Pajūrio naujienos
Help
2018 Spalis
Pi18152229
An29162330
Tr310172431
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Orų prognozė
Dieną17°C debesuotumas 72 %
Naktį10°C debesuotumas 54 %
Apklausa

Ar politikų reitingai turi įtakos Jūsų apsisprendimui?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Smiltys

Kūrybos kraitė

 • Smiltys
 • 2018-08-10

Vandens laše – visas pasaulis

 • Dovilė URNIKIENĖ
 • Smiltys
 • 2018-08-10

Kretingiškės Emilijos Varkojutės sėkmė nacionaliniame fotografijos konkurse „Vandens ženklai“, kur ji pelnė specialųjį prizą, nebuvo atsitiktinė. „Man labiausiai patinka fotografuoti lašelius, nes juose matosi visas mažas pasaulis“, – prisipažino 17 metų E. Varkojutė, kurios kūrybinis braižas – natūralus gamtos grožis, subtiliai atsiskleidžiantis per detales.


Akordeono garsais įskėlę ugnį

 • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
 • Smiltys
 • 2018-08-10

Kretingos rajono Rūdaičių kaimas ir jo bendruomenė apdovanoti tuo, kad vasaromis iš ten sklinda profesionali akordeono muzika – čia atvyksta koncertuoti akordeonistų orkestrai iš Lietuvos ir užsienio. Šį rugpjūtį Rūdaičiuose viešėjo orkestras „Academie d‘Accordeon de Haguenau“ iš Prancūzijos.


Prikėlė ir išaukštino senuosius Kretingos vargonus

 • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
 • Smiltys
 • 2018-08-10

Rugpjūčio 16–19 dienomis į mūsų miestą sugrįžta pernai startavęs ir tradiciniu tampantis Kretingos senosios muzikos festivalis, kurio išskirtinumas tas, kad per koncertus grojama seniausiais Lietuvoje, Kretingos bažnyčioje saugomais, vargonais. Apie festivalio, kurio tikslas – atgaivinti užmirštą baroko ir renesanso laikų muziką, svarbą su „Pajūrio naujienomis“ kalbėjosi šio festivalio meno vadovas Rodrigo Calveyra.


Nutiesė tiltą tarp skaitytojų ir Šventojo Tėvo

 • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
 • Smiltys
 • 2018-08-10

Teologija, filosofija, politologija besidomintis palangiškis publicistas ir vertėjas, asmeninio tinklaraščio „Pasaulis pagal Tomą“ leidėjas 48-erių Tomas Viluckas šią vasarą išleido knygą „Popiežiaus Pranciškaus tiltai“. Mintimis apie naująją knygą autorius maloniai pasidalino su „Smilčių“ skaitytojais.


KŪRYBOS KRAITĖ

 • Smiltys
 • 2018-07-13


KURIU LIETUVAI

 • Smiltys
 • 2018-07-13


Kretingos meno mokyklos akordeono mokytoja Sigita Šimkutė su savo auklėtine Greta Mačiūkaite

Praėjusį rudenį pirmą kartą Kretingos meno mokyklos akordeono klasės duris pravėrusi Greta Mačiūkaitė nebūtų drįsusi nė pasvajoti apie tai, kad po pirmųjų mokymosi metų ji, lydima savo specialybės mokytojos šių eilučių autorės Sigitos Šimkutės, kartu su grupe kitų Lietuvos mokyklų akordeonistų leisis į kelionę saulėton Italijon, kur įvyko tarptautinis akordeonistų konkursas. Mergaitei tai buvo puiki meistriškumo mokykla, o tuo pačiu ir pažintis su dar nepažintu, bet viliojančiu muzikos pasauliu. Viešnagės Italijoje dienomis dalyvauta edukacinėse išvykose, iš kurių labiausiai atmintin įstrigo pažintis su šalies sostine Roma. Kelionės metu ne tik pamatyta, išgirsta, sužinota, bet ir įsigyta naujų draugų, patobulintos anglų kalbos žinios.

Rugpjūčio mėnesį šio konkurso organizatorius garsus italų akordeonistas Renzo Ruggieri atvyks koncertuoti į Palangos kurhauzą, kur Lietuvos šimtmečio proga įvyks nemokamas jo koncertas. Mudvi abi šio renginio labai laukiame. O Greta vis dar gyvena kelionės įspūdžiais ir tebesidžiaugia šiame konkurse savo amžiaus kategorijoje laimėta II vieta.

Sigita ŠIMKUTĖ

 • Rašyti komentarą (0)

 • Lietuva paviliojo literatūros tyrinėtoją

  • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
  • Smiltys
  • 2018-07-13
  „Būti Lietuvoje man yra nuolatinė šventė“, – atviravo literatūros tiltus tarp Maskvos ir Lietuvos tiesianti Jelena Pečerskaja.

  Šiuolaikinės rusų poetės, literatūros tyrinėtojos ir vertėjos 62-jų Jelenos Pečerskajos vardas „Smilčių“ skaitytojams žinomas nuo jos pažinties su Lietuva prieš dešimtmetį pradžia, kai ji ėmėsi versti ir publikuoti kretingiškių poetų eiles. Šįkar į redakciją maskvietė atskubėjo nešina nauja knyga, taip ir pavadinta „Straipsnių rinktinė“, kurioje vėlgi daug dėmesio ji skiria Lietuvai bei jos naujai „atrastam“ literatūros bei tautosakos tyrinėtojui Algirdui Juliui Greimui, jo įžvalgoms.

  „Tai – pirmasis mano straipsnių, publikuotų įvairiuose Rusijos žurnaluose bei almanachuose, rinkinys. Pirmiausiai jie buvo skirti Rusijos skaitytojams, kad šie iš arčiau pažintų Lietuvą, sužinotų, kas sieja abi tautas, kad lietuvių kalba yra promotė daugeliui indoeuropiečių, tarp jų – ir slavų kalboms. Mano pažintis su Lietuva prasidėjo kaip eilinės keliautojos Palangoje, o nuvedė taip toli, kad pradėjau gilintis į jos tautosaką bei itin turtingą mitologinį pasaulį“, – tvirtino J. Pečerskaja.

  Tarp 22 rinkinyje publikuotų straipsnių didžiąją dalį jų autorė ir skiria Lietuvai: ji pasakoja, kaip pirmąkart čia atvyko per Naujuosius metus, kaip J. Basanavičiaus alėjoje skanavo nacionalinius patiekalus ir susipažino su lietuviška virtuve. Tačiau, prisipažino ji, meilės Lietuvai kelias į jos, kaip filologės, širdį buvo išmintas ne nacionalinių patiekalų gardumu, o lietuvių kalbos skambesiu.


  Kultūros pieva „I Love Palanga“ kartu su Izraelio Ambasada Lietuvoje ir Palangos miesto savivaldybe tęsia projektą „Muzika iš Izraelio“, kurio metu Palangą lanko šiuolaikinės Izraelio muzikos scenos atstovai. Šį šeštadienį, liepos 14 d., klausytojai kviečiami į pasimatymą su folk muzikos grupe „JonZ“.

  „JonZ“ – Jenia Vasilenko ir Yoav Or duetas, savo muzikinę kelionę pradėjęs atokiame name Zamarin kalno papėdėje.

  Vedami troškimo integruoti meną, aistros patirti skirtingas kultūras ir absorbuoti įvairiausius garsus, „JonZ“ rašo paveikias, bet tuo pačiu ir švelnias folk stiliaus dainas, susuptas į minkštą elektronikos antklodę. Šis unikalus kūrybos kelias leidžia grupei kalbėti eklektiška muzikos kalba ir susikurti naujus namus, kad ir kur jie bekeliautų.

  Po to, kai „JonZ“ Givat Ada kalnuose įrašė pirmąjį EP, grupė pasirodė pagrindiniuose Izraelio muzikos festivaliuose, taip pat keliavo po Europą.

  Neseniai „JonZ“ savo klausytojus pradžiugino debiutiniu albumu „Solid Wind“, įrašytu Tel Avive ir prodiusuotu Ori Winokur, lėšos jam buvo surinktos sutelktinio finansavimo būdu, o pats albumas yra puikus kolaboracijų su skirtingais Izraelio talentais pavyzdys. Šią vasarą „JonZ“ duetas, prie kurio prisijungė dar pora bičiulių muzikantų, iškeliavo į bene didžiausią grupės istorijoje turą po Europą ir aplankys festivalius bei koncertų vietas Vokietijoje, Italijoje, Prancūzijoje, Lenkijoje, Danijoje, Šveicarijoje, Nyderlanduose, Čekijoje bei Lietuvoje.

  „JonZ“ koncerto kultūros pievoje „I love Palanga“ pradžia – 20 val.

  „P. n.” informacija


  Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas