Pajūrio naujienos
Help
2024 Kovas
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se310172431
Komentarų topas

Rytoj pas Žudgalio kaimo gyventoją Bronislavą Skersienę sugužės penki jos vaikai, septyni anūkai ir penki proanūkiai. Svečių senolės namuose bus ne šiaip sau, ne bet kokia proga: šeima susirinks atšvęsti Bronislavos Skersienės šimtmečio.

Šimto metų sulaukusi Bronislava Skersienė (centre) su savo dukterimis (iš kairės) – Irena Paulauskiene, Virgina Alkauskiene, Brone Vainutiene ir Danute Skersyte. Kartu nebuvo senolės sūnaus Prano Skersio.
Tikrąją gimimo dieną – rugsėjo 26-ąją - senolę aplankė ir pasveikino Kretingos rajono meras Valerijonas Kubilius, vicemeras Juozas Mažeika, Imbarės seniūnas Antanas Turauskis ir socialinė darbuotoja Jadvyga Pociuvienė, Imbarės bendruomenės nariai, rajono “Sodros” skyriaus vedėja Danutė Kalinkienė ir jos pavaduotoja Galina Žukauskaitė bei bendrovės “Lietuvos dujos” Klaipėdos filialo atstovė Kristina Puslienė. Būtent pastarųjų institucijų vadovai respublikiniu lygmeniu yra pasirašę bendradarbiavimo sutartį, kuria remiantis yra pagerbiami Lietuvos šimtamečiai.

Sulaukusi gausybės svečių, kuriuos prie vaišių stalo sodino Bronislavos Skersienės dukterys – Irena Paulauskienė, Virgina Alkauskienė, Bronė Vainutienė ir Danutė Skersytė, susijaudinusi senolė vis kartojo “Ačiū, ačiū”, o dukros gi pasakojo, kad mama nemiegojusi visą naktį – vis galvojusi, kad ją garbūs svečiai bus pamiršę, kad dukros pačios pasirūpintų svečius parvežti.

Kartu su dukterimi Danute šimtametė Bronislava Skersienė gyvena ją dukart pergyvenusioje sodyboje: joje dar išlikę beveik du šimtus metų sulaukę pastatai. Į šią sodybą Žudgalio kaime ji atitekėjo 1933-aisiais, kai tų metų vasario 21 dieną ji susituokė su Pranciškumi Skersiu. Santarvėje išgyvenusi su savo žmogumi daugybę laiko, Bronislava Skersienė našlauja jau penkiolika metų. “Mamai teko išgyventi ypač skaudžių netekčių, tačiau sutuoktinio mirtis ją tiesiog palaužė visiškai. Nuo tada mamai reikia nuolatinės ir artimųjų, ir medikų priežiūros, - pasakojo Danutė Skersytė, kuriai yra atitekusi buvimo kartu su mama dalia. – Gerai dar, kad mama visada gerbė žmones baltais chalatais, kad medikai jai buvo vieni didžiausių autoritetų. Būtent tradicinė medicina ir gelbėjo mamą nuo visų negalių. Galbūt ji gerą požiūrį į medikus išsiugdė todėl, kad dvi mano seserys, o mamai – dukros, yra medikės”.

Anot Danutės Skersytės, mamai ir Anapilin išėjusiam tėvui mokslų ragauti neteko, tačiau jie pritarė tam, kad vaikai mokytųsi. Pranciškus Skersys smetonmečiu turėjęs žemės ir dirbo savo ūkyje. Atsiradus kolūkiams, jis dirbo lauko darbus, jo žmona gi labiau namus žiūrėjusi, vaikus auginusi. “Tais laikais visi daug vargo patyrė, nesvarbu, ką ir kas beveikė. Juolab, kad mama niekada negalėjo pasigirti ypač tvirta sveikata”, - sakė Danutė Skersytė.

Šimto metų sulaukusi Bronislava Skersienė jokio išskirtinio gyvenimo būdo nepropagavo. Jos duktė Danutė Skersytė net nusijuokė, paklausus, o gal mama buvusi sveikuolė. “Tokių dalykų mama net nebūtų sugalvojusi”, - sakė ji.

Anot dukters, šimto metų sulaukusi mama valgė viską: duoną, bulves, lašinius, kasdien – mėsišką sriubą, mėsą. Tačiau niekuomet gyvenime nevartojusi alkoholio, nebent kartą per metus – 20 gramų. Savo šimtmečio gimtadienio proga Bronislava Skersienė simboliškai pakėlė šampano taurę ir šiek tiek išgėrė šio tauraus gėrimo: ką besakytum, bet šimto metų gimtadienio retas kuris sulaukia.

Bronislavos Skersienės duktė Danutė, jos seserys įsitikinusios: ilgą motinos amžių lėmė sutarimas ir darna šeimoje bei gilus tikėjimas į Dievą. Senolė dabar jau nebegali pati nuvažiuoti į bažnyčią, tad dvasiniam pokalbiui pas ją atvažiuoja klebonas. “Mama dažnai meldžiasi. Aš manau, kad tikėjimas jai ir teikia stiprybės gyventi”, - įsitikinusi senolės duktė Danutė.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas