Pajūrio naujienos
Help
2024 Balandis
Pi18152229
An29162330
Tr3101724
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Ar verta uždrausti azartinių lošimų reklamą?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Eismo saugumo komisija ieškojo išeičių

  • Edita KALNIENĖ
  • Aktualijos
  • 2020-02-14

Kretingos rajono savivaldybės Eismo saugumo komisijos posėdyje netrūko gyventojų, įmonių prašymų dėl saugumą užtikrinančių priemonių įrengimo. Vienus erzino neleistinose vietose statomi automobiliai, kiti pateikė pastebėjimus, kaip būtų galima užtikrinti saugumą tam tikrose vietose.

Užstato sankryžas

Posėdyje buvo svarstomi du klausimai dėl neleistinose vietose paliekamų automobilių ir dėl to kylančių problemų.

Kretingos lopšelio-darželio „Žilvitis“ bendruomenė sunerimusi dėl vaikų saugumo. Jie prašo užtikrinti saugų eismą F. Janušio gatvėje. Anot šios ugdymo įstaigos direktorės Birutės Ėvaltienės, darbo dienomis rytą ir vakare F. Janušio gatvėje, prie darželio, vyksta intensyvus eismas: „Privažiavimas prie ugdymo įstaigos – ribotas. Automobiliai statomi daugiabučių kieme, palei lopšelio-darželio tvorą ir prekybos centrą „Žalia stotelė“, taip pat ant šaligatvių – pėstiesiems nėra kaip praeiti.“

Dar vienas dalykas, apsunkinantis eismą šalia ugdymo įstaigos, – kai Laisvė gatvėje, iki sankryžos su F. Janušio g., automobiliai pastatomi iš abiejų pusių – tai apsunkina vairuotojų matomumą. Eismo saugumo komisija nutarė šią problemą pabandyti išspręsti vertikaliuoju ženklinimu, šalia susikirtimo su F. Janušio g. 10 m gėlių parduotuvės link išbraižant vadinamuosius zebrus.

Kretingos rajono policijos komisariato Veiklos skyriaus viršininkas Ričardas Kačinas priminė, kad automobilių statyti negalima likus penkiems metrams iki sankryžos: „Tai yra įvardinta Kelių eismo taisyklėse.“

Vis dėlto per posėdį buvo priminta ir apie planuojamą F. Janušio gatvės atnaujinimą. „Yra parengtas projektas, todėl lieka laukti, kol bus pradėti darbai, ir ta problema turėtų išsispręsti“, – priminė Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Povilas Černeckis.

Su panašia problema susiduria gyvenantieji Kaštonų akligatvyje ir Geležinkelio gatvėje. Gyventojai prašo užtikrinti saugumą šių gatvių sankryžoje. „Šalia sankryžos, nepaliekant penkių metrų iki sankryžos, yra statomos transporto priemonės, taip susidaro avaringos situacijos. Ši problema atsiranda ne darbo laiku, o kai visi grįžta namo. Jau seniai bandome tai spręsti“, – situaciją apibūdino gyventojai.

Komisija priėmė sprendimą Kaštonų akligatvyje, ant asfaltuotos kelio dalies, išbrėžti ištisinę liniją. Taip pat paprašyti, kad Savivaldybės Viešosios tvarkos specialistai ir policija intensyvintų kontrolę šioje vietoje.

Neįrengs greičio ribojimo kalnelių

Įmonė „Kretingos komunalininkas“ kreipėsi į Eismo saugumo komisiją dėl kelio ženklo įrengimo prie sodininkų bendrijos „Draugystė“ įvažiavimo. „Atsižvelgiant į poreikį dažnai keisti apšvietimo atramą ir šviestuvą šalia pagrindinio „Draugystės“ įvažiavimo ir „Kretingos komunalininko“ darbuotojų pastebėjimus, siūlome šiame Tiekėjų gatvės vingyje sumontuoti kelio ženklą „Posūkio kryptis į kairę“, – rašte komisijai dėstė „Kretingos komunalininkas“ direktorius Rimantas Žiaušys, paaiškinęs, kad šiame kelio ruože vairuotojai dažnai neįvertina saugaus greičio, dėl to dažnai nukenčia ne tik jų transporto priemonės, bet ir apšvietimo atrama bei šviestuvas. Eismo saugumo komisijos nariai šiam siūlymui pritarė.

Palangos ir Knygnešių gatvių gyventojai sunerimo dėl savo saugumo, nes tomis gatvėmis vairuotojai nepasirenka leistino 50 km/val. greičio ir jį neretai gerokai viršija. Šį klausimą komisija svarstė ne pirmą kartą, tačiau prie jo sugrįžti teko, kuomet anksčiau planuoti vadinamieji miesto vartai toje gatvėje nebuvo patvirtinti šių metų Strateginiame plane.

Gyventojai kreipdamiesi dar kartą paprašė įrengti du greitį ribojančius kalnelius. Vieną netoli Palangos gatvėje esančio posūkio, kitą – ties Tenžės gatve. Komisija, vadovaudamasi ankstesne praktika dėl gyventojų skundų, kad, atsiradus greitį ribojančiam kalneliui, padidėja triukšmas, nutarė tam nepritarti.

Vis dėlto, norėdami padėti gyventojams, pasiūlė išeitį. Nutarta abiejuose kelio pusėse įrengti įspėjamuosius kelio ženklus: „Laukiniai gyvūnai“ ir „Pėstieji“. „Tikėkimės, kad bent šiek tiek padės“, – vylėsi gyventojai.

Geležinkelio pervaža – naudojama ar ne?

Darbėnų seniūnijos seniūnas Alvydas Poškys taip pat pateikė ne vieną gyventojų prašymą. Ūkininkų sąjunga kreipėsi į komisiją dėl „Stop“ ženklo nuėmimo ties geležinkelio pervaža kelyje nuo Lazdininkų Darbėnų miestelio link. „Šis geležinkelis šiuo metu – nenaudojamas. Kelias yra valstybinės reikšmės, todėl turime kreiptis į Lietuvos automobilių kelių direkciją dėl šio ženklo nuėmimo“, – kalbėjo P. Černeckis.

A. Poškio pastebėjimu, viešumoje pateiktos nuotraukos su ant bėgių suvešėjusiais beržais yra netiesa: „Važiuojant pervaža, beržų nesimato, ir atrodo, kad pervaža naudojama. Tie beržai yra gerokai toliau už posūkio. Mano žiniomis, kartą per mėnesį ši sankryža yra naudojama bendrovės „Žemaitijos granitas“ reikmėms – traukinys atbuline eiga pervažiuoja į kitą geležinkelio šaką.“

Komisijos nariai pasvarstė iš pradžių išsiaiškinti, ar bėgiai yra naudojami, todėl nutarė kreiptis į „Lietuvos geležinkelius“, kad iš jų būtų gautas oficialus raštas, o tada – priimti kitus sprendimus.

Darbėnų miestelyje esančios Vidurinės g. ir Rožių g. sankryžoje vairuotojai jaučiasi nesaugūs, nes nėra nurodyta ženklų, kuri gatvė yra pagrindinė, kuri – šalutinė.

„Asfaltuota gatvė, šiuo atveju – Vidurinė g., pagal Kelių eismo taisykles turi pirmumą prieš žvyruotą gatvę“, – paaiškino R. Kačinas. A. Poškys atkreipė dėmesį, kad vairuotojai neretai sudvejoja dėl šios taisyklės ir važiuodami stengiasi tai daryti kuo atsargiau: „Rožių gatvėje galėtumėme įrengti ženklą „Duoti kelią“, tuomet gyventojai jaustųsi saugiau ir žinotų, kas turi ką praleisti.“ Komisijos nariai pritarė tokiam seniūno pasiūlymui.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas