Pajūrio naujienos
Help
2019 Kovas
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se310172431
Orų prognozė
Dieną8°C debesuotumas 22 %
Naktį0°C debesuotumas 12 %
Apklausa

Ar esate patenkinti Savivaldybės valdžios rinkimų rezultatais?ū

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Smiltys

ŠV. ANTANO ATLAIDŲ ŠVENTĘ „Brolio duona“

2007 m. birželio 8-10 d.

Šventės programa

Penktadienis, birželio 8 d.

16.30 val. - parodos atidarymas bažnyčios galerijoje

17.00 val. - Kretingos kamerinio choro (vad. Tomas Ambrozaitis) koncertas bažnyčioje

18.00 val. - iškilmingos atlaidų atidarymo šv. Mišios bažnyčioje

19.30 val. - spektaklis „Bunkeris“ (rež. Vytautas V. Landsbergis) pranciškonų vienuolyne

21.30 val. - filmas „Dviračių vagys“ (rež. Vittorio De Sica) parapijos namuose

Šeštadienis, birželio 9 d.

8.00 val. - šv. Mišios bažnyčioje

9.00 val. - jaunimo žygis miesto gatvėmis

11.00 val. - vaikų piešiniai ant plytelių lurdo slėnyje

16.30 val. - Klaipėdos lėlių teatro vaidinimas visai šeimai „Indų pasaka“ Šv. Antano namelio teatro studijoje

18.00 val. - vaikų ir tėvelių Mišios bažnyčioje

20.00 val. - koncertas bažnyčios šventoriuje: Marija Krupoves ir Gerard Edery, „Ichthus“, „Supermergaitės“, Klaipėdos miesto Evangelijos bažnyčia

24.00 val. - Kretingos miesto palaiminimas

Sekmadienis, birželio 10 d.

ŠVČ. KRISTAUS KŪNO IR KRAUJO ŠVENTĖ

8.00 val. - šv. Mišios bažnyčioje

9.00 val. - „Geroji Naujiena“ šventoriuje

10.30 val. - šv. Mišios šventoriuje

12.30 val. - šv. Mišios bažnyčioje Pirmadienį – ketvirtadienį vyks dailininkų pleneras. Darbai bus eksponuojami šv. Antano atlaidų metu bažnyčios šventoriuje. Nuo penktadienio 19 val. iki sekmadienio 8 val. bažnyčios Kankinių koplyčioje – nuolatinė Švč. Sakramento adoracija.

Nepamirškite atlaidų metu kreiptis į brolį Antaną, uždegti žvakutę prie jo altoriaus.


Pranciškonai kviečia pasidalinti brolio duona

 • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
 • Smiltys
 • 2007-06-08

Kretinga nuo seno turi savo miesto globėją – šventąjį Antaną. Mūsų miestas visoje Lietuvoje išgarsėjo jau prieš kelis šimtmečius šio šventojo garbei rengiamais atlaidais.

Keletą pastarųjų metų ji vyksta vienu metu su Kretingos miesto švente. Šiųmetinė Šv.Antano atlaidų šventė „Brolio duona“ prasideda šiandien ir truks tris dienas.


Karpinių meistrė “žaidžia” su lėlėmis

 • Audronė PUIŠIENĖ
 • Smiltys
 • 2007-06-08

Kretingiškė tautodailininkė, karpinių meistrė Halina Šakinienė karpinių eskizus kuriam laikui yra palikusi nuošaly. Šiuo metu tautodailininkė “žaidžia” su lėlėmis, kurių jos kolekcijoje – apie 500. Lėlės – nuo miniatiūrinio žaislo iki metro dydžio – yra okupavusios visas spintas ir spinteles, namų kertes ir palanges. “Galbūt vaikystėje nespėjau atsižaisti su lėlėmis”, - apie savo pomėgio ištakas kalbėjo moteris, surandanti laiko ir aistrai kolekcionuoti įdomesnius daiktus.


Kretinga fotografų akimis

 • Aldona KAREČKAITĖ
 • Smiltys
 • 2007-06-08

Kretingos rajono savivaldybėje įvyko fotografijos konkursas-paroda „Odė gyvenimui“. Ši paroda, kaip ir ankstesniais metais, skirta miesto šventei.


Naiviojo meno atstovų darbai eksponuojami Seime

 • Audronė PUIŠIENĖ
 • Smiltys
 • 2007-05-11

Dviejų kretingiškių tautodailininkų, naiviojo, arba primityviojo, meno atstovų – Antano Drungilo ir Alfonso Skiesgilo (tėvo) – darbai eksponuojami Lietuvos Respublikos Seime. Šių dviejų autorių paroda iš Kretingos muziejaus fondų Seime buvo atidaryta vakar, per Kretingos rajono dieną mūsų šalies Parlamente.


Rengiasi kūrybinėms stovykloms užsienyje

 • Audronė PUIŠIENĖ
 • Smiltys
 • 2007-05-11
Kretingiškis tautodailininkas Raimundas Puškorius jau gavo pakvietimą ir į Japonijoje įvyksiančią kūrybinę pasaulio tautodailininkų stovyklą.

Kretingiškis tautodailininkas, medžio drožėjas Raimundas Puškorius rengiasi dviem kūrybinėms stovykloms užsienyje: birželio 10 dieną jis pradeda dalyvauti kūrybinėje stovykloje Austrijoje, o rugpjūčio 18 d. kūrybinė pasaulio tautodailininkų stovykla prasideda Japonijoje.

Austrijoje vykstančioje kūrybinėje stovykloje R.Puškorius dalyvaus ketvirtą kartą. Šių metų darbų temos – “Dangaus ženklai” ir to krašto, iš kurio esi atvykęs, legendos bei pasakos.

“Buvau sumąstęs išdrožti Dvynius, nes pats esu gimęs po šiuo ženklu. Tačiau stovyklos organizatoriai paprašė Avino, tad teks permąstyti savo kūrybinius sumanymus. O štai pasakos ar legendos dar nesugalvojau”, - sakė R.Puškorius. Japonijoje gi kretingiškis tautodailininkas pristatys mažosios architektūros pavyzdį – tradicinį lietuvišką koplytstulpį su šv. Kazimieru. Anot R.Puškoriaus, šį šventąjį jis pasirinkęs todėl, kad šv. Kazimieras – Lietuvos globėjas.

Japonijoje įvyksiančioje kūrybinėje stovykloje savo darbus pristatys Zambijos, Kanados, Australijos, Austrijos, Kinijos, Prancūzijos, Vengrijos, Japonijos, Korėjos, Meksikos, Turkijos ir Rumunijos atstovai.

R.Puškorius – trečiasis Lietuvos tautodailininkas, atstovausiantis Lietuvai Japonijoje. Kūrybinėse stovyklose šioje šalyje yra dalyvavę vilnietis Vladas Rakuckis ir prieniškis Algimantas Sakalauskas.

R.Puškorius į Japoniją važiuoja neatsitiktinai: prieš kelerius metus pas jį ir jo kūrybinėse dirbtuvėse viešėjo Japonijos atstovas, rengiantis kūrybines tautodailininkų stovyklas savo šalyje.


„Visa tai, kas vyksta „Ramybėje“ – kameriniai muzikos ir literatūros vakarai, spektakliai, nekomercinių filmų pristatymas ir pan., - mums patiems yra tarytum Pažinimo medis“, - tvirtino G. ir A.Samukai. Kultūros centro savininkų žodžiais, jų pomėgis persipynė su darbu, ir tai tapo savitu gyvenimo būdu.


„Aistra bibliotekai – didžiausia mano gyvenimo aistra, laimėjusi prieš kitas – rašymo, akmens tašymo, medžio drožimo - aistras“, - sako Klaipėdos Ievos Simonaitytės viešosios bibliotekos direktoriaus pavaduotojas, rašytojas ir skulptorius Juozas Šikšnelis.


Pasaka – pabėgimas iš kasdienybės

 • Diana JOMANTAITĖ
 • Smiltys
 • 2007-05-11

Jurgio Pabrėžos gimnazijos jaunųjų kūrėjų klubas „Strėlė“, kuriam vadovauja mokytoja Daina Balčienė, Kretingos rajono savivaldybės Motiejaus Valančiaus viešojoje bibliotekoje pristatė knygą „Gyvenu su pasaka“. Į naują klubo kūrinį sugulė moksleivių sukurtos pasakos ir jų pačių piešiniai.


Lietuva praranda skaitančios šalies vardą

 • Diana JOMANTAITĖ
 • Smiltys
 • 2007-05-11

Per Lietuvos bibliotekų savaitę, kuri vadinosi „Biblioteka - nauja aistra Tavo gyvenime“, Kretingos rajono savivaldybės viešojoje Motiejaus Valančiaus bibliotekoje vyko visuomenės diskusija. Jos tikslas buvo atkreipti gyventojų dėmesį į skaitymą ir knygos reikšmę žmonių gyvenime.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas