Pajūrio naujienos
Help
2024 Balandis
Pi18152229
An29162330
Tr3101724
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Ar verta uždrausti azartinių lošimų reklamą?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas
Konkursui „Įveikime pandemiją“ atsiųsti darbai kalba ir apie vaikų išjaustą atsakomybę dėl savo ir kitų saugumo.

Palaipsniui visiems prisijaukinus nuotolinį mokymą, Simono Daukanto progimnazijai kilo idėja surengti respublikinę virtualią mokinių ir mokytojų kūrybinių darbų iniciatyvą-konkursą „Įveikime pandemiją“.

„Iniciatyvos tikslas – pasidalinti idėjomis, kaip reikėtų įveikti pandemiją, rūpintis savimi ir artimaisiais, gerai jaustis, pozityviai žvelgti į šiandien susidariusią situaciją“, – idėją apibūdino viena jos autorių progimnazijos dailės mokytoja Živilė Sabaliauskaitė. Konkurse dalyvavo ne tik jo šeimininkai Simono Daukanto progimnazijos mokiniai, bet ir Kretingos technologijos ir verslo mokyklos, Pranciškonų ir Vydmantų gimnazijų, Marijono Daujoto progimnazijos, Baublių ir Jokūbavo Aleksandro Stulginskio mokyklų-daugiafunkcių centrų auklėtiniai, taip pat – šalies bendrojo ugdymo ir neformaliojo vaikų švietimo mokyklų mokiniai ir mokytojai iš Klaipėdos, Telšių, Platelių, Raseinių, Alytaus, Šilalės, Kvėdarnos, Plungės, Virbalio. Iš viso konkursui buvo pristatyta 180 darbų – kūrėjai dalinosi savo patarimais, kaip linksmai leisti laiką namuose, užsiimti savo mėgstama veikla, pomėgiu: klausytis muzikos, groti instrumentais, piešti, skaityti knygas, vaikščioti gamtoje, medituoti, skirti dėmesio augintiniams.

„Daug darbų kalba apie atsakomybę – mokiniai kūrė vaizdus, kaip palaikyti atstumą, kaip rūpintis savimi ir savo artimaisiais, kaip plautis rankas, be reikalo nevaikščioti į parduotuvę, dėvėti kaukes ir panašiai“, – kad karantino iššūkiai atsispindėjo ir meniniuose bandymuose, tvirtino Ž. Sabaliauskaitė, akcentuodama, kad mokiniai taip pat nevengė vaizduoti ir savo emocijų – kaip suvaldyti baimę ar dalintis džiaugsmu.

Mokytoja tęsė savo įžvalgą: „Iš 180 konkursui atsiųstų darbų galima daryti išvadas, kad respublikos mokiniai mąsto globaliai, rūpinasi, pastebi, analizuoja ne tik savo artimiausią aplinką, savo šalį – jiems svarbus ir visas pasaulis. Jie jaučiasi dėkingi gydytojams ir kitiems superherojams. Nors ilgisi draugų, mokyklos, bet mąsto pozityviai.“

Konkursui atsiųsti darbai atlikti pačia įvairiausia technika – daugėja ne tik tradicinės dailės atlikimo būdų, bet ir kompiuterinės grafikos, fotomontažo, nuotraukų ir su kitomis įvairiomis programėlėmis atliktų darbų.

Ž. Sabaliauskaitės pastebėjimu, nuotolinis mokymas turi ir pranašumų: viskas vyksta greičiau, mobiliau, tad ir rezultatas – greitesnis. O štai tradiciniu būdu organizuojamam konkursui reikėtų gerokai daugiau laiko, kol darbai paštu atkeliauja iš visų mokyklų, be to, reikia vietos juos eksponuoti, dalyviams – atvykti į vietą atsiimti apdovanojimo. „Virtualiam konkursui surengti laiko sąnaudos yra kur kas mažesnės, o darbų prieinamumas – didesnis, kiekvienas kūrėjas – labiau pastebimas“, – kalbėjo dailės mokytoja, pasidžiaugusi, kad Simono Daukanto progimnazijos inicijuotame ir įgyvendintame konkurse dalyvavo ne tik mokiniai, bet ir mokytojai ar mokytojų padėjėjai, nepabijoję lygiaverčiai konkuruoti su savo ugdytiniais.

Virtualaus konkurso sumanytojai neslėpė, kad šios iniciatyvos dalyvių geranoriškumas ir pozityvus mąstymas, plati kūrėjų geografija įkvėpė pamąstyti ir apie socialinių iniciatyvų, atspindinčių dabartinį mūsų gyvenimą, iššūkius ir virtualaus mokymosi galimybes. „Taip kurdami, mokomės kritiškai mąstyti, tolerantiškai vertinti kito autoriaus darbą, greitai adaptuoti ir suformuoti savo kūrybines idėjas, laikytis sąžiningos autorystės, o tai ir yra XXI a. kompetencijos“, – neabejojo Ž. Sabaliauskaitė.

Konkurso laureatai ir jų mokytojai bus apdovanoti Simono Daukanto progimnazijos padėkos raštais. Papildomi apdovanojimai bus skiriami daugiausiai žiūrovų balsų surinkusių darbų autoriams. Konkurso rezultatai ir darbai skelbiami Kretingos Simono Daukanto progimnazijos tinklapyje http://www.kdp.lt./ , žiūrovai visą šią savaitę balsuoti gali „Facebook‘o“ Simono Daukanto progimnazijos profilyje.

„P. n.“ informacija


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas