Pe18152229
Še29162330
Se310172431
Trenerio Arimanto Mikaločiaus teigimu, „Kretingai“ ir savoje aikštėje, ir išvykoje teko susitikti su komandomis, kurios sau šį sezoną kelia aukščiausius tikslus.

Praėjusį savaitgalį du rimti iššūkiai laukė Arimanto Mikaločiaus treniruojamo ir Regionų krepšinio lygoje žaidžiančio „Kretingos“ krepšinio klubo: susitikime namuose kretingiškiai priėmė absoliutų lygos lyderį Vilkaviškio „Perlas“, o šeštadienį išvykoje nugalėjo II vietoje iki tol žengusį Kauno „Atletą“. Pastaroji pergalė leido nutraukti užsitęsusią trijų pralaimėjimų seriją. Per 23 turus 13-a pergalių pasiekę „Kretingos“ krepšininkai su „Biržų“ komanda dalijasi VI–VII vietomis turnyro lentelėje.

Sausio 31 d. „Kretingos” komanda namų aikštėje 88:95 (19:27; 15:27; 28:25; 26:16) pralaimėjo prieš Vilkaviškio „Perlą“ (19 pergalių, 3 pralaimėjimai). Lygos lyderiai sėkmingiau pradėjo rungtynes, o kretingiškiai varžovams neprilygo nei puolimu, nei gynyba, ir po dviejų kėlinių jau atsiliko 20 taškų skirtumu (20 min. 34:54). Įpusėjus trečiajam ketvirčiui svečiai sugebėjo sukrauti ir didžiausią susitikime 24 taškų persvarą (25 min.41:65), bet tada kretingiškiai 3 minučių kėlinio dalį laimėjo rezultatu 17:3 ir po Roko Šimkevičiaus tritaškio sumažino skirtumą iki 10 taškų (28 min. 58:68). Ketvirtą kėlinį „Kretingos“ komanda, audringai palaikoma savo sirgalių, sukaupė paskutines jėgas lemiamam šturmui ir dėl puikios gynybos, pataikę net penkis tritaškius, likus 39 sek. sušvelnino skirtumą iki 5 taškų (88:93), bet tada varžovai sumetė baudas, o paskutinė šeimininkų ataka baigėsi klaida ir teko pripažinti varžovų pranašumą.

Šiose rungtynėse Kretingos „Kretingai“ atstovavo: Rytis Zabita (8/12 dvitaškiai, 8 atk. kamuoliai, 22 naud. balai) – 20, Domininkas Matutis (6 atk. kamuoliai, 6 rez. perd., 4 per. kamuoliai, 7 išprov. pražangos) ir Kornelijus Stonkus (5 rez. perdavimai) – po 14, Rokas Šimkevičius – 12, Rokas Nikitinas (18 naud. balų) – 10, Tadas Maželis (5 atk. kamuoliai, 4 rez. perdavimai, 3 per. kamuoliai) – 8, Edgaras Danys – 7, Tadas Budrys (6 min. 4 atk. kamuoliai) – 3, Mantas Aukselis ir Linas Jonuška.

Vasario 1 d. „Kretingos“ komanda išvykoje 71:67 (20:16; 11:18; 22:18; 18:15) palaužė Kauno „Atleto“ (17 pergalių, 6 pralaimėjimų) komandos pasipriešinimą. Šeimininkai taškus rinko greitomis atakomis ir nuo baudų metimų linijos, o įpusėjus pirmam kėliniui jie įgijo 7 taškų persvarą (5 min. 6:13). Iki kėlinio pabaigos jau „Kretingos“ komanda išsiveržė į priekį – 20:16. Antras kėlinys klostėsi permainingai, bet jo pabaigoje jau Kauno „Atletui“ pavyko įgyti 3 taškų persvarą (20 min. 31:34).

Rungtynės namuose: sirgalių palaikymas ir Kretingos sporto mokyklos šokėjų paįvairintos pertraukos tarp kėlinių.

Lūžis susitikime įvyko lemiamo kėlinio pradžioje, kuomet „Kretinga“ sėkmingai sužaidė kelias minutes ir po Kornelijaus Stonkaus tritaškio įgijo 7 taškų persvarą (32 min. 61:54). Nors „Atletui“ buvo pavykę sumažinti turėtą deficitą ir net trumpam atsidurti priekyje (36 min. 64:65), tačiau netrukus kretingiškiai pelnė keturis taškus be atsako ir prirėmė varžovus prie sienos (39 min. 68:65). Prasidėjus paskutinei rungtynių minutei, po taiklaus Rolando Alijevo dvitaškio aikštės šeimininkai dar buvo priartėję iki minimumo (68:67), tačiau per likusį susitikimo laiką taškus rinko tik Arimanto Mikaločiaus auklėtiniai – K. Stonkaus dvitaškis ir R. Šimkevičiaus baudos metimas įtvirtino pergalę.

Kretingos „Kretinga“: Rokas Šimkevičius (6 rez. perdavimai) – 18, Kornelijus Stonkus (6 atk. kamuoliai), Rokas Nikitinas (6 atk. kamuoliai, 17 naud. balų) ir Mantas Aukselis – po 10, Linas Jonuška – 7, Domininkas Matutis ir Tadas Maželis – po 6, Rytis Zabita (11 atk. kamuolių) – 4.

Artėjantį savaitgalį „Kretingos“ krepšinio klubo laukia dvi varžybos išvykose: vasario 7 d. su turnyro lentelės kaimynais Biržų „Biržais“ (13 pergalių, 10 pralaimėjimų), o vasario 8 d. – su Kauno „KTU“ (10 pergalių, 13 pralaimėjimų).

Vyriausiojo trenerio Arimanto Mikaločiaus komentaras: „Savaitgalis buvo sunkus, nes žaidėme su lygos lyderiais – komandomis, kurios sau šį sezoną kelia aukščiausius tikslus. Rungtynėse namuose prieš Vilkaviškio „Perlą“ labai prastai sužaidėme pirmuosius du kėlinius. Antroje dalyje buvome „grįžę“ į rungtynes, bet pritrūko laiko. Džiaugiuosi, kad vaikinai nenuleido rankų, kai pranašumas jau buvo didelis. Šeštadienį Kaune iškovojome labai reikalingą pergalę turnyrinėje lentelėje, nes sezonui artėjant į pabaigą kiekviena pergalė dėl pozicijos bus aukso vertės – tokią pergalę šeštadienį mes ir iškovojome. Džiaugiuosi dėl to ir dirbame toliau“.