Rajono veteranų krepšinio pirmenybių nugalėtojai ir prizininkai: priekyje – nugalėtojas Salantų „Vėjas“, II v. užėmęs „Oranžinis šaras“ ir III v. laimėtojas „Virusas“ (stovi kairėje).

Baigėsi Kretingos rajono veteranų krepšinio pirmenybės, kuriose šiemet tarpusavyje varžėsi šešios komandos. Ir praėjus vieneriems metams komandų prizininkių trejetas išliko nepakitęs.

Didžiajame finale, kaip ir praėjusiais metais, susigrūmė praėjusių metų čempionas Salantų „Vėjas“ ir revanšo už praėjusių metų finalą siekę „Oranžinio šaro“ krepšininkai.

Pirmą kėlinį sėkmingiau žaidė greitą puolimą propagavę salantiškiai, kurie iki kėlinio pabaigos nuo varžovų atitrūko perpus – 26:13. Antrą kėlinį „Oranžiniam šarui“ irgi nesisekė sumažinti skirtumo, o varžovams pavyko padidinti ir taip solidžią persvarą – 42:28. Po ilgosios pertraukos Salantų „Vėjas“ neilgai trukus susikrovė ir 20 taškų persvarą (22 min. 48:28), o po trijų kėlinių jis ir toliau užtikrintai kontroliavo rungtynes – 66:47. Paskutinį kėlinį „Oranžinis šaras“ šiek tiek sugebėjo sumažinti skirtumą, bet galutinis rezultatas švieslentėje vis dėlto rodė įtikinamą „Vėjo“ komandos pranašumą 90:74.

Nesustabdomai lemiamų kovų metu rungtyniavęs ir vidutiniškai po 35 taškus pelnęs Salantų „Vėjo“ atstovas Alvydas Grikpėdis teigė, kad prieš rungtynes tikėjosi nuožmios kovos: „Finalas, kaip ir tikėjomės, buvo gana sudėtingas, varžovai žinomi, bet pasistiprinę, trys ar keturi pagrindiniai žaidėjai buvo nauji, tad jų prisibijojome. Mūsų komanda ta pati ir dar po krepšiu trūko pagrindinio žmogaus – Prano Petrylos. Komanda sužaidė labai puikias rungtynes, po krepšiu dvigubindami pristabdėme Aivarą Jokūbaitį. Sveikinam varžovus su gera kova“. Jis teigė, kad jau prieš rungtynes buvo nuspręsta, kad finale reikia pasistengti greičiu pranokti šiek tiek vyresnius varžovus ir dėl to atitolti pavyko jau rungtynių pradžioje: „Prieš rungtynes akcentavome, kad jas reikia pradėti susikaupus ir palaikant didesnį tempą, nes varžovai – šiek tiek vyresni, be to, visi neblogai pataikėme ir iš toli, dėl to gerai susiklostė rungtynių pradžia – pavyko nutolti nuo varžovų.“

A. Grikpėdis taip pat pasidžiaugė gera finalo rungtynių atmosfera ir teigė, kad jo komandai galbūt sekėsi geriau susitvarkyti su savo emocijomis: „Teisėjai šiandienos rungtynėse turėjo daug darbo, buvo daug nervų ir įtampos, bet mums gal šiek tiek geriau sekėsi su ja tvarkytis, salėje buvo nemažai žiūrovų, kas padėjo sukurti gerą varžybų atmosferą.“

„Oranžinio šaro“ vadovas Romas Misius teigė, kad komanda galbūt šiek tiek perdegė: „Rungtynių pradžia mūsų komandai susiklostė labai prastai – varžovai, vedami Alvydo Grikpėdžio, sėkmingiau pradėjo susitikimą, ir mums visas varžybas teko juos vytis. Sveikinam varžovus su pergale, šiandien jie buvo geresni, bet gal, jei sužaistume dar vienas rungtynes, rezultatas būtų ir kitoks.“

Jis kalbėjo, kad komanda nenuleis rankų ir bandys išsikovoti čempionų vardus ateityje, ir pasidžiaugė, kad dauguma susirinkusių žiūrovų finale palaikė jų komandą.

Rungtynėse dėl III vietos susitiko „Viruso“ ir „Ąžuolo“ komandos. Pirmas kėlinys vyko be gynybos, abi komandos rūpinosi labiau puolimu negu gynyba ir po jo minimalia persvara pirmavo „Virusas“ 28:27. Antrą kėlinį „Virusui“ pavyko pristabdyti varžovų puolimą – jis „Ąžuolui“ leido pelnyti tik 7 taškus ir atitrūko 46:34. Besibaigiant III kėliniui „Ąžuolo“ komandai pavyko atkurti intrigą ir sušvelninti skirtumą iki 4 taškų (30 min. (30 min. 62:58). Paskutinį ketvirtį „Viruso“ komanda vėl supančiojo „Ąžuolo“ puolimą, o pati pelnė 28 taškus ir, nepalikę jokių klausimų, įtikinamai 92:64 sutriuškino varžovus ir antrus metus iš eilės iškovojo veteranų pirmenybių bronzos medalius.

„Viruso“ komandos vadovas Remigijus Turskis, kaip visada, akcentavo komandos vienybę ir draugystę: „Metų metais pavyksta išlaikyti draugų kolektyvą, tad puikiai vienas kitą suprantame, esame kaip vienas kumštis, o tai padeda kovoje dėl pergalių.“

„Viruso“ komanda ir pernai pusfinalyje turėjo pripažinti Salantų „Vėjo“ komandos pranašumą, o pastarąjį kartą veteranų pirmenybių nugalėtoja šiai komandai pavyko tapti 2018 metais. Tad „Virusui“ liko sėkmingai užbaigti sezoną Palangos atvirosiose pirmenybėse.

Kretingos rajono veteranų pirmenybių finalines kovas praskaidrino Kretingos krepšinio klubo šokėjų pasirodymai, komandas prizininkes apdovanojo rajono vicemeras Dangiras Samalius, padėkojęs komandoms už gražią kovą ir palinkėjęs sėkmės ateityje.

---

Finalinių rungtynių statistika:

dėl V v. – „Kartena“ – „Pajūrio medis“ – 97:74 (Saulius Butkus – 29, Tomas Gudauskas – 23; Nerijus Urbonas – 34, Saulius Valantinas – 12); dėl III v. – „Ąžuolas“ – „Virusas“ – 64:92 (Mindaugas Milašius – 18, Raidas Kvasys – 14; Darius Kontrimas – 22, Arvydas Bružas – 19); dėl I v. – „Oranžinis šaras“ – „Vėjas“ – 74:90 (Laimonas Puidokas – 27, Aivaras Jokūbaitis – 24; Alvydas Grikpėdis – 33, Andrius Mockus – 19).

Naudingiausi komandų žaidėjai: Andrius Mockus („Vėjas“), Laurynas Vodopalas („Oranžinis šaras“), Darius Anužis („Virusas“), Marius Kurlinkus („Ąžuolas“), Saulius Butkus („Kartena“), Nerijus Urbonas („Pajūrio medis“).

Rezultatyviausi žaidėjai (nuo pusfinalio): Alvydas Grikpėdis (70 tšk.), Aivaras Jokūbaitis (47), Laimonas Puidokas (43).

Vyriausias žaidėjas: Rolandas Baltuonis („Ąžuolas“).