Pajūrio naujienos
Help
2024 Kovas
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se310172431
Komentarų topas

Iš konservatorių atgal į krikdemus?

  • Vitalija VITKAUSKIENĖ
  • Politika
  • 2019-09-24

Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) partijos Kretingos skyrių paliko 9 nariai. Rugsėjo 1 d. jų pasirašytą pareiškimą dėl narystės partijoje nutraukimo Jonas Drungilas įteikė rugsėjo 12 d. Kretingos rajono savivaldybės merui Antanui Kalniui, šis jį perdavė savo pavaduotojui, TS-LKD partijos Kretingos skyriaus pirmininkui Dangirui Samaliui.

D. Samalius stebėjosi, kodėl pareiškimas jam buvo perduotas per merą. „Atėjau pas merą dėl svarstomo miesto rotušės atkūrimo Rotušės aikštėje reikalų. D. Samaliaus kabinete nebuvo, tai pareiškimą palikau A. Kalniui, kad perduotų“, – paaiškino J. Drungilas. Pareiškimo dar vieną egzempliorių, pagal partijoje galiojančią tvarką, išsiuntė partijos sekretoriui. TS-LKD paliko J. Drungilas, Laima Drungilienė, Saulius Šopaga, Jūratė Sofija Laučiūtė, Angelė Kleinauskaitė, Aleksandra Kleinauskienė, Arvydas Beržonskis, Zina Tuzienė ir Justina Varpnickienė. Visi jie, išskyrus J. S. Laučiūtę, priklausė partijos krikdemų flangui, buvo TS-LKD Kretingos skyriaus krikščionių demokratų bendrijos, kurios pirmininku 2018 m. buvo išrinktas J. Drungilas, nariai. J. S. Laučiūtė konservatorių partijai priklausė iki jai susijungiant su krikščionimis demokratais. „Į partiją įstojau labai seniai, kai dar reikėjo dviejų rekomendacijų, kurias man davė tuometiniai partijos pirmieji asmenys. Tos rekomendacijos ir laikė mane, vis negalėjau taip iššokti, vis galvojau – gal kas nors pasikeis“, – kalbėjo J. S. Laučiūtė, prisipažinusi, kad šiandieną jaučiasi partijai esanti nereikalinga. „Man buvo labai svarbios krikščioniškos ir tautininkiškos vertybės. TS-LKD liberalėja, klasikinio konservatyvizmo neliko“, – aiškino J. S. Laučiūtė. Paklausta, ar dalyvaus toliau politikoje ir su kokia politine organizacija, ji tarė: „Nenoriu būti sąrašiniu nariu, kartą per metus į visuotinį susirinkimą ateiti.“ S. J. Laučiūtė patikino, kad neitų nė į vieną dabartinių partijų.

J. Drungilas teigė, kad TS-LKD Kretingos skyriaus krikščionių demokratų bendrijos nariai norą palikti šią partiją buvo pareiškę anksčiau. „Seniai brendo reikalas. Po truputį sirpo ir prisirpo. Nutarėme išeiti vienu metu ir kartu“, – sakė jis, prasitaręs, kad kai Sauliui Šopagai praėjusiuose savivaldos rinkimuose nebuvo leista kandidatuoti į merus, abejonių dėl pasitraukimo iš partijos galutinai neliko. „Visi kartu spręsime dėl ateities. Minčių yra, dažnai renkamės“, – sakė J. Drungilas, paklaustas, ar pasitraukęs iš TS-LKD dalyvaus politikoje.

Saulius Šopaga patikino iš TS-LKD partijos norėjęs išeiti tyliai. „Nes tas viešumas dar labiau tą neviltį žmonėms skatina. Jeigu mes patys, būdami politinėje organizacijoje, nesugebame pasiekti užsibrėžtų tikslų, kaip kitiems, kurie politikoje dalyvauja tik per rinkimus, tą padaryti?“ – teigė ir klausė jis. S. Šopagai įtakos turėjo Rimanto Dagio pašalinimas iš TS-LKD partijos. „Per etikos procedūras pašalino dėl to, kad R. Dagys Seime nebalsavo taip, kaip nusprendė partijos prezidiumas. Čia jau aklavietė, kai įsigalioja tokia praktika – vienintelis kelias yra pasitraukti iš tokios politinės organizacijos“, – tvirtino S. Šopaga. Jo įsitikinimu, tai kas vyksta TS-LKD partijos aukščiausiame lygmenyje, persikelia ir į skyrius. „Kai politinės organizacijos užsidaro vieno žmogaus autoritete, jos virsta kariniais batalionais su savo vadais, kurie nuleidžia komandas ir – pirmyn. Tai jau nebe piliečių visuomenė“, – samprotavo S. Šopaga.

Jis dalyvavo šį mėnesį Telšiuose įvykusiame susirinkime su R. Dagiu ir jo bendraminčiais. „Jie nori atkurti krikdemišką politinę jėgą. Aš į aktyvią politiką įžengiau tapęs krikdemu – visi buvome lygūs. Kai susijungėme su konservatoriais, vieni tapo svarbesni, kiti – nereikalingi. Vienybės nebuvo“, – sakė S. Šopaga, kurio įsitikinimu, dalyvauti politikoje yra kiekvieno mūsų demokratinės valstybės piliečio pareiga. „Turime vienyti, stiprinti tas politines jėgas, kurios būtų atskaitingos, gerbtų žmogų, jo žodžio laisvę, kad būtų kuo didesnė nuomonių įvairovė, o ne vieno asmens ar jo grupės diktatas. Norint būti, išlikti europiečiais – kito kelio nėra“, – tikino politikas.

D. Samalius paprieštaravo J. S. Laučiūtei, kad TS-LKD partija liberalėja. Jo teigimu, partijoje per pastaruosius dvejus metus vyksta esminis atsinaujinimas. „Partijos tarybos posėdyje Vilniuje apžvelgiau salę – dominavo jauni žmonės, veržlūs, tikintys Lietuvos ateitimi civilizuotoje Europoje. Praeityje nesustosime, kartos keičiasi ir tai neišvengiama“, – sakė jis. Partijos skyrius yra gavęs 4 asmenų pranešimus priimti į TS-LKD partiją. „Tai jauni, išsilavinę žmonės ir artimiausiame – rugsėjo 26 d. – tarybos posėdyje spręsime dėl jų priėmimo į partiją“, – pareiškė D. Samalius, akcentavęs, kad laisvoje demokratinėje Lietuvoje kiekvienas turi pasirinkimo teisę, taip pat kaip ir dalyvauti politikoje.

„Viliuosi, kad su partiją palikusiais žmonėmis bendradarbiausime ir ateityje“, – tarė D. Samalius.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas