Derbį (futbolo terminas, kuris reiškia dviejų to paties miesto ar rajono komandų susitikimą ir dėl kurio iki galo nesutaria visos Europos futbolo fanatikai – “P.n.” past.) įtikinamai laimėjo Kretingos “Minija” (mėlynai balti marškinėliai), 4:0 nugalėjusi Salantų “Salantą”.

Kretingos “Minija” savo aikštėje rungtynėmis su “Salantu” pabaigė pirmąjį II lygos Vakarų zonos pirmenybių ratą. Šios rungtynės sukėlė gan didžiulį susidomėjimą, nes šiose rungtynėse sprendėsi, kuri komanda galėtų vadintis stipriausia futbolo komanda Kretingos rajone. Gal todėl į rungtynes ir patraukė nemažas gerbėjų būrys, nors tuo pačiu metu buvo rodomos Pasaulio futbolo čempionato ketvirtfinalio rungtynės.

Pati dvikova prasidėjo abipusėmis atakomis, kurioms trūko aštrumo. Jau rungtynių pradžioje salantiškiai savo aktyviais veiksmais bandė ištesėti pažadą - užkurti “Minijai” pirtį jos pačios aikštėje. Bet, kaip parodė rungtynių eiga, svečiams “parako” užteko tik pirmajai pirmojo kėlinio pusei. Vėliau, su kiekviena ataka, “Minija” vis labiau perėmė iniciatyvą ir nepaliaujamai veržėsi svečių vartų link. Vienos kontratakos metu į priekį pabėgęs Mindaugas Anužis išvedė savo komandą į priekį - 1:0.

Tačiau ir šių rungtynių pirmajame kėlinyje “Minijos” puolimas neatrodė taip, kaip norėjosi komandos vyr. treneriui Gediminui Petrauskui. Vyr. treneriui nepatiko, kad puolėjai mažai bendradarbiauja tarpusavyje, jų veiksmuose trūksta aštrumo.

Pirmajam kėliniui pasibaigus minimaliu skirtumu, per pertrauką savo auklėtiniams vyr. treneris bandė išaiškinti daromas klaidas bei pareikalavo aštresnės kovos per atakas.

Vyr. trenerio patarimai davė apčiuopiamos naudos ir jau nuo pat pirmųjų antrojo kėlinio minučių “Minijos” puolimas kėlė didelę grėsmę varžovų vartams. Prabėgus vos kelioms minutėms, kretingiškiai turėjo puikią progą padvigubinti skirtumą, bet salantiškiai sumąstė bent kelioms akimirkoms išlaikyti tą patį skirtumą - svečių gynėjas rankomis sustabdė į tuščius vartus skriejantį kamuolį. Rungtynių teisėjas už tokius “Salanto” žaidėjo veiksmus paskyrė 11 metrų baudinį į jų vartus, kurį sėkmingai realizavo Ramūnas Litvinas.

Vėliau būta nemažai aštrių atakų, kuriose keliskart galėjo pasižymėti M.Grušauskas, M.Anužis ir Ra.Grikšas. Pastariesiems tai pavyko padaryti, įpusėjus antrajam kėliniui. 73 min. po greitos atakos, smūgiu į tolimąjį vartų kampą įvartį įmušė Ra.Grikšas.

Pasinaudoję salantiškių sutrikimu, per kitą ataką kretingiškiai įmušė dar vieną įvartį. Nusivaręs kamuolį varžovų vartų link, Ra.Grikšas gražiu perdavimu išvedė M.Anužį prieš “Salantų” vartininką. Mindaugas pelnė antrąjį įvartį šiose rungtynėse bei šeštąjį - šiose pirmenybėse.

Pirmąjį ratą “Minija” pabaigė, iškovojusi puikią pergalę savo aikštėje. “Minijos” sudėtis: A.Kačauskas (M.Viluckas), I.Medutis, A.Dievinas, G.Arys, Re.Grikšas, Ra.Grikšas, M.Tilvikas (A.Tolis), S.Paulius (J.Kurbangalijevas),

M.Grušauskas (A.Kurbangalijevas), R.Litvinas, M.Anužis. “Minijos” įvarčiai: 28 min. - M.Anužis (1:0), 49 min. - R.Litvinas (11 m; 2:0), 73 min. - Ra. Grikšas (3:0), 74 min. - M.Anužis (4:0).