Pajūrio naujienos
Help
2018 Gruodis
Pi 310172431
An 4111825
Tr 5121926
Ke 6132027
Pe 7142128
Še18152229
Se29162330
Orų prognozė
Dieną-1°C debesuotumas 100 %
Naktį-2°C debesuotumas 1 %
Apklausa

„Pajūrio naujienos“ kviečia išrinkti 2018-ųjų Metų žmogų

Edita GLIOŽERIENĖ
Gintautas POGOŽELSKAS
Paulius VANIUCHINAS
Ričardas JOVAIŠA
Arvydas BALSEVIČIUS
Eugenija DANIUK
Nerijus GEDMINAS
Antanas BLUŽAS
Janina LUKAUSKIENĖ
Komentarų topas

Smiltys

Jau trečią rudenį, pasitraukusi iš oficialios televizijos ir įsiliejusi į Pakutuvėnų bendruomenės gyvenimą, režisierė Dalia Kanclerytė kuria dokumentinius filmus.

Išgarsėjusi Lietuvą jau apkeliavusiu filmu „Pakūta mano meilė“, režisierė šią vasarą sukūrė filmus apie buvusį Tūbausių kleboną - tėvą Leopoldą, Šventosios Teresėlės relikvijų kelionę bei Lietuvos jaunimo dienas.

Spalio 9 dieną D.Kanclerytė išskrido į JAV, kad juostoje įamžintų lietuviško spausdinto žodžio Amerikoje kūrėjus, lietuviškos dvasios, tikėjimo bei kultūros puoselėtojus.


“Jaučiuosi kaip studentas, kuriam iki egzamino pritrūko vienos nakties, - sakė kretingiškis Jonas Šimkus, vienas iš dokumentinio videofilmo “Tėvas Stanislovas Paberžėje” autorių. – Gaila, kad taip ir nebesuradau laiko nuvykti pas tėvą Stanislovą, todėl filmą teko surinkti kaip mozaiką – iš atskirų detalių, kurias pavyko užfiksuoti kuriant filmą apie Lietuvos bažnyčias, lankantis pas tėvą Stanislovą su kretingiškių grupėmis”.


Lietuvos teatro bei kino legendos 83-jų Donato Banionio gyvenime būta epizodų, susietų su Kretingoje gimusia rašytoja Liūne Janušyte bei jos pranašystėmis. Apie tai aktorius užsiminė viename iš „Palangos vasaros“ projekto renginių – susitikime su teatro mėgėjais, kuris buvo skirtas jo mokytojo, teatro grando Juozo Miltinio 100 gimimo metinėms paminėti. Susitikime dalyvavo ir jo sūnus, kino režisierius Raimundas Banionis.


Šį rugsėjį, šio rudens mėnesio 16-ą dieną sukanka metai, kai mirė buvęs Kretingos pašto viršininkas, rašytojas Pranciškus Šernas. Savo apsakymų, novelių, publicistikos, romanų gerbėjams palikęs septynias knygas, Pranciškus Šernas nebespėjo įvykdyti pusiau rimtai, pusiau juokais duoto pažado išleisti erotinį romaną, apie kurio užuomazgas rašytojas buvo prasitaręs per savo septintosios knygos “Paštininkai” pristatymą.


Knygų pavadinimai įamžinti nuotraukose

 • Aldona KAREČKAITĖ
 • Smiltys
 • 2007-09-14

Jokūbavo bibliotekoje dirbanti Laima Paulauskienė subūrė mėgstantį fotografuoti jaunimą. Jaunųjų fotografų darbai sulaukė vietinių gyventojų dėmesio.


Šį rudenį 26-erių darbėniškis Mindaugas Rojus vėl yra pakviestas dainuoti Klaipėdos muzikiniame teatre. Tai – jau antrasis dar Klaipėdos universiteto Menų fakulteto Dainavimo katedroje studijuojančio ir bakalauro studijas baigiančio vaikino teatrinės veiklos sezonas.

Debiutavęs pagrindiniu Eugenijaus Onegino vaidmeniu P.Čaikovskio operoje „Eugenijus Oneginas“, M.Rojus per praėjusius metus į teatro sceną lipo apie 40 kartų. Vasarą po Kuršių marias plaukiojusiame muzikiniame - pramoginiame kelte jis koncertavo 14 sykių. Vaikinas dainavo J.Štrauso kūrinius, operečių fragmentus, neapolietiškas dainas.


Palangos miesto savivaldybė, Palangos Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčios parapija bei Lietuvos dailės muziejus surengė Botanikos parko skulptūros „Laiminantis Kristus“ 100-mečio paminėjimą. Senoji skulptūra sovietmečiu buvo sunaikinta. Dabartinė skulptūra Palangos botanikos parko didžiajame parteryje, priešais grafų Tiškevičių rūmus, pagal išlikusius archyvinius dokumentus buvo atkurta 1993 m.


Palangos bažnyčia rengiasi šimtmečio jubiliejui

 • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
 • Smiltys
 • 2007-08-10

Rugpjūčio 17 ir 19 dienomis, per šventąjį Roką, Palangos Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčia minės savo 100-ąjį jubiliejų. Ta proga į bažnyčią bus sugrąžintos restauruotos vertybės – Madonos paveikslas bei kulto reikmenys. Visą rugpjūtį bažnyčioje rengiami sakralinės muzikos koncertai.


Dovana draugui - savos kūrybos muzikos albumas

 • Diana JOMANTAITĖ
 • Smiltys
 • 2007-08-10

Kartais, begalvojant, ką padovanoti draugui, gali padaryti tai, ko pats galbūt iš savęs nesitiki. Mąstydama, kokią malonią staigmeną padaryti brangiam žmogui, kretingiškė Renata Kupšytė įrašė instrumentinės-meditacinės muzikos albumą „It‘s allrihgt when you there“ („Viskas gerai, kai tu šalia“). Tiesa, pusę metų brandintos dovanos ji kol kas dar neįteikė.


Megztos kojinės susidėvi, o paveikslai – lieka

 • Dovilė SIMAITYTĖ
 • Smiltys
 • 2007-08-10

Šiuo metu kavinėje “Špitolė” eksponuojami Kretingoje gyvenančios Danutės Šileikienės siuvinėti paveikslai. Nors moteris rankdarbius kūrė visą gyvenimą, tai – pirmoji jos paveikslų paroda.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas