Rajono krepšinio pirmenybių I lygos nugalėtoja – „Jokūbavo“ komanda (priekyje), II v. užėmęs „Oranžinis šaras“ (stovi dešinėje) ir III v. laimėtojas – SK „Granitas“.

Baigėsi Rajono krepšinio pirmenybių I lygos kovos, kuriose šiemet dviejų ratų sistema kovėsi 6 komandos. Keturios geriausiai pasirodžiusios pateko į pusfinalį, o prieš didžiąsias metų šventes išaiškėjo ir galutinės vietos turnyro lentelėje.

Didžiajame finale susigrūmė „Jokūbavo“ ir „Oranžinio šaro“ komandos. Šias rungtynes sėkmingiau pradėjo „Jokūbavo“ komanda, kuri po I kėlinio turėjo 6 taškų persvarą (21:15), o II kėlinio pabaigoje komandas skyrė ir 15 taškų (40:25). Besibaigiant III kėliniui „Jokūbavas“ užtikrintai kontroliavo rungtynes, bet, įpusėjus paskutiniam kėliniui, „Oranžinio šaro“ komanda grėsmingai priartėjo prie varžovų (35 min. 74:69). Tada du Andriaus Bėronto tritaškiai leido „Jokūbavui“ šiek tiek lengviau atsipūsti ir „Jokūbavo“ komanda nebeleido varžovams sušvelninti skirtumo ir dar kartą apgynė I lygos nugalėtojos titulą.

Po finalo „Jokūbavo“ komandos vadovas Kęstutis Valiukas teigė, kad komanda tikslingai siekė pirmos vietos: „Visų pirma pavyko išsaugoti visą branduolį, kurį turėjom praėjusiais metais, tai užduotis minimum ir buvo patekti į ketvertuką, o vėliau – ir apginti čempionų vardus. Sezonas buvo ilgas, sezono metu patyrėme ir porą nesėkmių, bet reikiamu metu susikoncentravome ir svarbiausias kovas užbaigėme be kluptelėjimų.“ Paklausus apie ketvirtą kėlinį greitai ištirpusią persvarą, jis atsakė: „Finale lyg ir buvom perlaužę žaidimą, atrodė, kad varžovai sugrius, bet šiuolaikiniame krepšinyje viskas greitai keičiasi, užtenka keleto klaidų, jie pataikė tritaškius ir iš 18 taškų persvaros liko tik 5 taškai, bet gerai, kad du tritaškiai mus sugrąžino į saugesnę poziciją ir užtikrintai užbaigėme rungtynes.“

„Oranžinio šaro“ vadovas Romas Misius po finalinių rungtynių teigė, kad jo komandai šiose rungtynėse buvo „juoda“ diena: „Šiandien labai prastai pradėjome rungtynes, nesisekė iki pat ketvirto kėlinio, nepataikėme savo metimų ir leidome stipriems varžovams per daug nutolti. Nors ketvirtą kėlinį pavyko sugrįžti į varžybas, bet iškovoti pergalę pritrūko jėgų.“ Jis atkreipė dėmesį į komandų amžiaus skirtumą: ,,Mūsų komanda – draugų kolektyvas, bet visi esame gerokai vyresni už savo varžovus ir su tuo pačiu branduoliu po naujų metų startuosime Kretingos rajono veteranų krepšinio pirmenybėse.“ Nepaisant pralaimėjimo, jis teigė, kad komandai metai buvo sėkmingi, nes buvo iškovota antra vieta Rajono pirmenybėse ir Taurės varžybose, pirma vieta Palangos atvirosiose pirmenybėse, Didžiojoje taurėje.

Finalinės kovos tarp „Jokūbavo“ ir „Oranžinio šaro“ momentas.

Rungtynėse dėl I lygos bronzos susigrūmė reguliaraus sezono nugalėtojai „Granito“ ir „Viruso“ komandos. Šiame permainingame mače po I kėlinio priekyje buvo „Granitas“ – 22:17, o prieš didžiąją pertrauką – 45:41. „Viruso“ komanda jau III kėlinį dėl išnaudoto pražangų limito neteko pagrindinių savo aukštaūgių Arvydo Bružo ir Jono Leščiausko, bet pagirtinai kovoję komandos draugai prieš lemiamą kėlinį netgi turėjo 2 taškų persvarą (30 min. 67:65). Ketvirtą kėlinį intriga išliko iki pat pabaigos, bet sėkmingiau rungtynių pabaigoje sužaidė „Granito“ komanda, kuriai ir atiteko šių metų I lygos III vieta. Po rungtynių vienas „Granito“ komandos vadovų Nerijus Stonkus pasidžiaugė, kad pavyko atkurti komandą ir iš karto iškovoti prizinę vietą: „Džiaugiamės, kad po kelerių metų pertraukos vėl pavyko atkurti komandą, ir smagu, kad šiemet pasisekė iškovoti garbingą trečią vietą. Varžybas vertiname gerai, varžovas stiprus, gerai pažįstamas, bet džiaugiamės, kad pavyko antroje rungtynių pusėje perimti iniciatyvą ir sezoną užbaigti pergale.“ Paklausus, ko pritrūko, kad būtų išlaikyta po reguliaraus sezono turėta I vieta, jis neslėpė: „Komanda naujai atkurta, daug žaidėjų nebuvo kartu žaidę, tai, manau, kai kuriose situacijose ne taip „skaitydavome“ žaidimą, bet tikiuosi laikui einant susižaisim ir žengsim į priekį.“

Finalus pagyvino Kretingos krepšinio klubo šokėjų pasirodymai (vadovė Irina Girman-Šlimienė) ir „Kangoo Jumps“ merginos (vadovas Tadas Romeika). Prieš didįjį finalą pirmą kartą buvo surengtas ir tritaškių metimo konkursas, kuriame dalyvavo 16 dalyvių iš I ir II lygos komandų. Sėkmingiausiai pasirodė ir pirmą vietą finale pelnė 8 taškus surinkęs Edgaras Vigelis („Jokūbavas“), II vietą su 6 taškais užėmė Rokas Tiškus („Kretingalė“), o trečias – su 5 tšk. Vidmantas Tirva („Linksmiau“).

---

Rungtynių statistika:

dėl V v. – „Žalmedis“ – „Grūšlaukė“ – 90:75 (Julius Paulauskas – 29, Vytautas Alonderis – 16; Matas Puotkalis – 46, Andrius Auryla – 13); dėl III v. – SK „Granitas“ – „Virusas“ – 91:85 (Vytautas Šližius – 22, Nerijus Stonkus – 19; Remigijus Turskis – 26, Darius Kontrimas – 17); dėl I v. – „Jokūbavas“ – „Oranžinis šaras“ – 91:82 (Gediminas Drungys – 16, Eimantas Kupšys ir Edgaras Vigelis – po 14; Mindaugas Naudžiūnas – 27, Andrėjus Semionovas – 22).

Simbolinis penketas: Eimantas Kupšys, Andrius Bėrontas (abu iš „Jokūbavo“), Gediminas Žalys („Oranžinis šaras“), Vytautas Šližius („Granitas“), Remigijus Turskis („Virusas“).

Rezultatyviausi: Mindaugas Naudžiūnas („Oranžinis šaras“) – 304, Edgaras Vigelis – 248, Eimantas Kupšys – 228 (abu iš „Jokūbavo“). Naudingiausi komandų žaidėjai: Julius Paulauskas („Žalmedis“), Matas Puotkalis („Grūšlaukė“), jauniausias pirmenybių žaidėjas – Laurynas Drungilas („Žalmedis“), vyriausias – Darius Anužis („Virusas“).