Pajūrio naujienos
Help
2024 Kovas
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se310172431
Komentarų topas

Patvirtino Savivaldybės švietimo įstaigų tinklo pertvarkos planą

  • Vitalija VITKAUSKIENĖ
  • Savivaldybėje
  • 2020-01-31

Kretingos rajono savivaldybės bendrojo ugdymo mokyklų tinklo pertvarkos 2016–2020 metų bendrojo plano pakeitimą Savivaldybės taryba patvirtino atmetusi visus šį projektą vakar posėdyje svarstant pateiktus pasiūlymus.

Tarybos švietimo komiteto pirmininkė Dalia Martišauskienė pritarė Švietimo skyriaus ir darbo grupės parengtam plano pakeitimo projektui, tačiau prašė nereorganizuoti Rūdaičių mokyklos, palikti ją savarankišką ir nejungti prie Simono Daukanto progimnazijos.

Tarybos narė priminė, kad rajono politikai šią mokyklą 2009 metais reorganizavo į pradinio ugdymo skyrių, kurį buvo prijungę prie Trečioje klasėje vaikų nėra. Priešmokyklinio ugdymo grupėje yra 12 vaikų, ikimokyklinio – 44. Pertvarkos plano rengimo komisijoje dirbęs tarybos narys Darius Petreikis tvirtino, kad 44 ikimokyklinio amžiaus vaikus į mokyklą Rūdaičuose tėvai atveža iš Kretingos. D. Martišauskienė pareiškė, kad tai rajono valdžios problema, kuri nepasirūpina, kad šiems vaikams atsirastų vietos Kretingos miesto švietimo įstaigose. D. Martišauskienė akcentavo Rūdaičių mokyklą lankančių vaikų aukštus pasiekimus, kad tai yra ir mokyklos vadovės Rimos Narkienės nuopelnas. Tarybos posėdyje dalyvavo ir pasisakė R. Narkienė, taip pat mokyklos tarybos atstovės Ilona Vitkutė, Odeta Milderienė. Mokyklos tarybos narės būgštavo, kad po reorganizacijos mokykla Rūdaičiuose nunyks. Meras Antanas Kalnius ramino, kad mokykla išliks, tik sumažės administracijos darbuotojų – neliks 2 etatų, vienas jų – direktorės.

„Neneigiu Rūdaičių mokyklos pasiekimų, tačiau šįkart kalba ne apie tai, o apie administracinį lėšų taupymą. Šitą sugalvojo ne Savivaldybės administracija, o tam skirtas lėšas kerpanti Švietimo, mokslo ir sporto ministerija“, – kalbėjo D. Petreikis.

D. Martišauskienės siūlymui palikti Rūdaičių mokyklą be struktūrinių pokyčių pritarė ir opozicijos narys, socialdemokratas Virginijus Domarkas. V. Domarkas tarybai pateikė porą pasiūlymų: nejungti vaikų lopšelio-darželio „Rasa“ prie Salantų gimnazijos ir atsisakyti pertvarkos plane numatyto IX–X klasių mokinių pavėžėjimo iš Baublių į Jokūbavo Aleksandro Stulginskio mokyklą-daugiafunkcį centrą.

„Prijungus lopšelį-darželį „Rasa“ prie gimnazijos, ekonominis efektas bus nulis. Be to, pirmus metus dirbanti Salantų gimnazijos direktorė dar nėra „įsivažiavusi“ į visus reikalus. „Rasoje“ yra 115 vaikų, 6 grupės, Vydmantuose grupių mažiau (Vydmantų lopšelis-darželis „Pasagėlė“ pagal pertvarkos planą jungiamas prie Vydmantų gimnazijos, – aut. past.), savo argumentus dėstė V. Domarkas. D. Martišauskienė irgi nepritarė lopšelio-darželio „Rasa“ prijungimui. Plane numatydama IX–X klasių mokinių iš Baublių į Jokūbavą pavėžėjimą, V. Domarko tikinimu, Savivaldybė švaistys pinigus transporto išlaidoms. Politikas teigė, kad 99,9 proc. baubliškių tėvų devintokus ir dešimtokus mokytis siunčia į gimnazijas Kretingoje. Švietimo skyriaus vedėja Asta Burbienė paaiškino, kad tėvai savo vaikus gali leisti į bet kurią jų pasirinktą mokyklą, o mokykla Jokūbave gal būtų patraukli tiems, kurie keisdami mokyklą – palikdami Baublių mokyklą-daugiafunkcį centrą – ieškotų ramesnės, saugesnės aplinkos, kad patirtų mažiau streso. Ji užsiminė, kad mokyklinis autobusas į Jokūbavą ir šiandieną vežioja vaikus iš aplinkinių kaimų. Vedėja tvirtino, kad pertvarkos plane nurodyti konkrečią mokyklą, į kurią bus pavėžėjami mokiniai reikalauja ministerijos patvirtinta pertvarkos plano rengimo tvarka.

V. Domarko bandymai keisti parengtą mokyklų tinklų pertvarkos planą, kolegų įtraukimas į užsitęsusią diskusiją, vicemerą Dangirą Samalių suerzino taip, kad šis neištvėrė ir rėžė, kad praėjusioje kadencijoje vadovaudamas Savivaldybės administracijai V. Domarkas „nugriovė“ lopšelį-darželį „Voveraitė“ Lapyne (Kretingoje, Geležinkelio gatvėje) ir suplanavo priestato statybą prie „savo darželio“ (mintyse, matyt, turėdamas Zitos Domarkienės vadovaujamą lopšelį-darželį „Ąžuoliukas“.) D. Samalius leido suprasti, kad dabar opozicijoje esantis V. Domarkas, priklausydamas praėjusios kadencijos valdančiajai daugumai, dėl švietimo įstaigų pertvarkos nebuvo toks skrupulingas. V. Domarkas atšovė, kad D. Samalius nesupranta, apie ką kalba, ir kreipėsi į tarybos konservatorius-krikščionis demokratus, kad šie paauklėtų savo narį arba dėl jo elgesio jis aiškinsiąsis Etikos komisijoje. Po pertraukos A. Samalius atsiprašė V. Domarko, taip konfliktas buvo užgesintas.

Nors švietimo įstaigų tinklo pertvarkos planą tarybos nariai buvo išnagrinėję komitetuose, diskusija dėl plano ketvirtadienio tarybos posėdyje užsitęsė ir truko daugiau kaip pusantros valandos. „Viskas kartojasi, kaip praėjusioje kadencijoje, ir mes vėl nerandame politinės valios sprendimui“, – svarstymus stabdė tarybos narys, buvęs meras Juozas Mažeika, akcentavęs, kad švietimo įstaigų tinklo reformai keliami du svarbiausi tikslai, pirma – užtikrinti efektyvų valstybės lėšų panaudojimą, antra – užtikrinti vaikų ugdymo prieinamumą ir jų ugdymo kokybės gerinimą. Jis pritarė „Rasos“ lopšelio-darželio prijungimui prie gimnazijos, priminęs, kad „Rasa“ jau kelerius metus neturi nuolatinio vadovo, nes nėra norinčių užimti šias pareigas. Anot jo, prijungiant įstaigą bus išspręsta ir įsisenėjusi vadovo problema.

„Šita reforma yra ganėtinai švelni, be reformos gyventi negalime“, – tvirtino tarybos narys Simas Končius, apgailestavęs, kad rengiant pertvarkos planą, pertvarkos priešininkai politikavo, kiršino mokyklų, gyvenviečių bendruomenes. „Suprantama, kad žmonės nori išsaugoti savo darbą, bet savo interesams pajungti bendruomenę, ją klaidinti, renkant parašus po peticijomis nereikėjo“, – tarė jis ir pakvietė kolegas rasti politinės valios pradėti pokytį rajono švietimo sistemoje.

Suplanuotą švietimo įstaigų pertvarkymo reformą kaip lengvą apibūdino ir tarybos narė Jolita Vaickienė. „Kai kurie vėl bando projektą kreipti taip, kam kas arčiau kūno“, – teigė ji projekto svarstyme irgi įžvelgusi kolegų politikavimą.

Po diskusijų Kretingos rajono švietimo įstaigų tinklo pertvarkos 2016–2020 metų plano pakeitimas buvo patvirtintas tarybos narių balsų dauguma. Iš posėdyje dalyvavusių 23 tarybos narių už balsavo 17-a ir 6-i susilaikė.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas