Pajūrio naujienos
Help
2019 Vasaris
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe181522
Še291623
Se3101724
Orų prognozė
Dieną6°C debesuotumas 2 %
Naktį2°C debesuotumas 100 %
Apklausa

Ar Lietuvos žmonės, kurių nepažįsti, tau yra geri?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Smiltys

Laiko patikrintas ir publikos įvertintas kone dvidešimt metų – nuo 1990-ųjų – gyvuojančios Kretingos rajono kultūros centro liaudiškos muzikos kapelos „Lakštingelė“ repertuaras įamžintas kompaktinėje plokštelėje „Daina Gimtinei“. „Lakštingelės“ vadovas Pranas Razmus pasidžiaugė, kad, nepaisant įtemptų veiklos metų, pavyko įgyvendinti kelerius metus brandintą idėją.

Kad įrašytų kūrinius pirmajai kompaktinei plokštelei, kolektyvo nariai į Kultūros centrą rinkdavosi muzikuoti naktimis.


Prieš Kalėdas – kretingiškių knygų derlius

 • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
 • Smiltys
 • 2007-12-14

Prieš Kalėdas net trys mūsų rajono kūrėjai - Nijolė Rimkienė, Algis Kuklys ir Ilona Venclovienė – pamalonino savo kūrybos gerbėjus, išleisdami naujų savo kūrybos knygų.


Kretingiškė tautodailininkė, Marijono Daujoto vidurinės mokyklos technologijų mokytoja Marija Šaltmerienė, kaip kūrybos žmogus, stebina savo universalumu: kas ją pažįsta, žino, jog šios moters mintims ir rankoms paklūsta nėriniai, aplikuoti paveikslai, velta vilna, interjero dekoro elementai.


Kataloge – plenero „Senoji Palanga“ akimirkos

 • Dovilė SIMAITYTĖ
 • Smiltys
 • 2007-11-16

Ruduo subrandino mokinių kūrybinį derlių – visuomenei pristatytas Jaunųjų kūrėjų plenero „Senoji Palanga“ darbų katalogas. Jame – Kauno, Kretingos ir Palangos moksleivių interpretacijos 100-metį švenčiančios Palangos Švč.Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčios tema.


Kapelų muzika išsivystė iš giluminio folkloro

 • Dovilė SIMAITYTĖ
 • Smiltys
 • 2007-11-16

„Apie liaudiškos muzikos kapelų nykimą neverta net galvoti. Kaip vieni mėgsta klasikinę muziką, chorinį ar operinį dainavimą, taip kiti vertina folklorines dainas. Liaudies muzika – tai etninis kampelis, kurį paveldėjome iš protėvių, kuris išplaukia iš pasąmonės“, - sakė Vaidilutė Indrelienė iš Rygos, su savo šeimos kapela sudalyvavusi Kretingos kultūros centre įvykusioje liaudiškos muzikos kapelų šventėje „Grok, žemaiti!“.


Palangiškis dailininkas ir poetas Vytautas Kusas šiomis dienomis švenčia savo kūrybos 35-metį. Ta proga Žemaitijos dailininkų sąjungos galerijoje Klaipėdoje, Žvejų gatvėje, menininkas surengė savo kūrybos parodą „Miniatiūrinės novelės“, kurioje eksponuoja ir įspūdingiausią savo darbą - 10 metrų ilgio paveikslą. Šis juostos formos paveikslas yra ilgiausias Lietuvoje. Jis įregistruotas Lietuvos rekordų knygoje.

Paroda veiks iki gruodžio pradžios.

„P.n.“ informacija


Vilniaus XV-ojoje tarptautinėje ekslibrisų bienalėje, surengtoje Medalių galerijoje Šv.Jono gatvėje, savo ekslibrisus eksponuoja ir kretingiškė dailininkė Lidija Skačkauskaitė–Kuklienė.

Į parodą menininkė pristatė šiemet sukurtus keturis naujausius savo darbus. Penktasis ekslibrisas, skirtas Ievai Simonaitytei, yra pateiktas kataloge „XV-oji tarptautinė Vilniaus ekslibrisų bienalė“.

Paroda veiks iki gruodžio 15 dienos.

Bendra L.Skačkauskaitės–Kuklienės bei klaipėdiečio dailininko Dano Andriulionio paroda surengta Klaipėdoje, „Navalio“ viešbučio fojė. Kretingiškė eksponuoja kaligrafijos darbus, o D.Andriulionis – tris didelio formato paveikslus. L.Skačkauskaitė–Kuklienė į šią parodą pateikė perkurtus senus savo paveikslus, papildydama juos grubiai sulipdytomis laikraščių skiautėmis, nugludintais akmenimis, peršviečiamo popieriaus gabalėliais. Tai padaryti grafikę įkvėpė Venecijos bienalėje, kurioje ji lankėsi kartu su Klaipėdos apskrities menininkais, patirti įspūdžiai.

„P.n.“ informacija


Choristai iš Italijos parsivežė du Aukso diplomus

 • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
 • Smiltys
 • 2007-11-16

Italijoje, Riva del Garda mieste, įvykusiame tarptautiniame neprofesionalių vokalinių ansamblių bei chorų festivalyje jungtinis Kretingos ir Plungės kultūros centrų kamerinis choras pelnė du Aukso diplomus.


Netradicinio teatro mylėtojai, išgirdę žodį „Gliukai“, žino, jog tai – Benas Šarka: menininkas avangardistas iš uostamiesčio, nemėgstantis tradicinio teatro ir jį pakeitęs ekstremaliais pasirodymais, o savo įkurtąjį teatrą pavadinęs ne mažiau šokiruojančiai - „Teatro trupai „Gliukai“.


Kretingiškio rašytojo Algio Kuklio kūrybinėje padangėje lyja knygų lietūs: ant rašytojo stalo – net trys spaustuvės dažais kvepiančios knygos, skaitytoją vedžiojančios po rašytojo jaunystę, mėgiamiausio rašytojo žanro – novelės – keliais, kūrybines tautodailininko Juozo Lukausko dirbtuves. Tris skirtingas knygas – jaunystės eilėraščių rinkinį “Užmiršta nuotaika”, ciklo “Mūsų kraštiečiai” knygą apie Juozą Lukauską bei novelių rinkinį “Sūnaus vardas” – sieja viena: jos išleistos šių metų rudenį. “Jau kitaip ir nesakysiu – skaičius septyni išties laimingas…” – prasitarė Algis Kuklys, kurio galvoje verda ne vienas kūrybinis sumanymas.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas