė – laukia permainos, naujovės. Galbūt pradėti naujus mokslo metus nesinori todėl, kad bijau pokyčių, nežinau, ar man patiks. O gal, atvirkščiai, sutiksiu naujų draugų, ir viskas bus gerai.

Kristina Norkutė, Kretingos pranciškonų gimnazija:

- Neįdomu mokykloje. Reikia anksti keltis, iš ryto galva nedirba, o dar kažką mokytis reikia. Šaunu būtų, jei į mokyklą reikėtų po pietų. Dėl draugų į mokyklą taip pat nesinori – su viena klasės drauge vis susitinkam ir to užtenka. Kad tikrai norėčiau į mokyklą, visi mokytojai turėtų būti linksmi. Kai jie linksmi, įdomiau pamokose ir gerokai daugiau išmokstu.

Gundė Gliaubertaitė, Palangos Baltijos vidurinė mokykla:

- Nenoriu, nes mokykloje nelabai įdomu. Vasarą susitinku su draugais. Prasidėjus mokslo metams, draugams nebelieka laiko. Dar lankau meno mokyklą. Ten įdomu, tačiau irgi nenoriu – tingisi. Galėtų mokykloje kasdien būti tik po keturias pamokas – ne taip nusibostų. O geriausia būtų, jei į mokyklą reiktų eiti po pietų.

Dovydas Staponas, Kretingos Marijono Daujoto vidurinė mokykla:

- Labai nenoriu, bet nėra taip, kad ir visai nenorėčiau. Noriu susitiki su klasės draugais. Pasiilgau dailės, kūno kultūros, matematikos pamokų. Kol kas neturiu mėgstamo mokytojo – nespėjau dar gerai pažinti. Jei būtų ilgesnės atostogos, man nusibostų, tada tikrai norėčiau į mokyklą.


Artėjant Rugsėjo 1-ajai, rūbų parduotuvėse ir turguje – moksleivių antplūdis. Išrankus jaunimas apsipirkti traukia su tėvais ir renkasi standartinį variantą: juodus sijonus bei kostiumus.


Veriantys praeivių žvilgsniai ir replikos – šių jaunų žmonių kasdienybė. Savo apranga ir elgesiu provokuojantys visuomenę liaudiškai vadinamieji „neformalai“ tvirtino, kad jie – ne mados aukos. Tiesiog jie kitaip mato pasaulį.


Jei vakare kavinėje ar gatvėje siaučia kukliomis medžiagų skiautelėmis prisidengusios merginos ir už litą pardavinėja savo bučinius, pernelyg piktintis nederėtų. Kretinga dar nepavirto Raudonųjų žibintų kvartalu. Pikantiškas reginys - tik paprasčiausias mergvakaris su vakarietiškomis beskonybėmis ir lietuviškos fantazijos pagardais.

Jau praėję tie laikai, kai būsimos nuotakos apraudodavo savo rūtas ir rypuodavo savo jaunystės su visomis kaimo merginomis. Dabartinis įstatymas: paskutines laisvės dienas atšvęsti kuo linksmiau, seksualiau ir girčiau. Pageidautinas ir vyrų striptizas.


Kretingiškė save surado svetimoje šalyje

 • Dovilė SIMAITYTĖ
 • Kuprinė
 • 2007-07-27

Kretingiškė 21-erių Laura Kačinauskaitė, vos baigusi mokyklą, ryžosi važiuoti į Airiją. Ten ji gyvena jau trečius metus. Per tą laiką pakeitė kelias darbovietes, gyvenamąsias vietas, pradėjo studijuoti viename Airijos institutų ir džiaugiasi, kad svetimoje šalyje atrado save.


Tradicinis - tik Rytų kovos menų išpažinėjams būdingas – pasisveikinimas, trumpa meditacija, būtinas apšilimas: taip prasideda kiekviena jaunųjų nindzių treniruotė, savyje turinti dar ir kitokio užtaiso – gilios, atvirai nedemonstruojamos, bet net ir pašaliniam žmogui įmanomos pajusti - pagarbos Mokytojui.

Stebėti tikrai juodą – ir dėl darbo krūvio, ir dėl tradicinės nindzių aprangos – treniruotę yra pakankamai įspūdinga. Jėga, ištvermė, greitis, reakcija. Visa tai sukuria reginį, kuriame ir slypi nindzių kovos meno esmė – kūno ir dvasios harmonija.


Jurgio Pabrėžos gimnazijos dešimtokas Liudas Barkauskas piešti pradėjo vos prieš trejus metus, pamatęs japoniškus animacinius filmus. Ėmęs kopijuoti filmo herojus, vaikinas greitai iš matytų vaizdinių ėmė dėlioti savo piešinius. Jis tikino, kad beveik niekada nesiskiria su pieštuku ir labiausiai žavisi gatvės menu.


Šiuo metu studijuoti prestižinę specialybę universitete tampa mada, o ne būtinybe. Paskutinis, nors ir nebe vienerius metus vyraujantis, mados klyksmas – vadybos, verslo administravimo, teisės studijos. Rinkdamiesi jas, studentai dažniausiai nesusimąsto, kokių specialistų trūksta darbo rinkai. Todėl kai kurių specialistų yra per daug ir jie neranda darbo.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas