Pajūrio naujienos
Help
2024 Kovas
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se310172431
Komentarų topas

Paskutiniame šių metų Kretingos rajono savivaldybės Eismo saugumo komisijos posėdyje jos nariai svarstė klausimus dėl kelio ženklų įrengimo, pakeitimo, eismo saugumo užtikrinimo sumontuojant reikiamas inžinerines priemones.

Maža aikštelė

Kretingos rajono savivaldybės Motiejaus Valančiaus viešoji biblioteka jau ne pirmą kartą iškėlė klausimą dėl prie bibliotekos esančios nedidelės automobilių stovėjimo aikštelės. Jie prašė pastatyti į kiemą motorinėms transporto priemonėms įvažiuoti draudžiantį ženklą, grįsdami tuo, kad aptarnaujančiam transportui yra sunku į jį įvažiuoti, kuomet ten pastatyta daugybė automobilių.

Savivaldybės Civilinės saugos ir viešosios tvarkos skyriaus specialistė Angelė Ubartienė nepritarė tokiam prašymui: „Negalime užtverti visų automobilių aikštelių.“

Kretingos miesto seniūnė Gintarė Liobikienė nesutiko su specialistės nuomone: „Manau, kad ten reikia uždrausti įvažiavimą, nes šalia yra daug automobilių stovėjimo aikštelių, kur vairuotojai gali palikti savo automobilius. O ten vietos statyti mašinoms yra labai mažai.“

Komisijos nariai būtinybę uždrausti įvažiuoti į kiemą įžvelgė ir dėl kitų priežasčių. „Kieme yra pastatytas naujas atsarginis generatorius, kuris jau yra apgadintas. Reikėtų pagalvoti ir apie jo aptvėrimą, nes po to jis gali būti visiškai sugadintas“, – įvardijo mero pavaduotojas Dangiras Samalius.

Savivaldybė, anot Kretingos rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojo komisijos pirmininko Povilo Černeckio, laikosi pozicijos, kad tokias teritorijas reikia palikti visiems prieinamas, tačiau šioje aikštelėje yra per mažai vietos. „Galbūt būtų tikslinga uždrausti įvažiuoti į šią teritoriją“, – sakė jis.

Jį papildė Kretingos rajono policijos komisariato Veiklos skyriaus viršininkas Ričardas Kačinas: „Aikštelė yra nepatogi dėl to, kad ji yra nesimetriškai siaura.“

Komisijos nariai pritarė pastatyti kelio ženklą, draudžiantį motorinių transporto priemonių eismą, todėl ne aptarnaujantis personalas į bibliotekos kiemą įvažiuoti nebegalės.

Nepraeina pėstieji

Daugiabučio namo savininkų bendrija „Žalgiris“ artėjant žiemai iškėlė problemą, su kuria kieme susiduria pėstieji. Prie Topolių aklg. 3-o namo esančio šaligatvio vairuotojai palieka automobilius, taip užstatydami visą šaligatvį, kuriuo pėstieji nebegali praeiti. „Ten yra leidžiama užvažiuoti ant šaligatvio vienu ratu, tačiau vairuotojai pastato automobilius taip, kad žmonėms reikia juos apeiti keliu arba žolynu. Artėja žiema, todėl mums reikia spręsti šią problemą“, – įvardijo gyventojų atstovė.

Problemą gerai žino Civilinės saugos ir viešosios tvarkos skyrius. „Toje vietoje problema tikrai yra, todėl reikia priimti kokį nors sprendimą. Vairuotojai baiminasi, kad kitos transporto priemonės gali kliudyti automobilio galą, todėl jį pastato iki pat žolyno“, – akcentavo A. Ubartienė.

Dėl netvarkingo šaligatvio komisijai buvo sunku priimti sprendimą, ar ten reikia subraižyti linijas, nurodančias, iki kurios vietos gali ant šaligatvio užvažiuoti automobilis. Kadangi rajone yra gaji problema dėl automobilių statymo, iš viso uždrausti statyti mašinas toje vietoje komisija nesutiko, tačiau pasvarstė klausimą atidėti trims mėnesiams, kuomet bus aiškesni planai dėl daugiabučių kiemų tvarkymo Topolių aklygatvije. „Projektas bus tvirtinamas vasario pabaigoje, tada bus aišku, ką darysime tame kieme, ir galėsime sugrįžti prie šio klausimo“, – apibendrino P. Černeckis.

Vis dėlto, gyventojams išreiškus norą įsirengti laikinas priemones šiai problemai spręsti, komisija sutiko ir nurodė, kad bendrijos veiksmai turės būti suderinti su Kretingos rajono policijos komisariatu.

Reikėtų įrengti

Klaipėdos gatvėje esančios parduotuvės „Alyva“ atstovai paprašė, kad prie parduotuvės būtų įrengta pėsčiųjų perėja, nes, jų teigimu, vykdant įmonės plėtrą, gali padaugėti žmonių, norinčių kirsti judrią gatvę. „Jeigu priimsime sprendimą, jis bus tik rekomendacinio pobūdžio, kadangi kelias priklauso Lietuvos automobilių kelių direkcijai (LAKD), kuriai ir teiksime rekomendacijas“, – paaiškino P. Černeckis.

Komisijos nariai diskutavo, kad tai įgyvendinti būtų sudėtinga, nes prie buvusio prekybos centro „Norfa“ pastato jau yra pėsčiųjų perėja. „Pėsčiųjų perėjos reikalingumą įrodyti bus sudėtinga“, – svarstė P. Černeckis.

Veiklos skyriaus viršininkas R. Kačinas pasidomėjo, ar prie naujai statomos parduotuvės nėra numatytos automobilių stovėjimo vietos, ir pasiūlė klausimą atidėti: „Reikėtų surinkti visą informaciją ir tada priimti sprendimą. Taip pat abejoju, ar LAKD svarstys šį klausimą, kol objektas dar nėra užbaigtas ir nežinoma reali situacija.“

Jam pritarė ir kitas komisijos narys Savivaldybės tarybos narys Ekonominės plėtros ir ūkio komiteto pirmininkas Konstantinas Skierus: „Nemanau, kad LAKD leis įrengti trečią pėsčiųjų perėją.“

Klausimą nutarta atidėti kitam Eismo saugumo komisijos posėdžiui.

Komisijoje taip pat iškilo klausimas dėl eismo saugumo įvažiuojant į Jokūbavo gyvenvietę tiek nuo Gargždų, tiek nuo Kretingos pusės. Jokūbavo seniūnaitis Tomas Narvilas pateikė prašymą, kad gyvenvietės pradžioje būtų įrengtas greitį ribojantis kalnelis. Komisijos nariai tokiam siūlymui, remdamiesi ankstesne praktika, iš karto nepritarė, tačiau pasvarstė, kad turi būti diegiamos kokios nors saugumo priemonės įvažiuojant į gyvenvietę.

„Kad įvažiavo į gyvenvietę, vairuotojas pajaučia tik tuomet, kai greitį sulėtina prie mokyklos esančių kalnelių, todėl įvažiuojant į gyvenvietę turėtų būti įrengtos kokios nors saugumo priemonės, paskatinančios sumažinti greitį“, – tikino R. Kačinas.

Komisijos nariai nusprendė kreiptis į LAKD, prašydama, kad jie pasvarstytų, kokias inžinerines priemones reikėtų įrengti įvažiuojant į gyvenvietę iš abiejų pusių, kad būtų užtikrintas eismo saugumas.

Nuims ženklą

Kretingos miesto seniūnija pateikė prašymą, kad Mėguvos gatvėje ties Jauryklos upelio tiltu būtų įrengti apsauginiai kelio atitvarai. „Mėguvos gatvės rekonstrukcija turės būti tęsiama, tačiau kada, nėra aišku“, – kalbėjo P. Černeckis, pridūręs, kad atitvarų toje vietoje reikia.

D. Samalius atkreipė dėmesį, kad P. Vileišio gatvėje, kur yra tiltas, situacija panaši: „Reikėtų spręsti klausimą ir dėl saugumo užtikrinimo toje vietoje.“

Komisijos nariai pasvarstė dėl P. Vileišio g. tos dalies sutvarkymo darbų. „Toje gatvėje apskritai reikėtų sutvarkyti kelią – pratęsti asfalto dangą, šaligatvį, įrengti apšvietimą“, – tikino P. Černeckis. Dėl Mėguvos gatvėje esančio pavojingo kelio ruožo komisijos nariai pritarė ir nutarė rengti sąmatą bei įtraukti į biudžeto poreikius atitvaro įrengimą.

Daug kartų diskutuota dėl automobilių stovėjimo laiko ribojimo Rotušės aikštėje, tačiau tarybos narys Vilius Adomaitis atkreipė dėmesį, kad aikštėje yra klaidinančių ženklų. „Įvažiavus į aikštelę tiek iš Vilniaus gatvės, tiek Žemaičių gatvės ir privažiavus prie buvusio telekomo pastato yra ženklas, neribojantis stovėjimo laiko, taip pat ir toje vietoje, kur nurodytos vietos autobusams“, – situaciją apibūdino P. Černeckis.

Komisija nutarė prie ženklo, nurodančio autobusų stovėjimo vietas, pridėti papildomas lenteles su laiko ribojimo nuoroda ir jo galiojimo laiku, o kitoje pusėje esantį ženklą nuimti. „Kyla nemažai nesusipratimų, vairuotojai negali būti klaidinami“, – konstatavo A. Ubartienė.

Vienas Raguviškių kaimo gyventojas komisijos taip pat paprašė, kad kaime esantis transporto priemonės masę ribojantis ženklas būtų pakeistas. „Transporto priemonė yra įregistruota, tačiau pagal tą ženklą aš negaliu važiuoti iki savo namų“, – sakė vyras.

R. Kačinas pasiūlė tą kelio ženklą pakeisti: „Kelio ženklas 314 negalioja aptarnaujančiam personalui, ten turėtų būti kelio ženklas 304.“ Tam neprieštaravo ir kiti komisijos nariai. „Jeigu yra įregistruota transporto priemonė, tai žmogus turi galėti įvažiuoti, ypač, jeigu toje zonoje negali važiuoti ir šiukšles išvežantis transportas“, – apibendrino P. Černeckis.

Komisija vieningai pritarė pakeisti ženklą.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas