Ketvirtfinalio serijoje „Kretinga“ (šviesūs marškinėliai) susitinka su Akmenės rajono „Patriots-Cemento“ komanda.

„Kretingos“ vyrų krepšinio komanda, treniruojama Arimanto Mikaločiaus, Regionų krepšinio lygos A diviziono sezoną užbaigė trimis pergalėmis iš eilės ir dėl to sugebėjo pakilti į VII turnyro lentelės vietą, kas lėmė, kad ketvirtfinalio serijoje komanda susitinka su Akmenės rajono „Patriots-Cemento“ komanda.

Vasario 28 d. „Kretingos” komanda namuose 101:84 (19:13; 27:26; 23:21; 32:24) nugalėjo Vilniaus „Steką-Rivilę“ (13 pergalių, 17 pralaimėjimų). Šiame susitikime kretingiškiai nepralaimėjo nė vieno kėlinio ir didžiąją rungtynių dalį pirmavo 8–10 taškų persvara ir ją labiau padidino tik paskutinį kėlinį.

Kretingos „Kretinga“: Rytis Zabita (12/19 dvitaškiai, 7 rez. perdavimai, 26 atk. kamuoliai, 55 naud. balai) – 27, Tadas Maželis (7/7 dvitaškiai, 7 atk. kamuoliai, 6 per. kamuoliai) ir Domininkas Matutis (6 rez. perdavimai) – po 15, Kornelijus Stonkus (7 rez. perdavimai) ir Mantas Aukselis – po 13, Rokas Šimkevičius (6 rez. perdavimai) – 9, Rokas Nikitinas – 5, Linas Jonuška – 4.

Vasario 29 d. „Kretinga“ namuose 86:80 (20:16; 25:29; 16:18; 25:17) nugalėjo Klaipėdos LCC tarptautinio universiteto (11 pergalių, 19 pralaimėjimų) komandą. Susitikimą sėkmingiau pradėjo „Kretinga“, kuri po pirmo kėlinio turėjo 4 taškų persvarą (10 min. 20:16), bet antrą kėlinį Klaipėdos LCC pavyko išlyginti rezultatą – 45:45. Trečią kėlinį jau svečiai perėmė iniciatyvą ir, besibaigiant trečiam kėliniui, turėjo 7 taškų persvarą (27 min. 50:57). Paskutinį ketvirtį jau „Kretingos“ komandai pavyko perimti iniciatyvą ir priešpaskutinę minutę susikrauti 7 taškų skirtumą (82:75). Likus žaisti 10 sekundžių varžovai pataikė iš toli (84:80), bet po „Kretingos“ minutės pertraukėlės prie baudų metimo linijos stojęs Rokas Šimkevičius neklydo ir įtvirtino „Kretingos“ komandos pergalę. „Kretinga“: Rytis Zabita (8/11 dvitaškiai, 8 atk. kamuolių, 27 naud. balai) ir Rokas Šimkevičius (7 atk. kamuoliai, 24 naud. balai) – po 18, Mantas Aukselis – 11, Kornelijus Stonkus (7 rez. perdavimai) ir Tadas Maželis – po 10, Karolis Opulskis – 7, Domininkas Matutis (6 rez. perdavimai) – 6, Linas Jonuška – 4, Rokas Nikitinas (7 atk. kamuoliai) – 2.

Komandos vyr. trenerio Arimanto Mikaločiaus komentaras: „Paskutinės reguliariojo sezono rungtynės mums buvo svarbios dėl aukštesnės vietos galutinėje rikiuotėje. Tikrai joms gerai pasirengėme ir iškovojome dvi svarbias pergales, kurios leido užimti VII vietą. Dabar visas jėgas dedame į atkrintamąsias rungtynes, kurios prasidėjo jau šią savaitę.“

Per rungtynes su Akmenos komanda buvo daug emocijų, kurias papildė ir ginčai su teisėjais.

Kovo 3 d. „Kretingos“ komanda namuose 74:69 (15:16; 24:24; 13:20; 22:9) pirmosiose aštuntfinalio rungtynėse palaužė Akmenės rajono „Patriots-Cementas“ pasipriešinimą ir serijoje iki 3 pergalių išsiveržė į priekį 1:0. Rungtynės prasidėjo apylyge kova, kretingiškiai taškus pelnė dvitaškiais, o varžovai baudė „Kretingos“ komandą iš toli per pirmąją rungtynių dalį pataikę net 6 tritaškius, kai kretingiškiai į tai atsakė vos 1. Po dviejų kėlinių svečiai turėjo minimalią persvarą (39:40), o kretingiškiai, sužaidus vos 6 minutes 40 sekundžių, dėl patirtos nugaros traumos neteko naudingiausio savo žaidėjo Ryčio Zabitos. Antrą rungtynių pusę Akmenės komanda pradėjo spurtu 0:12 ir nutolo didžiausia susitikime – 13 taškų – persvara (25 min. 39:52). „Kretingos“ komandos vyr. treneriui Arimantui Mikaločiui neliko nieko kito, kaip parašyti dviejų minutės pertraukėlių, ir po jų vaizdas aikštėje pagerėjo. Besibaigiant kėliniui po Kornelijaus Stonkaus tritaškio komandas skyrė 4 taškai (29 min. 52:56). Prasidėjus paskutiniam ketvirčiui „Kretingos“ komandą po perimto kamuolio ir greitos atakos į priekį išvedė R. Šimkevičius (31 min. 62:60). „Kretingos“ komanda tada vėl šiek tiek stabtelėjo puolime ir varžovai į tai atsakė savo 3 min. žaidimu 0:7 ir susigrąžino iniciatyvą (34 min. 62:67). Per likusį laiką „Kretingos“ komanda pademonstravo pavyzdinį kovingumą – leido varžovams pelnyti vos 2 taškus, o rezultatą „Kretingai“ išlygino Domininkas Matutis (39 min. 69:69) – likus 23 sek. jis tritaškiu išvedė „Kretingos“ komanda į priekį (72:69). Paskutinėje varžovų atakoje jiems pataikyti nepavyko, o „Kretingos“ pergalę po Edgaro Danio perdavimo dėjimu įtvirtino Rokas Nikitinas.

„Kretinga“: Rokas Šimkevičius (5/8 dvitaškiai, 8 atk. kamuoliai, 9 rez. perdavimai, 29 naud. balai) – 18, Tadas Maželis (6/11 dvitaškiai, 9 atk. kamuoliai) – 13, Kornelijus Stonkus (4/6 dvitaškiai) – 12, Domininkas Matutis ir Rokas Nikitinas (2/4 tritaškiai) – po 8, Linas Jonuška – 6, Edgaras Danys (6 atk. kamuoliai, 10 naud. balų) – 5, Rytis Zabita ir Mantas Aukselis – po 2, Arnas Sabaliauskas.

Komandos vyr. trenerio Arimanto Mikaločiaus komentaras: „Rungtynėse buvo labai daug emocijų, jaučiasi, kad prasidėjo lemiamų kovų metas. Labai sunku buvo dėl atšokusių kamuolių, nes jau pirmą kėlinį netekome savo pagrindinio vidurio puolėjo Ryčio. Tikiuosi, kad viskas bus gerai. Smagu, kad visi rodo tokį stiprų norą kovoti dėl kiekvieno kamuolio ir tai mums atnešė pergalę.“

Antrąsias išvykos rungtynes „Kretinga“ žaidė vakar, o kovo 7 d. 16 val. trečiosios serijos rungtynės vyks namų aikštėje.