Pajūrio naujienos
Help
2024 Kovas
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se310172431
Komentarų topas

Pakutuvėnų bendruomenė palaimino Andrių Mamontovą

  • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
  • Kuprinė
  • 2006-09-29

„Kas pakliūva čia, į Pakutuvėnus, tas čia ir „pasilieka“ visam laikui“, - pasibaigus Andriaus Mamontovo ir jo grupės labdaros koncertui Pakutuvėnų angare, gausiai susirinkusiai miniai klausytojų kalbėjo bendruomenės klebonas, brolis Gediminas Numgaudis. Tuo pat metu jis pakvietė visus koncerto dalyvius giesme atsidėkojant palaiminti pirmąkart angare koncertavusius muzikantus.

Prieš išeidamas į sceną Andrius Mamontovas sakė esąs nusiteikęs džiugiai, kad galįs prisidėti prie labdaringos brolių pranciškonų iniciatyvos. Su Pakutuvėnų parapijos klebonu, broliu Gediminu derinami paskutiniai organizaciniai momentai.

Rugsėjo 23-ąją A.Mamontovo dovanotas dviejų valandų trukmės koncertas Pakutuvėnų bendruomenei buvo dalis brolių pranciškonų sumanyto labdaros projekto „Pax et Bonum“ („Taika ir gėris“). Šį koncertą filmavo Lietuvos televizija, jį ketina parodyti ateinantį sekmadienį, spalio 1 dieną. Ir koncerto, ir transliacijos metu renkamos aukos pagerinti Pakutuvėnų reabilitacinės bendruomenės materialinę bazę.

„Kai broliai pranciškonai papasakojo apie šį labdaros projektą ir pakvietė į jį įsijungti, išsyk sutikau,- prieš koncertą „Pajūrio naujienoms“ sakė Andrius Mamontovas. – Jeigu jaučiu, kad esu reikalingas, jeigu galiu dovanoti žmonėms užsimiršimo akimirkų, esu labai laimingas. Įsijungęs į šį projektą, jau grojau vaikų namuose. Kartais žmonėms – tiek mažiems, tiek dideliems - labai reikia emocinio ryšio su pasauliu: jie neįsivaizduoja, kad pasaulis peržengia jų kiemą. Džiaugiuosi, galėdamas nors kažkiek praverti jiems duris į kitokį pasaulį. Į Pakutuvėnus atvykau pirmąkart. Ši vieta turi gerą aurą,- ji juntama išsyk“.

Šiuo metu Pakutuvėnų reabilitacinėje bendruomenėje gyvena tik keturi vyrai. Jie reguliavo mašinų srautą ir pasirūpino, kad nebūtų grūsties. Vien pakele sustatytų mašinų eilė nuvingiavo apie puskilometrį nuo angaro, į kurį sutilpo keli šimtai klausytojų, atvykusių iš Klaipėdos, Palangos, Kretingos, Plungės, Telšių, Mažeikių bei tolimesnių Lietuvos vietovių.

Iš Kretingos Pranciškonų gimnazijos mokytojai ir moksleiviai atvyko dviem autobusais. „Kai kas iš mūsiškių pirmąkart buvoja Pakutuvėnuose. Atviliojo ir pati gerumo akcija, ir netradicinė vieta, ir pirmo ryškumo žvaigždė – Mamontovas“, - tikino mokytojos Asta ir Janina.

Virgilijus iš Mažeikių kalbėjo, jog prieš penkerius – šešerius metus pradėjęs ieškoti Dievo, ir Dievas jį atvedęs į Pakutuvėnus. „Taip jis leido pažinti save. Man ši vieta – šventa, kupina meilės ir gerumo. Mažai tėra žmonių, kurie paprastais žodžiais kalbėtų apie Dievą, ir taip mokytų jį pažinti pačiam. Man toks yra brolis Gediminas“,- atviravo pašnekovas.

Vytautas iš Telšių sakė, jog į pamaldas Pakutuvėnų bažnyčioje atvykstąs kas sekmadienį. Todėl save laikąs Pakutuvėnų bendruomenės žmogumi, ir jam yra įdomu visa, kas vyksta joje. „Vasarą čia atvažiuoja populiarūs dainininkai, bet koncertuoja lauke arba bažnyčioje. Negaliu ir šįkart praleisti progos paklausyti populiaraus dainininko koncerto.

Publikai įsišėlus, Lietuvos televizijos operatorius Mindaugas Cicėnas tvirtino, jog filmuoti įvairių atlikėjų koncertus jam teko daugelį kartų. Tačiau šis jam ypatingas tuo, kad matė įvairią publiką: ir jaunimo, ir garbaus amžiaus žmones, netgi tėvus su mažais vaikais ant rankų. „Neįprasta matyti - broliai pranciškonai su abitais irgi „striksinėja“, nenustygsta vietoj. „Vasarą filmavau „Roko naktis“ Plateliuose. Rytą, po koncerto, žolė buvo nusėta butelių, nuorūkų, šiukšlių. Čia nematyti nieko panašaus. Mes irgi rengėjų buvome perspėti, jog Pakutuvėnuose – nerūkoma ir draudžiama vartoti alkoholį. Tai maloniai stebina“,- sakė pašnekovas.

Pakutuvėnuose tarnystę atliekantis kunigas pranciškonas Paulius Vaineikis A.Mamontovo koncertą pavadino Dievo staigmena ir netikėtomis „angaro krikštynomis“.

„Visiškai nesitikėjome čia sulaukti Mamontovo. Tačiau kai organizatoriai pasiūlė ir jis sutiko, tai buvo didelė staigmena mūsų bendruomenei. Mes patys nelabai suprantame, kas vyksta šįvakar. Tai priėmėm kaip Dievo ženklą. Tačiau to nesureikšminame. Juk visąlaik tikėjomės, kad angarą pavyks įrengti kaip šlovinimo salę. Taip ir įvyko: dvejus metus žmonės aukojo į mūsų sąskaitą. Tačiau darbai paspartėjo, kai geradaris, kuris liko mums nežinomas, prieš mirtį paaukojo didelę pinigų sumą“, - kalbėjo brolis Paulius. Jo tvirtinimu, angaro statyba ir įrengimas kainavo apie 300 tūkst. Lt.

Brolis Paulius prisiminė Popiežiaus Jono Pauliaus II pamėgtus žodžius, kad grožis išgelbės pasaulį. Todėl, jo manymu, tautos atsinaujinimas turi vykti ne vien per katechezę, bet ir per profesionalių atlikėjų koncertus ir kitokį meno propagavimą.

Brolio Pauliaus žodžiais, dar viena staigmena yra tai, kad pagal ES lėšas etapais pradėtas tvarkyti kelias nuo Aleksandravo iki Pakutuvėnų. „Kai sovietmečiu iš Pakutuvėnų bažnytėlės ištrėmė paskutinį kunigą, jis pasakė pranašystę: „Ateis diena, kai žmonės į Pakutuvėnus plūs iš viso „svieto“.Iš čia kils dvasinis Žemaitijos prabudimas, kuris pasklis po Lietuvą“. Kas vyksta šįvakar – jo žodžių liudijimas“,- įsitikinęs brolis Paulius.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas