„Kretingos“ vyriausiojo trenerio Arimanto Mikaločiaus teigimu, žaidžiant su „Biržais“ arši dvikova visuomet vyksta iki galo.

Sėkmingai gruodį baigė Regionų krepšinio lygos A divizione žaidžianti „Kretingos“ vyrų krepšinio komanda, treniruojama Arimanto Mikaločiaus, – ji laimėjo abejas pastarąsias rungtynes ir, pratęsusi seriją iki 5 pergalių iš eilės, su 9 pergalėmis ir 5 pralaimėjimais užima V turnyrinės lentelės poziciją.

Gruodžio 20 d. „Kretingos“ komanda išvykoje 95:83 (31:21; 26:15; 20:24; 18:23) nugalėjo Kauno „LSU“ (1 pergalė, 14 pralaimėjimų). Rungtynes su lygos autsaideriais „Kretingos“ komanda pradėjo susikaupusi ir vien I kėlinį pataikė 6 tritaškius, kas leido po I kėlinio turėti 10 taškų persvarą (31:21), o po dviejų kėlinių skirtumas tarp komandų dar labiau išaugo (20 min. 57:36). Po didžiosios pertraukos „Kretingos“ komanda šiek tiek atsipalaidavo ir suteikė daugiau minučių atsarginiams žaidėjams, bet vis tiek buvo iškovota svarbi pergalė dėl padėties turnyrinėje lentelėje.

Šiose rungtynėse Kretingos „Kretingai“ atstovavo: Tadas Maželis (11/15 dvitaškiai, 6 atk. kamuoliai, 30 naud. balų) – 27, Domininkas Matutis (7 rez. perdavimai, 21 naud. balas) – 19, Kornelijus Stonkus – 13, Tadas Budrys (9 atk. kamuoliai, 17 naud. balų) – 10, Rokas Šimkevičius (7 rez. perdavimai) – 9, Karolis Opulskis (6 min., 5 atk. kamuoliai, 10 naud. balų) ir Rimvydas Brencius – po 6, Linas Jonuška – 5, Edgaras Danys (6 rez. perdavimai) ir Rytis Zabita.

Gruodžio 21 d. „Kretingos“ komanda namuose 87:82 (21:15; 18:21; 20:23; 28:23) palaužė Biržų „Biržus” (7 pergalės, 8 pralaimėjimai). Rungtynes sėkmingiau pradėjo šeimininkai, kurie po I kėlinio turėjo 6 taškų persvarą (21:15). Prasidėjus II kėliniui po D. Matučio taiklių baudos metimų skirtumas išaugo iki 9 taškų (13 min. 26:17), bet kėlinį sėkmingiau užbaigė „Biržų“ komanda ir į ilgąją pertrauką komandos išėjo „Kretingai“ turint 3 taškų persvarą 39:36. Po trijų kėlinių švieslentėje degė lygus rezultatas, tad tapo aišku, kad rungtynių baigtis spręsis IV kėlinį.

Lemiamą ketvirtį „Biržų“ komanda netgi išsiveržė į priekį – likus žaisti 1 min. 50 sek., „Biržų“ komandos gynėjas pataikė du baudų metimus ir išvedė savo komandą į priekį (78:80). Bet per likusį laiką „Kretingos“ komanda pelnė 9 taškus, varžovai – vos du, ir kretingiškiai prieš turnyrinės lentelės kaimynus iškovojo nelengvą svarbią pergalę.

„Kretinga“: Tadas Maželis (6/9 dvitaškiai, 4/6 tritaškiai, 4/5 baudos, 8 atk. kamuoliai, 6 išprov. pražangos, 35 naud. balai) – 28, Domininkas Matutis (6 atk. kamuoliai, 6 rez. perdavimai, 5 išprov. pražangos, 26 naud. balai) – 20, Linas Jonuška (5/7 dvitaškiai, 4 per. kamuoliai) – 10, Rokas Šimkevičius (7 atk. kamuoliai, 8 rez. perdavimai) – 9, Rytis Zabita (13 atk. kamuolių, 19 naud. balų) ir Kornelijus Stonkus – po 7, Tadas Budrys – 6, Arnas Sabaliauskas ir Rimvydas Brencius.

Artimiausias rungtynes „Kretingos“ komanda žais sausio 4 d. išvykoje su Vilniaus „Steku-Rivile“ (7 pergalės, 7 pralaimėjimai), o sausio 10 d. 19 val. Kretingoje, sporto mokyklos salėje, priims Panevėžio „Bangenės-Aiveros“ (8 pergalės, 7 pralaimėjimai) komandą.

---

Vyriausiojo trenerio Arimanto Mikaločiaus komentaras:

„Džiaugiuosi šiomis dviem pergalėmis, kurios leido išlikti lentelės viršuje lentelės, dėl ko ir vyksta arši kova. Turėjome lyg ir lengvas rungtynes prieš lygos autsaiderius, tad pabėgti pavyko jau pirmoje rungtynių pusėje, vadinasi, galėjau suteikti šansą ir mažiau žaidžiantiems šį sezoną. O dvikovos su „Biržais“ visada vyksta iki paskutinės sekundės, taip nutiko ir šįkart. Gerai, kad puikiai sužaidėme rungtynių pabaigą ir galėjome džiaugtis 5-ąja pergale iš eilės. Gaila, kad vienas pagrindinių mūsų žaidėjų Kornelijus Stonkus patyrė traumą, tikėkimės, ji nebus rimta. Po švenčių, per kurias per daug nesiilsėjome – dirbome tiek fiziškai, tiek taktiškai, mūsų laukia labai įdomus antras ratas.“