Pajūrio naujienos
Help
2024 Kovas
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se310172431
Komentarų topas

Groti gitara laiko reikia rasti kasdien

  • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
  • Kuprinė
  • 2006-06-30
Merginas iš Pranciškonų gimnazijos, kurioms patinka groti gitara, muzikos mokytojas Gintaras Pucas (viduryje) pernai subūrė į ansamblį.

Pernai spalį į ansamblį susibūrusios 5-10 klasių moksleivės pradėjo nuo gitaros pradžiamokslio. Merginas, vos pramokusias keletą pirmųjų akordų, vadovas rengė ir pirmiesiems koncertams: ansamblis koncertavo per tėvų susirinkimus, mokyklos renginius bei Jokūbavo kultūros centre.

„Pranciškonų gimnazijoje - nuo seno ryški estradinio muzikavimo linija. Gimnazija išsaugojo ir instrumentus. Jie gal ir nebeatitinka šiuolaikinio muzikavimo lygio, tačiau pačios grojimo tendencijos tebėra gyvos“, - taip apie sumanymą suburti gitarą mylinčias merginas pasakojo G.Pucas.

Iš pradžių į ansamblį atėjo per dvidešimt merginų. Dabar iš jų liko branduolys – dvylika tų, kurios tikrai nori išmokti groti. Jos negaili laiko, įdeda pastangų ir darbo. „Mokytojo pareiga yra parodyti, kaip reikia groti. Tačiau muzikos jis neišmokys. Vaikas pats turi turėti pajautimą. Vienok, pagrindinė muzikos paslaptis – nuolatinis darbas. Reikia kasdien atrasti laiko muzikai, grojimo įgūdžių lavinimui, - tvirtino vadovas. – Muzikos paprastai yra mokoma po vieną. Groti ansamblyje merginos pramoks iki tam tikro lygio, o paskui teks mokytis pačioms“.

Jau dabar merginos groja dainas: E.Masytės „Laisvė“, „Sparnai tavo sielai“, „Juodas gandro sparnas“, „Likim draugais“. Nors apie lyderes jos nelinkusios kalbėti, vis vien pripažino, kad Vytautė Lubytė pagroja viską, ko jos paprašo vadovas. O Akvilė pati ieško dainų, atsineša jų akordus ir siūlo mokytojui, kad išmoktų groti visas ansamblis.

G.Pucas irgi neketino išskirti gabiausių merginų. „Jos visos jau ir dabar išsiskiria iš bendraamžių. Tačiau reikia ne vien mokėti groti, reikia ir išlavinto balso. Vienos merginos jau lanko chorą, o kitos, tikiuosi, pradės lankyti kitąmet“, - tvirtino vadovas. Jeigu kuri kuria eiles, o paauglystėje tai būdinga daugeliui, vadovo manymu, toji parašys ir dainų.

Kiekviena mergina turi savo gitarą. Vienos jas įsigijo naujas, kitos – iš draugų ar vyresnių seserų ir brolių. Stygų, jos tvirtino, dar nenutraukusios nė vienos. „Stygos turi nudilti, o ne nutrūkti. Nebent taip atsitiktų jas derinant. Šiaip sau nutraukti stygą - nelyginant pradurti būgną“, - įsitikinęs G.Pucas.

Per vasaros atostogas merginos neketina paleisti iš rankų gitaros. Su savitais patyrimais jos norėtų rudenį vėl rinktis į repeticijas, o klausytojams pateikti naują savo kūrinių programą.

Merginos, švelniai save pašiepdamos, prisimena pirmuosius savo koncertus: koncertuodamos svečiams danams, jos „nusigrojo“, o svečiai nesuprato, kada jiems reikia pradėti ploti. Vienok, pats įsimintiniausias „krikštas“ buvo jų koncertas tėvams bei mokytojams. „Kiekvienas koncertas patirtimi – susigrojimu, susiklausymu - prilygsta dešimčiai repeticijų“, - tikino vadovas.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas